MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
16 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
63 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 gün
Sabah'tan Ekonominin Kötü Olduğu İtirafı: Merkez Bankası'nın Karı 10 Kat Arttı

Bazen cahillik başa bela olur. Sabah gazetesi de bu cahilliğiyle aslında ekonominin kötü durumda olduğunu itiraf ediyor ama farkında değil! Allah'ın sopası yok işte eninde sonunda farkında olmadan bile gerçekleri yazmak zorunda kalıyorsunuz. Yok bu durum cahillikten kaynaklanmıyorsa okuyucularını salak yerine koymaktan başka bir şey değil!


12 ay
Sokağa Çıkma Yasağı Şart!
Aslında aşağıdaki veriler fazla bir söz söylemeye gerek bırakmıyor. İtalya bu kararı geç almanın bedelini şu an çok ağır ödüyor. Corona vakası sayısı logaritmik artış hızında tüm dünyaya fark atmış durumdayız. Bana bir olmazcıların sürüsüne bereket olduğu, yaşlıların halen daha sokaklarda cirit attığı, yasakları delmenin hobi sayıldığı bir ülkede ne yazık ki bu işin sonuçları İtalya'dan bile ağır olabilir. Vurdumduymazlar belki farkında değil ama onlar yüzünden tehlike yavaş yavaş sevdiklerimize, annelerimize, babalarımıza eşlerimize, çocuklarımıza giderek yaklaşıyor. Sağlık Bakanı süreci şu ana kadar iyi yönetti ama önlemler sıkılaştırılmazsa hepsi boşa çıkabilir.

geçen yıl
Tefal Hard Titanium 21 cm + 28 cm İkili Tava Set 220 TL
2 yıl
Biraz da Gülelim
Siyasi gerginliğin tavan yaptığı bugünlerde biraz gülmek hepimize iyi gelir. Fox TV "Anlat Bakalım"dan komik diyaloglar.


Bulunacak Kelime: KADINBUDU
- Oğlum sen nesin?
- Erkek!
- Tersi?
- Kadın!
- Onun yeneni?
- Çıtır

Bulunacak Kelime: DiZ
- Pantolonu nereye giyeriz?
- Bacağa?
- Hah! Bacaklarımızın ortasında ne vardır?
- Ohaaa!

Bulunacak Kelime: ZEBANİ
- Allah'ın meleklerinden biri.
- Cebrail.
- İlk üç harfi çizgili bir hayvanı çağrıştırıyor.
- Zebrail?
- Seni zebrail çarpsın inşallah!

Bulunacak Kelime: DUVAK
- Kadınla erkek birleşmeden önce, erkeğin kaldırdığı şey
- Ohaaa!

Bulunacak Kelime: TELEPATi
- Hani ben sana bir şeyi anlatmaya çalışıyorum ama sözle değil
beyin, dalgalarıyla falan...
- Ihıhıh ney diiii.. teletabi..!
- Tamam, tele'si kalsın. Kedilerin eline ne denir?
- Buldum! Telepençe
- Offf beee bi kere de bil...

Bulunacak Kelime: TiMSAH
- Abi bööle hani... kertenkele nedir?
- Hayvan
- Ne cins hayvan?
- Sürüngen
- Ok! Abi bu kertenkelenin birkaç beden büyüğü..
- Ejderha
- Yuhhh!

Son kelime eğer bilinirse oyun kazanılacaktır. Süre 10 saniye
bulunacak Kelime: LAMBADA
Ekip1: Aha sıçtınız..!
Ekip2: Sen öyle san. Söyle bakalım Alaaddin'in cini nerede yaşar?
Lambada
Ekip1: ......

Bulunacak Kelime: VAN GOGH (kulak tabu kelime)
- Abi bu kişi bir organını kesen bir sanatçı
- Bülent Ersoy
Gülmekten iptal edildi...

Bulunacak Kelime: UĞUR DÜNDAR
- TV de program yapıyo hani yıllardır..
- Reha Muhtar? Ali Kırca?
- Yok, yok. Sarışın mavi gözlü
- Atatürk?

Bulunacak Kelime: KRAMP
- Hani futbolculara girer
- Krampon

Bulunacak Kelime: SERÜVEN
- Abi Macellan nasıl biriydi?
- Ne biliyim, iyi biriydi herhalde..
- Abi onu demiyorum neye düşkündü?
- Karıya, kıza, bi de içkiye olabilir
- Pes..!

Bulunacak Kelime: MISIR
- Keops nerede?
- Etiler!
- Allah cezanı versin Emre....

Bulunacak Kelime: OKUL
- Biz nereye gideriz her gün?
- Bara... Diskoya.. Sinemaya.. Cafeye.. Bowlinge..
-Ayyy! Olmuyo bööle
-başka şekilde anlat..
- Ailemiz bizi nereye gidiyo biliyor?
- Haaa.. okulaaa..

Bulunacak Kelime: ANNELER GÜNÜ
- Cennet kimin ayakları altında?
- Anne
- Tamam, hani onların özel bir günleri var, ne o?
- Adet..?

Bulunacak Kelime: KÖPEKBALIĞI
- Denizde ne olur?
- Dalga!
- Hayır ya öyle değil. Hani karada da var 'hav hav' der?
- Ha! Köpek.
- Onun denizde olanı?
- Deniz köpeği!
3 yıl
1500 TL'ye Kadar Bookshelf Önerisi
Daha önce bu forumdaki arkadaşların tavsiyesine uyarak aldığım Edifier R1700 BT'yi kardeşime göndereceğim için yeni hoparlör arayışı içindeyim.Temel gereksinim her türden olmak kaydıyla kaliteli müzik dinlemek. Butçem bu kadar.

Kafamda yine Edifier marka ama 2000DB modeli var. Ya da herkesin övgüsünü alan Mission LX2 ve anfi almak var. Fakat hem butçem kısıtlı hem de anfi işlerinden hiç anlamam. Almanya'dan akrabalara getirtme olanağım var. Tavsiye verecekler Almanya Amazon ya da benzeri marketlerin fiyatlarını göz önüne alarak tavsiye verebilirler.

Tavsiye gelmezse anfi işinden hiç anlamadığımdan mecburen tercihim Edifier R2000 modeli olacak
3 yıl
Gearbest Yorumları Ne Kadar Güvenilir
Gearbest'te bir durum oldukça dikkatimi çekti. Neredeyse bütün ürünler kullanıcılardan 5 üzerinden ortalama en az 4.5 almış. Üstelik yorum yapanların çoğu aynı avatarı kullanıyor. Yetmiyor aynı kişiler aynı ürüne bir kaç farklı dilde yorum yapıp hepsinde tam puan veriyor. Bu durum beni ürün hakkındaki tüketici yorumlarını inandırıcı olmaktan uzaklaştırıyor. Yorumlardaki avatarların hep aynı olması, her ürüne birkaç dilde hep tam puan vermek ne derece inandırıcı? Amazon'da Verified Purchase diye bir özellik vardı ama Gearbest'te sanırım aynı özellik yok
4 yıl
Elac Debut B6 ya da Edifier R1700BT
İki sistem arasında kararsız kaldım. Her türlü müzik dinlerim ama benim için müzikte önemli olan bass yerine sesin netliğidir. İki sistem arasında 2 kattan fazla fiyat farkı var. Elac modeli efsane ama fazla bütçesi olmayan benim gibiler için biraz daha para biriktirip beklemeye değecek kadar fark alır mıyım? Sonuçta bir sistem 800 Tl diğeri 2000
4 yıl
Osmanlı Olmasaydı Protestanlık Var Olabilir miydi?
Evet arkadaşlar soru oldukça basit, yanıtını vermek zor. Kanuni Sultan Süleymanın Protestanlıkla özel olarak ilgilendiği ve Türk korkusu nedeniyle Protestanlığın Katoliklerin zulmünden kurtulup kök saldığını birçok Avrupalı tarihçi dile getiriyor. Eğer Avrupa üzerinde bir Osmanlı tehlikesi olmasaydı bugün böyle bir mezhep var olabilir ya da bu kadar geniş bir coğrafyada yaşama şansı bulabilir miydi?

https://toplumsaltarih.wordpress.com/2016/11/19/protestanligin-yayilmasina-osmanli-yardim-etmisti/
4 yıl
BtcSolar: Yeni Saadet Zinciriniz
BtcSolar Nedir? BtcSolar tıpkı diğer benzerleri gibi size olağanüstü getiriler vaat eden yeni bir saadet zinciridir. Bu aralar çevre duyarlılığı ya da temiz dünya sloganlarının oldukça moda olmasından olacak BtcSolar da tıpkı Recyclix saadet zincirinde olduğu gibi size yeşil bir gelecek vaat ederek yatırımlarını güneş enerjisi çiftlikleri kurmak için değerlendirdiğini söylüyor.

Üstelik getiri vaatleri de Recyclix ya da GetMyAds benzeri saadet zincirlerinden bir hayli fazla.

BtcSolar'ın üç farklı üyelik seçeneği var. Birincisi günlük % 2,40, ikincisi günlük % 2,88, üçüncüsü günlük % 3,60 getiri vaat ediyor. Üstelik arkadaşlarınızı ya da tanıdıklarınızı bu tuzağın içine çekip referansları olduğunuz takdirde size onların paylarından %8 vermeyi de taahhüt ediyorlar. Kısacası % 3,6 günlük getirili paketi seçtiğinizde basit getiri yöntemiyle bile yalnızca 1 ay içinde anaparanızı reel olarak ikiye katlayacaklarını iddia ediyorlar.

BtcSolar'dan Nasıl Para Kazanılır? Tüm saadet zincirlerinde olduğu gibi bu sistemde de ilk üye olup referans aracılığı ile yeni kurbanlar sağlayabilecekler paralarını kurtarabileceği gibi kâra geçme şansına da sahip olacaklar. Ama sistemin nerede tıkanacağını yani yeni üye gelişinin nerde kesileceğini bilmek tamamen şansa dayanıyor. Sisteme ilk girenlerden biri olsanız bile vaktinde paranızı çekmeyip trenden son anda inmeye çalışırsanız siz de referans üyeleriniz gibi tüm yatırdığınız parayı kaptırmış olursunuz.

Dediğim gibi getiri vaatleri diğer saadet zincirlerini oldukça solluyor. Yalnızca yakında satışa çıkarılacak 4. Boğaz Köprüsü hisseleri dışında. Daha kamuoyuna duyurulmadı ama parası çok aklı yok arkadaşlara cüzi bir miktar karşılığı halka arz edilmeden önce çok uygun fiyatlardan bu hisselerden sağlayabilirim. Üç yanı deniz dört yanı keriz bu memlekette biraz da biz para kazanalım bari. Öyle sürekli milleti uyarmakla yenilen küfür dışında elimize bir şey geçmiyor çünkü...
4 yıl
İç Mekan Topluluk Çekimi için makine+lens tavsiyesi lazım
Daha açık konuşmak gerekirse konferans ya da toplantı gibi ortamlarda kalabalığı rahatça çekebileceğim, mümkün olduğunca flaşa gereksinim duymayan (alan geniş olduğundan etkisiz kalıyor) makine+ objektif önerisi lazım. Düşük ışık koşullarında mümkün olduğunca iyi çeksin. Bütçeyi 5k zorlanırsa 7k civarında düşünebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.