MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
22 Ocak 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
139 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Kurun durumu

Ne olacak bu iş böyle? Bir miktar euro borcumuz vardı biraz önce ödedik. 10 saniye sonra ödesem 100 lira daha az ödeyecektik. 20 saniye sonra ödesek 200 lira fazla ödeyecektik. Şans eseri, pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz resmen bu nedir? Kalan paramla hemen dolara kaçtım ne yapalım 

2 ay
Harçlık konusu

O kadar zenginim, gelirim yüksek ki devlete her ay 1k harçlık veriyorum.  

5 ay
Başkanlık sistemli gelecek

Birçok kişi başkanlık sisteminden şikayetçi. Bunların çoğunluğu, AKP ve Erdoğan karşıtlığı sebebiyle otomatik olarak bu sisteme karşı. Aslında başkanlık sistemiyle pek bir şey değişmedi. Erdoğan ve AKP yine her istediğini önceden olduğu gibi yapabiliyor. Bu şimdilik böyle. Bu sistemin asıl gücünün ortaya çıkacağı dönem seçim barajının kaldırılmasıyla mümkün olacak. Şuanlık hiçbir partide barajla ilgili bir hareket yok, bunun sebebi aslında hepsinin şuanki durumdan memnun olması. Barajın kalkması demek, hepsinin sandalye sayısının azalması demek.


Barajın kaldırılmasıyla büyük partilere oylarını kaptıran küçük çaplı partilerin de meclise girmesiyle başkan seçilen kişinin aynı zamanda mecliste de çoğunluğu elde etmesi imkansıza yakın olacak. Bu sayede hem daha adaletli temsil sağlanmış olacak, hem de yürütmenin yasama üzerindeki hakimiyeti kırılmış olacak.


Bu sistemin dar bölge sistemiyle desteklenmesi önerilse de bunun Türkiye üzerinde Britanya örneğine benzer olumsuz etkileri olabilir. Birleşik Krallık'ta bu sistem nedeniyle Amerika'da Trump'ın çoğunluğu kaybedip başkan seçilmesine benzer durumlar mecliste ortaya çıkıyor. O yüzden milletvekili seçim sisteminin şuanki haliyle denenmesi daha iyi sonuçlara ulaştırabilir.

10 ay
Yetiştiremeyeceksen yapma!

Şuan kimse farkında değil ama 2000'lileri bile aratacak bir 2010'lular nesli geliyor. Bu neslin en göze çarpan özellikleri:


  • Her şeye cevaplarının olması, her söylenene karşılık vermeleri
  • Küçücük bebeklerin (çocuk bile demem) ellerinden telefon düşmemesi, acayip derecede internet kaynaklı yalan yanlış bilgiyle büyümeleri
  • Ailelerin ilgisizliği ve internet imkanları nedeniyle 'kültürsüz' bireyler olmaları


Bunların böyle olmalarının bir kaç temel nedeni var:

  • İlgisiz ebeveynler. Ver eline telefonu akşama kadar kafan rahat.
  • Aşırı ve yanlış ilgili dede, anneanne, babaanneler. Genelde bu gruba emanet edilen çocuklar aşırı derecede şımartılırlar.
  • Kontrolsüz internet ve telefon kullanımı. Tamam, çocuklar illaki teknolojiyle büyüyecek, artık devir eskisi gibi değil ancak bu böyle olmaz. Okuma yazması olmayan, belki daha yeni cümle kurmaya başlamış küçücük çocuk o telefonu senden benden seri kullanıyorsa orada bir sorun vardır.


Tek çözüm eğitim. Yetiştiremeyecek olan yapmayacak. Yetiştiremeyecek olan adam diyecek ki "Ben ne anlarım çocuktan en iyisi yapmayayım". İşte hiç yoktan bu bilincin verilmesi lazım. Sonra daha detaylı eğitimlere girişiriz.

2 yıl
Dünya çapında düzenlenen iklim değişikliği eylemi
Dünya çapında onlarca ülkede gençler tarafından düzenlenen (Türkiye dahil) iklim eyleminden kaçınızın haberi var? Bu eylem bizim medyamızda yeterince yer bulabildi mi?

Gençler tarafından düzenlenen böylesine büyük çaplı bir eylemi görmezden gelen medya, siyasetçiler, siyasi gruplar yarın bir gün yok olmaya mahkumdur.
2 yıl
Mesajlarımın kırmızı yanması
2 yıl
Bekleme salonu
Evet burada malum belediye başkan adaylarının mal varlıklarını kamuoyuna açıklayacaklarına inananları ve bunu (söz verdikleri gibi) bir geleneğe dönüştüreceklerini sananları ağırlıyoruz. Beklemeye ve inanmaya devam edin.
2 yıl
Bu Araplar insanı zorla ırkçı yapar
Bu kadar söylüyorum başka söze gerek yok.
2 yıl
Şu seçim bitse de
Her sokakta bangır bangır müzik çalan seçim arabalarından kurtulsak.
Her yerde görülen saçma sapan parti bayraklarından ve parti standlarından kurtulsak.

Hele köy, belde gibi küçük yerlerde oturanlar takip etme fırsatı bulmuştur. Sorsan herkes akraba, herkes yakın arkadaş ama bu seçim zamanı iki taraf kanlı bıçaklı olur, tehditler, silahlar havalarda uçuşur.

Orta doğu ülkelerinde seçim falan yapılmasın direkt AKP gibi partiler yönetsin işte. Boşa zaman ve para kaybı. + Millet birbirine giriyor huzur ve potansiyel can kaybı.
2 yıl
Eğitim sisteminin en büyük sorunu
Çocukları çalışma hayatına hazırlayamaması. En geç lise 1'den itibaren bu çocukların en azından yaz aylarından çalışmaya zorlanması lazım. Özellikle hizmet sektöründe, komilik, bell-boyluk gibi insanlarla haşır neşir olacakları işler teşvik edilmeli. Eğitim, çalışma hayatından tamamen kopuk. Bu yüzden asosyal çocuklar yetişiyor. Adam ailesi, arkadaşları dışında kimseyle muhatap olmadan üniversiteye kadar geliyor hatta onu da öyle bitiriyor, böyle insandan kendi dahil kimseye hayır gelmez.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.