MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
24 Nisan 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
352 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
Evil Genius 2 Türkçe Yama İstek [NO MAKİNE ÇEVİRİ]

Oyun bugün çıkış yaptı ve Türkiye fiyatı hem çok uygun hem de oyun çok eğlenceli olmuş. Espirileri ile olsun, eğlenceli oynanışı ile olsun kaliteli bir çeviriyi hak ediyor.


https://store.steampowered.com/app/700600/Evil_Genius_2_World_Domination/


Umarım çevirmek isteyen birileri çıkar...geçen ay
Star Dynasties Resmi Türkçe Dil Desteği İçin

Oyun ilginizi çekerse ve satın almayı düşünürseniz aşağıda bulunan konudan Resmi Türkçe Dil Desteği için talepte bulunabilirsiniz.


Steam Tartışma Sayfası: https://steamcommunity.com/app/1194590/discussions/0/4576185279370779657/


Oyunun Resmi Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1194590/Star_Dynasties/


İyi Forumlar


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d9/7e/73/d97e737fd6cb17565e6249b99e1b12b0.jpeg&t=0&width=480&text=1
8 ay
Silinsin
-
8 ay
[Konu Kilitlensin] Crusader Kings 3 Türkçe Dil Desteği Sizin Ellerinizde!


Merhaba arkadaşlar, tanıdığım bir yayıncı bu oyunun Türkçe olması hakkında uğraşıyordu. Güzel bir ilerlemede kayıt edilmişti. Bende kendisine yardımcı olmak ve bu oyunun Türkçe olması adına girişimlerde bulundum. Crusader King 3 Paradox Marketing Departmanı sorumlusu Troy ile yarım saat sohbet etme şansım oldu. Bu görüşmenin sonunda dilekçeyi(imza kampanyasını) üst kademe yetkililere göstereceğini iletti. Size yalan söylemek istemiyorum, başarı şansımız oldukça düşük fakat kendimizi göstermezsek hiçbir zaman başarı şansımız olmayacak. Yapmanız gerekenleri size aşağıda açıklayacağım;

1- Oyunu İSTEK LİSTESİNE eklemeniz.
2- Steam Tartışma Sayfasında talep etmeniz.
3- Change kampanyasına imza atmanız.
4- Paradox'a mail atmanız.
5- Twitter üzerinden Paradox CEO'suna mention ile yazı yazmanız.

Bu maddelerin hepsi çok önemli Paradox büyük bir şirket!

Crusader King 3 Steam Sayfası:

Crusader Kings 3 Steam Sayfası için Tıklayın

Steam Tartışma Konusu:

Steam Tartışma Sayfası için Tıklayın

Change İmza Kampanyası:

Crusader King 3 Change İmza Kampanyası için Tıklayın

Paradox Mail Konusu:

Paradox'a Türkçe istediğinize dair mail atmamız gerekmekte fakat mümkün olduğunca kendinize özgü bişeyler yazın, spam kutusuna düşmemeli...

Paradox mail adresi: pr@paradoxplaza.com

Örnek bir metin:

We want Turkish language support in Crusader King 3. Paradox doesn't care about us?

-https://www.change.org/p/paradox-interactive-crusader-kings-3-t%C3%BCrk%C3%A7e-dil-deste%C4%9Fi -

Twitter Mention:

Paradox CEO'su olan ablamızın konuyu gözüne göstermek adına bunu yapmamız gerekiyor. Kendisinin ismi Ebba Ljungerud'dur.

Twitter Hesabı:https://twitter.com/ebbalj?s=09

Yazmanız gereken örnek bir yazı:

We want Turkish language support. Do you know about this? @ebbalj

-https://www.change.org/p/paradox-interactive-crusader-kings-3-t%C3%BCrk%C3%A7e-dil-deste%C4%9Fi -

Mümkün olduğunca kendinize özgü bişeyler yazın ki spam olarak gözükmesin.

Yapmamız gerekenler bunlar arkadaşlar gösterdiğiz ilgiye göre sonuç değişebilir. Gerekli yerler ile iletişime geçtim. İletişime geçtiğimi kanıtlayacak bir görseli sizler ile paylaşıyorum;Bir gelişme olduğu taktirde hepinizle bu konu üzerinden paylaşacağım, fakat bu süreçte kampanya için gerekenleri yapmanız ve eş, dostunuza bu konuda bilgilendirip yaptırmanızı sağlamanız çok önemli ayrıca bu süreçte bağlantınız olan yayıncılara bu konu hakkında Twitter üzerinden veya mail yoluyla bilgi verirseniz bize ciddi bir destek sağlamış olursunuz!

Artık birbiriniz ile tartışmak yerine bu konulara özen gösterin, bir topluluk olarak sesimizi duyurmak için çok zaman kaybettik. Artık daha fazla zaman kaybetmeyelim!

DH'de hype almayan konular malesef kayboluyor bu konuda destek olmak isteyenler, lütfen konuya yorum bıraksın ki öne çıkıp herkes bunu görebilsin.

Hepinize iyi oyunlar diliyorum...

9 ay
Hellpoint Resmi Türkçe Dil Desteği Sizlere Bağlı!


EDİT: KAMPANYA BAŞARISIZ OLMUŞTUR

Merhaba arkadaşlar Hellpoint adlı oyunun çıkışında Türkçe olabilmesi için gerekli çalışmalara başladık. Bu konuda sizlerin yani oyuncuların duyarlı olmasına ihtiyacımız var. Firma ile görüşmelerimde istek listesi rakamları olarak Türkiyenin 26 3. Dünya ülkesinin gerisinde olduğumuzu öğrendim. Bu beni gerçekten çok üzdü, firmalar tamamen istek listesine baktığını defalarca bağırmamıza rağmen oyuncular duyarlı değiller. Umarım yakında bu konuda herkes bilgi sahibi olacak.

Hellpoint Türkçe Gelmesini İstiyosanız Yapmanız Gerekenler:

1- Oyunu İSTEK LİSTENİZE atmak. (Temel)
2- Steam kampanya konusuna istek belirtici bişeyler yazmak. (Extra)

Steam Tartışma Sayfası:

Tartışma Sayfası İçin Buraya Tıklayın

Oyunun Steam Sayfası:

Oyun Steam Sayfası İçin Buraya Tıklayın

Yapımcının dedikleri:Hayatınızdan ayırabileceğiniz 5 saniye oyunların Türkçe gelmesini sağlayabilir. Lütfen sayfalarca tartışmak yerine bu konulara destek verin.

Herkese iyi oyunlar diliyorum...

9 ay
Gamedec Resmi Türkçe Dil Desteği İçin Her Şey Size Bağlı!
Merhaba arkadaşlar Disco Elysium'u Türkçe'ye kazandırmak amaçlı verdiğiniz çaba sonrasında Gamedec'i Türkçe'ye kazandırmak amaçlı çalışmalara başlamıştım. Uzun süredir ekiple görüşme halindeyim. Gerçekten Türkçe getirmek istiyorlar fakat onları yanıltan istek listesi sayısının çok yetersiz olması. Dün yani Çarşamba günü Türkçe dil desteği için bir toplantı yapıldı. Bu Toplantıda istek listesi rakamlarının hala yetersiz olduğunu ve yatırımcıları bütçelerini Türkçe adına harcamak için ikna edemediklerini söylediler. Görüştüğüm yetkilinin bana söylediği hala bunun için 2 ay vaktimizin olduğu ve her 2 haftada bir Türkiye istek listesi rakamlarını kontrol edeceğinin sözünü verdi. Oyunun stüdyosunun daha önce Larian'a iş yaptığını size hatırlatmak istiyorum. Çıkıcak oyun devasa bir izometrik cyberpunk evreninde geçen bir RPG olucak. Öncelikle oyunu inceleyin beğenceğinizden eminim. Lütfen Disco Elysium'da olduğu gibi bu oyunda geç kalmayalım ve çıkışında Türkçe olarak görelim. DH'de çıkardığınız kaosun çeyreğini bu konu için harcayın. Bu süreç içerisinde her hafta yetkili kişiyle iletişimde olacağım ve gerekli bilgileri size aktaracağım. 2 Ay içerisinde 2.000-3.000 kişinin sadece istek listesine atmasının zor olduğunu sanmıyorum. Bunu hep beraber başarabiliriz...Yapmanız Gerekenler ve Gerçek olması için:1- 2000-3000 Kişinin istek listesine eklemesi. ( Temel )

2- Kampanya konusuna bişeyler yazmak. ( Extra )

3- Türkçe altyazı ile yayınlanan YouTube videosu altına Türkçe istediğinize dair yorum atmak. ( Yeni )

Oyunun Sayfası:Oyunun Steam SayfasıKampanya Sayfası:Oyunun Steam Üzerinde Olan Türkçe Dil Desteği KampanyasıAltını çizerek söylemek istiyorum kampanyaya bişeyler yazmanızdan çok istek listenize atmanız önemli, eşinize dostunuza bu konuda yardım isteyin. Ben elimden geleni yaptım birazda siz çaba gösterin ki bu işleri ancak el birliği ile başarabiliriz...İstek listesine 2 ay içinde 2000-3000 kişi ekleme yapması halinde bunu sizlere bildireceğim ve hep beraber kutlama yapabileceğiz. Gerçekten oyunların Türkçe gelmesini istiyorsanız tek yapmanız gereken bunlar...TOPLAM 3 SANİYENİZİ ALACAK BİR KONU DEVASA BİR RPG OYUNUNU TÜRKÇE YAPABİLİRAyrıca lütfen DH'de konuyu yorum yaparak öne çıkaralım malum bir konu topic olmadıkça DH'de ilgi görmüyor...

GÜNCELLEMEFirma tanıtım videosuna Türkçe Altyazı ekledi. Belki bu hevesinizi biraz daha arttırır. Gördüğünüz gibi firma nabız ölçüyor. Daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Süre dolmadan daha fazla istek listesi görmemiz lazım... Video altına bu konu hakkında yorum yapmayı unutmayın.İyi seyirler9 ay
Disco Elysium Çeviri Dosyası [DETAYLAR]
Merhaba arkadaşlar, oyunu çevirmek isteyen grup veya kişilerin önünü açmak istedim.

Dosya Boyutu:

70.016 satır
(tekrarlı) 990.473 kelime
(tekrarsız) 875.493 kelime

Disco Elysium Çeviri Dosyası

Not: Dosyada ilk sekmede tamamı var, diğer sekmeler dosyalara göre ayrılmış English yazan sütun orijinal satır, Turkish yazan yerler çevrilecek.

Çevirmek isteyen olursa gömme ve çıkarmada hiçbir problem yok, ve ayrıca resmi olması içinde başvurabilirsiniz.

İyi Oyunlar...
10 ay
Dark Envoy Resmi Türkçe Dil Desteği İhtimali


Merhaba arkadaşlar, 2020'de çıkması beklenen Dark Envoy'un Türkçe çıkması için kendi adıma birkaç çalışma gösterip yapımcılarla konuştum. Oyunun türünün taktiksel RYO olduğunu söylemem gerekirse ve ilk oyunlarının Tower of Time olduğunu göze alırsak bizi oldukça iyi bir oyun bekliyor...

Yapımcılarının kendi ağzından oyun tanımı:

Dark Envoy is a non-linear RPG inspired by the likes of the Divinity series, XCOM and Dragon Age to offer free world exploration with an emphasis on tactical combat layered with lore and strategy.

Yapımcının Türkçe talebine cevabı:

Eğer oyun ben gibi sizinde ilginizi çektiyse tek yapmanız gereken Steam Topluluk Sayfasında ki konusuna +1 yazmak ve oyunu İSTEK LİSTESİNE atıp beklemek...

Steam Topluluk Kampanya Sayfası

Steam Topluluk Türkçe Dil Desteği Sayfası

Steam Oyun Sayfası

Oyunun Steam Sayfası

Hayatınızın 5 saniyesini ayırarak Türkçe olarak bir oyun daha kazanabilirsiniz...

Hepinize iyi oyunlar diliyorum...10 ay
Persona 4 Golden [Türkçe Yama İstek]
10 ay
Phoenix Point Dil Dosyaları Detaylı


Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımız el atsın diye XCOM yaratıcılarının yapmış olduğu Phoenix Point oyununun dil dosyalarını ve detaylarını atıcam. Öncelikle oyunumuz Unity yapımı ve UnityEX kullanıyoruz. Sizin için dil dosyalarını çıkarıp ayıklayıp zip haline getirdim buraya atıyorum.

Phoenix Point Dil Dosyaları Rar Halinde

Yaklaşık satır sayısı: 15.000

Oyuna gömmede hiçbir problem yoktur...

Umarım bu konudan sonra çevirmek isteyen biri çıkar şimdiden kolay gelsin.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.