MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
14 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
847 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 gün
Trabzonlu esnaftan 'Namuslu bir şekilde battık' pankartı

Trabzonlu esnaftan 'Namuslu bir şekilde battık' pankartı
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fcdntr1.img.sputniknews.com%2Fimg%2F07e5%2F03%2F01%2F1043919235_0%3A16%3A1086%3A603_1000x0_80_0_1_9e6c1f4a2373bda24f9ad48907cc166f.png.webp&t=0&width=480&text=1
Salgın sürecinde büyük maddi zorluklar yaşadığını belirten Trabzonlu işletmeci Odabaş, “Polis kapalı işyerime ceza yazdı. Bana o cezayı yazan polis neden bunu AK Parti kongrelerinde kimseye yazmadı?" dedi.


Trabzonda'da dükkânını “Namuslu bir şekilde battık” pankartıyla satışa çıkaran esnaf İbrahim Odabaşı, pandemi sürecinde maddi zorluklar yaşamalarına rağmen destek alamadıklarını söyledi.


Sözcü'de yer alan habere göre, esnafın derdini vekillerin dinlemediğini vurgulayan Odabaşı “Namuslu bir şekilde battık derken devletimizin koyduğu kurallara uyduk, hiçbir şekilde açmadık, bir şey yapmadık.


Ama yapmadığımız halde onlar söylenenin tam tersini yaptı.


Kongreler yaptı, kayak merkezini açtı.


Hiç alakası olmayan insanlar güzel yaşarken benim çalışan işçilerime bile maaş hacizleri geliyor şu anda.


Pandemi sürecinde iş yerimiz kapandı, bir lira destek alamadık” diye konuştu.https://tr.sputniknews.com/turkiye/202103011043919265-trabzonlu-esnaftan-namuslu-bir-sekilde-battik-pankarti/

3 gün
ANKARA'DA 15 KÖPEK SOPAYLA TAŞLA DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

millet zıvanadan çıktı iyice ceza almayacağını bilerek keyif olsun diye mi uyuşturucu kafası ile mi neyle yapıyor bunu akıl alır gibi değil


7 gün
Komşusunu öldürerek kalbini ailesine yedirdi

ABD’de vahşet: Komşusunu öldürerek kalbini ailesine yedirdiğini itiraf etti
ABD’de 3 kişiyi öldürmekle suçlanan Lawrence Paul Anderson, komşusunu öldürerek kalbini pişirdiğini ve ailesine yedirdiğini itiraf etti.


ABD’nin Oklahoma eyaletine bağlı Chikasha kentinde yaşayan 42 yaşındaki Lawrence Paul Anderson, 3 kişi öldürmekle suçlanıyor.


Anderson’ın 9 Şubat’ta komşusu 41 yaşındaki Andrea Lynn Blankenship’i, 67 yaşındaki amcası Leon Pye'yi ve Pye'nin 4 yaşındaki torunu Kaeos Yates'i öldürmekle suçlandığı bildirildi.


Anderson’ın ayrıca, "her iki gözünde de bıçak yarası olan" ancak hayatta kalmayı başaran teyzesi Delsie Pye'yi de yaralamaktan suçlandığı belirtildi.


Anderson, Blankenship’i bıçaklayarak öldürdüğünü ve kalbini yerinden söktüğünü itiraf etti.


Oklahoma Eyalet Araştırma Bürosu’ndan (OSBI) bir ajan Anderson’ın mahkeme dosyasına, “Kalbi patates ile pişirerek, iblisleri serbest bırakmak için ailesine yedirdi” ifadelerini kullandı.https://tr.sputniknews.com/abd/202102241043892380-abdde-vahset-komsusunu-oldurerek-kalbini-ailesine-yedirdigini-itiraf-etti/

2 hafta
SÜRÜ HALİNDE GEZEN KÖPEKLER 280 TANE KAZI PARAMPARÇA ETTİ

Bursa'da başıboş köpekler bir çiftliğe girerek 280 damızlık kazı telef etti.
İDDİA EDİLENE GÖRE KAZLAR SEVGİ PITIRCIKLARINI TAŞ ATIP TAHRİK ETMİŞLER!!! KÖPEKLERDE KAZLARA HADDİNİ BİLDİRMİŞ

https://www.haberturk.com/bursa-haberleri/84887431-ozel-bursada-ac-kalan-sokak-kopekleri-280-kazi-telef-ettikazlar-telef-oldu-90-bin-tl-maddi
2 hafta
Finlandiya’da PCR testlerinde görülmeme ihtimali olan yeni bir COVİD19 mutasyon keşfedildi

Finlandiya’da PCR testlerinde görülmeme ihtimali olan yeni bir mutasyon keşfedildi
Finlandiya’da yeni tip koronavirüsün (SARS-CoV-2) yeni bir suşunun tespit edildiğini, mutasyona uğramış türe Fin-796H adının verildiği bildirildi.


Mutasyonun Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testlerinde görülmeme ihtimali olduğu öne sürüldü.
İtalya'da ülkede henüz hiç görülmemiş bir mutasyon türü belirlendiFinlandiya’nın devlet televizyonu Yle’nin aktardığına göre ülkede SARS-CoV-2’nin yeni bir suşu tespit edildi, 


mutasyona uğramış türe Fin-796H adı verildi.Sağlık uzmanlarına göre enfeksiyonun yeni varyantı, İngiliz ve Güney Afrika suşlarında görülen mutasyonları içeriyor.
Vita Laboratoriot’tan Doç. Taru Meri, mutasyonun Finlandiya’nın dışında bir yerde geliştiğinin tahmin edildiğini söyleyerek, “Bu tür bir hastada geçen hafta saptandı, bu nedenle bulaşıcılığı ve yayılma potansiyeli, ayrıca aşılara karşı direnci hakkında şimdilik herhangi bir şey bilinmiyor” açıklamasında bulundu. AA'nın haberine göre Finlandiyalı bilim insanları, benzersiz yapıdaki virüsün, boğaz ve burun sürüntülerinde Kovid-19 RNA'sına özgü genetik sekansları arayan PCR testlerinden gizlenebileceği uyarısında bulundu.

Geçen aralıktan bu yana SARS-Cov-2’nin İngiltere, Güney Afrika, İsrail ve Brezilya'dan mutasyona uğramış yeni SARS-CoV-2 suşlarının oluştuğu biliniyor. Yetkililer, virüsün bu varyantlarının görünüşe göre daha kolay yayıldığı ve bunun yeni vaka ve ölümlerin sayısının artmasına neden olabileceği konusunda uyarıyor.https://tr.sputniknews.com/koronavirus-salgini/202102181043844171-finlandiyada-koronavirusun-yeni-bir-mutasyonu-saptandi

2 hafta
IŞİD'li kadın, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın arasını açtı

Türkiye'de yakalanan IŞİD'li kadın, Yeni Zelanda ve Avustralya'nın arasını açtı: 'Sorun ihraç etmenizden bıktık'
Suriye'den Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalanan bir IŞİD üyesinin vatandaşlığı konusunda Yeni Zelanda ve Avustralya karşı karşıya geldi. Avustralya'nın, çifte vatandaş S.A.'nın vatandaşlığını iptal etmiş olmasını eleştiren Yeni Zelanda sorumluluk almaya çağırdı.


Avustralya ise "Kendi ulusal güvenlik çıkarlarımız önce gelir" dedi.Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB), "Yasa dışı yollarla Suriye’den ülkemize girmeye çalışan Yeni Zelanda uyruklu 3 kişi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki hudut personelimiz tarafından yakalandı. Yakalananlar arasında yer alan 26 yaşındaki S.A. isimli kadının mavi bültenle aranan DEAŞ'lı bir terörist olduğu belirlendi" açıklaması sonrası


Yeni Zelanda ve Avustralya birbirine girdi. Yeni Zelanda, çifte pasaportu olan S.A.'yı çoktan vatandaşlıktan çıkaran komşusunu sorumluluktan kaçmakla ve sorunları kendilerinin üstüne yıkmakla suçladı. ​Basın toplantısı düzenleyen ve kızgın olduğu görülen Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, 26 yaşındaki S.A.'nın çifte vatandaşlığı bulunduğunu, 6 yaşındayken Yeni Zelanda'dan Avustralya'ya gittiğini, oradan da Avustralya pasaportunu kullanarak Suriye'ye girdiğini anlattı.

S.A.'nın bir süredir gündemlerinde olduğunu ve geçen yıl konuyu Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile görüştüğünü söyleyen Ardern, "Söz konusu kişinin vatandaşlığını tek taraflı olarak sona erdirdiklerini öyle öğrendim. Ne yanıt verdiğimi hayal edebilirsiniz" dedi.

Vatandaşlıktan çıkarma meselesini öğrendiklerinden beri bunun yanlış olduğunu dile getirmeyi sürdürdüklerinin altını çizen ve iyi niyetli bir davranış olmadığına inanan Ardern, kadının iki küçük çocuğunun olduğunu hatırlatıp "Vatandaşlıktan çıkarmanın doğru adım olduğuna hiç inanmadım, bu doğru değil" diye konuştu.

Aklı başında her insanın S.A.'nın Avustralyalı olarak göreceğini vurgulayan Ardern, eğer tam tersi olsaydı kendilerinin sorumluluğu üstleneceklerini, Avustralya'nın da böyle davranması gerektiğini söyledi.https://tr.sputniknews.com/asya/202102161043819435-turkiyede-yakalanan-isidli-kadin-yeni-zelanda-ve-avustralyanin-arasini-acti-sorun-ihrac-etmenizden/

3 hafta
SRC BELGESİ HAKKINDA KISA BİR SORUM VAR

Şu aşağıda ki araç listesinden hangilerine SRC denilen belge gerekiyor ya da bu konuda açıklama yapan bir site var mı?herkes bir şeyler yazmış anlayamadımCİTROEN      Nemo, Berlingo, Jumpy, Jumper, Berlingo Kombi


DACIA          Logan, Logan Van, Logan Pick UP 


FORD            Transit Kamyonet, Transit Kombi, Transit Van, Connect


FIAT              Doblo, Fiorino, Scudo, Ducato, Pratico


HUNDAI       H100 Kamyonet                               


ISUZU          NNR Long, NLR, NNR


KIA                K2900 Kamyonet             

                                 

OPEL             Combo


PEUGEOT      Bipper Van, Partner Van, Boxer Van, Bipper Kombi, Partner Tepee, Partner Origin


RENAULT      Kangoo, Trafic, Master              

         

SKODA         Roomster


TATA              Xenon, XT Kamyonet


VOLKSWAGEN  Crafter, Transporter, Caddy, Amarok

3 hafta
Danıştay’dan TOGO kuleleri kararı: Yıkılacak

Danıştay’dan TOGO kuleleri kararı: Yıkılacak

Eski CHP milletvekili Sinan Aygün tarafından yaptırılan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin mühürlediği TOGO kuleleri hakkında son kararı veren Danıştay, binanın kaçak inşa edildiğini tescilledi.
Eski CHP milletvekili ve iş insanı Sinan Aygün’ün sahibi olduğu imar değişikliğine ilişkin mahkeme kararları gerekçe gösterilerek Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Aralık 2019’da mühürlenen TOGO Kuleleri’ne ilişkin Danıştay karar verdi.


Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Danıştay 6. Dairesi, TOGO kulelerine yönelik 11 Nisan 2019’da Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı ve yerel mahkeme ile istinaf mahkemesinin gizli emsal artışını iptal ettiği kararı onadı.


Mahkemenin kararıyla, “Gizli Emsal artışının usulsüzlüğü” ve “Şehircilik ilkelerine aykırılık” ve “Binanın kaçak inşa edildiği” mahkeme kararı ile tescillenmiş oldu.

'Kaçak binalara uygulanan prosedür için harekete geçilecek'


Mahkemenin kararının ardından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş“Yalan, iftira ve harama karşı mücadelemiz karşılığını buldu. Mahkeme, Togo Kuleleri’yle ilgili kararını verdi, biz haklı çıktık.


İftira, diz çökecekti, yine çöktü. Hak yerini bulacaktı, yine buldu. Doğru duvar yıkılmazdı, yine yıkılmadı dedi.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin ise, “Danıştay'ın kararı sonrası kaçak binalara uygulanan kanuni prosedür için harekete geçilecek.


Gizli emsallerle 20 bin m2'den 120 bin m2'ye çıkarılan inşaat kanuna uygun hale getirilecek. ABB, bu süreçte de sadece hukukun verdiği kararları uygulayacak” ifadelerini kullandı.


https://tr.sputniknews.com/turkiye/202102121043798111-danistaydan-togo-kuleleri-karari-yikilacak

3 hafta
.

.

3 hafta
Sinyal vermedi diye adam döven motorcular

Ümraniye’de seyir halinde olan otomobil sürücüsü dönüş yapacağı sırada direksiyonunu kırınca arkadan gelen motosikletli ile çarpıştı.


Düştüğü yerden kalkan motosiklet sürücüsü, otomobil sürücüsünü tekme ve yumruklarla darp etti.


Saldırgan motosikletlinin arkadaşları da hem olan biteni izledi hem de dayak yiyen şahsı kurtarmaya çalışan kişiye engel oldu.


Motosiklet sürücüsü ardından darp ettiği şahsın otomobilinin aynasını tekme atarak kırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.