MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Er
14 Ekim 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
113 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
7 ay
2021 YKS SERÜVENİM, MİYUV! (TIP?!?!)
merhaba, ben thenewblack.
“30 gün kala çalışılırsa ne olur?” diye bir konum vardı, hatırlayanlar olacaktır:) söylediğim gibi tercih dönemi öncesi geri döndüm. o zaman çalışmaya geç başlama sebebim üniversiteyi üçüncü sınıftan bırakma kararını geç almış olmamdı. 2020 yks için çok gecikmiştim sonuç olarak.
öncelikle hepinizle gurur duyuyorum, bazılarınız istediği sonucu elde etti, bazılarınız gönlünde yatandan farklı gelse de kabullendi, bazılarınız da daha da yorulmayı göze alarak bir yıl daha hayallerinin peşinden koşmayı tercih ederek mezuna bıraktı. böylelikle, bir sınav maratonu daha bitti. (not: kendisiyle hiç konuşmamış olsam da uruk iyidir umarım, birçoğumuza ilham kaynağı oldu. her şey gönlünce olsun:)
bu konuda 2021 için paylaşımlarda bulunuruz, beraber oluruz diye düşündüm. çalışmaya sınavdan birkaç gün sonra başlasam da diğer ilaçlarımın yanında bir de lityum kullanmaya başladığım için yan etkileri beni mahvetti, kendime gelemedim. asperger ve adhd semptomları bir yana, bipolarite de gözlendiği için doktorum lityuma da ihtiyaç duydu. 21. yaşıma ağır sancılarla girmiş oldum. hehe.
şu an için tıp imkansız görünüyor hem de “immmkaaaansızz” ama matematikten başladım ve düşünüp diyorum ki “ben en azından çalışayım hayalim için yaw”
yks 2020 için konuşacak olursak ayt’ye girmedim, tyt’de ise türkçe 36-4, sosyal 13 mat çözmedim, fen hatırlamıyorum şeklinde geldi.
diğer konumda da yaptığım gibi benim hakkımda bir fikir oluşturması için 2017 ygs lys sonucumu ve önceki konumu bırakıyorum.
siz de bu konu altında bir şeyler paylaşırsınız umarım:)
şimdilik hoşçakalın, miyuv!
T
9 ay
hoşçakalın dostlarım
merhaba dostlarım,
beni bilenler çıkar belki, ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde üçüncü sınıftım fakat tıp okuma isteğim doğdu ve tekrar hazırlanmaktayım.
bu seneki sınava geç karar aldığımdan dolayı nisan’da çalışma başlamıştım, bu yüzden haftaya olacak yksden bir beklentim yok, durumu görme amaçlı gireceğim daha çok. bakarsınız bir mucize olur belki ama sanmıyorum, yine de sıkı çalışıyorum:)
uzun lafın kısası, tercih dönemine kadar kendimi çiziyorum.
gönlünüzdeki yer ve bölümün gelmesi dileğiyle,
hoşçakalın.
T
9 ay
tyt biyoloji denemeden sorum varr
dostlarım bu verilen olay hidroliz değil mi? glikoz sindirildi, niye atp harcanıyor ki??

T
9 ay
“HERKES BARIŞSIN” KONUSU / İÇERİ GELİN
modlara çağrım editi: lütfen bu konuyu konu dışı mesaj diye silmeyin, bu konu çok güzel bir konu oldu. yıllar sonra bizden hatıra olarak kalsın burada. zaten tyt ayt genel sohbet altına açtım. kalsın yani. lütfen.

dostlarım, konuları uplayan veya gıçıklık yapan arkadaşlarımıza ben de sinirlendim.
hatta konu da açtım.
fakat burası artık gerçekten bir yardımlaşma forumu olsun. deneyimlerimizi paylaşalım. mesela ben üniversite üçüncü sınıftım ve bırakıverdim okulu, tekrar hazırlanmak istediğim için buradayım ve bana destek olmaya çalışan, benim de destek olmaya çalıştığım çok güzel insanlar var burada.
bu gece hepimiz “bu forumdakiler sözde rakibim olsa da onlar da insan ve hepimiz bu sıkıntıların içindeyiz, destek olduğum için çok mutluyum” diyerek koyabilelim başımızı yastığa.
dalga geçmeyin lütfen, gerçekten önemli bir konu bu.
hadi gelin herkes birbirini etiketlesin, kırılanlar barışsın.
beklyrm
T
9 ay
ya merak edip bakıyoruz ESKİ KONULAR HORTLAMIŞ OLUYOR
şunu artık yapmayın lütfen ya. birisi sormuş 7 SENE ÖNCE istanbul’da okumak, masraf, vs diye kıyamam bir arkadaş detaylıca açıklamış, cevap vermiş konuyu yeni zannederek.
ben de her seferinde yeni zannederek tuzağa düşüyorum.
bunu neden yapıyorsunuz?
bir de 2736363 yıllık sınav yeri konuları, 2 ay öncesinin ertelendi konuları da hortlatılıyor, bu zaten direk kötü niyet benim ve buradaki çoğu kişinin gözünde.
modlar ne yapıyor acaba?
T
9 ay
tyt biyoloji soru mu yanlış bakar mısınızz
dostlarım neden e olmuyor, antikor b ise kanda a var demiyor muyduk

T
9 ay
kütüphane meselesini tartışalım (hangi şehirde nereler az riskli, ulaşım nasıl vsvs)
merhaba dostlarım,
kütüphane konusunda bugün birkaç konu açılmış fakat açtığım bu konunun altında sadece ne zaman açıldığı değil hangi şehirde hangi kütüphanelerin sosyal mesafeye uyumlu ve az riskli olduğunu, ulaşımını, ders çalışma verimini vb faktörleri tartışalım istedim. “dizini kır ev ortamında çalış” diyecekler gelmesin lütfen. ailesinde hastası olanlar, kalabalık ailede yaşayanlar, çeşitli nedenlerle odaklanamayanlar ve kendi odası hatta çalışacak küçük bir ortamı bile olmayan arkadaşlarımız var ve virüs çekincesiyle gitmekten korkuyoruz fakat belki bu başlıkta bir çözüm buluruz, önlemlerimizi tartışırız.
ben başlıyorum ankara için:
öncelikle kızılay - konur 2’de veya karanfil’de kütüphane konseptli birçok kafe var fakat gel gelelim ki şu halde kızılay’a her gün gitme riskini nasıl alayım, diye düşünüyorum.
bahçeli’de özel kütüphane konseptli uyanık kütüphane hala duruyor mu, bilgisi olan yazarsa sevinirim. (edit: duruyormuş ve 1 haziran’da onlar da açılıyormuş)
onun dışında halk kütüphanesi olarak oran sevgi yılı halk kütüphanesini yıllarca kullandım, oraya gitmeyi de düşünüyorum.
milli kütüphaneye gelecek olursak, zaten normalde bile hınca hınç dolu iken bir de sosyal mesafe kuralı düşünülürse yer bulmak çook zorlayacaktır fakat eğer iyi önlem alınırsa geniş bir kütüphane olması az risk açısından avantaj sağlayacaktır.
bir de beştepe millet kütüphanesi var tabii. hiç gitmedim fakat internette oldukça övülüyor. orası da geniş galiba.
tartışalım.
siz de ankara veya başka şehirler için yazın.
iyi çalışmalar diliyorum dostlarım.
T
10 ay
(sınav editi) [DENEY] İçten İçe Merak Edilen Soru: 30 GÜN KALA BAŞLANIRSA NE OLUR? /thenewblack
merhaba! ben thenewblack.
bu konuyu açma sebebim üniversite sınavına hazırlanan çoğu arkadaşımın içten içe merak ettiği, “olur mu öyle şey yaw” diyerek karşıladığı, özellikle ilk kez girilen üniversite sınavına hazırlık sürecinde oynanabilecek en büyük kumar olan “30 gün kala çalışmaya başlanırsa ne olur?” sorusu.
bunun örneğini fazlaca göremeyiz ki zaten hedeflediğimiz yere ulaşmak için görmemeliyiz de. elbette ki gerekirse aylar, seneler öncesinden kafamızda programı kurup disiplinli bir şekilde çalışmaya başlamalıyız.
fakat benim için yks 2020 ilk üniversite sınavı değil, hemen anlatacağım.
ben bu forumun ekmeğini çoook yemiş biri olarak sizlere olan borcumu ödemek üzere kendi üzerimde bir sosyal deney uygulayacağım. bu sene sınava gireceğim fakat çalışmaya geç başladım çünkü zaten üçüncü sınıf üniversite öğrencisiyim. 2017’de sınava girdim. 2020 için ise başvuruların alındığı günlerde “hadi bi giriyim bakalım” diyerek başvurdum çünkü okulu bırakmıştım. okulu bırakma sürecine yön veren birçok sebep var fakat uzun hikayeler. “o da güzel hikaye fakat vakti gelmeden anlatılırsa tadı kaçar kardeş” diyerek benimle ilgili bir fikir oluşturması açısından birkaç saat önce açtığım konunun ss’ini bırakıyorum:

bu konuyu (eğer ömrüm olursa, ellerim tutar ve gözlerimin burayla buluşabileceği günlerin herhangi birinde bir aksilik çıkmazsa) sınava kadar her gün güncelleyeceğim.
çalışmaya nisanda başlamıştım fakat öne çekilme durumuyla stres yaptım, 10 gün kadar önce de bir ameliyat geçirdim, yeni yeni toparlanıyorum; bu yüzden şu ana kadar çok da verimli çalışamamıştım. sayısaldan şansımı denemek istiyorum, 2017’de dilden girdim fakat liseden tm çıkışlıyım. mozaik kek gibiyim yani şu anda.
hedefimi söyleyeyim, biliyorum burada kahkayayı basacaksınız ama tıp istiyorum dostlarım:( yani bu kalan sürede mümkün değil fakat gerekirse iki yıl daha gireceğim!! işte bu!!! gaza geldim.
tıp istememin nedeni ise belki inanmazsınız ama toplum içinde eleştirilen maaş, prestij, statü gibi nedenler değil; son zamanlarda tanık olduğum olaylar, son aylarda geçirdiğim süreçler, o da güzel hika... blabla.
yani kısacası kaybedecek çok fazla şeyim yok.
şuraya 2017 ygs-lys sonucumuzu bırakalım:

buraya her gün ders adına neler yaptığımla ilgili bir günlük paylaşsam, merak edip okur musunuz, siz de kendinizle ilgili bir şeyler karalar mısınız buraya? bunu sormak istiyorum.
şimdilik hoşçakalın, güzel kalın.
T
10 ay
okul birinciliği hakkındaki sorum
merhaba forum halkı,
çocukluğumdan beri dh okurum fakat bu hesaba uzunca bir süre bakmamıştım. artık aktif olarak kullanıyorum, tyt ayt forumu sayesinde sizlerden çok şey öğrendim. bunun için teşekkür ediyorum öncelikle.
sorum şu:
2017de anadolu lisesinin tm bölümünden geneli kapsayan okul birinciliği ile mezun oldum. dil bölümü açılmadığı için tm seçmiştim ve son sene de hem mf hem tm sınıfları arasında mekik dokuyarak geçti, saatlere göre sınıf değiştiriyordum. o dönem olan ygs ve lysde dilden 4k ile hacettepe ingiliz dili ve edebiyatına girdim, bu sene üçüncü sınıftım fakat hem bölümden memnun olmadığım için hem de başka sebeplerden dolayı birinci dönemin sonuna doğru okulu bıraktım. kaydım duruyor fakat geri dönmeyi asssla istemediğim için bu sene yksye girmek istiyorum. (başvurdum yani ama umutsuzum) sayısal alanında şansımı deneyeceğim.
şimdii,
ben hacettepeye genel kontenjan ile yerleşmiştim. okul birinciliği kontenjanına gerek kalmamış ki otomatik olarak öyle oldu. bildiğim kadarıyla ilk girişte kullanılmak üzere bir senelik hak tanınıyor okul birinciliği kontenjanını kullanabilmek için fakat sizce dilekçe vb. bir şeyle ibraz ederek bu haktan bu sene yararlanmam mümkün mü? şimdiden teşekkür ederim.
p.s: okul birinciliği kontenjanını hak yemek olarak görenleri de anlıyorum, bazı özel okullara ve temel liselerdeki şişirme muhabbetinden dolayı. ben o grubun içerisinde değilim. bir rahatsızlığımdan dolayı %40 engel durumum olmasına rağmen rapor almaya bile yeltenmedim çünkü hem o hakka daha çok ihtiyacı olanlar var hem de herkesle eşit olmak isterim.
umarım hepinizi seneye istediğiniz yerlerden destek konusu açarken görürüz. neredeyse her konuda birilerine destek olarak rakip değil de dost gibi hissettirdiğiniz için minnettarım. :’)
dipdipnot: dilden hazırlanan arkadaşlar için her türlü desteğe hazır ve nazırım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.