MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Y

Onbaşı
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
3 hafta
Yazılım bilen birisi Freelancer olarak nasıl para kazanabilir ?

Diyelim ki iyi düzeyde bilgimiz var ve ortaya çok iyi olmasa da hatırı sayılır projeler koyabiliyoruz böyle bir durumda nerden ve nasıl Freelancer olarak çalışabiliriz ? Bu konuda bilgisi ve deneyimi olanlar yardımcı olabilir mi ?

Y
3 hafta
Mezuna kalanlar nerde hata yaptınız ?

Şahsi hatalarımı yazayım belki size faydası dokunur. bence başarısızlık başarıdan fazla şey öğretiyor. Herkes başarı kısmına odaklanıyor ama ben başarısızlık kısmı içinde aynı derecede önelidir diyorum.

Çok düzensiz çalıştım. (bir gün 6-7 saat bazı günler kitap yüzü bile açmadım böyle olunca hep bir yerden patlak veriyor insan.)

Hiç tekrar yapmadım.(uzun sürekler sonucunda öğrendiğim konuları bile yapamadım sanki konuyu ilk kez öğreniyor gibiydim bu baya önemliymiş.)

Çok az deneme çözdüm.(Test kitaplarında fule yakın yapıyordum ama gerçekler denemede ortaya çıkıyormuş ben denemeyi sevmezdim test kitaplarını severdim ama sınava yakın sorular hep denemelerde geliyor.)

sürekli oyun oynadım.(lol, cs go gibi oyunlardan vazgeçemedim bunu ayarında tutamadım eğlence değil de bağımlısı gibiydim)

son zamanlarda iyice umursamaz oldum.(bazı arkadaşlarım yavaş yavaş başladılar sınava ben hep hızlıca bitirmeye çalıştım onlar son zamanda hızlandı ben son zamanlarda çok yavaşladım bu da motivasyonumu yok etti)

çözemediğim soruların çoğunu çözdürmedim.(çözdürmediğim sorular hep başıma bela oldu yapamadığım soruların yarısı buradan geldi özellikle de matematik için)

sürekli erteliyordum saat 7 olunca çalışacağım diyordum 7:01 olduğu zaman neyse 8'de başlarım diyordum.(böyle olduğu zaman direk o saatte başlamak lazım bir kere yaparsan arkası geliyor.)

seviyeme uygun kaynak çözmedim.(seviyem iyiyken kolay kitaplar çözüyordum bu sıkılmama neden oluyordu kötüyken de zor kitapları çözüyordum bu da moralimi bozuyordu seviyemize göre kitap seçmek bence baya önemli.)

genel anlamda hatalarım bunlardı bunları yapmasam daha iyi olurdu herhalde. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

Y
4 hafta
Türkiye'de hangi mesleğin geleceği var ?

Evet bu başlık saçma gelebilir ama ablam Marmara hukuk mezunu, derece ile mezun oldu ona rağmen komik düzeyde para alıyor(girdiği yıl 5000 gibi bir sıralama ile girmişti.).+90 diye bir kanal var alanında iş bulamayanlar serisini izliyorum gerçekten sanki işsiz olmak için üniversite okuyormuşuz gibi hissettiriyor bakıyorsun adam hacettepe elektrik elektronik mezunu işsiz hukuk okuyan var berbat şartlar altında çalışıyor diş hekimi var adama köle muamelesi yapıyorlar. çevremde de buna benzer şeyler var. Hangi bölüm gerçekten okumaya değer ?(4 yıl + masraf). Bunları moral bozmak için söylemiyorum gerçekten kafam çok karışık.

Y
geçen ay
23 yaşında üniversite okunur mu ?

Ben iki yıllık mezunuyum dgs ile iyi bir üniversiteye geçebilirim böyle itü,boğaziçi,odtü tarzı en kötü ihtimalle gazi üniversitesi(bilgisayar mühendisliği bölümü için diyorum.) sizce 23 yaşında 4 yıllık okunur mu ? biraz geç kalmış hissediyorum ama bilgisayar programcılığı ile de iş bulmak zor ve çalışırken bir mühendis ile arada çok fazla hiyerarşi farkı oluyor.

Y
geçen ay
dizüstü bilgisayarım son birkaç gündür hata veriyor neden olabilir ?
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d0/b3/17/d0b31775082ee9c6502073a14198500a.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bu fotodaki şeyin aynısı oluyor son bir hafta sürekli olmaya başladı neden olduğunu anlayamadım sizce neden olabilir bir fikriniz var mı ? eskiden hiç olmuyordu bilgisayar kapanıyor 10 dk boyunca siyah ekranda çalışmaya devam ediyor sonra bu hatayı veriyor güncelleme ile alakalı olabilir mi acaba ?

Y
2 ay
Bilgisayarımdan rahatsız edici bir ses geliyor neden olabilir ?

Bilgisayarım açıldığı zaman rahatsız edici bir ses geliyor bu fandan mı oluyor yoksa Hard Disk yüzünden mi bilmiyorum acaba bir fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz ?

Y
2 ay
Cs go herkesin silahlarını yere atma gibi bir kod var mı ?

Bir topluluk sunucusunda adminim bazen insanlar elinde negevle falan bir yere sıkıp trollüyorlar. Onların ateş etmelerini engellemem lazım aceba herkesin eliindeki silahı yere atma ve zorunlu bıçak verme gibi bir kod var mı ? veya ateş etmelerini engellemek için ? (freeze işie yararmıyor.)

Y
2 ay
Sizce upload hızım 1080p 60fps yayın yapmaya yeter mi ?
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/de/38/d2/de38d28347cc879404111a75399a536a.jpeg&t=0&width=480&text=1

eğer yetmiyorsa kaç olması lazım 720p 60 fps için yeter mi ya da ?

Y
3 ay
Ağ temelleri dersi için yardım cisco packet tracer(parasıyla)

ağ temelleri dersinden final sınavım var bu konuda yardımcı olacak var mı ? cisco pakcet tracer kullanacağız büyük ihtimalle. yardımcı olacak varsa özelden yazabilirler

Y
3 ay
Laptopta mikrofon çalışmıyor yardım lütfen

yaklaşık 2 saat sürdü ve bir türlü düzeltemedim youtube'da bulunan bununla ilgili türkçe videoların hepsini izledim(arada ingilizce olanları da izledim) forumlarda araştırma yaptım ama bir türlü çalıştıramadım.Laptop'un kendi mici var ve ona ses de gidiyor konuşunca seviyesinin değiştiğini görüyorum ama bir türlü bu aygıtı kullanamıyorum cs go, ses kaydedici açıyorum deniyorum olmuyor 90 adet ayar değiştirdim yeniden denedim ses kaydedici kullandım ara sıra cs go da denedim bir türlü düzelmedi sizce sorun ne olabilir ? mikrofon kullanan uygulamalarda böyle soluk gri renke oluyor bu görmediği anlamına geliyor ama bir türlü düzeltemedim çünkü bir önceki ekranda ses seviyesi değişiyor yani mikrofonda sorun yok sesi alıyor. ses efektinden mikrofon kısmında sesi alan tek bir şey var ve onu da varsayılan yaptım. bilgisayara yönet diyip bütün ses aygıtlarını tek tek güncelledim ama hala düzelmedi bilgisayardan anlamayan birisi değilim ama ilk defa bu kadar zor durumda kaldım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a4/66/0c/a4660cd8bccfa78510f255d39c44b854.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c9/6a/89/c96a89a8b93404514eb622fc2f234b25.jpeg&t=0&width=480&text=1

mikrofon

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.