MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
16 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
Duolingo ile Çalışanlar İçin Tüm Kelimeler
Duolingo oldukça etkili dil öğretiyor ancak hepimizin de şikayet ettiği bir şey var; o da kelimelere yönelik bir alıştırmasının olmaması.

Ben de bu eksiklikten yola çıkarak Duolingo içerisindeki bütün kelimeleri bir araya getirip konu konu kurs oluşturdum.

Memrise uygulamasını biliyorsunuzdur. Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz tekrar uygulaması diyebiliriz. İçerisinde bir çok kurs var ancak Duolingo'yla doğrudan bağlantılı hiç kurs yok. Bir tane kurs yapılmış onda da kelimeler karışık ve eksik. Bu eksikliği de ortadan kaldırıp yeni bir kurs oluşturdum. (Bir hayli uğraştırdı)

Dilediğiniz konu içerisindeki kelimeleri dilediğiniz zaman tekrar edebiliyorsunuz.

Kursa cep telefonunuzdan, ya da web tarayıcınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kurs Linki:http://www.memrise.com/course/1238102/duolingo-ingilizce-kelimeler/

(Hatalar olabilir, ya da tavsiyeleriniz olabilir. Buradan bildirebilirsiniz)
6 yıl
SwiftKey Klavyeye Türkçe Dil Desteği Geldi
Evet arkadaşlar illaki bekleyeniniz vardır. Sonunda Türkçe dil desteği geldi. Denedim hiç de fena değil bunu kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
6 yıl
Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo Windows Phone İçin Yayınlandı


Telefon ve tabletlerdeki en iyi dil öğrenme uygulamaları arasında yer alan ve uzun süredir Android ve iOS işletim sistemlerinde yer alan ve çok fazla kullanıcı grubu olan Duolingo uygulaması Windows Phone mağazasında da indirilmeye sunuldu.

İngilizce öğrenmek isteyenler için başarılı bir uygulama ve oyun gibi bir yapısıyla hem vakit geçirmenizi hem de yeni bir dil öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Türkçe için şimdilik sadece İngilizce öğrenmek mümkün ancak Almanca da yapım aşamasında.

Ben denedim ve uygulamayı arayüz ve kullanım kolaylığı açısından başarılı buldum.

Windows Phone için Duolingo'yu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/duolingo-learn-languages-for-free/2d89520e-d360-4b5b-ba5a-5a15064aa935
6 yıl
Whatsapp Ana Konu - Sorunlar, Güncellemeler, Paylaşımlar
Whatsapp ile ilgili çok fazla konu açılmaya başladı.

Evet arkadaşlar yeni güncelleme ile birlikte yeni bir konu açma gereği duydum.

Yaklaşık 2 saat önce yeni bir güncelleme geldi. Bilginize.
7 yıl
WP 8.1'deki klavye sorunları için oy verin!
Aylardır şikayetçi olunan klavye sorunları sadece Türkçe klavyede değil bir çok dilin klavyesinde sorun olarak Microsoft kullanıcı panelinde belirtilmiş. Kararlı sürüm çıktıktan sonra da sorunların aynen devam etmesi bu konu üzerine hiç gidilmediğinin bir göstergesidir. Cortana kadar klavye sorunlarının da oy olması önemlidir. Yoksa WP 8.0 sürümündeki o harika klavyeye açık açık elveda demek zorunda kalacağız. Oylarınızı esirgemeyin.

Konunun sürekli güncel tutulmasını sağlayacağım.

OY VERMEK İÇİN TIKLA

Klavye sorunlarının tartışıldığı forumumuzdaki konuya gitmek için tıkla
7 yıl
AlteF4 - Teknolojinin Kısayolu
http://www.altef4.com/

Teknolojik bir site açmak istedik. Gündeme ilişkin ufak tefek ilgi çekici haberler ve daha sık olarak mobil ve masaüstülere ilişkin çeşitli sorunlara, ya da yol göstermeye yönelik yazılar yazmaya karar verdik. Mümkün olduğunca ilerletmeye gayret göstereceğiz.

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
7 yıl
Youtube Erişim Engeli Kaldırıldı
Youtube'a mahkeme kararı ile erişim tekrar mümkün hale geldi. Windows Phone telefonlarınızdan eskisi gibi girebilirsiniz. Geçmiş olsun.
7 yıl
Gece Maçlarında Futbolcuların Neden 4 Gölgesi Oluşur?
Arkadaşlar aklıma takılan bir şeyi sizle paylaşmak istedim. Özellikle gece oynanan futbol maçlarında stadyum her köşeden aydınlatıldığı için futbolcuların ve topun 4 ayrı gölgesi oluşuyor. Her yerden ışık kaynağı geldiğine göre gölge oluşmaması lazım diye düşünüyorum. Aydınlatılan yerde nasıl gölge oluşabilir? Ayrıyetten oyuncuların ve topun 4 gölgesi olmasına rağmen kale direğinin neden 1 tane gölgesi var? Ben bunun bug olduğunu düşünüyorum.Evet beyler yorumları alalım.İlgili resim linkleri:

http://haveblogwilltravel.org/wp-content/uploads/2013/10/Slovenia-soccer-3.jpg

http://inthebackofthenet.files.wordpress.com/2012/09/awvsol2.jpgResimleri incelerseniz 4 gölgeyi açık bir şekilde görürsünüz. Bunun neden olduğunu açıklayabilecek bir yiğit arıyorum.
7 yıl
Sesli Asistan Cortana [Ana Konu]


Bir çok kullanıcının merakla beklediği sesli asistan Cortana bizlere ön izleme sürümü ile merhaba dedi. Öncelikle, Sesli asistan Cortana bir uygulama değildir ve sistemin içinde otomatik olarak bulunur fakat şuan için beta sürümü ile hizmet vermektedir dolayısı ile sadece bölge ayarları Amerika ve dil ayarları Amerikan İngilizcesi olanların telefonlarında bulunmaktadır.

Cortana Nasıl Etkinleştirilir?

Cortana, Türkiye’den kullanılabiliyor. Yapmanız gereken Bölge ayarını Amerika, Bölgesel Biçimi de İngilizce (Amerika) yaptıktan sonra telefonu baştan başlatmak ve ardından dil bölümünden İngilizceye basılı tutup yukarı taşımak. Telefonu tekrar yeniden kapatıp açtığınızda telefon İngilizce olacak ve Cortana’yı uygulamalarınızın arasında bulabileceksiniz.

Cortana'ya Türkçe dil desteği gelecek mi?

2015'te Türkçe olarak gelmesi bekleniyor.

Cortana Tanıtım:
7 yıl
Yavaş Çalışan Uygulamalar!
Evet forumdaşlar. Windows Phone'un günlük olarak sık kullandığımız popüler uygulamalar çok yavaş çalışıyor. Özellikle de sosyal amaçlı uygulamalar insanı delirtiyor.

Facebook ağır çalışıyor. Hiçbir şey bastığın gibi karşına çıkmıyor.
Whatsapp'ı açarken önce saçma sapan bir resim ve ardından mesajlar açılıyor. Açtığımızda oldukça ağır açılıyor mesajlar.
Line yine ağır çalışıyor aynı şekilde.
WeChat yine öyle.
Viber öyle.
Skype öyle.

Bunlar ve bunlar gibi bir takım uygulamalar çok yavaş çalışıyor. En sık kullandığımız bu uygulamalar gerçekten ağır çalışan uygulamalar. Android'in herhangi bir cihazında bakıyorsunuz bastığınız gibi Whatsapp, Line, WeChat gibi uygulamalarda mesajlara ulaşmak mümkün. Ancak Windows Phone'da bu tip uygulamalar gerçekten sinir bozucu şekilde bekleterek açıyor.

Bu uygulamaların yavaş çalışmalarının sebebi işletim sisteminden mi kaynaklı diye soruyorum bazen. Microsoft'un kaynak kodlarını yeterince açmamasından mı kaynaklı bilemiyorum ama gerçekten özellikle bu tip uygulamalar diğer platformlara göre yavaş açılıyor. Kullanışı zor oluyor. Tamam sistem hızlı ama en çok kullandığımız uygulamalar fazlasıyla zaman kaybettirecek kadar ağır çalışıyor.

Bunun temel sebebi uygulama geliştiricilerin beceriksizliği mi yoksa işletim sisteminden kaynaklı kısıtlamalardan mı oluyor diye düşünüyorum. Uygulama geliştiricileri beceriksizse diğer platformlar için gayet iyi yaptıkları uygulamalar neden sadece Windows Phone'da bu şekilde çalışıyor? Yoksa Windows Phone'un kendisinde mi kaynaklı diye düşünüyorum.

Sizce bunun sebebi ne olabilir? Daha kullanışlı olmaları için biz ne yapmalıyız?

Telefon Lumia 920
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.