MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
P

Onbaşı
20 Temmuz 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
11 yıl
2.5" Seagate ST9250410ASG 250GB SATA HDD İÇİN KUTU ÖNERİSİ
Merhaba, Seagate ST9250410ASG için uyumlu taşınabilir disk kutusu almak istiyorum. Sizce fiyat performans
durumu iyi olan bir ürün önerirmisiniz. 30 tl den fazla olmamalı.
Teşekkürler.
Seagate ST9250410ASG Momentus 7200.4 250GB 16MB 2.5'' SATA 3Gb/s NCQ Hard Drive
P
12 yıl
Dokunmatik Ekran İçin Java Uygulamalar
Merhaba,

Lg Ku990 viewty için dokunmatik ekran destekleyen uygulamaları nereden bulabilirim. indirdiğim java uygulamalar dokunmatik ekran desteklemiyor. Kd player indirdim oda olmadı. Resim mp3 video oynatıcısı gibi programlara ihtiyacım var. Saygılar.
P
12 yıl
Spam yollamadığım halde spam listesine giriyorum
Merhaba,
Merak Mail Server kullanıyorum ve bu aralar ben cbl, xbl gibi listelere girdiğimi görüyorum. Bu yüzden mailim gitmiyor geri dönüyor. Listeden ip mi çıkartıyorum. Sonra yeniden listeye girmiş oluğumu görüyorum. Birileri sanıyorum serverım üzerinden spam yolluyor.
Bunu nasıl engelleyebilirim.
Bir arkadaş relayı kapat dedi ama nasıl olduğunu söylemediğinden yapamadım.

Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Aşağıya geri dönen mailimden gelen uyarı mesajını yolluyorum biri ip adresimde(ip adresimi x.x.x.x şeklinde yazıyorum) spam göndermiş sanıyorum.

Address and Port: x.x.x.x
Record Created: Tue Nov 11 08:57:55 2008 GMT
Record Updated: Tue Nov 11 08:57:55 2008 GMT
Additional Information: Spam Sending Trojan or Proxy attempted to send mail from/to from=<telquel.theatre@wanadoo.fr> to=<beasleyn@paticipating.domain> helo=<[x.x.x.x]>
P
12 yıl
Logitech wave mi yoksa Mx3200 mü
Merhaba,

Kablosuz klavye mouse kit almak istiyorum. Araştırdığımda bu iki (logitech wave ve logitech mx3200) set arasında kaldım.

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. Elimin alında olsalar yan yana kıyaslardım. Kıyaslayabilen varsa izlenimlerini paylaşırmı. Hangisi daha yeni teknolojili onuda bilmiyorum bu arada.

Saygılar.
P
12 yıl
DC 48 voltu DC 12 volta en az kayıpla nasıl düşürürüm
Merhaba,

12v 20ah x 4 = 48v 20ah aküsü olan bir e-scooter ım var. scooter ın standart farı çok az aydınlattığı için buna bir xenon far takmayı düşünüyorum. Ama xenon farların ballastı 12-18 arası giriş voltajı olduğundan 48voltu 12volta indirmem gerekiyor.
Akülerden sadece bir tanesinden 12 voltu alabilirim ama sanıyorum bu seferde o akü diğerlerine göre çabuk bitecek ve motorun çalışma performansını da baya bir etkileyecek.
O yüzden 48 voltu 12 volta indirmeyi düşünüyorum. Araştırma yaptığımda direnç kullanmanın gereksiz yere enerji kaybına neden olduğunu gördüm. Sonuçta akümü en verimli şekilde kullanmazsam yolda kalırım.
Biryerde switching regulator kullanmakdan bahsedilmiş sonra olmaz demiş.
Biryerdede PWM hız kontrol devresiyle bu işi halledebileceğim yazılmış. %25 tetikleme palsiyle NE555 kullanarak, uygun bir yüksek akımlı MOFSET transistör ve bir kondansatör ile yapabileceğim yazıyor. (burada)

Sizden ricam bu işi nasıl yapabilirim hangi malzemeleri nasıl kullanmalıyım bir yardım bekliyorum. Varsa bir devre şemasıda çok iyi olur.

Saygılar.
P
13 yıl
EVDEKİ AKREPLERDEN NASIL KURTULABİLİRİM.
Merhaba,

Üsküdarda ikamet ediyorum ve ön ve arka tarafı bahçeli olan bir apartmanın giriş katında kiradayım. Evimde farklı zamanlarda 5-6 tane akrep bulduk. Hatta bir tanesi kardeşim uyurken yorganının üzerine çıkmış yüzüne gelmesine 1 karış kalmıştı. Yan komşumdada daha fazla çıkıyormuş. onun evide aynı şekilde bahçeli. Sanıyorum benim yaşadığım bu sorunu çözenler vardır. Ultrasonik elektrikli cihazlar var ama hiç kullanmadığım ve kullanan tanıdığım olmadığından alamadım bir türlü. pesgo, pestcontrol, falcon gibi cihazları araştırdım. böyle cihazlardan kullanıpta olumlu sonuç alan varmıdır. Ne yapmalıyım. İlaç kullanmak istemiyorum 2,5 aylık bebeğim var.

Saygılar.
P
13 yıl
LG KG200 KULLANICILARI, KULAKLIKTAN DÜŞÜK SESE SON VERİN!
Merhaba bir lg kg200 kullanıcısı olarak, cihazımın hoparlörden gayet yüksek ses vermesine karşın radyo ve mp3 dinlerken çok düşük ses vermesinden çok mutsuzdum. Toplu taşıma araçlarında radyo dinlemek neredeyse imkansız gibi birşeydi ama meğer çözümü varmış.

Öncelikle herhangi bir telefon numarasını arar gibi 2945#*# tuşluyoruz ve bize hemen gizli ayar menüsü geliyor. Menüden
4 Audio ya giriyoruz sonra tekrar
4 Headset mode ye giriyoruz ve sonra
4 Sound bölümünü açıyoruz

burada Volume 0 dan Volume 6 ya kadar 7 tane ses seviyesi geliyor. bunlar cihaza kulaklık takılıyken sağ taraftaki ses yüksetme alçaltma tuşlarıyla ayarladığımız seviyelerin 0 ile 255 arası ses kademesi bilgisini saklıyor.
Standart olarak en yüksek ses seviyesi olan Volume 6 160 gibi bir değerde ayarlı geliyor. onu 255 yaparsanız çok yükses bir ses alabilirsiniz.
Ses kademesi | Standart Ayar | Yeni Ayar
Volume 0 _________ 0 ___________ 0
Volume 1 ________ 64 __________ 48
Volume 2 ________ 80 __________ 80
Volume 3 ________ 96 _________ 120
Volume 4 _______ 112 _________ 152
Volume 5 _______ 144 _________ 200
Volume 6 _______ 160 _________ 255

Örneğin Volume 6 yı 160 tan 255 e getirmek için Volume 6 yı seçip Tamam a basın sonra yukarı tuşuna basarak değeri 255 e getirin ve Ayarla diyin. Bu şekilde diğerlerinide ayarladıktan sonra Geri tuşuna basın ve tekrar Geri tuşuna basınca size Update Parameter diye soracak Evet diyin ve artık yüksek ses ile radyo ve müzik dinleyin.
Saygılar.

NOT: CİHAZIN ARIZALANMASI DURUMUNDA SORUMLULUK KABUL EDEMEM. BEN KENDİ CİHAZIMDA DENEDİM VE BU ŞEKİLDE KULLANIYORUM.
P
13 yıl
işlemci+anakart tavsiyesi
Merhaba,

Sapphire Crossfire II anakart ve D820 işlemcim var. Anakartımı seviyorum ama ddr 400 destekli ve ramleri garip bir şekilde ddr2 ye göre çok pahalı.

E2160 işlemcilerin 3.5 Ghz de oc olduklarını ve benim (d820) işlemcime göre 2 kart performans artışı sağladığını duymuştum.

1)Anakart ve işlemcimi satıp E2160 işlemci ve ona uyacak ddr2 li bir anakart almak akıllıcamıdır.

2)Ortalama ne kadar performans artışı sağlarım

3)80-100 Ytl ye 2.el de olur e2160 uyumlu bir anakart tavasiye edebilirmisiniz.

4)Saygılar.
P
13 yıl
hd 3850 nereden alabilirim.
Merhaba,
Üsküdar da ikamet etmekteyim. Bankasya ve hsbc kartım var. Taksitle hd 3850 nereden alabilirim.
Saygılar.
P
14 yıl
scooter a pc hoparlör sistemi bağlanırmı :)
Merhaba,
Peugeot speedfight 2 scooter ım var. Ben bu motora bir mp3 sistemi eklemek istiyorum. Motorun 12 V 5A aküsü var.
PC hoparlör sistemleri bu iş için olurmu. Mesela bildiğim kadarıyla Creative in inspire 4400 yada m4500 modelleri 40 watt civarında ve adaptör girişi AC 12V. Ayrıca kablolu kumandası sayesinde motorun herhangi bir yerine takarak ses ayarı açma kapama gibi işlemleri yapabileceğimi düşünüyorum. Ama çok ta emin olmadığımdan satın almaya cesaret edemedim bir türlü.
Motor çalışırken sanırım aküye regüleli bir akım vermiyor bu da sorun olurmu. hoparlör setlerindeki adaptörü regüle amacıyla kullanabilirmiyim(adaptörün içinde kesin emin değilim ama transformatör vardır herhalde ve bunun AC 12 volta indirdiği yere aküyü bağlasam mesela)
Böyle bir şeyi deneyen varmıdır acaba?
Anfi ve kolon almayı tercih etmeyip pc hoparlör sisteminde ısrar etmemdeki sebep, pc sistemlerin daha ucuz(2. el 50ytl) ve net ses vermeleri. Tabi yanılıyor da olabilirim. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
Saygılar.


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.