MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
04 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
363148 Gün Cezalı
357858 gün 16 s. 24 dk.
Gönderiler Hakkında
14 yıl
FATİH TERİM BENCE İYİ BİR T.DİREKTÖR DEĞİL...
aklınıza gelen ilk düşünce olan gs nin uefa kupa başarısı sırasında bende terimi çok beğeniyordum hatta milandan atılmasını milanlıların büyük aptallığı diye düşünüyordum, tekrar gs ye geldiğinde de bir fenerbahçe li olarak bayağı tedirgin olmuştum, taa ki 2. gs ye geldikten sonra ki başarısız dönemde yaptığı icraatlarını gördükçe ( o dönemde yönetimin yapamadığı transferlerde etkili olduğu söylenebilir ama bana göre bu o kadar kötü bir sezon için bahane olamaz iyi bir t.direktörün o takımla en azından son haftalara kadar şampiyonluğu kovalayabilmesi gerekirdi, o sezon gs neredeyse küme düşecekti ) terimi sorgulamaya başladım, önceki söylemleriyle sonraki söylemlerini karşılaştırdım ve daha bir çok şeyi ve acizane şu fikre vardım. gs nin uefa kupasını almasındaki en büyük etken terim değil insan üstü yetenekleri olan hagi ymiş. fatih terim faruk sürenin tabiriyle hot zot yaparak genç ve tecrübesiz takım üzerinde bir nevi baba korkusu oluşturup para pul gibi sorunlardan uzak tutmayı başarmış sadece, ( bu da bir başarıdır gerçi ama ben terimin teknik, taktik ve düşünce tarzını eleştiriyorum ) böyle bir tutum bir çok faktörün denk gelmesiyle birlikte başarılı olmuş ama böyle bir başarıyı bu düşünce tarzıyla bir daha hiç bir yerde başarı yakalayamaz çünkü o kadar faktörün bir daha denk gelme olasılığı bence binde bir, zaten olamadıda...

bence bu düşüncelerimin sağlamasıda milli takıma 2. gelişinde oldu. herkezin yerden yere vurduğu ve bana göre başarısız sayılmıyacak kadar başarılı olan ersun yanal döneminden sonra geldi ve ilk demeci "f.terim bir yere geldiği zaman geldiği farkedilir" di. yani milli takımın çok daha iyi oynayacağını söyledi ama tümerin kişisel becerileriyle kazanılan maçlarda takım çok daha kötü oynadı ve tamamen şans galibiyetleriyle isviçre maçına gelindi. ve terim: iyi futbol beklemek yanlış olur önemli olan puandır dedi, ilk söylediğiyle çelişmesine rağmen bencede o zaman için doğru bir söylemdi. ama esas problem isviçre maçı, çünkü öyle yada böyle o maça kadar gelinmiş, iki maç oynayacaksınız ve dünya kupasına yolculuk başlıyacak ve bütün otoritelere göre türkiye daha iyi bir takımken bu kadar yetenkli oyuncular elinizin altında sizden emir beklerken artık iş t.direktördedir bunun hiç bir özürü olamaz, terim iyi bir t.direktör olsaydı burda farkını ortaya koymalıydı. o ne yaptı... yaptığı bir çok şey var ama en önemlisi; ümit karan gibi bana göre türkiye nin son 5-6 senesinin en iyi, gelmiş geçmiş te en iyi 10 golcüsünden biri olan bir futbolcuyu sırf gs ye 2. gelişinde yaşadığı sorunlardan ötürü oynatmamak, ( işte en kızdığım davranışıda bu zaten ) kısaca kişisel problemlerini milli takıma yansıtmak diyebilirim.

kısaca ben fatih terimin iyi bir t.direktör olduğunu düşünmüyorum. benzer hataları şimdide yapıyor mesela hazırlık maçlarında, bir çocuğa bile sorsanız milli takımda oynayamayacağını söyleyebileceği bir yığın futbolcu denedi. hemen hemen hiç biri şu an kadroda değil üstüne üstlük h.şükür, ergün gibi kendi takımlarında forma şansı az yada hiç bulamayan oyunculardaki ısrarı ümit karan gibi oyuncuyu oynatmamaktaki ısrarını anlamak mümkün değil. söylemeden geçemiycem eğer gazeteler doğruysa malta maçında can arat ilk 11 de oynuyormuş, can ileride iyi olacak belki ama son dönem yaptığı defans hataları ortada, şimdi bu oyuncu milli takımda nasıl oynar hiç mi oyuncu kalmadı. a milli takım tecrübe kazananılacak bir yer değildir, üst düzey maç tecrübesi olan oyuncuların oynadığı yerdir, ( özellikle defans ve kaleci gibi hata kabul etmeyen pozisyonlardaki oyuncular için )....

tabiki terim gitsin şu gelsin diye bir şey demiyorum. onunla başlandı ve gittiği yere kadar gidecek ama ben terim li milli takımın başarılı olacağını yani avrupa kupası finallerine gideceğimizi sanmıyorum.
yanılmayıda çok istiyorum....
14 yıl
WOLFENSTEİN 2 ÇIKTI MI BİLEN VARMI?
bu Oyun çok hoşuma gitmişti. oyunları pek takip edemiyorum dolayısıyla 2. si çıktımı bilmiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür...
14 yıl
ALEX FUTBOLU FENERBAHÇE DE BIRAKACAK.
Fener'de bırakacak

"Alex ile sezon sonunu beklemeden sözleşme yenileyeceğiz. O, F.Bahçe'ye daha çok kupa kazandıracak. Alex bizimle bu güne kadar hiç para konuşmadı. F.Bahçe, futbolcusuna her zaman hak ettiği parayı fazlasıyla vermiştir".


Alex gitmez...
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli camiaya 'frikik mühendisi' Alex de Souza konusunda güvence verdi... Alex'in Avrupa'nın en kaliteli oyuncularından biri olduğunun altını çizen başkan Yıldırım, "Alex'le sezon sonunu beklemeden sözleşme yenileyeceğiz. Kendisi Fenerbahçe'de zaten çok mutlu. Alex'li kadromuzla daha çok kupa kaldıracağız. Alex bize Avrupa'dan da kupa kazandıracak" dedi.

Ekstra prim
Alex'in aldığı ücreti hiçbir zaman sorun etmediğini vurgulayan Yıldırım, "Alex bizimle bugüne kadar hiç para konuşmadı. Çünkü Fenerbahçe Kulübü, futbolcusuna her zaman hak ettiği parayı fazlasıyla vermiştir. Alex'i camiamız çok seviyor. Alex, F.Bahçe'de futbola veda edecek" ifadesini kullandı. F.Bahçe yönetiminin, Alex'in UEFA'da F.Bahçe'yi finale çıkarması durumunda süper sambacıya ekstra prim vereceği öğrenildi.


http://www.fotomac.com.tr/ana101.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.