MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
N

Çavuş
16 Kasım 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
105 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
N
2 sa. önce
ÇIKARDIM SURATINA VURDUM

Biz o yıllarda hep dedik ki , gün gelecek AKEPEliym demeye utanacaksınız. Gün gelecek bizden beter muhalif olacaksınız.

İşte o günler geldi. Onlar AKEPE'li olduklarını unuttular, AKEPEyi yıllarca desteklediklerini unuttular, şimdi bizi yalancılıkla itham ediyorlar.

Biz unutmadık. Ve siz de unutmayın ki ARŞİV UNUTMAZ !!


Buyrun işte o anlar ...
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6b/28/b5/6b28b5d7880100f81705370365b1a3a6.png&t=0&width=480&text=1
N
4 sa. önce
AŞI NEREDE ?

Ülkeler 3. doz aşıya dönüyor neden hala aşı olamadık 5 ay oldu ne zaman aşı olacağız biz? Neden kimse bunu sormuyor?

N
9 sa. önce
...........

...........

N
5 gün
TCMB NET REZERVİ 2003 SEVİYELERİNE GELDİ

Paranın para olduğu 2003 zamanı 12 milyar dolar net rezervimiz vardı

Paranın pul olduğu, negatif faizlerin ve paranın en bol olduğu şu zamanlarda ve 19 yıllık tek başına iktidar sonunda rezervlerimiz 18 milyar dolar


MUTLU MUSUN EY AKEPELİ


edit: 128 milyar dolarıımız nerede hesap versinler

N
5 gün
[DEV ANKET] 2023 Seçimlerinde Cumhur İttifakının Oy Oranı Ne Olur?

Herkesin beklentilerinin ortalamasına bakarsak doğru sonuca ulaşabiliriz diye düşünüyorum

Böylelikle 2023 gerçekleşen sonuçlarla anketi karşılaştırabiliriz

N
2 hafta
CUMHURBAŞKANI ADAYIM CEM TOKER

100 bin imza toplansa veririm uplayın herkes görsün CB ADAYIM CEM TOKER yazabilirsiniz twitter'a

N
2 hafta
18'lik Ankastre tesisata ile 12'lik klima montajı

Merhaba, sitede ankastre tesisat varmış boru çapını sorduğumda "yarım üç çeyrek" dediler yani aslında 18.000lik klima için yapılmış.

Ben 12'lik klima aldım, kaynak ile boru çapını 12.000'ye uygun hale getirebilir miyim?


Sadece soğutma için kullanacagim. Soğutma performansında bir azalma olur mu?


İç ve dış ünite arası mesafe yaklaşık 7-8 metre.

N
2 ay
CUMHURBAŞKANI ADAYIM = 'FATİH TERİM'

1- Adil, dürüst, adam gibi adam

2- Türk örf, adetlerine, ananelerine uygun bu toprağın has adamı

3- Para pulda gözü yok. Yolsuzluk yapacak birisi değil, yıllardır yaptırmadı

4- Hırslı, başarılı, tuttuğunu koparan profilde

5- Zamanında 'Emre Fethullahçılarla ilişkisini kes' diyerek cumhuriyetçi ve laik duruşunu ortaya koymuş birisi


Ve...


Kürtlerden de Türklerden de AKP'lilerden de oy alabilecek tek isim.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cc/fa/53/ccfa534e7fa06c6a2d48a6aef16a7ed9.jpg&t=0&width=480&text=1
N
2 ay
Genç Doktorun 6 sayfalık intihar mektubu

Yani bu mektupta sosyal politik koşullarımızın hiç mi etkisi yok bir okuyun lütfenBursa’da, “Kayak yapmaya gidiyorum” diyerek evden çıktıktan 15 saat sonra, Uludağ eteklerindeki ormanlık alanda cansız bedeni bulunan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli asistan doktor Mustafa Yalçın’ın,

4 yıl önce kamp yaptığı yerde intihar ettiği ortaya çıktı. Yalçın’ın otomobilinde ise, ailesi ile yakınlarına yazdığı 6 sayfalık mektup bulundu. Mektuptaki detaylara ise Habertürk ulaştı.


“Hayattan keyif alamıyorum. Daha önce de defalarca bu durumu yaşadım ama bu daha farklı. Gelecekten umudum kalmadı.

Gelecekte bu hayattan keyif alacağımı sanmıyorum. Yaşamak için sürekli çabalıyorum, zorluklar içinde boğuşuyorum. Artık bu beni yoruyor.

Mutlu olmak çok anlamsız geliyor. Artık çok yoruldum. Ne elde edersem, neye sahip olursam olayım sanki hiçbir şeyim yokmuş gibi hissediyorum.

Yani sahip olduğum şeyler bana mutluluk vermiyor. Evrenin, doğanın nasıl çalıştığını ve neden şu an olduğu gibi olduğunu anlamaya yönelik okumalarım

ve araştırmalarım en büyük keyif kaynağımdı. O konuları o kadar çok öğrendim ki amatör olarak öğrenebileceğim çok az şey kaldı.

Uzun zamandır beynimi hazla dolduracak bir bilgi öğrenemedim. Genel görelilik ve kuantum fiziğinin matematiğini de öğrenmeyi çok isterdim.

Hayat o kadar sıktı ki onları öğrenecek kadar bile sabredemiyorum yaşamaya.


Bana hasta diyebilirsiniz. Keşke tedavi olsaydı da kendini öldürmeseydi diyebilirsiniz ama ben sağlıklı olduğumu düşünüyorum.

Ben sadece aklımla hayatın azıcık getirdiği mutluluğu, tonla ızdırap ve meşakkate değmeyeceğini teraziye koyup tartıyorum.

Kesinlikle değmiyor. Gün içerisinde o kadar oraya buraya koşturma, gerginlik, stres, endişe yaşıyoruz ki buna karşı çok az mutlu oluyoruz.

Neden yaşamaya devam edeyim ki? Ölmek ve tüm bu ızdıraba son vermek çok makul değil mi?

Ölüp, acı çekeceğim bütün sıkıntılara tek seferde son vermek çok cazip geliyor. Tabi ki ölmek makul olduğu için öldürmedim kendimi.

Mutlu olabilsem etrafımdaki insanları üzmemek için bir şekilde yaşayamaya devam ederdim. Mutlu olamayıp, acı çektiğim için ve buna son vermek için hayatımı sonlandırdım.


İntihar etmenin en yıkıcı tarafı, hayatta kalanlara verilen acı. Zaten kimse beni tanıyor ve sevmiyor da.. Çoktan ölürdüm şimdiye kadar.

Beklemem kimseyi üzmek istememdir. Artık daha fazla bekleyemiyorum. İronik olan şu ki, insanların birbirine tahammül edememesine tahammül edemez oldum.

İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerle birbirine hakaret edenler, birbirini incitenler, kalp kıranlar beni ümitsizliğe sürükledi. Bu tip insanlarla muhatap olmak istemiyorum.

Zorba insanlar güçlerini kullanarak korku krallığı kurup kendinden zayıfları tir tir titretiyorlar ve kalkıp da bir şey diyemiyorsun.


Çünkü seni de üzüyor. Ezip geçiyor. Neden bu insanlarla uğraşmak zorunda kalayım ki? Yaşamak bile zorunda değilken, bunlara maruz kalmak zorunda hiç değilim.

Dünyaya gelmeyi ben seçmedim. Bu işin doğası gereği bana kimse soramadı zaten. İçine doğduğum dünyanın yaşayama değer olup olmadığını kendim tartabilirim

ve kalıp kalmamaya kendim karar verebilirim. Yaşamak, eğitim ve sağlığın temel haklar olması gibi ölmek istemeyi de temel haklardan sayın ve saygı duyun.

Ölmek istemek hastalık değil, günah değil bir tercihtir. Bazı insanları yaşamayı anlamsız bulabilirler. İsterseniz korkak deyin, tembel deyin, bencil deyin ne derseniz deyin.

Hatta normal insanlar gibi yaşamadıkları için ölmek isteyen ama kendini öldüremeyen insanlar da var. Onlara acısız ölüm hizmeti sağlamak da devletin bir görevi olmalı.

Ölüm klinikleri kurulmalı ve ölmek isteyenler buralara başvurmalı ve acısız bir şekilde ölmeli.


Keşke şunu da yapabilseydim dediğim çok şey kaldı aslında. O zaman neden erkenden terk ettin bu dünyayı diyebilirsiniz?

Dedim ya katlanamaz oldum ve fazla uzatmamak gerektiğini düşündüm. Yapmak istediklerimden de vazgeçtim. Onları da istemez oldum.

Snowflake fotoğraflarım asla mükemmelliğe ulaşmadı, mükemmel bir snowflake fotoğrafı çekmek isterdim. Kar tanesi fotoğrafçılığını da pek beceremedim.

Harika bir kar tanesi fotoğrafçısı olmak isterdim. Tüm kuşların fotoğraflarını çekip kataloglamak gibi bir fikrim vardı. Belki de daha yüzde 10’unu bile başaramadım.

En çok utanç duyduğum şeylerden biri de bir enstrüman çalamıyor olmak. Piyano çalamadım. Gittiğim için biraz kendimi ezik hissediyorum.

Tüm bunların ötesinde bilim tarihi gezimi gerçekleştiremedim. En çok yarım kalan işim bu diyebilirim. Keşke sevdiğim bilim insanlarının mezarlarını ziyaret edebilseydim.


Evrenin bu kadar anlamsız olduğunu anlamamızı sağladıkları için onlara teşekkür edebilseydim. Nasıl yapacaktım ki? Özgür müyüm sanki?

Keşke gitmek istediğini söyleseydin diyenler olacaktır. Ben 2 hafta sonra öleceğim bana müsaade edin, kutsal haccımı yapıp geleyim deseydim

muhtemelen beni psikiyatr kliniğine kapatırlardı ya da yine gitmeme müsaade edilmezdi.

Ne kadar özgürüz ki? Yılda 10 gün deniz tatili yapabilmek için koca 1 yıl çalışmak zorundayız. Kimse istediği zaman istediği yere gidemiyor.”


Yalçın, mektubunda sevgilisine yazdığı duygu dolu satırlarda da,

“Daha fazla rol yapamadığımın farkına vardım. Yani ben ölmeye karar verdikten sonra zaten gezen ölü oldum” ifadelerini kullandı.


5 yıl önce Bursa’ya geldiğimde Uludağ’da gece tek başıma kamp yaptığım bir yer vardı.

Orayı çok sevmiştim ve haritama işaretlemiştim. Tekrar buraya geleceğim demiştim.

Gidemedim ama bugüne kısmetmiş. Tezimi bitirmeyi ve yayın yapmayı çok isterdim.

Projeyi çok sevdim ve çok emek verdim. Bitirebilseydim harika olacaktı.

Almanya’dan sipariş ettiğim kimyasallar gelecek. Bir ara projemdeki sırada aşamayı yapıp öleyim diye

ama ölüm beni öyle çekiyor ki 2 hafta daha bekleyemedim. Proje hocamı hayal kırıklığına uğrattığım için

kendimden utanıyorum aslında. Öğrencilere eğlenceli bilim dersleri anlatmayı düşünüyordum.

Çocukların eğleneceği bilim derslerini sınıf ortamında yapacaktım. Anlaşılması zor konuları kolay bir şekilde anlatmanın çok güzel yolları var.

Hevesim kaçtı ama. Kendime anlatsan ne olacak ki diyorum.


Dünyadaki önemli müzeleri gezmek isterdim.

Bilimi anlatacağım bir youtube kanalı da kurmak isterdim. Yapacağım şeyleri şu an düşündüğüm de yapacağım da ne olacak diyorum.

‘Hayatı fazla uzattın Mustafa’ diyorum kendime. Ben 30 yıllık hayatımda çok şey yaptım. Zaten hemen hemen her şeyi bilen adam olma hedefime kendimce ulaştım.

Birçok konuda çok fazla okumalar yaptım ve kabaca her şeyi öğrendim. Daha fazla yaşayıp ne yapacağımı bilmiyorum. Artık okumalardan da keyif almaz oldum zaten.Güzel bir veda yazısı yazabileceğimi düşünmüştüm ama ölüm anı yaklaşınca hiçbir şey yazmak gelmiyor içimden.

Tek söz etmeden de gidebilirdim ama ölümümün arkasından cinayet gibi şeyler düşünülmesin veya kimseden kuşkulanılmasın diye açıklama yazmaya karar verdim.

Bu yüzden iştahsız iştahsız yazdım. Bu arada içimde korku yok. Hazırlığımı yaptım. Sanki uzun bir tatile gidecekmişim gibi hissediyorum. Bitkilerim 5 yıldır benimle birliktelerdi. Benden onlarda parçalar var….kaynak:

https://www.haberturk.com/son-dakika-bursa-da-intihar-eden-doktor-mustafa-yalcin-in-veda-mektubu-ortaya-cikti-haberleri-2977469

N
2 ay
Intel sistem topladım nasıl olmuş?
  • INTEL Core i7 10700K Soket 1200 10. Nesil 3.80 GHz 16MB Önbellek 14nm İşlemci 3509TL

  • ASUS TUF GAMING Z490-PLUS INTEL Z490 Soket 1200 DDR4 4600MHz(OC) Anakart 1805TL

  • GSKILL 32GB (2x16GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram 1703TL

  • ASUS GeForce GTX 1050 TI CERBERUS 4GB GDDR5 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı 1721TL

  • ZALMAN S4 PLUS 3x120mm RGB FANLI MEGAMAX 600W 80PLUS MidT ATX GAMING KASA 831TL

  • Toshiba 3.5" 2TB P300 SATA 3.0 64MB Önbellek 7200 Rpm Harddisk 555TL

  • Samsung 500GB 870 EVO SATA 3.0 (Okuma 560MB / Yazma 530MB) 544TL

  • COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L V2 (120MMX2) RGB LED SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ 827TL

not: video edit ve birtakım optimizasyon işlerinde kullanacağım. oyun oynamam pek

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.