MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
30 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
55 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Yeni Abonelik Sorunu/ Ev telefonu taşıma

Merhaba arkadaşlar. TTNET aboneliğim yakın zamanda sonlanacak. Fiyatların yüksekliği sebebiyle aboneliğim Türknete taşımak istiyorum. Bu yüzden müşteri hizmetleriyle görüştüm. Prosedürleri aldım.

Fakat bir sorun var. Görüştüğüm arkadaşa aynı zamanda ev telefonumu da taşımak istediğimi belirttim. Görüştüğüm arkadaş ev telefonunu bir sebebe bağlamaksızın taşıyamayacağını, ancak yeni numara tanımlayarak taşıma gerçekleştirebileceğini söyledi. 30 yıllık numaramı değiştirip üstüne de sıfırdan abonelik yapıyorum altında 99 lira kitlemek istiyorlar. Bunun üzerine hattımın alo kampanya(voip), yani internet ve ev telefonu birleşik tek fatura olduğu için ayırma işlemi ve sadece ev telefonu için yeni kampanya/sözleşme amacıyla telekom bölge müdürlüğüne gittim. Görüştüğüm şahıstan istediğim tarzda uygun fiyatlar alamadım haliyle. Fakat bu meseleyi ona biraz açtığımda "valla abi bizim tarafımızdan bir engelleme yok. sadece taşıma işlemi onlar için normalden biraz fazla zahmetli olduğu ve eğer yarın öbürgün numaranı oradan tekrar taşımak istersen onlara bir masraf çıkaracağı için bunu yapmak istemiyorlar" dedi.


Türknetin sitesine girdiğimde şöyle bir bilgi var (alttaki foto). Kurumsal aboneye taşıyorlar da bireysel abone mi zor? Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde Fiber olduğum için bunu yapamayacağını belirtti. Sebebi nedir deyince de PROSEDÜR BU dedi. :   Vdsl kullanan bir arkadaşım geçen yıl numarasını taşıdığını söylüyor. Ben gpon olduğum için olmuyormuş hesapta. O halde hattı sabit'e çekeyim. Yani voip şeklinde değil de kablo ile alalım dedim. Splitter vb gibi çözümlerle halledelim diye sordum. Yine olmaz, prosedür dedi.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e0/39/54/e0395495ab67b88eaa4b3de856ef2500.png&t=0&width=480&text=1

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana bir yol gösterebilir mi? Sırf bunların iş bilmezliği yüzünden ayda 45+ lira fazladan mı ödeyeceğim?

9 ay
İnterneti Kısan Virüs?
Merhaba, geçen gün hiç sorun yokken chrome tarayıcımla herhangi bir siteye girişte aşırı sorun yaşadım. Sanki 56k modeme geri dönmüş kadar yavaşladı internet.

Altyapım yakın zamanda yenilendi (gpon/fiber). Ap ile kablolu bağlanıyorum. Neyse farklı browser(opera) ile denemek istedim. Kısa süreli düzelir gibi oldu. Tekrar gitti. Sorunu anlamak için kabloyla bağlı bulunduğum modeme wifi ile bağlı olan telefonumu açtım. İnternette sorun yoktu.

Cmd flushdns release renew işe yaramadı. Malwarebytes 3-5 şey sildi işe yaramadı. Sistem geri yükleme yaptım. Bu sefer düzeldi.(restart atıldı) Fakat chrome tarayıcısını açamadan otomatik kapandı. Opera aynı şekilde enter'a basıyorum otomatik kapanıyor. Neyse eski dostumuz IE ile setuplarını yükleyip chrome opera baştan yükledim düzeldi. Bugün kapatıp açınca yine bozuldu. Aynı şekilde tarama yaptım. Bişey çıkmadı. Advanced systemcare ile tarama yapıp birtakım şeyleri yaptıktan sonra düzeldi.

Şimdi ise spotify açılmıyor. açmaya çalışıyorum açılır gibi olup saniyesinde kapanıyor. Samsung magician ile ssd sağlık durumunu ölçtüm kısa süreli tarama yaptırarak sorun yok.

Oldukça dikkatli ve tecrübeliyimdir fakat neden böyle oldu anlamadım. ublock vb türevi eklentilerim mevcut. W10 bootable usb hazırlıycam bu akşam. Formattan önceki son çıkış şeklinde size sormak istedim.


Bu sorun nedir fikri olan varsa lütfen paylaşsın.
10 ay
Samsung Galaxy Tab A ÖLÜ PİKSEL?
Merhaba. Bugün amazon'dan hediye olarak açtığım ürünün ekranın sağ üst köşesine yakın yerde uyumsuzluklar farkettim. Ölü piksele benzeyen bu durum hakkında ne yapmam gerekiyor. Bu durum artarak çoğalır mı. Yoksa iade işlemiyle uğraşmadan devam mı etmeli?12 ay
ZTE Zxhn H298A Fiber Modem Hat Değeri
Arkadaşlar merhaba. Bu telekomun verdiği zte zxhn h298a fiber modemin hat değerlerini görüntüleyemiyorum. Sağı solu kurcaladım ulaşamadım.

Bilgisi yahut önerisi olan paylaşabilir mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.