MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
22 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
154 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
Batarya süresi
Merhaba, 2060 lı 9750h lı gf65 var elimde. tanıtımında 7 saatlik batarya süresi diyor ama %80 lik batarya korumasında 20 dk lık 3 bölüm netflix dizisi izliyorum ve bataryam belki %15 falan kalıyor. msi ın proğramlarından düşük performans denememe %50 ekran parlaklığına rağmen durum bu. 7saat gitmiceğini biliyorum ama %100 ünde 4 saat alsa yine yeterlidir. var mı püf noktanız?
6 ay
windows 10 da herhangi proğramın update i %30 larda kalıyor!


bu 3'ü örnek. modemi resetliyorum farketmiyor. pc yeni, orj windows 10. download yapmamda sıkıntı yok. internetim turkcell 4.5g superbox.
güvenlik duvarımıdır buna sebep?
12 ay
VB de yazılmış kodda değişim
bu en altta gördüğünüz kodlar seçili olan proğramın tam ismini listbox a döküyor.

bu kodları seçili olan proğramdan değilde, isminin bir kısmını bildiğim proğramın tam adını istiyorum.
bu verdiğim kısa kodlar çalışan proğramın resimde gördüğünüz kısımdan sadece "SDS-ONE KnitPaint" kısmını yakalarken en alttaki tam istediğim gibi isminin yanında bulunan dosya yolunuda vermekte. bulduğum hiç bir örnekte bu olmuyor sadece "SDS-ONE KnitPaint" kısmını yakalıyor.

acaba en alttaki kodlardan açık proğram değilde "ProcessName.Contains("KnitPaint")" şeklinde belirttiğim yerden ismini nasıl tam olarak yakalatırım:

inşallah derdimi anlatabildim
    For Each p As Process In Process.GetProcesses 
If p.ProcessName.Contains("KnitPaint") Then
Me.Text = p.MainWindowTitle
End If
Next


Imports System.Runtime.InteropServices 
Public Class Form1

<DllImport("user32.dll")> _
Private Shared Function GetForegroundWindow() As IntPtr
End Function

<DllImport("user32.dll")> _
Private Shared Function GetWindowText(ByVal hWnd As IntPtr, ByVal text As System.Text.StringBuilder, ByVal count As Integer) As Integer
End Function

Private Function GetActiveWindowTitle() As String


Const nChars As Integer = 256
Dim handle As IntPtr = IntPtr.Zero
Dim Buff As New System.Text.StringBuilder(nChars)
handle = GetForegroundWindow()If GetWindowText(handle, Buff, nChars) > 0 Then
Return Buff.ToString()
End If
Return Nothing
End Function

Dim tmr As New Timer

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
tmr.Interval = 3000
AddHandler tmr.Tick, AddressOf gecti
tmr.Start()
End Sub

Sub gecti(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)
ListBox1.Items.Add(GetActiveWindowTitle())
End Sub

End Class


geçen yıl
S10 LITE
5224 tl den stoğa girmiş, özellik olarak beğendiğim bana uygun bir telefondu fiyatı benim açımdan 4500 olmalıydı ama 5224 tl de bence bugün stoğa girmiş bir tel için fena değil.

bu tel hakkında ne düşünüyorsunuz?
geçen yıl
Ne kadar eder?
2016 da 45 binde aldığım Yaris Hybrid spirit, araç 3 yıldır bende.

aracımda kusurlar var. zaten aracı direk kusurlu aldım. Araç ağır hasar kayıtlı, hasar kaydını önden ortadan direğe çarparak almış. izmirde 3 yıl kullanılan araç 2016 haziranda kaza yapmış 2 ay başkası tarafından kullanıldıktan sonra benim tarafımdan alındı.
BU hasarda
-ön tampon panjur yırtılmış,
-kaput yamulmuş,
-radyatör hava filtresine değip plastiğin alt tarafını çatlatmış, motora temas yok. önemli olan üst tarafında her hangi bir sorun yaratmamış. kendi servisinde sordum "havayı alt kutudan çektiği için sorun olmaz, çektiği hava filtreden geçiyor" dedi
-ön farların üst ayakları kırılmış
-ön tampon demiri, sökülebilir parça kendisi. direk ile temas ettiği için yamulmuş
-üstten kaputun kilidinin geldiği radyatörün bağlandığı uzun demir hasar almış
-davlumbazlarda kırıklar vardı
-ağır hasara neden olan asıl şey hava yastığı patlamış, yolcu sürücü ve dizlik

bir farın 4500 tl olduğunu hesap ederseniz bu aracın ağır hasar yazması gayet normal. hava yastığı açmasa bu araç tamir edilip temiz diye satılırdı.


servise hava yastıklarını sordum içinde hava hastıkları olduğunu söyledi, sadece dizlik kısmı boş muhtemelen kemerlerde direnç var.

ağır hasar kaydı yazıyordu ama değişen parça ve tutar yok, araç kazadan çekilip düzeltilip satışa koyulmuş aynı kazalı parçalarla plaka alınıp muayeneden geçmiş.

ben bu aracı bu şekilde piyasanın neredeyse yarı fiyatına aldım. tampon yırtıktı çıkmacıdan aldım boyattım. tampon demirinide yine çıkmacıdan alıp değiştim bana maliyeti 700 tl tuttu.
ben bu aracı aldığımda kaput hariç boyasız 45 binde araçdı. neden bu aracı tercih ettim; o fiyata otomatik bir araç almaya kalksam 2006 150 200 binde corsa olurdu. bu araç hem az yakıyor hemde sorunsuz bir araç. tahmin ettiğim gibide oldu 3 yıldır bir tek bakıma götürdüm aracı. ayrıca şehir içi 4.7 litre benzin yakıyor, aylık 200 tl ye işe gidip geliyorum.

bitmedi:
2 yıl sonra geçen sene 2008 de kaza geldi başıma, öndeki clio ani fren yaptı. durma payımda vardı ama ben adamın direk frenleyip çakıldığını geç farkettim, dur kalk ile gidiyorduk, bu arkadaş önündeki ile farkı açmış sonra hızlanıp ani durmuş. bende öndekine tıkladım sonra arkadan bir c180 bana frensiz çarptı arada kaldım. ben ani frenle girince clionunda arkası üstte kalınca tampon demiri öndeki aracın altında kaldı ve ben direk kaput ile çarpmış oldum.

bu kaza ile artık aracım.
kaput yamuldu, sol far kırıldı, panjur kötü haldeydi, sol çamurluk hasar aldı, sol çamuruk az yerinden oynayınca sürücü kapısı açılırken benim tarafımdan kenarı ezildi, ayrıca eskiden kalma bir çiziği vardı. ön deki ağır hasar kaydı alan bölgeyi yaptıracaktım ve vakti geldi yaptırdım. kaput 2 kez kaza görünce değişti, farı çıkmacıdan hallettim panjuru servisten aldım tampon tamir.

arka kısım arka aracın sigortasından yapıldı ve orijinal tampon ve bagaj kapağı, tampon demiri, stop değişti. bagaj havuzu ve klasik parçalar.

ben bu araçla 2 kez elazığ yaptım ve genelde şehir içi 40 bin km kullandım. araç 85 binde. bakımları aksatılmadı ve gayet sakin araç kullanırım.

bu araç şuan kaput ve bagaj kapağı değişen, şöför kapısı ve çamurluk boyalı. sağ kapıda 1 karış dipte lokal boya var. ayrıca çok dikkat çekmeyen tavanda dolu hasarı var. 2 gün sonra farketmiştim dolu hasarını dibinden bakmak lazım.

Bu aracın tertemizi bu km de 75 bin tl. bu araç sizce ne kadar eder?
geçen yıl
Petrol Ofisinde Şüpheli bir durum
yaris hybrid bir aracım var. 3 yıldır kullanıyorum, genelde maaşı aldımmı depoyu fullerim. geçen ay petrol ofisine gittiğimde arkadaşa fulle dedim 36 lt deposu olan aracıma 35 lt benzin koymuş. pompacıya gittim burda bir sorun var dedim. bu araç 3 yıldır bende bu kadar yakıt alamaz dedim. ben dedi normal doldurdum.

neden 35 lt alamaz?
ben genelde ışık yandımı 2 3 gün daha işe gider gelirim ve iş yerinin uzaklığı git gel 18 km. bu şekilde aha yolda kalırım gidip benzin alayım dediğimde max 33lt benzin alabildim. direk ışık yandığında ise 30 32 lt arası benzin alır benim araç. bu olayda ise ışık yandıktan sonraki gün benzinliğe gittim.

müdürle konuştum pompacıya güveniyormusun, bir şey yapamaz mümkün değil dedi. eski kayıtlara baktım fullediğim tüketimlerde bir kez 33lt var gerisi 30 32 arası. bana dediği petrol ofisine şikayet oluştur yada gel bir başka pompada tekrar fullediğinde bakalım. başına böyle bir durum gelen var mı?

aracımın ort yakıt tüketimi şehir içi 4.4 ile 4.7 arası
geçen yıl
Borz Motor hakkında
geçen yıl
tabletin içindeki wifi BT anteni
arkadaşlar zamanında Windows tabletim vardı brick olmuştu. sonra ben onu içindeki donanımını alıp pilini kasasını atıp kenara atmıştım.
çinden bios yazıcı alıp cihazı çalıştırdım ama kasada wifi kablosunun lehimli olduğu bir yer vardı. kasayla birlikte oda çöpe gitmişti. şimdi kablo açıkta ve normal olarak wifi çok az çekiyor. o kablonun ucuna ne uygularsam wifi çekimi artar?
2 yıl
VB.NET: Bir yazının belirli bir bölümden öncesini silme
D:\XPLACE\MORGAN\PROTO\XXL

örneğin yukarıdaki yazının son "\" ından sonrasını silme yada öncesini silmek için yardıma ihtiyacım var. bu bir değişken yazı uzunda kısada olabilir
2 yıl
VB için yardım
Dim screenshot As System.Drawing.Bitmap 
Dim graph As Graphics
bounds = Screen.PrimaryScreen.Bounds
screenshot = New System.Drawing.Bitmap(252, 136, System.Drawing.Imaging.PixelFormat.Format32bppArgb)
graph = Graphics.FromImage(screenshot)
graph.CopyFromScreen(101, 297, 0, 0, bounds.Size, CopyPixelOperation.SourceCopy)
screenshot.Save(Application.StartupPath + "\PM.jpg")
Dosya_Eki = New System.Net.Mail.Attachment(Application.StartupPath + "\PM.jpg")

Mail.Attachments.Add(Dosya_Eki)üstte ekranın belirli bir bölümünü ss alıp mail atıyorum. sorunsuz çalışıyor ama resmi çekip hdd ye kaydetip sonra gönderebiliyorum. acaba hdd ye kaydetmeden direk nasıl gönderirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.