MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Z

Er
30 Aralık 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Z
geçen yıl
Erasmusa gidip geldim kendimden nefret ediyorum.
... Silinsin lutfen
Z
2 yıl
Antalyada Fotoğrafcıyım. Yeni Makine için Yardıma İhtiyacım var...
Merhabalar , daha fotografcılıkta ilk senem ve otel fotoğrafcıyım . Elime bir makine verdiler ve günbatımı olsun havuz cekimleri yapıyorum. Kendimi belli bi noktada geliştirdim . Aama Makine ve objektif konusunda bilgim malesef cok yok . Elimdeki makine Nikon D7100 ve başlangıc kit.. Eylülde Yurtdısına cıkacagım ve elimdeki makine tabiki otele kalıcak . 1500-2000TL civarında bütcem var.
her ülkeyi gezzme gibi planım oldugu için her ülkeden güzel kareler ve her ülkede kendi fotograflarımı cektirecegim . ve ülkeme döndükten sonra bi ihtimal " belki tekrardan antalyada fotografcılık yaparım diye havuz ve günbatımı cekimlerinde güzel işime yarıcak bi makine tavsiyesi alabilir miyim ?

2.el alacagım büyük ihtimal güzel bi lens ve body 1500-2000 civarında zor galiba . Ama olabilitesi var mıdır sizce ? d3200 olabilir mi mesela yada 320S gibi gibi . Otelde kullanma olayım cok önemli değil ama kaliteli bi cekim oldugunu belli edicek yurtıdısında pozlamalar yapmak istiyorum.
Z
2 yıl
Şu konuya beraber nokta koyalım mı ?
Merhaba arkadaşlar . İngilizce konusunda belli başlı bi alt yapım var. Eskiden bu uygulamaya karsı bi önyargım vardı lakin kendisini cok cok güzel geliştirmiş ve cok pratik bi uygulama olmuş , burdan yapım sirketine teşekkürlerimi sunuyorum.

Günlük olarak kendime hedeflerim dogrultusunda planlama yaptım .

Minimum olmakla beraber ...

Duolingo Çalışması : 20Dakika Memrise Oxford3000 Kelime Çalışması:15 Dakika Sesli İngilizce Kitap okuma : 25 Dakika Listening Podcast Çalışması : 1 Saat

Speaking : Günlük olarak gittigim kursa mümkün oldugunca yabancı hocamla ingilizce dinleyip ingilizce konusmaya calısıyorum . :) yakın zamanda cambly düşünüyorum lakin fiyatları cok pahalı

Olmakla beraber her gün en az 2 saat bu sekilde bi calısma planladım . Lakin Aklımda olan sorular sunlar evet sesli okuma yapıyorum .Lakin anlamadıgım ksıımları gidipde cevirip aaa bu kelime böyleymiş gibi yapmıyorum . Sadece kelime telafuzlarımın gelişecegini söyledikleri ve yapıları daha güzel ögrenecegimi belirttikleri için bu çalışmayı yapıyorum . ( buna ekleme olarak tavsiye edeceginiz bi durum var mı ?)

Duolingo Çalışması olarakda günlük pratik ve başarı ilerlemeye calısıyorum . Tekrar amaclı güzel oluyor.

Memrise Oxford3000 Kelime calısması olarakda : 15 dakika memrise uygulaması sayesinde oxfordun belirledigi en cok kullanılan 3000 kelimeyi sırayla calısıyorum suan 50.sıradayım :)

Listening Podcast olarakda : seviyeme uygun bazen 1 tık yukarı seviyedeki podcastleri bazı dönemlerde anlamaya calısarak bazı dönemlerde yolda müzik yerine onları acıp dikkat etmesem dahi dinledigim dönemde oluyor.

Bunun dısında cok etkisi oldugunu düşünmedigim ve eskilerden kalan 1 kurum oldugundan dolayı bi ingilizce kursuna 2 saat egitime gidiyorum haftanın 5 günü , lakin bana sadece kendimi konusma yönünden hafifde olsa zorladıgım için kursu bırakmadan devam ediyorum . Kurum bittigi gibi iletişimi kesicegim :)

hedeflerime gelirsem : önümde erasmus sınavı var marta kadar belli caplı birşeyleri oturtmam lazım Ondan sonra YDS veya YÖKDİL sınavım var . Akademisyenlik yolunda .... Mayıs ayında Alanyada Turizmle alakalı bi işim var speakingimi geliştirmem gerekmekte .

Bu yoldaki hedeflerim bunlar . Bunlar dogrultusunda sizce dogru mu gidiyorum ekleme yapacagım bir durum var mı ? vakişt konusunda ekleme yapabilirim yeterki beni geliştirsin bu sınavlara hazırlasın.

Ekstra olarak grammer teknikleri calısıyorum baya bi teknigi var sadece oturtmam gerekiyor kafamda o kısımdayım :)


Sizce nelerde eksigim var neler yapmam lazım nedir ne değildir ? böyle günde 2-3 saatini verip yanlıs şeylere verdigi için kaybeden insan olmak işstemiyorum :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.