MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
17 Aralık 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
Şehir ve Bölge Planlama İçin Notebook
Merhaba arkadaşlar ŞBP 1.sınıf öğrencisiyim ve netcad, autocad, photoshop, 3dsmax, arcgis gibi programları kaldıracak bir bilgisayar arıyorum. Bilgisayarların alt birimlerine (özellikle grafik kartı ve işlemci konusunda tam bir karacahilim) ve hangisinin ne seviyede olmasının benim için yeterli olacağına dair bir bilgim yok. Alt limitim yok, üst limitimi ise olabildiğinde 7k civarının altında tutmaya çalışıyorum daha doğrusu çalışacağım programların gereksinimlerini bilmediğim için i7 işlemcili ve 8 gb (ve üstü) ramli bilgisayarların ortalama fiyatlarına göre kendime üst limit olarak 7000'i seçtim. Eğer i5 işlemicinin ve 8gb altının da benim işimi görebileceğini düşünüyorsanız önerilerinize açığım.
Bu dediklerim dışında bilgisayardan aradıklarım;
- Isınma sorununun olmaması
- Beni 4 yıl idare edebilmesi
- Multitaskingde kasma gibi sıkıntılar yaratmaması
- Teknik ve yazılımsal destek almamın kolay olması
ve mümkünse windows 10 home orijinal yazılıma sahip olması. Olabildiğince freedos ve özellikle ubuntudan uzak durmaya çalışıyorum.
2 yıl
Yerleşmeye Rağmen 47k
Arkadaşlar ben 149208 sıralama ile tercihler doğrultusunda Mimar Sinan ŞBP yazdım ve okulumdan memnun olmama rağmen bölüm beni tatmin etmedi, buna rağmen bir yıl boşta kalmamak psikolojisi ile yerleştim. Ancak YKS'de ilk hatta tek hedefim baştan beri şuan 47k civarındaki İTÜ Entas'tı. Bölüm yıl geçtikçe gerilediği için gelecek seneye de 53k civarı bir sıralamada olacağını düşünürsek kırık puan ile okuldaki derslerin yanında az çok günlük ne kadar çalışmayla istediğim bölüme yerleşirim/yerleşebilir miyim?

Dipnot: Okulda fakülte içi yatay geçiş yapmayı düşündüm ama MSGSÜ'de geçen seneki şartlara göre ÖSYM puanı baz alınacağından o iş biraz yaş
Dipnot 2: Hem okul hem YKS'yi bir arada götürmek istememin sebebi hem YKS'den istediğim sonucu alamazsam açıkta kalmamak hem de okulda alacağım teknik çizim vs. derslerin, istediğim bölümde de işe yarayacak olması.

Bunların yanında YKS netlerim;
TYT
Türkçe 24D 16Y (normalde denemelerde 30 net altına inmişliğim yoktu...)
Sosyal 17D 3Y
Matematik 20D 2Y (yetiştirememe problemi)
Fen 10D 9Y (gerçekten hiç bakmadım yıl boyunca)

AYT
Matematik 17D 4Y (integral ve trigonometriyi normalde az çok yapabilmeme rağmen 0 integral+trigonometri)
Fizik 7D 6Y (2, 3 doğru daha yapsaydım tek maksimum verim aldığım fen dersi olacaktı)
Kimya 3D 3Y (11.sınıf konuları felç)
Biyoloji 5D 6Y (halledebileceğim bir dersti, ti'ye alıp son aya saklayınca iş sarpa sardı)
2 yıl
150K'ya 130K
Sayısalda sıralamam 150K ve istediğim bölüm 130K. İnternette gördüğüm bi grafikte bu sene 140K civarına kadar gerilemesi öngörülüyor. Sizce bu tercihle ya da ek tercihle bu bölüme girme ihtimalim nedir?
2 yıl
SİLİNEBİLİR
-silinebilir-
2 yıl
Yargı Lemma Çözümler
Yargı Lemma'nın Kimya denemelerine sahibim ve çözümlerine ulaşmak istiyorum ancak android/ios cihazım olmadığı için çözümlere bakamıyorum. Acaba Bilgi Sarmal'da da olduğu gibi bilgisayar üzerinden çözümlere ulaşmak için bir yol var mı?
2 yıl
MF 45K'ya Girmek İçin
Arkadaşlar bugüne kadar adam akıllı motivasyon toplayamayıp azami miktarda çalışmış ve sonucunda bugüne kadar gelmiş biriyim. Genel olarak ortalama hesaplamıyorum ancak herkes tarafından kabul görmesi adına son Töder sınavında TYT'de 37.733, sayısalda 50.054 gibi bir derecem var. Töder'in pek gerçekçi olmadığını ve gerçek sınavda kimini negatif kimini pozitif yanılttığını biliyorum ama herkesle ortak girdiğim pek sınav olmadığı için diğer sınavlarımın ortalamasını hesaplayıp yazmam da zaten çok mantıklı olmaz.
Şuanki vaziyetimle ilgili ekleyebileceğim şeyler olarak sene başında adam akıllı bir kitap bile bitirmedim, konusal çalıştım ki konu bitirdiğimi de pek iddia edemem. Genel olarak konuların mantığına ve sınav esnasında yapmam gerekenlere hakimim bu da benim böyle netler almamı sağlıyor.
TYT'de Türkçe 30-35 arası, Sosyal 14-18 arası, Matematik 20-25 arası, Fen 8-12 arası
AYT'de Matematik 15-20 arası, Fizik 4-7 arası, Kimya 4-9 arası, Biyoloji ise 5-9 arası oynuyor.
Sizce önümüzdeki süre zarfı boyunca konu yerine bol deneme çözerek konulardaki belli başlı soru tiplerini tanıyarak istediğim dereceye ulaşabilir miyim?
2 yıl
MF 40K İçin
Selam arkadaşlar; ben nispeten temeli olan, sözel dersleri sayısal derslerinden daha iyi olduğu için TYT'si AYT'sinden kat kat daha iyi ve sayısalda ilk 40 binde olmak isteyen biriyim. Genel itibari ile TYT'de 85-90 net, AYT'de 30-35 net yapıyorum ancak girdiğim sınavlarda tüm konulardan değil şu ana kadar okulda gördüğümüz konulardan sorumluyum. Ders ders incelersek ise mat 2, geometri ve biyolojim ortalama, kimya ile fizik ise ortalamanın çok altında. Kimyaya şu ana kadar hiç adam akıllı bakmadığım düşünülürse (derste dinlediğimle sınava giriyorum) kimyada gelişme potansiyelim yüksek ama fizikte imkanım çok az. Geçen yıllara göre baktığım kadarıyla TYT'yi 100, AYT'yi 50 net civarına çekersem hedefime ulaşıyorum. Sizce önümüzde olan bu 6 ay boyunca nasıl bir düzen izlemeliyim ki hedefim gerçekleşsin?
2 yıl
Eski KAF 4'te Kalkmayan Konular
Elimde eski KAF 4 var ve müfredat değiştiği için elimde patlasın istemiyorum. Yeni müfredata göre hala sorumlu olduğumuz kısmı bilen var mı?
2 yıl
Kendime Güvensizliğim Yüzünden Çalışamıyorum
Daha yaklaşık 6 ay olmasına rağmen ve seviyemin çok düşük olmadığını bilmeme rağmen kişisel sebeplerden (özgüven eksikliği, vaktin çabuk geçmesi, rakip eleme ortamına uyum sağlayamamam, geç kaldığımı düşünmem...) hala belli bir tempoda çalışmaya başlayamadım. Sizce nasıl bir yol izlemem gerek (hedefim sayısal 45k)
2 yıl
İlk 45 Bin İçin Kaynak
Merhaba arkadaşlar bu sene sınava gireceğim ve hedefim sayısal 45kdaki bir bölüm. Elimdeki/alacağım kaynaklar şunlar;

GENEL
*Sınav YKS Modülleri

TYT MAT
*ÜçDörtBeş
*Acil
*Master Matematik

AYT MAT
*KAF 2 3 4 (henüz almadım)
*Karekök LYS
*Acil AYT (henüz almadım)

GEOMETRİ
*Acil Geo
*Bilgi Sarmal
*Birey B (2011 basım/kırmızı kapak)

FİZİK
*Hız ve Renk TYT
*Limit TYT
*Merkez Analitik TYT
*Merkez Analitik AYT
*Nihat Bilgin AYT
*FEM YGS LYS (Eski basım)

KİMYA
*Teas Press TYT
*Teas Press AYT
*Apotemi YGS LYS

BİYOLOJİ (Hepsi hem AYT hem TYT)
*FDD
*Paraf
*Palme

TÜRKÇE
*Limit TYT

Sizce yeter mi? Eklemem gereken ya da çözmeme gerek olmayan kaynaklar var mı bu listede?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.