MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
K

Yarbay
03 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
2 ay
İstanbul'da Yaşıyorum Hala Kışlıklara Geçmedim Sizce?

Hava şartları malum. Her ne kadar 10-12 derecelerde seyretse de 8 derecenin altına inmedi ve uzun zaman da inmeyecek gibi görünüyor. Kış lastiği olanlar taktırdı mı acaba? Şişli civarında yaşıyorum ve her gün bayrampaşa git-gel. Sabah en düşük 8-9 dereceleri görüyorum arabanın ekranında. Kaldı ki meteoroloji de 8 derecenin altını hiç göstermedi ve önümüzdeki günlerde de göstermiyor şimdilik. Kıs lastiğim hiç olmasa aklımdan geçmez bile hiç almam şu hava şartlarında ama lastik setim var ve belki daha 15bin km kullanmışımdır. Sizce taktırmalı mıyım?

K
5 ay
Mecidiyeköy-Gayrettepe OTOPARK TAVSİYE
Herkese selam, mecidiyeköy-gayrettepe arasında otopark sorunum var. Cadde üstlerinde tekel iş merkezi otoparkları işliyor. Bina kapıcıları tarafından tutulmuş. Torun Center otoparkı hakkında bilgisi olan var mı ücret vs. Ya da ispark yok mu katlı otopark. Bilenler yardımcı olursa sevinirim, iyi günler.
K
8 ay
Lastiğine sürekli hasar alan var mı?
Derdim marka kötülemek değil. Yıllardır araba sürüyoruz. Hiç bir zaman lastik basınçlarını bu kadar sık kontrol ettiğim olmamıştı.

Aracım 3 yıllık oldu. Bundan önceki 12 yıl kullandığım araçta bu olaya 1-2 defa denk geldim. Şuanki aracımda Falken Ziex 914 var. Nerdeyse her mevsim bir lastiğe çivi batıp çıkıyor. Sürekli lastik basınç uyarısı alıyorum. 15 psı civarı inmiş oluyor bir teker. Götürüyorum yok çivi batmış, yok diken batmış. Ondan sonra 3-4 ay sonra yine aynı terane başka bir lastikte. Şu ana kadar 3 lastiğim de fitil yama var bir tanesi de balon yaptı. Lastikten normal şartlarda memnunum aslında. Ama bu olay çok can sıkmaya başladı. Dayanıklı bir lastil değil mi acaba. Bundan önce petlasta kullandım lassa da pirelli de. Hiç böyle olaylar yaşamazdım. Falken kullanıcıları yorum yazarsa sevinirim.
K
11 ay
Lastikçide sakladığım lastik balon yapmış??
Herkese merhaba, sağlıklı günler.

Detayları aktarıyorum: 2019 ramazan bayramında (2019 haziran diyelim yani) lastik patlak iken farketmemiştim ve üzerinde epey yol yapmıştım bu sebeple yanaklar hasar görmüştü. Tamir ettirdim lastikçi en son yan taraflar hasar almış dikkat bir iki gün balon yapabilir ona göre değiştir. Neyse sıkıntı olmadı hatta kurban bayramında İstanbul-Artvin yol yaptım 39 psı basınçla (yüklüydü araç) sonra yaylaya çıktım vs vs hiç bişe olmadı. Günler geçti kasım ayında kışlıkları taktım yazlıkları lastikçinin depoya bıraktım. (3 yıldır aynı lastikçi). Bugün kışlıkları değiştirmek için gittim. Takarken balon yaptığını gördü. Bildiğin dışardan gözüküyor bombesi. El mecbur değişecez arrık.

Velhasıl kelam 2019 haziran ayında yandan hasar alan lastik ve üzerine 10bine yakın km yapmış olmama rağmen depoda nasıl balon yapmış olabilir?
K
geçen yıl
Telefon tutacağı kullanmak suç mu? (Ceza yedim)
Altunizade'den e5 köprü istikametine katılımında hep bir polis aracı durur bilenler bilir. Dün öğlen vakitleri ordan geçerken ben polise baktım polis bana baktı. Geçtim polisi aynadan kestim biraz daha baktı sonra bişeyler yazdı. Akşam bi baktım ceza kesmiş. O an düşündüm acaba sis farlarım falan mı yanıo diye ama aracımda sis farı bile yok zaten. Bi baktım 73/c maddesi yani telefon kullanmaktan dolayı 288 tl ceza kesilmiş. Telefon klimaya takılı tutacakta duruyordu, navigasyon açıktı, iki elimde direksiyondaydı. İtiraz edeceğim zaten tebligat gelmesini bekliyorum.

Bu arada ordan sonra çoğu tanıdığımın telefon kullanırken eds'den fotoğrafının çekildiği halıcıoğlu istikametinden geçtim, eğer konsolda duran telefon yasak olsa ordan da ceza yerdim aynı gün. Polis sadece plakaya kestiği için fotoğraf falan bir şey yok. Başına gelen var mı?
K
geçen yıl
Fren balatalarımın Durumu Nasıl? Eski konu bağlantılı
https://mobile.donanimhaber.com/yetkili-servis-rezilligi-para-koparma-taktigi-apacik-ortada--139644573

5ay önce bakım içim gittiğim yetkili serviste olayı anlattığım konu buydu hatırlayanlar olabilir.

Bugün lastiğime çivi girdiği için tamir için lastikçiye gittim. Hazır lastik çıkmışken balataların fotoğrafını çekip forumda sormak aklıma geldi.
Fotoğrafları umarım düzgün açı ile çekmişimdir. Anlayan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.

Not: Araç önden çeker ve ön balatanın fotoğrafı bunlarK
geçen yıl
Kadıköy'e hergün araçla gidenler otopark için tavsiye.
İş değişikliği gereği Bayrampaşadan hergün Kadıköye gidiyorum. Kadıköy merkez taraflarında Osmanağa mahallesi. Nufüs müdürlüğün oraları yani. Aracı hep Nufüs müdürlüğü karşısındaki P otoparka bıraktım lakin gün boyu 35-40 tl ödüyorum. Aylıkta 450 lira. Haftanın her günü değil ama en az 10-15 gün ayda oraya gideceğim. Aylık 450 bile versem fazla, toplu taşıma ile gitsem bulunduğum yerden 1 buçuk saate giderim, sabah ve akşam trafik güzergahına ters olduğum için 20-25 dakikaya varıyorum Bayrampaşa-kadıköy arasını. Bu yüzden toplu taşımada hem ayakta hem yorucu geçirmek yerine araçla gitme taraftarıyım. 70 kmh hızın altına inmeden gidiyorum e5te. Sizler nasıl hallediyorsunuz otopark işini?
K
geçen yıl
Saçma far projelerinden bıktım. Yok mu adam akıllı halojen far değişimi??
Araştırıyorum her yerde forumda da ara sıra konusu açılır. Ben düzgüncene far aydınlatma alanımın genişlemesini ve daha aydınlık olmasını istiyorum. Lakin internette ve youtube da heryerde amiyane tabirle "ana bacı sövdüren xenon/led" projesinden başka bir veri bulamıyorum.

Yok mu düzgün halojen far ampulu söküp takacan daha aydınlık olacak milletin gözünü almayacak. Muayene derdin olmaycak. Xenon led istemiyorum, halojen olsun ama daha aydınlık olsun.

Far konusu internette çöplüğe dönmüş durumda. Gerçekten işi bilen, aliexpresten ürün tavsiye VERMEYECEK arkadaşlar yazarsa iyi olur. Araç Toyota Yaris bu arada.
K
geçen yıl
Lüks aracıyla E5 kapatan kadın
K
geçen yıl
Lastik saklamak için tavsiye
Bu zamana kadar lastikçide tutuyordum lastiği çalıştığım yerin yanında tanıdıkta. Şimdi iş değişikliğinden dolayı bir daha p taraflara uğramam. Zaten site otoparkı var bir dolap yaptırıp saklamayı düşünüyorum. Lastik nasıl saklanmalı. Her lastik bir poşette mi olsun yoksa öyle üstü açık dursa olur mu dolap içinde. Ve de dolabı yaptırırken lastiklerin hepsini üst üste bir şekilde mi yoksa yan yana dik konumda mı durmalı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.