MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
23 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
129 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Antifirizli cam suyu, son - kullanımda dondumu

Arkadaşlar kışın başından beri antifrizli cam suyu koydum, enson birkaç gün önce tamamlamıştım.

bu sabah -8 de su vermedi. Yanlış aklımda kalmadıysa -30 koymuştum.


son soğuklarda şu ürünü kullanıyorum - .... da sorunsuz su verdi, deyip önereceğiniz ürün varmı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/61/bb/9e/61bb9e4f1697e305502ebbc7516ba787.jpeg&t=0&width=480&text=1
7 ay
2018 i20 motor ışığı titreme

Arkadaşlar 2018 i20 otomatik. Yolda ani hızlanma yaptım ardından motor ışığı yandı. Araba titremeye başladı. Araba gaz yemedi ( lpg ) var. Stop edip tekrar çalıştırdım, birdaha sorun vermedi. Ne olmuş olabilir

8 ay
İ20 teyp ses sorunu
2018 i20 aniden teyp ses kesti, ne radyo ne usb cihazdan ses gelmiyor. Daha önce bu sorunu yaşayan varmı.
8 ay
İcloud hakkında bir soru
Arkadaşlar bir tanıdık e posta adresini unutmuş. Daha önce iphone’sinde kayıtlıydı. E posta gönderecek lakin, göndereceği kişide mail önemli kişi listesinde. Dedim farklı bir e postadan gönder telefonda kayıtlıydı e postamda. Sorum şu icloud kişi yedeklemesi, e posta ve oradaki kişi ve önemli kişileri yedekliyormu. Yok yedeklemiyorsa, önceki pc yedeğini yüklemek yeterli olurmu. E postanın şifresini biliyor sadece e postayı unutmuş. Umarım icloud mail ve maildeki kişive e postaları yedekliyordur. Yoksa yeni yedek alıp pcden eski yedeği yükleyip sonra son yedeği geri yüklemek zorunda kalırım.
11 ay
İphone şarj soketi temizleme. Resimli anlatım
Arkadaşlar benim 6s sürekli şarj sorunu veriyordu. Pc özellikle anakart ve fan motoru temizliğinde kullandığım, yapıştırıcı hızlı dondurucu. Spreyi buradada işime yaradı.Öncelikle telefonu kapatıyoruz.

1. İşlem kablo uc telefona giren kısım, sprey sıkıyoruz. Her 2 yön. 10 saniye kadar bekleyip, bir peçete ile uc kısmı siliyoruz.

Bu işlemi birkez daha tekrarlıyoruz. Artık uc kısım olası kalıntılardan arındı.

2. İşlem kablo uc kımına yeniden ve iki yön sprey sıkıyoruz. Telefonumuz dik konumda iken, spey sıktığımız ucu telefona takıyoruz. Bir kaç sefer takıp çıkartıyoruz.

3. Kabloyu çıkarıp, telefonumuzun alt kısmını hafifce avcumuza vuruyoruz. Daha sonra hafifce üfleyip ucucu maddenin tamamen gitmesini sağlıyoruz.

Bu işlemi birkaç kez tekrarlaya bilirsiniz. Son işlemden sonra en az birkaç dk bekletin. Daha sonra pirize takın.

Bu sayede telefon şarj girişi kalıntılardan arınmış olacaktır.

geçen yıl
Teleskop önerisi
Arkadaşlar bir akrabam sahil bölgesinde ev yaptırıyor. Kıbrıs’ı gündüz görebileceği bir teleskop istiyor.

Yanlışım varsa düzeltin. Aynalı sistemler gece ve özellikle ışık olmayan ortamda başarılı diye biliyorum. Gündüz kullanım için teleskop önerebilirmisiniz.
geçen yıl
Manisa 5.2 deprem
Manisa kırkağaç’da 5.2 deprem olmuş. Yerin 7 km altında. Geçmiş olsun arkadaşlar
geçen yıl
YAZ LASTİKLERİ ISLAK POŞETLEMEYİN
Arkadaşlar dün kışlık lastikleri taktırdım. Yaz lastikleri ıslak poşetleyip poşetin ağzını bağlayacağım zaman, usta önce kurut sonra poşetle ve ağzını pağla. Aksi durumda lastik çürüme yapar dedi.
2 yıl
Milli sporcu’larımz İbrahim Çolak & Busenaz Sürmeneli‘den tarihibaşarı
Milli sporcu İbrahim Çolak, Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya kazanarak cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu oldu.Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda, halka aleti finali yapıldı.İbrahim Çolak, 14.933'lük derecesiyle şampiyon olurken, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti.Milli cimnastikçi ayrıca Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti."Bu madalyayı şanlı Türk ordumuza armağan ediyorum"

Dh ailesi olarak kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.https://www.aa.com.tr/tr/spor/milli-sporcu-ibrahim-colaktan-tarihi-basari/1611606

2 yıl
Car play bağlantısnda hangi müzik uygulamasını kullanıyorsunuz
Arkadaşlar telefonda bikaç müzik uygulaması vat. Bir şarkı bittimi diğer parçaya geçmiyor. Benim aradığım liste oluşturup sırayla çalması. Sizin car play bağlantısında kullandığınız, önereceğiniz uygulama varmı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.