MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
22 Eylül 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Hız Testi Yalanı

Merhabalar konuyu nereye açacağımı bilemedim o yüzden forumun en çok tıklanan bölümüne açmak istedim.


Kablonet 100 mbps Akıllı Sınırsız internet hizmetimiz var.

Bu hizmette 19:00-24:00 saatleri arasında hızınız 24 mbps'e düşüyor.


Şimdi işin asıl şark kurnazlığıysa bu saatlerde hız testini speedtest.net 'ten yaptığımızda aşağıdaki sonuç ortaya çıkıyor:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6d/9c/de/6d9cde12958c39557b07ddb6896295e0.jpeg&t=0&width=480&text=1


Oysa netflix'in desteklediği fast.com 'dan yapınca sonuç bu şekilde.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f3/1c/f6/f31cf6c6fceec30b9559a7cac07f0a05.jpeg&t=0&width=480&text=1Neden ve niye bu yöntemi kullanıyorlar bilmiyorum yorum sizin.

6 ay
Trendyol İptal İade Değişim Gecikme Rezaletleri

Trendyol'dan aldığım ürünler 10 gün sonra kargoya verildi ama 10 gün boyunca kargoda hiçbir hareketlenme olmadı, Müşteri Hizmetlerine sorduğumda ilgileniyoruz lütfen bekleyin dediler ve siparişimden 20 gün sonunda haberim olmadan iade edilmiş 2 gündür de iade işlemleri için bekliyorum, o zaman 105lira olan ürünler şimdi 160 lira ve değişim talebim de müşteri hizmetleri tarafından reddedildi neyse bi şikayetvar'a bakayım aynı şeyleri yaşayan var mı diye bakayım dedim o da ne şikayetvar'da yüzlerce şikayet yazılmış son 24 saatte.


Bugüne kadar sorun yaşamayanlar olmuş olabilir ki ben de öyleydim ama öyle ya da böyle sorun yaşarsanız sonunda çözüm üretmiyorlar, o yüzden tarihe not düşmek adına bu konuyu açtım, başka sorun yaşayanlar varsa onlar da yazabilir en azından insanlar alış-veriş yaparken 2 kere düşünür.

6 ay
silinsi

silinsin

11 ay
Monitör olarak kullanılan TV'nin otomatik kapanmaması
Bildiğiniz gibi bilgisayarımızı kapatınca monitör de otomatik kapanıyor ancak ben monitör olarak kullandığım TV'de bunu başaramadım, var mı fikri olan?

Not: TV= samsung Le32b530
11 ay
Bluetooth + USB veya 3.5mm kulaklık
Bluetooth + USB özelliği olan uygun fiyatlı kulaklık arıyorum ama bulamadım yardımcı olabilecek var mı?
geçen yıl
Dualshock problem!
Dualshock PlayStation menüsünde veya netflixle sağ joystick çalışmıyor yerine sol joystick çalışıyor oyunlara girince de sag joystick çalışıyor,bilmeden bir ayarımi bozdum solak moduna mi aldim anlamadim internette de çözümü bulamadım.Yardımcı olursaniz çok sevinirim.
geçen yıl
GSS prim.borcu olanlar dikkat!
Prim borçlarını ödemeyen Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur'lu yurttaşlara Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile kamu üniversite hastanelerinde sağlık hizmetlerinden faydalanması için verilen süre 31 Aralık'ta sona eriyor. Herhangi bir kapsamda sosyal güvencesi olmayan, çalışmayan, primlerini zamanında ödeyemeyip borçlu duruma düşen vatandaşların marttaki seçimler seçimler nedeniyle sağlık hizmetlerinden faydalanması için verilen süre bu yılın sonuna kadar uzatılmıştı.
2 yıl
Gazi Tıp Skandalı
Evet gençler gün geçmiyor ki güzel ülkemizde skandalların ardı arkası kesilmesin.Bildiğiniz gibi gazi tıp daha önce bölünme skandalıyla gündeme gelmiş ancak son anda bölünmekten kurtulmuştu tabi skandallar bitmedi.Gazi üniversitesine yaz okulu gelince bütünleme sınavları kaldırıldı ancak bir Tıp fakültesi yaz okulu açamazdı değil mi? Peki ne oldu, rektörlük senatosu bir karar aldı ve öğrencilere 3 büt hakkı tanıdı peki 1 senede 20 stajın olduğu bir okulda 4. bir stajdan büte kalınca ne oluyor arkadaşlar? Beklersiniz ki 3 stajın bütüne giriyorsunuz ama 1 tanesine giremiyorsunuz hayır 4 stajın da bütüne giremiyorsunuz ve otomatik olarak 4 stajdan da kalmış oluyorsunuz, bu ayrı skandal bunun sene ortasında açıklanması ayrı skandal.Skandallar bununla bitmedi tabi ki Gazi Tıp Öğrenci Kurulu bir bildiri yayınladı:

"Sevgili arkadaşlar

Okumuzun diplomaları geçen yıl değiştirilmiş olup tıp fakültesi diplomaları da bu süreçte yeniden düzenlenmiştir fakat yapılan düzenlemelerde diplomalarda "Tıp Doktoru" İngilizcesi "Doctor of Medicine" ifadesi yerine "Lisans" mezunu İngilizce olarak da "Bachelor of Science" ibaresi getirilmiştir. Sonuç olarak diplomalarımızda Tıp Doktoru olduğumuzu kanıtlayacak bir ibare bulunmamaktadır. Bu durum başta hak ettiğimiz ünvanımızın ve yüksek lisans derecesinde kabul edilen eğitimimizin eksik gösterilmesine neden olmuştur. Ayrıca verilen diplomalar yurtdışında tıp fakültesi öncesi temel bilim mezuniyetine tekabül edeceği için yurtdışında çalışma ve uzmanlık yapma imkânlarımızı da kısıtlanmıştır. Tıp Eğitimi Öğrenci Kurulu olarak bu konu hakkında bilgi isteminde bulunacak ve hatanın düzeltilmesi adına çalışmalara başlayacağız. Yapacağımız çalışmalarda sizlerin de destek ve önerilerine ihtiyaç duymaktayız. Olacak gelişmelerden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Öğrenci Kurulu"Hatırlatma: Gazi üniversitesinin hala bir yurdu bulunmamakta, yakınlarında 4-6 kişilik odalara sahip kyk kız yurtları varken, hiçbir erkek yurdu bulunmamaktadır.Gördüğünüz gibi arkadaşlar benden size bir abi tavsiyesi bundan sonra bir üniversiteyi yazarken sıralamasına göre yazmayın.Diploma skandalı ile ilgili halledilecegiz taahhüdü geldi ama tabi ortada resmi bir yazı yok, ne zaman resmi bir açıklama yapılırsa o zaman konuyu silerim.
2 yıl
Güç Tuşu - Ekranı Kapat sorunu.
W10 tablet bilgisayar kullanıyorum, fabrika ayarlarına döndürene kadar tabletin güç tuşuna basınca aynı android tabletlerdeki gibi sadece ekran kapanıyordu, bugün basınca bilgisayar kapandı bende güç tuşu ayarlara baktım.
şu an benim güç ayalarındaki görüntüm bu:


internette araştırırken şunu gördüm ama bende bu seçenek yok-->


Çözümü nedir bilen var mı acaba?

Aslında özetlersem normal laptoplarda olan FN tuşu ile beraber çalışan ekranı kapatma seçeneği bu tablette güç tuşundaydı ama artık yok.
2 yıl
Hacettepe Bölünüyor mu? --> 15 Temmuz Üniversitesi
Bildiğiniz gibi daha önce İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi bölünmüştü, eylemlere rağmen kimse kararları durduramadı..
Şimdi de iddialar Hacettepe'nin bölüneceği yönünde.

Hacettepe Üniversitesi'ndeki bazı öğrenci toplulukları söz konusu iddiaya ilişkin bir açıklama yaparak Rektörlükten açıklama talep etti.

"Hacettepe'ye dokunma" başlıklı açıklamada, Beytepe Kampüsü'nün 15 Temmuz Üniversitesi yapılacağı iddiasına yanıt istendi.

Açıklama şu şekilde:Kaynak
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.