MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
N

Yüzbaşı
10 Mayıs 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
128 üye
Görüntülenme (?)
496 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
N
5 ay
Eve kurye çağırdığımda kargo şirketi geldi-gelmedi anketi

Daha önce onlarca kez çeşitli kargo firmalarından eve kurye çağırdım, bunların çoğu iadeler içindi. Bir kez bile gelene rastlamadım (abartmıyorum, numunelik bile olmadı). Bugün yine çağırdım, gelmez diye ne de olsa yakın diye ben şubeye götürdüm paketi, bu defa kargo şirketi geldi, gönderdik onu biz demek zorunda kaldım. :)


Sizin kurye geldi-gelmedi oranınızı merak ediyorum.

N
7 ay
ZYXEL modem, ethernette aldığım hızı kablosuzda vermiyor, problemi çözebilecek önerisi olan var mı?
Türk Telekom'un fiber aboneliği ile -ne yazık ki- satın aldığım ZYXEL VMG3313-B10A model modem ile ilgili bir sorunum var. Bir ay kadar oldu kullanmaya başlayalı. Kablosuz bağlantıda 15-20, bazen 25 mbit hızlara ulaşabiliyorken, ethernet kablosu ile 47-48 mbit alabiliyorum. Modeme 2-3 cm mesafeden bile kablosuz bağlanılsa hız 25'leri geçmiyor çoğu zaman.

Başlangıçta Türk Telekom 50 mbit veremiyor diye düşünmüştüm ama ethernet ile bağlandığımda sorunun sadece WI-FI kaynaklı olduğunu anladım.

Bunu hızlandırmanın bir yolu var mıdır? Bağlandığım cihazlar ile daha önceki evimde Turkcell Superonline bağlıyken 100 mbit'e kadar sorunsuz alabiliyordum, dolayısıyla internete bağlanan cihazların kablosuz bağlantılarında bir sorun olmadığının altını çizeyim.

Önerilerinize açığım. Modem arayüzünden falan bir şeyler mi yapmak gerekiyor?
N
7 ay
Samsung Tizen TV için video player alternatifi yok mu?
Harici diskteki videoları izlemek için kendi içindeki varsayılan kullanışsız oynatıcıyı kullanmak istemiyorum. Codecler yetersiz, AVI formatını bile oynatmıyor, o kadar kötü. Bir tane bile alternatifi yok mudur bunun? Mağazasında göremedim. Ya da alternatif uygulama dışında ne önerirsiniz?

Cihaz: 2019 Model 55RU7100
N
11 ay
Foruma hızlı GIF eklemek için GIPHY gibi bir servisin entegrasyonu

Sosyal medyada, özellikle özel mesajlaşmalarda (Instagram, Whatsapp vs.) kullanımı oldukça arttı. GIF'ler birçok kelime ile ifade edilecek şeyleri tek görselle anlatmakta oldukça başarılı.


Foruma GIPHY gibi bir serviste arama yapıp hızlıca GIF ekleme gibi bir özellik eklesek mi? Ben bunun ihtiyacını hissediyorum ama yalnız mıyım acaba, yalnızsam hiç uğraştırmayalım arkadaşları.  

N
geçen yıl
Gece modu istiyoruz, her uygulamaya eklendi bir DH’de yok
iOS 13 ile her uygulama gece moduna geçti, DH iOS uygulamasında hala yok. Ne kadar daha bekleyeceğiz?

Shazam’a bile gece modu geldi.
N
geçen yıl
Apple'ın, Watch 4'ün ekrana bakarken açılma süresini yavaşlattığını düşünüyorum
Apple'ın, son güncellemeler ile Apple Watch 5'te var olan "ekran hep açık" özelliğini daha da çekici kılmak adına, önceki saat modellerinde ekrana bakınca ekranın açılma süresini yavaşlattığını, hatta daha önce çok rahat açıldığı bazı pozisyonlarda özellikle açılmaması için programladığını düşünüyorum. Son bir iki haftadır ciddi manada rahatsızlık vermeye başladı bu durum.

Sizin de böyle bir gözleminiz var mı, yoksa benim Watch 5 alasım mı var? Bir bakın bakalım saatinize.
N
geçen yıl
TV için akım korumalı priz almam gerekir mi sizce?
2 ay önce projeksiyon cihazımın anakartı yandı. Yeni bir eve taşındığımın ilk günü, ikinci çalışmadan sonra yandı. Benim tahminim elektrikten dolayı olduğu yönünde. Onu attık çöpe şimdi yeni bir televizyon aldım ama aynı problemle karşılaşır mıyım acaba diye düşünmeye başladım.

Aşağıdaki videoda 3. dakikadan sonra birkaç tane televizyon besleme kartı gösteriyor adam ve akım korumalı prizin içinde olan varistör zaten bu besleme kartlarında da olduğu için akım korumalı prizin hiçbir anlamı yok diyor.
https://www.youtube.com/watch?v=ixfTPhVQ3L0&feature=youtu.be&t=170

Televizyonu geçen hafta kurdular, bir haftadır kullanıyorum. Yaptığım şey şu:

- Televizyonu, açma kapama düğmesi olan bir uzatma kablosuna bağladım.
- Gece yatmadan önce (genellikle gece elektrik kesintisi yaşanıyor haftada 1 falan) düğmesine basıp kapatıyorum uzatma prizi.
- Sabah açıp bir müddet kullandıktan sonra yine işe giderken kapatıyorum uzatma kablosunun düğmesini, televizyona giden elektriği kesiyorum.

Yani özetle benim canlı olarak şahit olmadığım herhangi bir elektrik kesintisine denk gelmesi çok zor. Planım şu: Elektrik kesildiğinde, tekrar gelmeden önce (birkaç saniyede geri gelebiliyor bazen) bu prizin tuşunu kapatıp elektrik geldikten "sonra" açmak. Böylece, elektrik tekrar geldiğinde televizyona yüklü bir güç gelmeyecek anlık olarak.

Çok uğraştırıcı bir yol gibi görünse de kesin çözüm gibi sanki. Ama elektrik kesintisi olmadan bir voltaj dalgalanması olursa, ne olur bilmiyorum.

Önerileriniz nedir, siz ne yapıyorsunuz?
N
geçen yıl
Samsung 55RU7100 Televizyon (Ana Konu)
Ön Ekleme: Televizyonu aldım, ilk izlenimlerimi yazdığım mesajı görmek için buraya tıklayıp mesaja gidebilirsiniz.Netflix, YouTube ve 4K film yansıtıp izlemek için kullanacağım. Uyduya bağlarım ama çok da izlemiyorum TV. Sizce bunu mu almalıyım, farklı bir modele mi yönelmeliyim?

Bir de bu televizyonun piyasaya sürüldüğü tarihi bulamadım, bilen var mı?

Ek bilgi: Bugün Gittigidiyor'da 3999'dan satılıyor (Epey'de 6999'dan açılış yaptığını görüyorum, fiyatı buralara kadar düşmüş), çok ucuz olduğu için ilgimi çekti. Biraz inceledim, NU7100'ün 2019 güncellemesiymiş, Rtings'te karşılaştırmalarına baktım, biraz daha iyisi ama çok çok iyisi de değil.

İşimi görür mü, önerir misiniz, bu modelle ilgili sıkıntı yaşayan ya da duyan/gören oldu mu?
N
2 yıl
ANKET | 5 yıl sonra hangisinden (bir sosyal ağ olarak) eser kalmaz?
Twitter'da bir anket başlatmıştım, burada daha fazla seçeneğe izin verenini açayım, görüşünüzü merak ediyorum. Çoklu seçim yapabilirsiniz.


N
2 yıl
DH Portal V2 Açık BETA Geri Bildirimleriniz
www.donanimhaber.com adresindeki portalımızın yeni arayüz tasarımı ve geliştirilmiş yazılımı bugünden itibaren varsayılan sürüm haline geliyor. Kısa bir süreliğine eski sürüme dönüş mümkün olsa da kalıcı sürümümüz bu olacak. O zamana kadar BETA ibaresini kaldırmayacağız ve geri bildirimlerinizle geliştirmeye devam edeceğiz. (Sorunsuz ve eksiksiz olduğunda "eski sürüm" tamamen yayından kaldırılacak.)Beta nedir?
Yayına alınmamış bazı iyileştirme, özellik ve eksik modüller var. Arayüz tasarımı da henüz birebir yazılıma uyarlanmış değil. Beta süreci boyunca bu değişiklikler yapılıyor olacak.

Geri bildirimleri nasıl ulaştıracağız?
Önerileriniz ve hata tespitleriniz için üyeyseniz bu konu altından, üye değilseniz yeni görünümdeki herhangi bir "geri bildirim formu" üzerinden bize bildirimde bulunabilirsiniz.

Eski görünüme nasıl dönülür?
Yeni sürümdeki hamburger menü altından veya sağ altta çıkan alternatif görünümler butonu ile açtığınız penceredeki 8 yıllık tasarıma dönmek istiyorum butonu ile önceki görünüme "geçici bir süreliğine" dönebilirsiniz. Ancak önceki görünüme dönmeden önce aklınızda bulunsun, V2'nin "döşeme, blog ve hibrit" olmak üzere 3 farklı görünümü bulunuyor, tüm versiyonları deneyip emin olduktan sonra dönüş işlemini hala yapmak istiyorsanız, Beta sürecinden çıkana kadar bunu yapabilirsiniz. O sırada lütfen "neden eskiye döndüğünüzü" bize bildirmeyi unutmayın.Yeni görünümdeki bazı özelliklere hızlı bir bakış için "tanıtım" sayfasına gözatabilirsiniz:https://www.donanimhaber.com/tanitim
Duyuru haberinde diğer detaylar mevcut:https://www.donanimhaber.com/DonanimHaber-anasayfasi-artik-yeni-tasarimi-ile-aciliyor--103621

Yeni DH'yi beğeninize sunuyor ve yorumlarınızı merakla bekliyoruz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.