MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Yüzbaşı
28 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
5 ay
Sonradan anahtarsız giriş yaptırma
Merhaba arkadaşlar. Aracımda anahtarsız çalıştırma var ama anahtarsız giriş yok. Sonradan taktıranlar gördüm youtube'da. Bende yaptırmayı düşünüyorum. Daha önce yaptıran yada nerede, nasıl, ne kadara yaptırılacağını bilen varmıdır aramızda.
A
6 ay
Elektrikli aynalar geç çalışıyor
Arkadaşlar 2014 model ford marka aracım var. 2 sene önce aracı aldığımda yan aynaları ayarladım, o gün bugündür ayarını değiştirmemiştim. Yakın zamanda ayarını değiştirmeye çalıştığımda farkettim ki aynalar çok geç çalışıyor. Yani düğmeye basmaya başladıktan yaklaşık 10 saniye sonra aynalar harekete başlıyor. Hatta bazı yönlere hareket 15 saniyeyi buluyor. Her iki aynanında çalışmasında sorun yok ama çok geç çalışıyor. Neden olabilir?
A
9 ay
Araç zor çalışıyor. Akü seçimi
Arkadaşlar son 1 haftadır araba zor çalışıyor. İlk aklıma gelen akü oldu ancak araç "akü zayıf" uyarısı vermiyor. Ölçüm cihazıyla baktığımda değerler de normal görünüyor. Üzerinde 6 yıllık orjinal aküsü var. Araç 2014 ford kuga, start stoplu, 80bin km.de. Yeni akü alsam diyorum ama agm ve efm türlerinden hangisini almalı yada uygun olanı hangisidir emin olamadım. Bir diğer konuda cca denilen soğuk çalıştırma gücü orjinaliyle aynımı olmalı yoksa daha yükseğini alsam zararı olurmu. Orjinali Ford amblemli varta 60ah 590a. Yada sorun aküden değilse neden kaynaklanıyor olabilir?
A
11 ay
Yağ değişim uyarısı sönmüyor
Arkadaşlar Ford marka aracımın "yağ değişimi gerekli" uyarısını silemiyorum. Normalde kontak açıkken gaz ve frene basılı tutunca silinmesi lazım ama silinmiyor. Daha doğrusu resetlendi diyor ama arabayı her çalıştırdığımda uyarı yine çıkıyor. Kalıcı olarak nasıl resetleyebilirim bunu.
A
12 ay
Soft yazılım için firma tavsiyesi
Bilindik 4 firma ile görüştüm. Hepsi aynı şeyleri söylüyor. Yakıt düşer, performans artar, zararı yoktur, merdiven altında yaptıranlar yada yazılımı abartıp aşırı güç almaya çalışanlar sıkıntı yaşıyorlar vs gibi. Söylediklerinin doğru olduğunu varsayıp, sınırları zorlamadan hafif bir yazılım yaptırarak biraz performans biraz tasarruf etme peşindeyim. Gerçi amorti etmesi epey sürecek ama onu göz ardı ediyorum. Sorun ihtimalini minimuma indirmek için de adamakıllı bir yerden yaptırmak istiyorum ama neresi bu konuda en iyi işi yapar bilemiyorum. Görüştüğüm yerler dr.ecu , ecufast , paşaoğlu , 2cr. Fiyatlar 750 ile 1600 arası. Bu kadar fiyat farkını da anlamış değilim. Sen niye pahalısın diyorum ben lisanslı iş yapıyorum diyor. Diğerine sen niye ucuzsun diyorum ben sürümden kazanıyorum diyor. Soft yazılım için bu 4 firmadan yada bunların haricinde hangi firmayı tavsiye edersiniz.
A
geçen yıl
Devirdaim pompası değişmelimi?
Bu aralar kapsamlı bir bakım yaptırmayı düşünüyorum. Triger seti ve V kayışı değişecek. Bazı yerler motor açılmışken trigerle birlikte devirdaim pompası da değişmeli diyor. Bazı yerler ise pompanın belli bir değişim periyodu yok dolayısıyla sırf motor açıldı diye sağlam parçayı değiştirmeninde anlamı yok diyor. Ucuz bir parça olsa çok dert etmem ama pompa 650 lira. Diğer işlemlerle birlikte bakım 3000 lirayı bulacak. Dolayısıyla gereksiz ise boşuna 650 lira daha vermek istemem. Aracım 2014 model 75.000 km'de. Şu şartlarda pompayı değiştirmek mi mantıklı yoksa bekletmekmi?
A
geçen yıl
Sigorta şirketi (Kasko) tavsiyesi
Arkadaşlar kaskoyu yenileme vakti geldi. İMM'si yüksek , servis ayrımı olmayan poliçelere baktım, groupama'nın fiyatı uygun geldi. Sonrasında aksigorta var. Diğerlerinde fiyat iyice artıyor. Groupama ve aksigorta için ne dersiniz. Bu firmalardan özellikle groupama'dan sıkıntı yaşayan oldumu. Yada özellikle tavsiye edeceğiniz uygun fiyat veren bir sigorta şirketi varmıdır?
A
geçen yıl
Triger seti değişim fiyatı
Arkadaşlar 2014 benzinli 1.5 ecoboost ford kuga aracım için triger setini değiştirmem gerekiyor. Sanayide işçilik 600, parça fiyatı 300, toplamda 900 lira fiyat verdiler. İşçilik biraz yüksek geldi bana. Yetkili servisi de aradım. Onlar da trigerle birlikte V kayışını da değiştiririz, fiyat olarak triger seti + V kayışı parça ve işçilik toplam fiyatı yaklaşık 1300 lira tutar dediler.
Şu şartlarda servise götürmek daha mantıklı geldi bana ama siz ne dersiniz. Fiyatlar nasıl?
A
geçen yıl
Kalorifer ısıtmıyor
70 bin km'de 2014 kuga benzinli aracımın kaloriferinde dün akşam herhangi bir sorun yoktu. Parkettim bıraktım. Bugün sabah motor ısındıktan sonra kaloriferi açtım ancak ısıtmadı. Pek üzerinde durmadım. İşe vardım. Akşam dönüşte yine ısıtmadı. Hararet göstergesi olması gerektiği yerde duruyor, onda sorun yok. Bu sefer iyice denedim kurcaladım ama yok , ısıtmıyor. Sağdaki ızgaradan soldakine nazaran daha fazla hava geldiğini farkettim. Bir süre yüksek devirde kullandım hafif ısınır gibi oldu 2 dk sonra yine soğudu. Soğumaya birlikte birde garip bir koku gelmeye başladı. Ardından hafif eğimli bir yere parkettim bu seferde alttan lıkır lıkır bir ses gelmeye başladı. Aracın altına baktım biraz ıslaklık ve yerde damlalar vardı. Yarın göstermeyi düşünüyorum. Hangi usta bakar bu kalorifer işlerine ve sorun neden olabilir fikriniz varmı.
A
2 yıl
Çift kademeli ampulü led'e çevirme
Arkadaşlar farları kapatınca kısa farlar gündüz farı görevi görüyor ve sönmüyor. Muhtemelen farı kapatınca watt düşüyor açınca yükseliyor ve aynı ampul hem gündüz farı hem kısa far olarak görev yapıyor. Ben bu ampulü led ampulle değiştirmeyi düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla led ampulde dimmer kullanılamıyor, yani az watt az ışık çok watt çok ışık olmuyor. Bu durumda ampulü led yaparsam kısaları açtığımda zaten yanacak ama farı kapattığımda led tam olarak sönecekmi yoksa gündüz farı gibi az bişeymi yanacak yada tesisata zarar mı verecek. Fikri yada tecrübesi olan varmı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.