MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Yarbay
30 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
142 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
2 ay
İnternet Devir işlemi

Türknet Hizmeti ni komşuma devir etmek istedim. Fakat TürkNET de devir işlemi diye işlem yokmuş.

Devir için TürkNET hizmetimi taahhütüz hangi firmaya taşıma yapabilirim.


Devir yapmak istememin sebebi, port kalmadığından, Eğer iptal ettirirsem portu muhtemelen başkası kapacak ve komşum internetsiz kalacak.


@TurkNetDestek

M
4 ay
Türknet TTFA da kendi routerimi kullanmak istiyorum

Türk Telekom Fiber Altyapı olarak başka bir firmadan Türknet e geçiş yaptım. Eski ISS de kendi routerimi kullanabiliyordum. Fakat Türknet e geçince kendi routerim çalışmamaya başladı. Mecburen TT nin getirdiği routeri kullanmak zorunda kalıyorum.

Eskisi gibi direk olarak kendi routerimi nasıl kullanabilirimi? TT nin verdği routeri de arka odada AP olarak dan idare ediyordu.


@TurkNetDestek

M
4 ay
Türknet davetiye senaryosu?
Diyelim ki davet kodum ile hizmete başlayan kişi fatura çıktığı anda ödeme yaptı. 1 aylık ücretsiz kazandım.
Bu kişi 1 ay dolmadan hizmeti kapattıp ücret iadesi aldı. Bu durumda benim kazanılmış hak korunur mu yoksa iptal mi olur?
M
4 ay
TTFA Turknet de kendi modeminizi kullanabiliyor muyuz?
Türk Telekom Fiber Altyapı (TTFA) lı Turknet de kendimizin routerinizi kullanabiliyor muyuz? Deneyen oldumu? Online işlemler den WAN kullanıcı adı ve şifresi mevcut Seri no MAC adr Side yazılı. Deneyen oldumu?
M
5 ay
GibirNET den TurkNET e geçiş serüveni

Nisan ayında FixNET den Turknet e VDSL geçişi yaptım. Fixnet de şikayetim olmadığı için aynı performansda ve daha ucuza Türknet den hizmet aldım çok memnundum. Forumlarda gördüğüm TurkNET şikayetlerine alt yapı probleminden dir diyerek geçtim.

Temmuz da taşınmak zorunda kaldık. Yeni adresde TT fiber alt yapısı varmış bu sebeple TurkNET i yeni adrese taşıyamadım (Ağustos 2020 de Henuz TurkNET TT alt yapısı fiber hizmet veremiyordu). Bu sebeple GibirNET i yine bu formda görüp abonelik başlattım. Hızlı sıkıntısız bir kurulum oldu. Üstelik ücretsiz kurulum. Kullan öde sistemi. 100Mbit 85TL hizmet 10TL modem kirası yani toplam 95TL ücret Davet kodu vs de yok. GibirNET de gerek hizmet de gerek se müşteri iletişiminde en ufak problem yaşamadım.

Hatta farklı illerde 3 tanıdığıma GibirNET li yaptırdım ve şikayetleri yok memnunlar. Forumda gördüğüm whatsapp skandalına şaşırdım desem yalan olmaz..

Neyse bana konfor battı sanırım bir Önceki TurkNET tecrübeme dayanarak, Gibirnet den TurkNET e geçiş işlemini başlattı. TurkNET geçişimi 8 günde yaptı (Cumartesi Pazar dahil) zaten. GibirNET de kurulum 2 gün sürmüştü. Geçiş yapmadan önce kıyaslama yapmak için nPerf den çeşitli zamanlarda testler yaptım sonuçlarını saklıyorum Tarafsız bir karşılaştırma yaparım vs..

Neyse 4 Aralık 2020 de geçiş tamamlandı tabi hemen hız testi Beklenen değer 90-95Mbit download hız, gelen; 10Mbit download 2 Mbit upload hız. Destek açtım hemen bakalım ne olacak. Firma müşterinin hız log larına sahip olmuyormu. Ne kadar hız kullanabildiğimi göremiyor mu? Benden yarım saat ara ile 3 adet hız testi istediler dün akşam gönderdim bakalım TT alt yapılı Fiberde sonuç ne olacak?

Sanırım çözüme ulaşamaz isem GibirNET e dönüş yolu göründü. Anladığım kadarı ile ISS değiştirme için 90 günlük süre geçmesi gerekiyor değilmi?


TT Fiber Altyapılı Türknet hizmeti(Bunun kısa bir adı varmı) 10Mbit hızla başlayıp sonra hızı düzelen oldumu?


Evdeki herşey aynı Modem aynı Tesisat aynı cihazlar aynı cihazlar aynı sadece hizmet firması farklı bir çok test yaptım sonuç aşağıdaki resimde


TURKNET HIZ TESTİ


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ba/bc/e7/babce7c34a08efc53be26c9009185e30.jpeg&t=0&width=480&text=1


GIBIRNET HIZ TESİ


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/06/8e/96/068e96407098c23728560487b0854994.jpeg&t=0&width=480&text=1

@TurkNetDestek

M
6 ay
Temassız Kredi kartımı düşürdüm.
Kartımı düşürdüm, temassız harcama yapmışlar. Detaylar..
1 Ekim' de saat 16:13 de Paraf kartım ile TEMASSİZ alış verişi mi yaptiktan sonra kartımı yolda düşürmüşum. Aksam saat 20:40 da kartım olmadığını fark ettim. Paraf mobilden bana ait olmayan 3 adet daha alış veriş yapılmış. Hemen bankayı aradım. Kartı kapattirip durumu sordum. Benim olmayan 3 alış veriş saatleri mi öğrendim. Harcama İtiraz da bulundum. Benim temassız alışverişim dahil bunlarında hepsi ŞİFRE ile alış veriş yapıldığından itiraz reddi denildi. Oysa benim alışverişim temassız idi. Hatta slip bile duruyor temassız alış veriş diye. Müşteri hizmetleri ise şifreli alışveriş görünüyor diyor. Kartı bulan şahısinda şifremi bilmesine imkan yok.
Bittimi ? Bitmedi..
Daha sonraki günlerde tekrar paraf mobilden baktığımda harcamaların devam etmiş olduğunu gördüm. Oysa Kartım kapatılmış diye biraz rahatlama da vardı. 1 Ekim'de kapatılmış kart da 2 Ekim harcamaları var.. tekrar banka yi aradım. Kartı kapattırdıktan sonraki 10 adet harcama nasıl oluyor dedim bilmiyorum sistemde görünüyor dedi. Harcama saatlerini öğrenemedim kart kapatıldığı için ulaşılamıyormus.
Ekstede kesildi.. Ayın 18 de ödemesi var.
Temassız ödeme de kullanıcı hakları diye bişi bulamadım internette.. bilgisi olan varmı?
M
7 ay
Paraf Mobil ile NFC temassız ödeme
Slm. Konuyu doğru yerdemi açtım bilmiyorum.
Mi9T telefondan plaka çakılı, Masik rom ve magisx hide ile gizli sıkıntı yok yani. NFC ödeme defalarca deneme yapıyorum ödeme olmuyor. Tesadüf bir ara A101 de oldu. başkada ödeme yapamadım. Pos makinesinde Tanımsız kart gibi bir mesaj çıkıyor.
Kurcalaya kurcalaya NFC güvenlik HCE de kalması gerektiğini öğrendim.
Paraf mobil Uygulamayı sildim tekrar yükledim. Bu seferede NFC kartı tanımlamaya tıkladığımda menüye girmiyor meşgul işareti dönüp duruyor (Eski tabirle kum saati deniliyordu).
Şu anda paraf mobilde temassız ödemeyi kullanabilen varmı?
M
10 ay
TürkNET hattımı devredebilirmiyim?
TürkNET hattımı devredebilirmiyim?
prosüdür ve ücret nedir?
M
10 ay
FTTB / Ethernet modem kirası oluyormu?
FTTB / Ethernet modem kirası oluyormu?
TürkTelekom müşteri hizmetleri ile görüştüm. Taşınacağım adres de GPON olduğunu idda ediyor. Oysa eve baktım. Evim duvarından bir ethernet kablosu sarkıyor bir de telefon kablosu sarkıyor (RJ45 ve RJ11 yani) GPONLAR dada modem aylık kirası olmakta.

Türktelekom alt yapısı olan, ve ethernet ten hizmet alan arkadaşlara soruyorum. Modem kirası oluyormu?
M
10 ay
TurkNET ethernet hizmeti varmı?
Temmuz 15 gibi yeni siteye taşınma işi çıktı. TurkNET den 75Mbit paketim var. Yeni yerde ethernet kablolu internet var. Aşağıdaki dolabı gördüm kilitli değildi foto çektim. TurkNET Telekom fiber den hizmet vermediğini biliyorum. Ethernet den hizmet veriyor mu? Taşıma yapabilirmiyim?
Taşıma yapamıyorsam hattımı devredebiliyor muyum? Devredebiliyor ise bu iş nasıl oluyor?
Fotoda fiber çıkışlar gördüm bunlar nereye gidiyor bilgim yok.

Türknet hız sorgusunda ;
Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz.
mesajı veriyor.


TurkNET hizmet vermiyorsa hangi firmalardan hizmet veriyor tavsiye...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.