MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
F

Er
31 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
104 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
F
6 ay
tıp öğrencisi korona dan öldü.." o da seçmeseydi bu mesleği"
https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/konyada-tip-fakultesi-ogrencisi-corona-virusunden-hayatini-kaybetti-6031693/

merak ediyorum bu intörn arkadaşımız ne yoluna gitti.
doktorlar bile koronadan ölünce meslek hastalığı sayılmıyor.
öğrenciyi adamdan bile saymıyorlar zaten
yazık....

bir bankaya corona şüphelisi girse 14 gün hepsine ücretli izin veriliyor. okullar öyle.

sorsan doktor kendini korusun önlem alsın derler. sadece bir maske gönderir devlet. başka da bir şey yok.
sanki bankada ki maske takmıyor veya okuldaki öğretmen maske takamaz.

yazık gencecik öğrenci.

şimdi arkasından sallarsınız ..[simage]" o da seçmeseydi bu mesleği[/simage] diye"..
bu ülkenin insanları neden bu kadar nankör bilemiyorum. en ufak bir minnet duygusu yok.
ne sizin için ölen polisine ne askerine ne doktoruna.

bunların ahı varsa işiniz çok zor söyleyeyim..

bir defa olsun şu öğrencinin hatırına bari iyi bir şeyler yazın doktorlar ile ilgili....
F
7 ay
KAÇ TANE İMAM HATİPLİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ VAR??? SONUÇLAR saklanıyor mu??
F
7 ay
BEKLENMEDİK sınav sonuçlarının nedeni bu olabilir mi?? DÖŞEMEALTI İMAM HATİP örneği?? saklananlar
"""""""İmam hatip liseleri YKS'ye damga vurdu

Öte yandan 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na anadolu imam hatip liselerinin başarısı damga vurdu.

Yerleştirme puan türünde (Y-TYT) sırasıyla 563, 563 ve 561 puan alan anadolu imam hatip lisesi öğrencileri Elif Sude Meydan, Muhammet Taha Çakmak ve Oğuzhan Başak Türkiye birincisi oldu.

Yine anadolu imam hatip lisesi öğrencileri Ali Arda Dalseçkin ve Ayşe Zeren Yüce ise yerleştirme puan türünde (Y-TYT) 559'ar puanla Türkiye üçüncüsü oldular."""""""

KAYNAK: DİYANET HABER
https://www.diyanethaber.com.tr/dini-haberler/imam-hatip-liseleri-yks-ye-damga-vurdu-h11544.html


arkadaşlar bu habere göre döşemealtı imam hatip lisesi istanbul fen izmir fen ankara feni geçmiş durumda

Örneğin fen liseleri arasında 5. sırada olan AYDIN FEN lisesinin birincisinin 5 yanlışı var. ama bunlar ona da fark atmışlar. (puanlar da maşallah 563 falan)

geçen seneye göre 3 bin olan 8K oldu.... 10 K olan 25 K oldu..... bu nasıl oldu araya kimler girdi diye MERAK EDENLER
Hepinizin yorumlarını çok merak ediyorum
F
7 ay
AÇIKLANDI veya 2010 yazanları BLOKLAYIN rahat edin
evet arkadaşlar
"AÇIKLANDI veya 2010" yazanları BLOKLAYIN rahat edin

bunlar toplasan yaklaşık 20 kişi.. ben blokladım ve mesajlarını gösterme ye bastım rahatım

forumdan verimli olarak faydalanıyorum
F
8 ay
ACİL 2010 cu tayfa aranıyor.....
Bu ne böyle yaa.. bu sene çok zayıfsınız. önceki senelerde böylemiydi. bastırın biraz. milletin morali yerine gelmeye başladı.

bir trollüğü bile beceremiyorsunuz.

hadi 120 bin kişi AYT den 70 üzeri yaptı.
130 bin kişi de TYT de 100 üzeri yaptı..
ben mi öğreteceğim

DEVAM........DEVAM....

bana da saydırın falan. sınavdan sonra görüşürüz gibi.. hadi hadi boş durmayın
F
8 ay
ANKARATIPLI nın HAYAL mahsulu DOKTOR MAAŞLARINA Kanmayın
ARKADAŞLAR
her meslekte olduğu gibi çok iyi para kazanan %2 veya 3 meslek sahibi zaten her yerde vardır

konuşacağımız ortalamalar olmalı
yani doktorların %95 inin durumu nedir??

en basitinden benim ispatlarım şunlardır:1- bugün her gazete de emekli doktor maaşları yazıyor istediğiniz birine girip bakabilirsiniz.

2- meslek hayatının tamamını devlette geçirmiş emekli bir doktora siz ulaşamazsanız babanız ulaşabilir kibarca sorabilirsiniz ne kadar maaş aldığını

3- herhangi 3 ayrı ihtisas yapan asistan hekime ulaşabilirsiniz ne kadar döner alıyorsun diye yalnız duyduğunuzda şok olmayın ( garibanın bir de yazmış diyorki beyin cerrahisindeki asistanlar daha öğrenci tabi düşük maaş alacak diye... lan adam 7 sene asistanlık yapıyor başka meslekte iki tane üniversite bitirirsin yaşı gelmiş 35 e çoluğu çocuğu var ne diyorsun sen. ne dediğini biliyormusun.)

4- ankara tıplı yı destekleyenlerden biride demiş ki yan dal yaptıktan sonra istediğin şehirde çalışırsın. bir tane ÇOCUK ENDOKRİN yan dalı yapmış akrabamız var 2 yıl oldu mecburi hizmeti büyük şehire gelmesi şu anda bile hayal. birde bugün tıp fakültesine girip 15 20 sene sonra yı hayal edin.... eyy allahım bunlar nereleri ile okuyor bu yazıyı...

5. Doktorların önemli bir kısmı devlet hastanelerinde çalışıyor komşumuz patoloji uzmanı 2.500 tl yi hiç bir zaman geçmedi döner sermaye dedi.. aldığımız maaş toplam 7.000 tl civarında dedi. Çok yoğun çalışan devlet hastanesidir bu arada.

6- devletin 3 ay korono nedeniyle fazla verdiği döneri bir aydır kestiğini artık vermediğini de söyleyeyim . sürekli o döneri veriyormuş gibi karşınıza para çıkarmasınlar..


ÖZETLE arkadaşlar burada yazılanlara inanmayın Mutlaka komşunuz akrabanız sizxin yoksa babanızın tanıdığı doktorlar vardır

MESLEĞİNİZİ SEÇMEDEN önce mutlaka başınıza gelecekleri öğrenin

BU işi PARA İÇİN YAPMAYI DÜŞÜNENLERE dir bu YAZDIĞIM YAZILAR... Ancak para için yapmayanlara da söyleyeceğim son bir söz var GÜNÜ GELDİĞİNDE SİZE KAÇ PARALIK ADAMSIN diye en yakınınızda ki bile laf söyleyecektir. paranıza göre size değer verecek çok insanla karşılaşacaksınız. SONRA LANET OLSUN DİYE YOLDAN ÇIKIP PARA İÇİN İNSANLARIN HAYATLARI İLE OYNAMAYIN... tek isteğim sağdakinin soldakinin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmalarına İNANMAYIN. GİDİN SORUN.. Her Doktor sizi bilgilendirecektir en azından kendi durumunu anlatacaktır.. AMA ÖĞRENCİLERİ değil BEN ŞÖYLE DUYDUMCULARI DEĞİL... bizzat gidin araştırın .. benim dediğimin doğru olduğuna hak vereceksiniz

sağlıcakla kalın.
F
8 ay
Hayatınızı değiştirecek yazı DOKTORLUĞUNŞİMDİSİ VE GELECEĞİ.... zavallı emekli doktorlar ve aileleri


arkadaşlar size doktor maaşları ile ilgili pek çok uçan kaçan rakamlar verilecek ben size gerçekçi olarak başınıza gelecekleri yazıyorum ona göre karar verin...

emeklilerden başlarsak resimde gördüğünüz üzere en düşük emekli maaşı alan düz bir memurdan bile daha düşük emekli maaşı alacaksınız. 25 sene düz maaş alan bir düz memur ile 35 sene çalışıp uzmanlıkta yapmış bir uzman doktor aynı arabada kaza yapıp öldüklerinde uzman hekimin ÇALIŞMAYAN karısına 1.250 lira iki kızı varsa onlarada 625 TL /2 lira maaş bağlayacaklar. düz memurunda çocukları bile daha fazla alacak

2. olarak 19 yaşında mesleğe girip 26 yaşında mezun olup 1 sene mecburi hizmet sonrası diyelim Beyin Cerrahisi uzmanlığını kazandınız. uzmanlık 7 sene sürecek ve bunun en az 3 senesi gün aşırı nöbet. C.tesi sabah 7 işe gelis pazar akşamı eve dönüş.... p.tesi sabah 7 işe geliş salı akşamı 7 eve dönüş. çarşamba sabahı 7 işe geliş perşembe akşamı 7 eve dönüş..gibi devam edecek günde 12-15 saat süren ameliyatlara gireceksiniz ve toplam 2.000 tl döner alacaksınız. (örneğin mühendis olarak ctesi sabahı kapalı olan fabrikayı açtırsanız pazar gecesine kadar çalışsanız ptesi sabah herkesten önce gelip salı gecesine kadar çalışsanız ve bu yıllarca böyle sürse fabrika müdürü sizi görünce önünü bile ilikleyecektir maaş artışlarında ilk siz akla geleceksiniz)

eveet diyelim zamanında 7 senede beyin cerrahı oldunuz yine sizi bir 2 sene mecburi hizmete alalım der devletimiz. bu arada yaş 35 oldu + mecburi hizmet oldunuz 37yaş ...(bayansanız çocuk doğurma yaşı bile geçer) sonra gelip yan dal yapacaksınız bu da 3 sene sürecek oldu yaş 40.. devlet sizi tekrar 2 sene mecburi hizmete gönderdi. etti yaş 42. o sırada büyük şehirlerde veya özellerde bu kadar sizden önceki mezunlardan yer kaldıysa yozgat veya çorumdan gelip manisa gibi bir yerde çalışırsınız. göreceğiniz en büyük şehir orası olacaktır. akıllı insanlarsınız benim yazdıklarımı ön yargısız okuyun bir düşünün size yok ben bu işi para için yapmıyorum da insanlığa hizmette falan diyenler çıkacak ama ev sahibi sen doktorsun daha az kira ver demeyecek. evlendiğiniz kadın yeri gelecek senin arabanı yan taraftaki cep telefoncunun arabası ile kıyaslayacak. çok samimi olarak yazdım kırdığım varsa şimdiden özür diliyorum. bunca emeğe sınavlara riske rağmen en düz bir memur dan bile daha düşük maaşa seni layık gören bu devlet sana neler yapmaz.

PEKİ NE yapalım DERSENİZ (dedim ya hayatınız değiştirecek yazı diye)

EĞER.....EĞER tıptaki gibi gece gündüz uyumadan çalışma azminiz varsa ve bu şekilde yoğun çalışacaksanız buna gücünüz varsa YAZIN bilgisayar mühendisliğini yapın yazılım ÇAP ınızı nasıl olsa gece gündüz uyumadığınız staj yerlerinde şirket sahipleri sizi diğer çalışanlara örnek gösterecektir. olmadı gidin hollanda ya falan yapın veri analizi veri madenciliği alt dallarını paraya para demezsiniz geri zekalı doktor arkadaşlarınız hakkari de hasta yakınlarında dayak yerken ve toplum bunu normal ve haklı karşılarken hollanda plakalı porscheniz ile ve sevgilinizle marmarise yaz tatiline gelirsiniz.

bu yazdıklarımla dalga geçenler BİR GÜN BENİM HAKLI OLDUĞUMU EN ACI TECRÜBE İLE YAŞAYARAK ÖĞRENECEKLER

tekrar hayallerini kırdığım insanlardan özür diliyorum ama beni anlayacak kadar ve tarafsızca bu dediklerim araştıracak kadar zeki insanlarsınız. saygılarımla

ŞİMDİ BU MESAJA ŞU ŞEKİLDE CEVAP VERENLERİ CİDDİYE ALMAYIN:
devlet maaş artışlarını açıklarken urfada 7 çocuklu hanımı çalışmayan özel bölge parası alan bir doktorun maaşını gazetecilerin önüne işte doktor maaşı diye atar. gazeteler bunu yazar tıp öğrencileri bile buna inanır. doğrusu şudur. benim çok sayıda babamın doktor arkadaşı uzman hekim komşularım var tercih yapmayı düşündüğümde anlattıklarına inanmadığım için maaş bordroloarını gösterdiler
doktorların %80 ininden fazlası o bahsedilen dönerlerin yarısını bile almazlar.
yakınınızda bir doktor amcanız komşunuz varsa sorun gerçekten böyle bir döner parası alıyormusunuz diye hepsi size gerçeği suratınıza söyleyecektir. hayal dünyasında yaşayanlara dikkat edin.
F
9 ay
3D SON PROVA TYT için güzel diyen tipler gelsin
kolay bir türkçe, bol klasik geometri, 20 soru fen için sayfalarca fen sorusu ve çoğu anlaşılmayan hard sosyal...

şimdi adam eleyici tipler damlar ooooo wonderfulll... ne harika deneme derler. aaa bu arada 165 dakika da sınav ucu ucuna yetişiyorsa tadından da yenmez böyle tipler için

AYT sini çözmeyeceğim muhtemelen. sınavda nasıl sorulmaz denemesi.
F
geçen yıl
kütüphanelerde 11.sınıfların olması ve 12. sınıfların ortada gözükmemesi
konu başlıkta.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.