MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
L

Yüzbaşı
28 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
geçen hafta
Taksiciler neden böyle ?
Abi trafiğe çıkıyorum adamlar bi anda önüme kırıyor. Bugün 2 kere önüme kırdılar kaçıcam diye sağdaki adama vuruyordum az daha. Yol üstünlüğü bunlarda ya bir de hiç yol da vermiyorlar. Karşıdan gelen sağdan gelen arabayı görmezden gelip atlıyolar hemen yola. Anayola çıkarken de aynı. Mesela ışıklarda bekliyoruz adam ışık kırmızıyken de kornaya basıyor. Sonra sarı yanıyor daha yeşil yanmadan, öndeki araç ilerlemeden kornayı köklüyor.


Sol şeritteyim mesela görüyorum adamı arkadan geliyor. Hemen sinyal verip sağa geçiyorum adam yanımdan geçerken el kol hareketi yapıyor. Ortada bişey yok olay çıkarmaya yer arıyorlar.


Vallahi bi gün sinir, stresli bi günüme denk gelicek en son patlicam. Lütfen siz de şu taksicileri gördüğünüz an temkimli davranın uzak durun.
L
2 hafta
Silinsin
.
L
2 hafta
Nedir bu işaret ?
Arkadaşlar herkese merhaba, son 1 haftadır bu şekilde zaten 2 kere kontak çevirdim. Neyse anahtarı çeviriyorum daha çalıştırmadan 20-30 saniye bekliyorum arabayı öyle çalıştırıyorum ve bu işaret hep yanık kalıyor. Araba Hyundai Accent Era benzinli.

1 kere kısa mesafe yaptım gidene kadar yandı o işaret. Neyse arabanın kitapçığından baktım işaretin anlamına "soğuk su hararet göstergesidir, yandığı zaman aracınızı durdurup anahtarı kapatıp suyun ısınmasını bekleyin" yazıyor.

Dediğin aynen yaptım 5-10 dk bekledim fakat malesef hala yanıyordu. Sebebi nedir ? Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler
L
3 hafta
Nereden yakıt alıyorsunuz ?
Arkadaşlar ben benzinli araç kullanıyorum ve benzini hep Shell den alıyorum. Bazıları shellden alınmaz BP ya da PO dan al falan diyolar. Yok işte shellden dizel ve LPG ,BP den benzin alınırmış falan. Bide bunların power larıı falan var uzun yolda onu kullan diyolar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Benzinli araca hangi benzinciden alayım ?

Dizel ve LPG kullananlar nerden alıyor onu da yazarsanız yardımcı olursunuz
L
4 hafta
İlk TYT netim
Evet ilk TYT yi Türkiye geneli oldum. Ve sonuç 23 net. Meslek Lisesi'nin ve haftanın 3 günü staja gidiyorum bu yüzden pek çalışamıyorum. Lanet olsun. Moral falan kalmadı. Haftada 3-4 gün çalışıyodum zaten artık çalışma isteği falan da kalmadı

Napcam ben şimdi? Sınava 4,5 ay kalmış 23 net. Barajı geçtim diyelim ilk 500binde mi olucam. Artık cidden bıktım. 17 yaşındayım ne yaşama isteği kaldı ne de hayattan zevk alabiliyorum. Hiçbir şey iyi gelmiyor, bir şeyde yolunda gitse şaşıcam
L
geçen ay
AYT MATEMATİK, FİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ SORU BANKASI ÖNERİSİ
Arkadaşlar AYT ye başlicam 1 hafta içerisinde. Geç kaldım ama yetiştiricem.

Sizden isteğim kolay bi kaynak önermeniz. Özellikle mat için kolay olmasını istiyorum.

Daha sonra orta zor diye gidicem.

Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler
L
2 ay
Siz konularda nerdesiniz ?
Sayısalciyim ben tyt matematikten 2 kitap bitirdim 1 tane daha çözüyorum

Fizik Tyt İlk kitabı az kaldı bitiriyorum

Kimya tyt ilk kitabı az kaldı bitiriyorum

Biyoloji tyt ilk kitabı az kaldı bitiriyorum

Türkçe hiç çözmedim

Denemeler de çözüyorum neylerim pek iyi olmasa da...

Şimdi "-Sen çok geride kalmışsın, konuların yetişmez" diyen arkadaşlar olabilir. Ben Meslek Lisesi'nde okuyorum ve haftanın 3 günü staja gidiyorum. Mecburen biraz yavaş gitmek zorundayım. Ama kalan 4 gün olabildiğince çok soru çözmeye çalışıyorum

Şunu da sormak istiyorum; sizce ben sınava kadar konuları yetiştirebilir miyim? Yetiştiremeyeceğim kaygısı var biraz.
L
2 ay
Diş Teli
Arkadaşlar bu önümüzdeki günlerde alt çenenin ileri gitmesini önlemek amacıyla diş teli taktırmayı düşünüyorum.

Yaptıran arkadaşlara şunu sormak istiyorum;

İstanbul içi en iyi yer sizce neresi ? Yani doktor, var doktor var. Bir de fiyatlar hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
L
2 ay
Sizde de aynı mı ?
Hiç ders çalışasım gelmiyor. Üstümde her daim bi yorgunluk var. Çok iyi gidyordu, ders çalışıyodum sıkılmadan ama son birkaç haftadır hiç çalışmak istemiyorum. Şöyle yatağa yatıp akşama kadar çıkmak istemiyorum. Kalemi elime aldığım an sıkılmaya başlıyorum. Böyle değişik duygular içerisindeyim. Sizde de aynı mı ?
L
2 ay
Son sınıfta açık liseye geçmek
Arkadaşlar meslek lisesine gidiyorum ve 12. Sınıf öğrencisiyim. Malum 12. Sınıfta okul bizleri staja gönderiyor.

Benim programım staja tamamen ters. Stajdan geliyorum çok yorgun oluyorum ve ders çalışamıyorum, haftanın 3 günü yok oluyo benim için. Kalan 4 gün düzeni sağlamak vesaire derken olmuyor çalışamıyorum, konuları yetiştiremiyorum.

Neyse şunu sormak istiyorum; Biz staja başlarken bize sözleşme imzalattılar. Şimdi ben bu durumda staja giderken stajı bırakıp açık liseye geçsem olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.