MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
20 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
432 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 gün
Evlenin gençler.

1 gün evli kaldı, 4 yıldır nafaka ödüyor.

Yaklaşık dört yıl önce evlendiği ve 1 gün evli kalıp evini terk eden eşine boşanamadığı halde 4 yıldır her ay 700 lira nafaka ödemeye mahkum edilen adam, yaşadığı haksızlığa dikkat çekmek için Kastamonu’dan İstanbul’a kadar 580 kilometre yol yürüyecek.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/56/f9/3f/56f93f4e434160b1a24a872d7f3b10b8.jpg&t=0&width=480&text=1


Kastamonu’nun merkeze bağlı Pehlivan köyünde ikamet eden 32 yaşındaki Mustafa Duman, 6 yıl önce sosyal medyadan tanıştığı Ayşe ile iki yıllık birlikteliğin ardından 2017 yılının Ekim ayında evlendi. Kaçarak evlendiği Ayşe ile 1 gün evli kalabilen ve yüzünü sadece nikahta görebilen Mustafa Duman, Ayşe’den bir daha haber alamadı.

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN 580 KİLOMETRE YÜRÜMEYE KARAR VERDİ

Ayşe’nin ailesiyle birlikte İstanbul’da döndükten sonra hayatı kararan Duman, boşanma davasının görüldüğü sırada 1 gün evli kaldığı eşine aylık 700 lirada nafaka ödemeye mahkum edildi. Hakkında açılan 7 ayrı dava sonrası icralık olan Duman, yaşadıklarına dikkat çekmek için soğuk ve karlı havaya rağmen Kastamonu’dan İstanbul’a yürümeye karar verdi. Yaklaşık 580 kilometre yol kat etmeyi planlayan Duman, İstanbul’a 1,5 haftada ulaşmayı hedefliyor.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/1-gun-evli-kaldi-4-yildir-nafaka-oduyor,c6mn8H0pmESByO0_WiouqQ

geçen hafta
Hangi aşıyı olmalı? Sinovac mı, biontech mi?

Aşı sırası geldi. Şuanda sinovac veya pfizer/biontech aşısını tercih edebiliyoruz. Ben bu işin ülkesinde değilim. Benim için sağlık önemli. Sağlık açısından hangi aşıyı olmak gerekir. Bu aşıların hangisi daha etkili, hangisinin ileriye dönük yan etkileri, olumsuz yönleri daha kötü. Dünya çapında hangi aşı hangi oranla başarılı olmuş. Dünya genelindeki veriler nedir?

2 hafta
Davayı kaybettim, karşı vekalet ücretini ne zaman, nereye, nasıl ödeyeceğim?

Davacı olduğum bir davayı kaybettim, karşı vekalet ücretini ne zaman, nereye, nasıl ödeyeceğim? Dava icra ceza mahkemesinin bir davası. Karşı tarafın avukatı hiç bir duruşmaya katılmamasına rağmen 2 bin küsür vekalet ücreti tarafıma yüklendi. Avukat sanki benim avukatlığımı yapmış, parasını ben ödüyorum. Saçmalığa bakar mısın. Davaya oturduğun yerden UYAP'tan bir vekalet gönderiyorsun, 2 bin lirayı cebe indiriyorsun, ne güzel sistem. Davayı kaybetse zaten kaybedeceği bir şey yok çünkü zaman bile harcamadı.

Neyse burası sitem kısmıydı. Sorum şu, dava şuan istinafta ben karşı vekalet ücretini ne zaman ödemeliyim. İstinaf sonucunu beklesem aradan 1-2 sene geçse, faiz binecek mi. Öğrendiğim kadarıyla avukatlar istinaf karar verir vermez icra takibi başlatıp, icra vekalat ücreti adı altında bir darbe daha vuruyorlarmış. Eee belki istinafta davayı kazanıcam, ne yapayım, şuanda ödeyim mi ödemeyim mi, faiz işliyor mu, işlemiyor mu, şuan faizsiz ödesem avukat daha sonra faiz bindi deyip yine icra takibi başlatırsa ne yapıcam. Ya da avukat banka hesap numarasını vermezse nasıl ödeyeceğim. Gerekçeli kararda yazan vekalet ücretine her ay faiz işliyor mu, işliyorsa ne kadar işliyor.

3 hafta
Yağmur suyu cam ve aynalara yapışıp kalıyor.

Yağmur suyu cam ve aynalara yapışıp kalıyor. Görüntüde %60 kayıp oluyor. Haliyle kaza riski oluşuyor. Benim aracım camları ve aynaları diğer araçlara nazaran sanki yağmuru daha çok tutuyor. Bu neden oluyor anlamış değilim. Camlara bir herhangi bir sıvı da uygulamadım. Yağmur kaydırıcı yapışkan film, aynaya şapka gibi koruyucu veya yağmur kaydırıcı sprey tavsiye eder misiniz. Bu ürünler ne kadar dayanır orası da muamma.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a3/aa/fd/a3aafd797001996401a2a122e7ff48f5.jpg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/dc/bc/a1/dcbca1ec2f0f063ab06792c0b02e84ff.jpg&t=0&width=480&text=1
geçen ay
Türk Telekomun berbat web sitesi

Sitede aradığım hiç bir şey bulamıyorum. HiperNet, UltraNet adında cins cins kelime türetmişler. Ne olduğu belli değil. Fiyatlarına bakmak istiyorum. Fiyat bilgis yok. Siteye sadece Fiber fiyatlarını koymuşlar. Kampanyalara giriyorsun fiberden başka bir şey yok. Türkiye'de çoğu yerde fiber altyapı yok, adamlar fiberden başka bir ürün satmıyorlar. Google'dan türk telekom hipernet, ultranet, adsl, vdsl fiyat arattığımızda siteye girince sonuç çıkmıyor, direk anasayfasına yönlendiriyor.

2 ay
i am afraid ile i am scraed farkı nedir?

i am afraid ile i am scraed farkı nedir?

2 ay
Trakyalı dayıların çöken köprüden geçme macerası
2 ay
Ordu'da savcının aracına bırakılan not tehdit sayıldı.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Cumhuriyet Savcısı E.T.G'nin aracına "Arabayı koyduğunuz alan yol geçişi. Bilginize” notunu bırakan şahısa 'mala zarar verme ve tehdit notu bıraktığı' gerekçesiyle gözaltına alındı. Şahsın avukatı, "Nazik bir not tehdit sayıldı" dedi.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ac/36/eb/ac36eb6a305b53402f0df27ce725ef4d.jpg&t=0&width=480&text=1

30 Ocak Cumartesi günü yaşanan olayda iddiaya göre, sitenin otoparkına park edilen aracın diğer araçların geçişine engel olduğu gerekçesiyle Süleyman Uysal “Arabayı koyduğunuz alan yol geçişi. Bilginize” diye bir not yazarak aracın sileceğine bıraktı.

Aracındaki notu gören Cumhuriyet Savcısı E.T.G sitenin WhatsApp grubuna, "Bu notu yazan bana bu numaradan ulaşsın" diye yazdı. Notu yazan Süleyman Uysal gruptaki numarayı aradı ve notu kendisinin yazdığını beyan etti. Bunun üzerine savcının şikayeti üzerine siteye gelen polis ekipleri, Süleyman Uysal’ı gözaltına alıp emniyete götürdü. Nöbetçi mahkemeye sevk edilmek üzere işlemler yapıldı. Ancak nöbetçi mahkemenin "Ertesi gün getirin, bu gece nezarette kalsın" dediği iddia edildi.


Araya birilerinin girmesi neticesinde gece saat 22.00'de emniyetten salıverilen Süleyman Uysal, 31 Ocak Pazar günü nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Süleyman Uysal’a "mala zarar verme ve tehdit notu bıraktığı" gerekçesiyle dava açıldı.


Süleyman Uysal konuyla ilgili sessizliğini korurken, avukatı Yiğit Küçükoğlu açıklamalarda bulundu.


Avukat Küçükoğlu, “Olayın bu boyutlara ulaşmasını istemezdik. Müvekkilim her zamanki gibi aracını otoparka çektiği sırada yabancı plakalı aracın ya misafir ya da yeni gelen bir kiracıdır diye düşünerek geçişi engellediği için bir not bırakır. Bu gayet normal iken araç sahibi olan yargı mensupları durumu sitenin WhatsApp grubundan bu notu kimin bıraktığını araştırırlarken Süleyman Uysal yazıyı kendisinin yazdığını beyan eder ve kolluk güçlerince emniyete alınır. Olaya müdahil olduk ancak yazılan notun isim olmadığı için bir tehdit unsuru olduğu ve silecek kırıldığı gerekçesiyle mala zarar verme riski olduğundan şahsa dava açıldı. Nazik bir not 'tehdit' sayıldı. Ancak ben konunun ilk mahkemede kapanacağına inanıyorum” dedi.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/orduda-savcinin-aracina-birakilan-not-tehdit-sayildi,3KknmbX1OUW_1C3hXQOgYw

3 ay
Virüstotal sonuçları güvenilir mi?

Tarattığım programı kullanmanın bir sakıncası var mı?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d0/34/2e/d0342ed5c2f15a028cf1966ecbe33e0f.png&t=0&width=480&text=1
3 ay
Koronavirüsten kurtuluş yok! Japonya'da Kovid-19'un mutasyona uğramış başka bir türü tespit edildi
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.