MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
01 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
78 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 gün
Apple Macbook Air M1 8.999 TL 6 Taksit
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/54/7f/19/547f19889cdcbed21012a431f95d1726.jpeg&t=0&width=480&text=1

https://www.pt.com.tr/vade-farksiz-6-taksit-mac


Yeni M1 işlemcili Apple Macbook Air eğitim fırsatıyla beraber vade farksız 6 taksit ile 8.999 TL ye geliyor.


Yeni m1 işlemcinin gücünü, sunduğu performansı, malzeme kalitesini, ekranını ve 18 saatlik pil ömrünü değerlendirdiğimizde fiyat diğer bilgisayarlara göre gayet iyi.


Piyasadaki en ucuz fiyat hem de yetkili satıcı. Eğitim indiriminden yararlanmak için edevletten öğrenim belgesini yükleyebilirsiniz. Eş dosttan bulursanız onu da kullnabilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa öğrenci/öğretmen kimliğinizi yükleyerek de indirimi alabiliyorsunuz.

geçen hafta
Yeni Citroen C4 Shine Bold 348.351 TL

Evet yeni C4 yakın zaman içerisinde tanıtılacak. Yaklaşık 100 ün üzerinde araç plakalandırılmış. Haliyle kasko değere de işlenmiş durumda. Sanıyorum bunlar lansman test araçları en üst donanım.


Shine Bold 1.5 Bluehdi EAT8 fiyatı 348.351 TL olarak gözüküyor.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c4/87/34/c48734124b54bacc1c42c029aef1952d.jpeg&t=0&width=480&text=1
10 ay
75-80.000 Aralığı En İyi Araç
Arkadaşlar merhaba,

75-80 bandında alınabilecek en iyi araç nedir? Sedan, hb farketmez. Mümkünse manuel olsun. Mümkün olan en yüksek model ve az km olmalı sorun çıkartmasın temiz olsun.

Mümkünse 45-50.000 km yi geçmemiş 2015 model ve üstü olabilir.
geçen yıl
Benzine 22 Kuruş İndirim - LPG Büyük İndirim Yolda
Benzine 24.03.2020 gece 00:00 itibaren 22 kuruş indirim geliyor. Bununla paralel LPG fiyatlarında da ciddi düşüş olacağını beyan etmişler.

EPDK dan teyit edebilirsiniz.

Motorinde herhangi bir indirim yok fark benzin lehine iyice açılmakta.
geçen yıl
Hyundai i20 1.4CRDI 2015 Çıkışlı Kazasız Tam Bakımlı Geri Görüş Yokuş Kalkış..
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-i20-1.4crdi-2015-cikisli-kazasiz-tam-bakimli-geri-gorus-yokus-k-755567285/detay

Araç 2015 yılı trafiğe çıkışlı yeni kasa i20 1.4 CRDI Jump modelidir. Güncel kasadır. Kilometrenin çoğunluğu İstanbul-Eskişehir arası yapılmıştır.

Başlıca özellikleri:

​Yokuş Kalkış Desteği
Geri Görüş Kamerası
Isıtmalı ve Elektrikli Ayarlanabilir Yan Aynalar
Lastik Basınç Uyarı Sistemi
Soğutmalı Torpido
Far Yükseklik Ayarı
Ön Kol Dayama
Fonksiyonel Direksiyon Simidi
6 ileri vites
ABS-ESP-Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
Gündüz Farları
Ekstra olarak Krom Kapı Eşikleri, Krom Bagaj Kaplaması, Krom Panjur Çıtası


Aracın tüm bakımları eksiksiz ve zamanından önce yapılmıştır. Eskişehir SARAR ve İstanbul Ulugöl yetkili servislerinde kayıtları bulunmaktadır. Aracın kitapçığı, garanti belgesi, Hyundai belgeleri, yetkili servis bakım faturalarına kadar bulunmaktadır. Yedek anahtarı da mevcut olup kullanılmamıştır.

Garanti sonrasında yetkili servis haricinde de bakımlarını yaptırdım. Tüm bakımlarında Castrol EDGE yağ ve en kaliteli filtreler kullanılmıştır. Yakıtının tamamı Shell'den alınmış olup onun da kayıtları vardır. Bir sonraki bakımına yaklaşık 4 ay vardır. Lastikleri 15 gün önce taktırdım. Fotoğrafta gözükmektedir.

İkinci el olarak bulabileceğiniz en bakımlı, yorulmamış, en titiz kullanılmış araçlardandır.

Sağ arka çamurluğu otopark duvarına sürttüm, bu sebeple sağ arka çamurluğa mini onarım yapıldı, lokal boya vardır. Bir de sağ üst tarafta ağaç dalı sürtmesinden kaynaklı ince bir çizik bulunmaktadır. Son fotoğrafta göstermeye çalıştım, pasta-cila yapılırsa muhtemelen geçecektir. Alacak kişinin aklında kalmaması için en ufak detaya kadar bahsettim.

İstanbul ve Eskişehir'den satış işlemini yapabiliriz.

Aracın trameri kazası bulunmamaktadır. Plaka 26BA981'dir. İsteyene motor şasi no paylaşabilirim. Şasi no ile gelen Tramer sorgusundan gelen sonuç şu şekildedir: ​​

***2130 Sasi Nolu Aracin 2003 sonrasi SBM kayitlarina gecmis bir hasari yoktur Ruhsatinizdaki plaka ile sorgulamak icin HASAR bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: HASAR 34XYZ34. Sorgulama ucreti 7 TL'dir. Sorulariniz icin YASAL UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan ibarettir ve sadece bilgi amaclidir. Resmi belge olarak kullanilamaz. Detayli bilgi icin B001"

Hafta içi 08:00-17:00 arası lütfen mesaj atınız. Diğer saatlerde arayabilirsiniz.

Hafta içi 12:00-13:00 arası Allianz Tower'da
Hafta içi 17:00 sonrası Küçükyalı Hilltown AVM'ye yakın (Konumda belirtilmiştir.)
Hafta sonu ise yine Küçükyalı Hilltown AVM konumuna yakın görebilirsiniz.
3 yıl
Trafik Sigortası Nedir? Fiyatlar Neden Böyledir? En Ucuz Nerededir?
Arkadaşlar merhaba,

Trafik sigortası ile ilgili bir çok bilgi dolaşıyor, herkes pahalılığından ve gereksizliğinden dem vuruyor. Öncelikle trafik sigortasının ne olduğunu, neleri kapsadığını ve nasıl işlediğini bilelim. Sizleri çok yormadan kısa bir özetle anlatacağım.

Kapsam:
Trafik sigortası 3. Şahıslara vereceğiniz maddi ve bedeni hasarlara karşı koruma sağlar. Konu 3. Kişiler olduğundan dolayı zorunlu bir sigorta türüdür. Siz aracı kullanırken başka bir kişiye çarptığınızda o kişinin aracına gelen maddi zararları ve karşı tarafın araç içerisinde bulunan kişilerin tedavi masrafları, sakatlık ve ölüm zararlarını ödemekle yükümlüsünüz. Trafik sigortası buna karşı bir koruma sağlamaktadır.

Teminatlar:
Trafik sigortasında teminatlar önceden belirlenmiştir. 2018 yılı için şu şekildedir:Görüleceği üzere karşı tarafa vereceğiniz maddi zararlarda 36.000 TL teminat sağlarken, bedeni hasarlarda kişi başı 360.000 olmak üzere kaza başına 1.8 milyon TL’lik bir teminar kapsamınız olur.

Fiyatlama:
Evet geldik en can alıcı kısma. Trafik sigortasının fiyatlamasını en çok etkileyen değişkenler yaş, ikamet/plaka ili ve hasarsızlık basamağıdır. Aracınızın markası modeli ile ilgilenmez. Bu sebeple 1990 model Lada ile 2018 model Mercedes’in primleri aynı çıkar. Sizler burada kendi aracınızı sigortalamıyorsunuz, kazaya karıştığınız diğer kişilerin olası maddi bedeni hasarlarını karşılıyorsunuz. Olaya burdan baktığınızda primler yüksek değil aslında.

Örnek: Şöyle düşünün 60.000 TL’lik Reanult Clio aracınız olsun ve 1.000 TL’ye kasko yaptırdığınızı düşünün. Bir kaza olduğunda aracınız yansa kül olsa bile 60.000 TL’nizi alırsınız. 60.000 TL’nizi 1.000 TL’ye sigortalamış olursunuz. Yine aynı marka araca 1.000 TL’ye trafik sigortası yaptırdığınızı düşünün. Bir araca vurdunuz ve içerisindeki şöfor vefat etti ya da yolculardan biri yaralandı. Olay mahkemeye gitti ve neticesinde çıkan tazminat 300.000 TL oldu. Bu parayı trafik sigortanız direkt mağdura ödüyor. Yani bu durumda da toplam teminat bedeli olan 1.800.000 TL’nizi 1.000 TL’ye sigortalamış oluyorsunuz. Türkiye’deki ölümlü ve yaralanmalı kazaların yüksek adetlerde olduğundan primler de ona göre oluyor.
Bu iki durumda kaskonuz yoksa kendi aracınızın değeri kadar sorumluluğu almış olursunuz. Trafik sigortanız yoksa çıkan tazminatı mahkeme masraflarıyla birlikte mağdura ödersiniz. Bu da milyon TL’leri bulabilir.

Fiyatlamada 7 basamak bulunuyor ve ilk defa sigorta yaptıran biri 4. Basamaktan başlıyor. Hasar aldıkça 3,2,1 diye hasarsızlığı devam ettiğinde de 5,6,7 olarak derece atlıyor. 2018 yılı Temmuz ayı için tavan limitler şu şekildedir:Her ay yaklaşık %1,5 fiyatlar artar. Ayrıca bazı illerde sürprim uygulanır. Örneğin İzmir için yukarıdaki fiyatlar geçerliyken Ankara için %3, İstanbul için %5 daha yüksektir. Yıllardır hiç hasarı olmayan bir Mercedes sürücüsü trafik sigortası için 571 TL öderken, 20 yaşında ilk Tofaş-Şahin marka aracını alan genç arkadaşımız 1.039 TL öder. Bunu kendisi için değil bana zarar verdiğinde ödenmesi için verir.

Olayın özeti budur arkadaşlar. Bu arada sigorta şirketleri açısından trafik sigortası tamamen zarardır. Devlet zorunlulukla tavan prim uygulaması getirmiş ve şirketleri bu primler üzerinden trafik sigortası kesmeye mecburdur. Hangi şirketten teklif alırsanız alın aşağı yukarı bu tavan primlere yakın fiyat alırsınız. En yüksek prim bile şirket için zarardır zaten.

En ucuz trafik sigortasını nerede bulabilirim:
Arkadaşlar bunun için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne ait bir teklif sayfası mevcuttur ve bu sayfadan bütün sigorta şirketlerinin teklifini görebilirsiniz.

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

Size en uygun gelen teklif numarasını not edin ve ilgili sigorta şirketinin çağrı merkezini arayarak bu teklif numarasıyla trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Trafik sigortası peşin alınır. Bazı şirketler ara ara 3 taksit uygulamasına gidebilmektedirler.

Dilim döndüğünce sizlere anlatmaya çalıştım. Mutlaka eksiklerim vardır. Uyarırsanız eklerim.
Sorularınız varsa konu altından devam edebiliriz.
6 yıl
Cevap: iPhone 4S ios 8.1.1 Güncellemesi ( Beklenen Güncelleme)
Bir hevesle güncelledim performans artışı diye ama rezalet bir güncelleme çıktı. 4S kullanıyorum 8.1 çok daha iyiydi ya menüde sayfa geçerken bile kasma yapıyor olacak şey değil. Bildirim çubuğu ve kontrol merkezi kasıyor yani telefonun her tarafı deli dehşet kasıyor. Ben wifi üzerinden güncelledim, eğer illa güncellicem diyorsanız restore yapıp sıfırdan kurulum yapın derim çünkü çok kötü şuan. Sormak istediğiniz bir şey olursa sorun cevaplayayım ben geçtim siz geçmeyin :)Edit: Olum niye eksiliyosunuz olamamış işte bu güncelleme. Sanki ben istemiyorum stabil olmasını, hızlanmasını.
8 yıl
Casper CGA Notebook %100 Aluminyum Kasa 699TL - Teknosa
Arkadaşlar bugün Eskişehir Teknosa'da gördüm. Casper diye önyargılıydım ancak inanın çok güzel bir cihaz çıkartmışlar. Donanımı zayıf, sadece internete girmek, film izlemek ve basit ofis işlemleri için çok ideal. 3. Nesil Sandy Bridge Celeron işlemcisi var çok iyi çalışıyor arkadaşlar. Touchpad paneli de windows 8 Metro arayüzüyle uyumlu multitouch çalışıyor. Kasası tamamen aluminyum, aynı macbook 13" gibi olmuş tasarımı. Ayrıca 1,5kg ağırlığı ile taşınabilirliği yüksek. Bu fiyata bu kalitede cihaz piyasada şuan yok. Alacak arkadaşlara yardımcı olur inşallah.http://www.casper.com.tr/nirvana-cgahttp://www.teknosa.com/urunler/125032624/casper-cn-tkp-847c-notebook8 yıl
Çok Acil - iPhone 4S GEVEY Nasıl Restore Edilir?
Sevgili dostlar merhaba. iPhone 4S kullanıcısıyım cihazda 6.0.1 yüklü ve Gevey ile kullanıyorum. Cihazı restore etmek istiyorum ancak olası sonuçlardan bihaberim. Ayarlar menüsünden direk cihazı sıfırla desem herhangi bir sıkıntı olur mu? Nasıl bir yöntem izlemeliyim? Sorunum biraz acil bilen arkadaşlar hemen yazarlarsa çok memnun olurum.

NOT: Bu konu ile ilgili internette net bir bilgi bulamadım.
8 yıl
Bold 9900 GPS ve birkaç değişik ilginç sorun!
Merhaba sevgili dostlar, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, bir kaç sorunum var:

1) Cihazda GPS i kullanamadım bbmaps i hiç kullanamadım gps tool yükledim orda da kullanamadım ayrıca konum servisleri ayarında da konumum gözükmüyor. (wifi ile bağlıyım.)

2) İnternet pakedim var sadece gün içerisinde aktif olarak kullanıyorum çoğu uygulamayı kullanabiliyorum (whatsapp, foursquare, işcep vs.) eve gelince wireless ı açtığımda face, twitter, app world e bağlanamıyorum " geçerli servis planınızı yükseltin ya da bir wifi ağına bağlanın " diyor aslında wifi bağlıyım. Neyse reset atıyorum cihaza bu sefer kullanabiliyorum sıkıntı yok wifi yı kapatıp açıyorum ya da kapsama alanından çıkıp tekrar girersem yine bu uygulamalara girmiyor telefona günde 3-4 defa reset atıyorum ve bu çok canımı sıkıyor. En güncel sürümdeyim şuan.

Blackberry cihazlar konusunda uzman arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.