MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
03 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
196 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
4 hafta
Annem herkese abi dersen evde kalırsın dedi
Ya nerden aklıma esti bilmiyorum ama konu dışı üyeleri haklı galiba, okul bitmeye yaklaştıkça kadınların aklına evlilik giriyor hafiften :D benim de hiç aklımda yoktu ama geçen bir şey dikkatimi çekti. Bir arkadaşım , bizim okuldan mezun şimdi doktorasını yapan biriyle baya samimi bir sohbet içerisinde. Benim ise iki üst dönemim biri var ona sürekli abi diyorum. Hatta isim+abi dersiniz ya , ben direkt öz abim gibi abi diyorum sadece :D sonra yine arkadaşlarım kendinden 4-5 yaş büyük erkeklerle , arkadaşlarının sevgilileriyle filan bana göre laubali onlara göre samimi bir ilişki içindeler. Ben de sorguladım acaba hata mı yapıyorum diye. Annem de bugün ona şuna abi dersen tabi evde kalırsın aynı anadan mi doğdun sanki dedi :D yani işte ciddiyim insanlar kolay kolay yaklaşamiyor zaten , biraz büyüğüme de ben saygı gösteriyorum resmiyet oluyor haliyle. Yani şimdi neyse de ileride sorun olur mu ?
2 yıl
Bir Şeye Üzülünce Kalbim Ağrıyor
Elimle masaj yaptığımı , vurduğumu bilirim. Kalp rahatsızlığım yok. Sizde de oluyor mu ?
3 yıl
Tip fakültesiydi hayalim olmadi
Dis hekimligi oldu. Mezuna kalmayi hicbir zaman istemedim. Kendimde o gücü görmüyordum. Simdi mutsuz sayilmam ama mutlu da hiç degilim. Üniversiteye gidiyorum yeni bir tecrübe diye sevinecekken kaçirdiklarimi düsünüp... Simdi dise bakiyorum , iyi bir dis hekimi olmak istiyorum. Sonra yine bir hayal kirikligi olacak senin için diyorum. 5 yil sonraki dusu düsünüp , ben uzmanligi da kazanamam diyorum. Doktorlugu hicbir zaman parasi ya da baska bir sey için istemedim. Içimdeki bu eksiklikle nasil yasayacagim bilmiyorum. Içimi dökmek istedim. Okula baslayinca konuyu uplarim. Umarim cok Daha farkli hissederim.
3 yıl
Annenize ev islerinde yardim ediyor musunuz ?
Çogunluk anneler yaptigi icin anneniz dedim. Babaniz da olabilir tabii. Ediyorsaniz neler yapiyorsunuz mesela ?
3 yıl
İlk ve son Yks denemem arasında zerre fark yok:(
İlk yks denemelerinde de fen 25-26 civarı geliyordu , ay oldu nisan netlerim hala aynı fende. Çalışıyorum da , dershanede konular bitiyor, fizikten özel ders alıyorum. Hocam bile dedi , sana hiçbir şey katamıyor gibi hissediyorum,hiç ilerleme kaydedemiyoruz diye. 6-7 ay geçti. Bari 30 olsaydı.2-3 net artsaydı...Ki senenin başında fen konularına yeni başlamıştım.Bilmiyordum hiçbirini.Bilirken de bilmezken de aynı.Ümidim kalmadı artık.Özel derse verdiğim paraya acıyorum sadece. İçimi dökmek istedim biraz. Varsa benim gibi olan dertleşelim.
4 yıl
Eskişehirde Telefon Tamiri İçin Yer Tavsiyesi
Telefonun dokunmatiğinde arıza var. Ekranı falan çatladı. Garantisi bitti. Teknik servis de Ankara'da. Zaten para vereceğim sizce teknik servise yollamalı mıyım ? Ya da Eskişehir'de tavsiye edeceğiniz iyi bir yer var mı ? Telefon HTC
4 yıl
Cinsiyetçi Küfürler Hakkında !
Küfür ediyor musunuz ? Ediyorsanız ne sıklıkla ? Bunların ne kadarı cinsiyetçi ögeler içeriyor ? Eğer içeriyorsa içinde annenizin, kız kardeşinizin , teyzenizin... de bulunduğu , dünya nüfusunun yarısı gibi bir kitleyi aşağılamak nasıl hissettiriyor ?
5 yıl
Düşünmek Mi Kolay Bilmek Mi ?
Bunu tamamen bu bölümdeki konulardan esinlenerek soruyorum. Konulara baktığımda yorum yapmak için bilgi gerektiren konuların yorum sayısı çok daha azken, düşünceye dayalı (inanç,tanrı vs. gibi) konularda yorum sayıları oldukça fazla.Neyse sorum basit. Hangisi daha kolaydır size göre ? Veya düşünmek için bilmek , bilmek için düşünmek gerekir mi ? Ucu açık bir konu düşüncelerinizi bekliyorum.Bilgi ve düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim. :)
5 yıl
Panteizm ve İslam Birbirine Aykırı Mıdır ?
Panteizmde her şey Tanrının bir parçası olarak kabul edilir, Tanrı her şeydir ve her şey Tanrı'dır. Tanrı doğada, nesnelerde, insan dünyasında vardır.Ben İslam dinine mensup olduğum için İslamı örnek verdim. Sorum panteizm herhangi bir dinle çakışır mı ? Yoksa sadece Tanrı tasviri midir ? İslamdaki tasavvuf düşüncesiyle benzerlik ve farklılıkları nelerdir ?Ben müslümanım ama Tanrı kafamda panteistlerde olduğu gibi canlanıyor kimi zaman. Yani çoğu zaman açıkçası ;)Düşünce ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ederim.
5 yıl
Aşk gibi "kutsal" ve "metafizik" gibi gözüken bir duygu bile
Aşk gibi "kutsal" ve "metafizik" gibi gözüken bir duygu bile, açlık gibi daha sıradan ve mekanik olmasına ses çıkarmayacağımız bir his ile, aynı seviyede mekanistiktir ve kontrolümüz dışındadır.Yazının tamamı içinhttp://www.evrimagaci.org/makale/295Fazla bilimsel olsa da çok şey anlatıyor bence. Bu arada forumda yeni sayılırım. Merhaba ve iyi geceler herkese.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.