MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
14 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
938 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
3 sa. önce
Almanya harekete geçti: ‘Gözaltına alın’

Alman İçişleri Bakanlığı, Türkiye’den gelen "Gri pasaportluları" takibe aldı. Federal polis ve İnterpol "Neler yapacaksınız?" başlıklı notla uyarıldı. Yakalananların pasaportlarına el konulacak ve Türkiye'nin diplomatik temsilciliklerine danışılabilecek.
Almanya İçişleri Bakanlığı, Gri Pasaport'la giriş yapan Türkler'in “kaçak olduğunu” belirten bir notla Federal Polisi uyardı. Uyarı tüm polis birimlerine, sınırlara ve İnterpol'e iletildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, organize şekilde “resmi pasaport”la insan ticaretinin sıkı şekilde takibi başlatıldı. Buna göre, polise bir “yapılacaklar listesi, kontrol sistemlerini” de içeren bir notun bulunduğu talimat gönderildi.
“TUTUN VE ARAŞTIRIN” TALİMATI

Talimatta, Gri Pasaportlu Türkler'in sıkı takibi, vizesiz bu pasaportların incelenmesi, gerektiğinde el konulabilmesi ve kişinin memur ya da görevli olup olmadığının bilinmesi için Türkiye Büyükelçiliği'ne sorulması, cevap gelene kadar bekletebilme gibi önlemler yer alıyor.

Böylece, ilk kez bir devletin resmi pasaportu “toptan zan altına” girmiş oldu. Bakanlık ayrıca, “Bu olayları çok yakından izliyoruz” açıklaması yaptı.

Gri Pasaportlular yakalandıkları yerde gözaltına alınacak ve sınır dışı edilecek. Almanya'da suça karışmış olanlar ceza alacak ve bunların Almanya'ya girişleri yasaklanacak.

İLTİCA İSTEYENLERİN İSİMLERİ BELLİ

Olayı soruşturan Hannover Başsavcısı Thomas Klinge, SÖZCÜ'nün soruşturma haberinden sonra Alman Haber Ajansı DPA'ya konuştu ve kaçakları sahte belge düzenleyerek getiren Ersin K. hakkındaki soruşturmaları doğruladı. Başsavcı, süreç hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Daha önce gelenlerin dışında, AKP'li Yeşilyurt Belediyesi aracılığı ile gelenlerin 5'inin de “Ben Kürt kökenliyim. Eziyet görüyorum” diyerek iltica talebinde bulunduğu açıklandı. Bu kişilerin ismi, adresi ile bilgileri Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nde (BAMF) yer alıyor.

YİNE MANŞETLERE ÇIKTIK

Bu arada Alman ve diğer Avrupa medyası da, olayları manşetlerine taşımaya başladı. Süddeuttsche Zeitung, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Hannover gazetesi HAZ, tüm yerel medya ve TV’ler, “Resmi pasaportla getirilen Türkler, Almanya'da kayıplara karıştı” diye manşet attı.

Son dönem sıkça konuşulan gri pasaport konusu vatandaşların merakını uyandırdı. Gri pasaport; 5682 nolu pasaport kanunu kapsamında devlet adına yurt dışında çalışmak üzere görevlendirilen kişilere verilen pasaport türüdür.


https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/almanyada-gundem-turkiye-gri-pasaportluyu-gozaltina-alin-emri-6384688/amp/

5 gün
-----KORONA BİTMEZ İMKANI YOK----------Hindistanda BOK Savaşı

Yorumsuz

5 gün
--------Danimarka Kan Pıhtısı Yapan Aşıları Yoksul Ülkelere Dağıtıyor

AstraZeneca kullanımını durduran Danimarka, aşıları yoksul ülkelere dağıtacak

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, Danimarka'nın Covid-19'a karşı ülkede kullanılan AstraZeneca aşılarını yapmayı durdurması sonrası, bu aşıları ekonomik açıdan gelişmemiş ülkelerle paylaşmayı düşündüğünü açıkladı.


Danimarka Sağlık Bakanlığı, nadir görülen ancak ciddi yan etkilere yol açtığı gerekçesiyle 14 Nisan tarihinde AstraZeneca aşılarının kullanımını "tamamen" durdurduğunu açıklamıştı.


Ülkede AstraZeneca aşısı yaptıran 150 bin kişiden sadece ikisinde "kan pıhtılaşması" görülmüş ve 11 Mart'ta söz konusu aşıların kullanımı geçici olarak askıya alınmıştı.Çoğunluğu Avrupa'dan 19 ülke AstraZeneca'nın kullanımını durdurdu


İngiltere'nin prestijli üniversitesi Oxford ile İsveç iş birliğinde üretilen AstraZeneca aşısının, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ile Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyesine rağmen bugüne kadar 19 ülkede kullanımı durdurulmuştu.


Bu ülkeler arasında İsveç, Fransa, Danimarka, Almanya, Hollanda, İzlanda, İrlanda, Norveç, İtalya, Avusturya, Estonya, Litvanya, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Tayland, Endonezya, Lüksemburg ve İspanya yer alıyor. İngiltere ise söz konusu aşıyı kullanmaya devam ediyor.


İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), ülkede 7 kişinin AstraZeneca tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını olduktan sonra oluşan kan pıhtısından hayatını kaybettiğini doğrulamıştı.


https://tr.euronews.com/2021/04/15/astrazeneca-kullan-m-n-durduran-danimarka-as-lar-yoksul-ulkelere-dag-tacak

5 gün
Suriyeli Hastadan Doktorlara Saldırı!

Suriyeli Hastadan Doktorlara Saldırı!Tepecik Eğitim ve Araştırma Hasatanesi’nde iddiaya göre sabah saat 9.30 sularında hastanın tedavisi sırasında muayeneye erkek hasta yakının girmek istemesi üzerine doktorlar Ç.K ve T.H darp edilerek hakarete uğradı.Doğum polikliniğine tedavi olmak için gelen Suriye uyruklu kadının, erkek hasta yakını muayene odasına sokulmadığı gerekçesiyle Ç.K ve T.H’ye darp uygulayıp hakaret etti. Olayın ardından hasta yakını M.Ş.Ç güvenlik görevlilerin müdahalesi ile dışarı çıkarılıp hakkında adli işlem başlatıldı.


https://www.saglikpersonelihaber.net/gundem/suriyeli-hastadan-doktorlara-saldiri-h12827.html

6 gün
.

.

7 gün
-----Esad, Suriye Merkez Bankası Başkanı'nı görevden aldı

Esad, Suriye Merkez Bankası Başkanı'nı görevden aldı
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye Merkez Bankası Başkanı Hazım Karful'u görevden aldı.


Suriye Arap Haber Ajansı(SANA), Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Suriye Merkez Bankası Başkanı Hazım Karful'u görevden aldığını duyurdu.


Esad'ın Merkez Bankası başkanlığına kimi atayacağı konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.


Karful, 24 Eylül 2018’da göreve başlamıştı.geçen hafta
Cumhur İttifakı tekme tokat birbirine girdi

Cumhur İttifakı tekme tokat birbirine girdi

Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi’nde AKP ve MHP’li üyeler tekme tokat birbirine girdi, taraflar savcılığa şikayette bulundu.


Kahramanmaraş Elbistan Belediyesi’ni Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ihalelerde yan teklif veren firmaların imzasının sahte olduğu öne sürülünce gerginlik yaşandı.


AKP’li Elbistan Belediyesi’nde Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ihalelerde yan teklif veren firmaların imzasının sahte olduğu öne sürüldü.


Raporu yazan MHP’li Fevzi Ergin, Meclis toplantısında rapordaki ifadelerin okunmamasına tepki göstererek, “Elbistan kamuoyunda bu meselenin konuşulmasının önüne geçmek istiyorsunuz.


Kanuna aykırı bir iş yapıyorsunuz” dedi. AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Fevzi Bey’i dışarı alalım” deyince kavgaya çıktı, tabak ve bardaklar fırlatıldı.


Üyeler birbirinin üzerine yürüyünce Youtube’tan yapılan canlı yayın kesildi.


SAVCILIĞA BAŞVURDULAR


Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, yerel kanal Maraş TV yumruklaşmaya varan kavga olduğu iddiasına yer verdi.


Meclis salonuna dışarıdan bazı kişilerin girdiği ve tartışmanın büyümesi üzerine tarafların savcılığa şikâyette bulunduğu kaydedildi.


Denetim Komisyonu raporunda, “Farklı firmalardan yapılan araç kiralamalarında aynı araç için farklı ödemeler yapıldığı, bazı alımlarda fiyatın yüksek olduğu yan tekliflerin tamamının şehir dışından alındığı, Kültürhan projesi bakanlık tarafından yapılmasına rağmen proje işlerinin belediye tarafından yaptırıldığı ve maliyetinin ödendiği” gibi iddialar yer aldı.
https://tele1.com.tr/cumhur-ittifaki-tekme-tokat-birbirine-girdi-367527/

geçen hafta
Pentagon vücutta Covid-19'u algılayan mikroçip geliştirdi

Pentagon vücutta Covid-19'u algılayan mikroçip geliştirdi


ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da görevli bilim insanları corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında mikroçip geliştirdi.

Bilim insanların geliştirilen mikroçipin, salgın şüphesi taşıyan kişinin her hareketini takip etmeyi amaçlamadığını açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs tüm hızıyla sürüyor.


Salgına karşı aşı ve ilaç üretimi devam ederken, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'da görevli bilim insanları corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında mikroçip geliştirdi.


Savunma Ar-ge Projeleri Dairesi'nde (DARPA) görevli bilim insanları, corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında ürettikleri cihazda, deri altına sokularak corona virüs enfeksiyonunu tespit edebilecek bir mikroçip geliştirdi.


Bilim insanları, Covid-19 şüphesi taşıyan söz konusu kişinin diyalize bağlandığında corona virüsü kandan çıkarabilen bir filtre de geliştirdi.
HER HAREKETİN İZLENMESİ HEDEFLENMİYOR


Geliştirilen çipin ülkedeki CBS televizyonunda yayınlanan '60 Minutes'te' ilk kez görüntülendi. DARPA yetkililerinin katılığı televizyon programında yaptığı açıklamada, herhangi bir kişide Covid-19’u önceden tespit edebilen bir mikroçip geliştirildiğini söyledi.


Yetkililer, Pentagon’un, salgın şüphesi taşıyan kişinin her hareketini takip etmeyi amaçlamadığını ifade etti.
DARPA'nın bulaşıcı hastalık doktoru olan emekli Albay Matt Hepburn katıldığı programda, sürekli olarak kanı test etmek için tasarlanmış doku benzeri bir jel gösterdi.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hepburn’ün, “Onu derinizin altına koyuyorsunuz, size vücudun içinde kimyasal reaksiyonlar olduğunu gösteriyor ve bu sinyal yarın semptom göstereceğiniz anlamına geliyor” dedi. Öte yandan, DARPA'daki görevli bilim insanlarının geliştirdiği bir başka icadın ise, diyaliz makinesine yerleştirilen kandan virüsü temizleyen bir filtre olduğu ifade edildi.
https://www.ntv.com.tr/dunya/pentagon-vucutta-covid-19u-algilayan-mikrocip-gelistirdi,Voe-LfrlrkKvUoURBdyg6Q----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ya bunlar harbi azıttı demek ki herifler bazı şeyleri önceden hazırlamışlar 3. dünya savaşı olmayacak diyenler iyi okusun haberi bunlar er ya da geç


çine de rusya ya da girişir


@DARTH_BLACK @hamza5806 @NuTeRX @9600_G_T

geçen hafta
İngiltere’de Prens Philip muamması: Aşı mı öldürdü?

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in Windsor Kalesi'nde 99 yaşında hayatını kaybetmesi İngiliz halkını yasa boğdu.


Prens Philip'in ölüm haberini alan İngiliz halkı Buckingham Sarayı’nın önünde toplandı.


Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle sarayın etrafındaki bölgelere çiçek bırakılmaması yönündeki uyarılar göz ardı edilerek, sarayın kapısı dahil birkaç noktaya yüzlerce çiçek bırakıldı.


Sarayın önünde toplanan kalabalığın arasındaki bir kişinin, Prens Philip'in hayatını kaybetmesi ile Covid-19 aşısı arasında bir bağlantı olabileceğine ilişkin iddialarda bulunması dikkat çekti.


İsmini Heiko Khoo olarak açıklayan adam, “Birkaç ay sonra aşı olmalıyız ama hangi aşıyı olacağımızı bilmiyoruz.


AstraZeneca aşısı mı olacağız? Bu aşı sağlığımıza zarar verecek mi ya da herhangi bir soruna yol açacak mı bilmiyoruz.


Kraliçe Elizabeth ve Prens Philip bir süre önce aşı olmuştu. Prens Philip'in ölümünün aşıdan kaynaklı olup olmadığını bilmeye ihtiyacımız var.


Aşı olanlar arasında hayatını kaybedenler oldu. Ölümlerin aşıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını yalnızca otopsi ile öğrenebiliriz” ifadelerini kullandı.


CENAZESİ 17 NİSAN’DA YAPILACAK


Prens Philip için 17 Nisan’da Windsor’daki St George Şapeli’nde düzenlenecek cenaze töreninin corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirlere uygun olarak yapılacağı açıklandı.


https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/ingilterede-prens-philip-muammasi-asi-mi-oldurdu-6364517/

geçen hafta
Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik tünel tespit edildi

Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik tünel tespit edildi
Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik tünel tespit edildi. Yasa dışı geçiş ve örgüt militanlarının sızmalarında kullanılabilecek tünelde 24 kişilik mülteci grubu da yakalandı.


Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, sınırda görev yapan 'Hudut Kartalları', yaşa dışı geçiş veya sızma girişimlerini önlemeye devam ediyor.


Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Bükülmez (Şehit Er Hüseyin Koroç) Hudut Karakolu'nda görev yapan askerlerin bölgede icra ettiği arama-tarama faaliyeti sırasında yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel tespit etti.


Tünelden 24 kişilik mülteci grubu çıktı


Tespit edilen tünelde sızmaya çalışan 24 kişilik mülteci grup da yakalandı.


Bölgede yapılan detaylı incelemelerde tünelin bir ucunun Suriye’deki Atme çadır kentindeki bir eve çıktığı belirlendi.


Tünel imha edildi


Yasa dışı geçişlerin yanı sıra örgüt üyelerinin sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hale getirildi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202104101044239655-msb-hatay-sinirinda-bir-ucu-suriyede-olan-100-metrelik-tunel-tespit-edildi

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.