MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Yüzbaşı
23 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
23 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
10 yıl
İzmir Saç Ekim Merkezleri
Merhaba, konu ile ilgili internet başında uzun araştırmaları biraz olsun azaltabilmek namına böyle bir konunun yararlı olabileceğini düşündüm. Amacım herhangi bir yerin reklamını yapmadan İzmir'de olup aşağıdaki alfabetik listede yazılı olan veya olmayan (forum üzerinden de mesajla ulaşıldıkça eklemekteyim) belli başlı yerler hakkında bilgi ve daha önce tedavi görmüş olan yahut bilgi sahibi olan birilerinin olumlu-olumsuz görüşlerinin paylaşılabileceği yararlı bir konu oluşturmaktır.

Objektif ve eski bir dh kullanıcısı olarak 2010'da açtığım bu başlıkta 2019'da yine güncelleyerek nette bilgilerine ulaşabildiğim İzmir Saç Ekim alanında ön plana çıkan bazı büyük merkezleri listeliyorum.

Bilgi paylaştıkça artar mantığıyla bu başlığa yolu düşmüş, saç ekim merkezleri, saç dökülmesi - sebepleri, tedavisi, saç ekiminde fue - fut yöntemleri, nasıl yapıldığı öncesi - sonrası, önemli hususlar, saç ekim fiyat - ücretleri, kısaca saç dökülmesi ve ekim sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiği vb. konularda insanların yararlanması temennisi ile konu açılmıştır. Daha önce İzmir'de saç ektirmiş veya konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların mesajları ile başlık daha da zengileşecektir.

Konunun daha da yararlı hale gelebilmesi için görüş ve yorumlarınızı esirgemeyiniz.
İyi günler.


İZMİR SAÇ EKİM MERKEZLERİ
(2020 Listesi alfabetik sıraya göredir)

Clinich Hair Saç Ekim Merkezi
Adalet Mahallesi, 1586/3. Sk. No:13, 35530 Bayraklı/İzmir
0850 333 4 722 / 0232 343 25 85 / 0232 343 25 84
http://clinichair.com/tr/
https://www.youtube.com/channel/UCrwrCUjtGdbZvmgx4uqu5bA/featured


Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi
Kahramanlar Mh., 1421 sokak No:29, Alsancak, 35230 Konak/İzmir
0232 464 79 79
http://www.gazisacekimi.com/
https://www.youtube.com/user/gazihastanesi


Özel Ento Saç Ekim Merkezi
Kazımdirik Mahallesi, 364/1. Sk. No:36, 35100 Bornova/İzmir
0232 400 36 86 / 0538 636 82 28
http://entosacekimi.com/
https://www.youtube.com/channel/UCYuYjO_knoNGkT0GsxziEhA

Fiyatlarla ilgili fikir vermesi açısından >>>https://www.sacekimleri.com/sac-ekimi-merkezleri/categories/izmir-sac-ekim-merkezleri

ek:Örnek babında:

Mesut Çevik'in önceki videolarından bir örnek


Dh editörü Mesut Çevik'in Acıbadem Ataşehir Hastanesi EmpHair Saç Ekim Merkezi'nde yaptırdığı saç ekim videosuKendisine paylaşımlarından dolayı teşekkür ederiz. İlgili daha fazla bilgiyi youtube sayfasından bulabilirsiniz. >>>https://www.youtube.com/user/speedstep/videos


Mesut Çevik'in 7. hafta ve PRP videosu


Dh editörü Mesut Çevik'in saç ekim güncel soru-cevap, son durum videosu


Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgi


SAÇ EKİMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç Ekimini Kimler Yapmalıdır?
Saç ekimi konusunda eğitim almış uzman sağlık personelleri tarafından yapılmalıdır.


Saç Ekimi Nerede Hangi Şartlarda Yapılır?
Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastane ortamında yapılmalıdır.


Saç Ekimi İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?
Görüşme sırasında; saç analizi, dökülme tipi, verici alan kontrolleri ekip tarafından yapılacak ve uygun olup olmadığınıza karar verilecektir. Ense bölgesinde sağlıklı saça sahip olan kişilerin saç ektirmemesi için hiçbir neden yoktur.


Ne Kadar Saça İhtiyacım Var?
İhtiyaç olan saç miktarı, hekim tarafından uygulanacak saç analizi ile belirlenir. Dökülme tipi belirlendikten sonra dökülmesi muhtemel alanlara da sıklaştırma işlemi uygulanabilir. Tek seansın yeterli olmadığı durumlarda, en iyi sonuçlara genellikle ikinci seans sonrası kavuşulmaktadır.


Saç Ekimi İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?
İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun % 50’ sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda kişiye uygulanacak en etkilli tedavi, saç ekimidir.


Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Önemi Nedir?
Ekim işleminde yaşın belirleyici olduğu en önemli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yanı sıra 35 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlar. Bu yaşların altındaki hastalarda ekim yapıldığında dökülmenin devam edebileceği ve hastanın 2. veya 3. seansa ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.


Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?
Saç ekimi 4 – 8 saat kadar sürer. Saç ekimi sonrasında kişi, iş ve sosyal çevresinde bu işlemin bilinmesini istemiyorsa yaklaşık 7 günlük bir zamana ihtiyacı vardır. Eğer bu tür endişesi yoksa 1 gün içinde günlük hayatına dönebilir.


Ne Kadar Zamanda Yeni Saçlara Kavuşulur?
İşlem sonrasında ekim alanında kırmızı kabuklanmalar görülür. Günde bir kez başınızı yıkayarak bunu önleyebilirsiniz. 5-6 gün içinde kabuklar tamamen dökülür. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür. Böylece 7 ila 15 gün içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner.

Daha sonra bir ay kadar görünümünde değişiklik olmaz. Yeni saçlar 2 ay sonra çıkmaya başlar. Hastada değişim en çok 3 ve 4. aylarda görülür. Sonraki dönemlerde saçların tamamının çıkması bazen 7-8 ayı bulmaktadır. Kişinin saç ekiminden sonra beslenmesi ve özellikle psikolojik durumu saçların çıkması açısından ciddi önem arz etmektedir.


Saç Ekiminin Hasta Sağlığı Açısından Herhangi Bir Dezavantajı Var Mıdır?
Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etki bugüne kadar ortaya çıkmamıştır.


Saç Ekimi Birden Fazla Uygulanabilecek Bir İşlem Midir?
Saç ekimi, ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülmesinin devam edip etmemesine göre birden çok seansı gerektirebilir.


Yeni Saçların Görüntüsü Kontrol Edilebilir Bir Durum Mudur?
Ekimin sonucu tamamen tekniğe bağlıdır. Ekim esnasında kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonucu belirler. Greftler, foliküler ünite adı verilen saçın doğal çıkış şekline uygun büyüklükte ve yönlerde yerleştirildiğinde saç ekimi son derece doğal bir sonuç verir.


Saç Ekiminde Uygulanan Yeni Teknikler Nelerdir?
Bu konudaki en yeni teknik FUE (Follicular Unit Extraction) adı verilen, saçların verici bölgeden tek tek mikromotor ile alınarak, açıklık olan bölgeye, iz bırakmayan lateral slit ile kanal açıldıktan sonra yerleştirilmesi işlemidir.


Saç Dökülmesi Ne Sıklıkta Görülür?
Saç dökülmesi hem erkeklerde, hem de kadınlarda görülebilen bir sorundur. Fakat erkeklerdeki daha fazla göze çarpar. 25 yaşındaki erkeklerin % 25’ inin saçı biraz da olsa dökülmeye başlamıştır. Bu oran 50 yaşındaki erkekler arasında % 50’ ye çıkar.


Ekilmesi Gereken Saç Miktarını Neler Belirler?
Ekilmesi gereken foliküler ünite sayısı belli özelliklere bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Saç dökülmesi tipi bunların içinde en önemlisidir. Gerekli saç miktarını belirleyen diğer faktörler ise saç rengi, saç telinin kalınlığı, biçimi ve saç dökülmesinin gelecek dönemde devam etme ihtimalidir.


Saçlarımı Yıkarken Dökülmesi Normal Mi?
Saç fırçalarken veya yıkarken her gün ortalama 30 – 70 saçın dökülmesi normaldir.

Saç Ekimi İşleminden Sonra Ağrılarım Olacak Mı?
İşlemden hemen sonra verici alanınızda veya ekim bölgenizde ağrı, sızlama, kaşınma ve karıncalanma gibi şikayetleriniz olabilir. Bu şikayetler bir günden fazla sürmez ve doktorunuzun hafif bir ağrı kesiciyi aldığınızda geçer.


Saç Ekimi İşlemi Sonrası Başıma Sargı Bezi Sarılacak Mı?
Ekim işlemi tamamlandıktan sonra, ekim yapılan alanın üzeri kapatılmaz. Sadece şeridin alındığı alanın dış etkilere maruz kalmaması için ilk birkaç gün kafa bandı takmanız istenir.

Ekilen Saçlar İşlemden Hemen Sonra Dökülürse?
Yeni ekilen saçlarınızın bir kısmı 2 – 3 hafta içinde dökülmeye başlayabilir. Endişelenmeyin, bu saç köklerinizin kan dolaşımının işlem sırasında kesintiye uğramasının sonucudur ve kaçınılmazdır. Bu dökülmeyi takiben yaklaşık 2 ay içerisinde yeni saçlarınız çıkacak ve ayda 0,8 - 1,5 cm’ lik büyüme hızına kısa sürede ulaşacaklardır.


Ekilen Saçlarım Artık Hiç Dökülmeyecek Mi?
Saç dökülmesi devam eden bir süreç olmasına rağmen, ekilen saçlarınız, saç dökülmesine en dayanıklı bölgenizden alındığı için gelecekte dökülme riski çok düşüktür.


Saç Ekimi İle İstediğim Saçlara Ne Zaman Kavuşabilirim?
Ekilen saçlarınız işlemden hemen sonra dinlenme dönemine girerler. Bu saçlar, işlemi takip eden 3 ay içinde yeniden büyümeye başlar. Ekilen tüm saçlarınız belli bir uzunluğa ulaştığında istediğiniz görünüme kavuşacaksınız.


Ekilen Saç Normal Saçtan Farklı Mıdır?
Ekilen saçlar da sizin normal saçlarınızdır. Her saç gibi normal sınırlar içinde taranabilir, yıkanabilir, şekil verilebilir ve kurutulabilir. Özel bir bakım gerektirmez.


İkinci Bir İşleme İhtiyacım Olursa Ne Kadar Beklemem Gerekir?
İlk foliküler ünite transplantasyonu işleminden 8 – 12 ay sonra ikinci işleminizi olabilirsiniz.


Saç Ekimi Sonrası Olabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?
Saç ekimi yapılan kişinin akneik yapıda bir cildi olması durumunda 2 – 4 ay arası bir miktar sivilce olabilir. Fakat saçlar çıktıkça azalır ve tamamen yok olurlar.

Saç Ekimi Yapan Ekipte Aranan Özellikler Nelerdir?
Ekipteki tüm personel, sağlık profesyoneli (doktor veya hemşire) olmalıdır. Saç eğitimi ile ilgili özel eğitim almış olmalıdır.

Saç Ekiminde Mevsim Önemli Mi?
Yaz mevsimi önerilmemektedir. Çünkü saç ekimi sonrası 2 ay deniz ve havuza girmek yasaktır.


Saç Ekimi Yaptırmak İçin Tamamen Kel Olmayı Beklemek Doğru Mu?
Tamamen saçların dökülmesini beklemek kesinlikle yanlıştır. Tamamen kelleşme olan kişi ancak 2 seans saç ekimi ile tamamen saçlı hale gelebilir. Yarıya kadar dökülmüş durumda bir seansta o bölümü kapatmak için kişinin saçsız geçen zamanını ortadan kaldırır. Dökülmesi kesin olmayan bir durumda beklemek doğru değildir.


Saç Ekimi İşlemi İçin Yurtdışından Gelen Kişiler Nasıl Faydalanabilir?
Saç ekimi işlemi için şehir dışından veya yurtdışından gelen kişiler anlaşmalı otellerimizden birinde en uygun fiyatlarla kalabilirler. Burada 4 gün kalmaları yeterlidir. 1. gün saç ekimi işlemi ve 4. gün saçın ilk yıkanması ile dönüş izni gerçekleşir.


Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?
Saç ekimi yapılamayacak kişileri şöyle sıralayabiliriz;

18 yaş altı bireyler,
Şeker hastaları,
Tansiyon hastaları,
Ensesinde doku alınacak saçlı bölgenin çok az, seyrek veya hiç kalmayan kişiler.

Daha ayrıntılı bilgi için link >> Sıkça Sorulan Sorular
A
12 yıl
Mynette mail şifresi değiştime nasıl yapılır?
Arkadaşlar soru basit şu an kullandığım mevcut şifreyi değiştirmek istiyorum. Özel sorunun cevabını unuttuğumdan şifre unuttum kısmından yararlanamıyorum. Eskiden varolan şifre değiştirme sekmesi, butonu, sçeneği... herneyse bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler...
A
12 yıl
DONANIM HABER eski videoları açılmıyor bir kontrol eder misiniz?
Arkadaşlar dh yeni eklenen videolar ve başka sitelerdeki videoları izlerken eski dh videolarını izleyemiyorum sitede sorun mu var? Örnekhttp://www.donanimhaber.com/Video.aspx?Id=87 Gigabyte P35-DS3R nin videosu gibi çoğu açılmıyor...
A
12 yıl
130 ytl e kadar P35 yada p5 anakart önerebilir misiniz?
Merhaba arkadaşlar bütçe max. 130 ytl intel e2xxx serisi işlemci için p35 ya da p5 anakart tavsiye edebilir misiniz? Sistem olarak ekran kartı var, onboard olmayacak ve 2 gb ddr2 800 takılacak, forumda araştırdım Biostar P35D2A7 var markadan dolayı Asus marka P5 almak daha mı mantıklı olur önerilere açığım, teşekkürler.
A
13 yıl
LOGITECH G5 tuşları oyunlarda çalışmıyor?
merhaba arkadaşlar logitech g5 mouse un sol sağ ve scroll tuşları dışında yanındaki iki tuş ve sensitivity tuşları çalışmıyor, normalde ie,vs. çalışıyor ancak oyunlarda tuş atıyamıyorum çünkü diğer tuşları görmüyor oyunlar (crysis, cod4 vs.). Nasıl atanacağını veya logitech g5 türkçe driverı bilen var mı? şimdiden tşkrler...
A
13 yıl
(TEKNİK YARDIMA TAŞINSIN) :( bilgasayar kendi üzerinde kurdğum ağda dahi kendisini görmüyor
merhaba arkadaşlar windows xp pro. yüklü iki bilgisayar ağda birbirini görmüyor çalışma grupları aynı biri ağda kendini görürken biri ağa hiç girmiyor, birde güvenlik duvarını kapatsamda yeniden başlatınca otomatik açılıyor, sorun nedir yardımcı olur musunuz?
Hangi basamakları izlemek gerek çözüm yolları nelerdir ?

ilginiz için teşekkürler.
A
13 yıl
Raw dosya sistemi ntfs ye nasıl çevrilir?(Yarına pc nin hazır olması lazım :.( )
Slm arkadaşlar diski 2 ye bölerekten c ve d şeklinde ayarladım ve windowsu c ye kurdum window yüklendikten sonra d yi de biçimlendirmek istediğimde biçimlendirilemiyor.

Windows 98 olsa dosda yapardım ancak xp de güvenli kipe aldım windows üzerinden dosu çalıştırıp format d: yazdığımda şöyle bi sorun veriyor:

Dosya sistem türü RAW.
Bu birimin üzerinde kullanmak istediğiniz dosya sistemini belirtmek için /FS anahtarını kullanın. DİYOR

Valla bıktım format atmaktan format atmadan bunu bir çözümü var mı arkadaşlar çok makbule geçecek...
A
13 yıl
Worms 4 Mayhem bu bölümü geçen var mı?
arkadaşlar worms 4 mayhem de turkish delight diye bir bölüm var geçebilen var mı?
A
13 yıl
LG 1960TR bf ile LG 1960SR bf Arasındaki fark nedir?
f/p de hangisi tavsiye edilmeli belirgin fark var mı?

1960tr-bf

19" Boyut
Parlaklık: 300cd/m2
Kontrast: 3000:1
Tepki Süresi: 2 ms
İzleme Açıları: 170/170 (H/V)
Çözünürlük: 1280x1024
Yatay / Dikey Frekans: 30-83 kHz / 56-75Hz
Bağlantılar: RGB Analog / Digital 15Pin D-Sub/ DVI-D
Güç Beslemesi/Tüketimi: AC 90~264 V(47~63Hz) / <35 W(Normal) <1W (Bekleme) <1W (Kapalı)
Multimedya: Flatron f Engine : Movie,Text, User, Normal
Ergonomi: Tilt : +5/-25
Standartlar: TCO'03,UL,cUL,TUV-GS,SEMCO ,FCC-B,CE ,EPA Energy Star

Fiziksel Özellikler:
Boyutlar: 430 x 427 x 226 mm
Ağırlık: 4.6 kg
yaklaşık 500 ytl

1960sr-bf

19" Boyut
300cd/m2 parlaklık
3000:1 kontrast oranı
2 ms tepki süresi
170/170 (H/V) İzleme Açıları
1280x1024 Çözünürlük
30-83 kHz / 56-75Hz Yatay/Dikey Frekans
RGB Analog
Tilt : +5/-25
TCO'03, UL, cUL, TUV-GS, SEMCO , FCC-B, CE , EPA Energy Star Standartları

Fiziksel Özellikler:
Boyutlar: 430x427x226 mm
Ağırlık: 4.6 kg
yaklaşık 400ytl
A
13 yıl
Command Conquer:Tiberium Wars ( oyundan atıyor?)
Merhaba arkadaşlar intel e 2160 / x1950pro / 2gb ddr 800 mhz / windows xp sp2 ; sistemde yüklü c&c3 oyun bazan oyundan atıyor. Bu skirmish modda da olabilir campingde de olabilir belirli bir zamanlamada atmamakla beraber bazen 1 bazen 5 - 7 saat sonra kafasına göre art alana atıyor bazen direk pc res atıyor. Herhangi bir hata mesajı olmaksızın.
Nedeni ne olabilir. Acaba oyunla ilgili yahut yazılımsal bir sorun mu? yoksa güç kaynağı fsp 400 w yetmiyormu sisteme, onun gibi donanımsal bir sorun mu, sizin aklınızda bir fikir var mı nasıl çözülür?

(Oyun bölümünde bu tür konularla ilgilenilmemektedir)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.