MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
3165 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
Video Kayıt Programı Önerir misiniz 165Hz Kayıt Yapan?

Merhabalar, oyun için video kayıt programı önerir misiniz? 165Hz kayıt yapan uygulama lazım yanlız, Nvidia Geforce Experience gibi programlar en fazla 60Hz video kayıt yapıyor... OBS Studio denedim fakat 100-150 FPS birden düşüş yapıyorum kayıtta, google'dan bulduğum ayarlar daha da berbat etti, öneri ayarlarınız nedir 165Hz'de kaliteli kayıt yapabilmek için?

4 hafta
Black Friday Tarzı İndirim Kampanlarının Kurbanıyım Ben de

Merhaba arkadaşlar. Kasım ayındaki Black Friday Kara Cuma indirimlerinde üst düzey pc topladım, başka parçalar da aldım, harcadığım parayla gider ikinci el chopper motosikler çekerdim altıma. Fakat sonraki haftalar fark ettim ki indirimler göz doldurmacaymış. Çünkü sonraki haftalarda indirimli fiyatlarına düştü tekrar. Sadece aldığım ürünler değil, takip listesine aldığım onlarca ürün aynı şekilde. Hatta yeni yıla girdk, neredeyse Şubat'a gireceğiz, aldığım monitör ve anakartın fiyatı ve takip listemdeki onlarca ürünün fiyatı black friday indirimlerinde aldığımdan da ucuz! Sadece aldığım değil, takip listemde ekli olan ürünler de denk şekilde daha ucuz. Seneye black friday indirimlerinde şimdiden plan yapacaklar arkadaşlara şiddetle öneriyorum: Seneye alacağınız veya sadece takip etmek istediğiniz şimdiden takip etmeye başlayın, göreceksiniz fiyat istatistiklerini. Maalesef indirim stratejilerinde iyi dolap dümen kurulmuş. Güzel para kaldırmaları sorun değil fakat indirimlerde böyle stratejiler güdülmesi dokundu açıkçası, kendimi resmen salak gibi hissediyorum. Fiyatları uzun süreçli takip edin arkadaşlar, anlık heyecanla indirim tuzaklarına düşmeyin, para cebimize gökten yağmıyor sonuçta, dikkatli olun o yüzden. Saygılar.

geçen ay
Ses Kartına Kulaklık Seçimiyle İlgili İki Soru?

Merhabalar. Ses kartıyla ilgili birkaç sorum olacaktı: 


Soru 1- Ses kartı için seçmem gereken kulaklık 7.1 olmalı mı, yoksa 7.1 ibaresi olmayan kulaklıklarla da 7.1 performansı yakalanır mı?


Soru 2- Asus Xonar AE model ses kartına 7.1 özellikli kulaklık takarken kulaklığın 7.1 ses kartının olduğu USB girişiyle mi Xonar AE model ses kartına bağlamak gerekli, yoksa kulaklığın yanında gelen USB girişli ses kartını kullanmayıp kulaklığı direkt jak girişiyle birlikte Xonar AE model ses kartına takmak mı gerekli?


Teşekkürler.

geçen ay
Monitörde ELMB Özelliğini "Açık" Yapınca Ekran Niçin Kararır?

Merhabalar, monitörde ELMB özelliğini açınca ekran ışığında solma oluyor, parlaklık ve kontrastı 100 yapsam bile kurtarmıyor. Ben de mecburen ELMB'yi kapatıp Trace Free özelliğini açıp 60'a getiriyorum.. FPS oyunlarında ELMB iyi olur deniyor, fakat ekran solması heyecanımı yitiriyor... Niçin olur bu?


Not: Monitör modeli: Asus TUF Gaming VG27VQ

geçen ay
Kum Boks Torbalarını Tavana Monte Etme?

Merhabalar, kum boks torbasını tavana nasıl monte edebiliriz? Malzemeleri nereden bulacağız? Torbaya bağlı üç tane zincir ve onları birleştiren uçta çengel var, o kadar. Başka malzemeye gerek var mı, neler yapmam gerekir?

geçen ay
7.1 Gaming Kulaklık Önerisi?

Merhabalar, 7.1 Gaming kulaklık olarak hangisini önerirsiniz, iki farklı model kullandım, şimdi daha iyisini arıyorum? (bütçe max 1500 TL)

2 ay
FPS Oyunlarında 165 Hz bir Monitörde Şu İki Özellikten Hangisi Tercih Edilmeli?

Merhabalar, FPS oyunlarında 165 Hz bir monitörde şu iki özellikten hangisi tercih edilmeli (İkisi aynı anda seçilemiyor)?


-Trace Free

-ELMB


Not: Monitör marka ve model: Asus TUF GAMING VG27VQ

2 ay
7.1 Surround Kulaklık ve Mouse Önerisi

Gamer kulaklık ve mouse sorunlu yaklaşık 1 senedir. İyi performans sergilen 7.1 surround kulaklık ve 0.1ms tepsi süresine sahip mouse modeli lazım, önerilere açığım.Edit: Şu an kullandığım sorunlu ürünler Logitech markasının G430 7.1 Surround gamer kulaklık ve Bloody markasının A90 model mouse, bunların dışında modeller lazım.. Mouse'nin tasarımı da yetişkin ellere uygun olmalı, avuç tam oturmalı, piyasadaki birçok model küçük maalesef, iade süreci falan zaman kaybettiriyorlar.

2 ay
Logitech G430 7.1 Kullanıyorum, Güncellemek Gerekir mi?

Merhaba arkadaşlar. Bende kulaklık olarak Logitech G430 7.1 modeli var, diğer gamer kulaklıkları kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum, bu benim kullandığım kulaklığı kullanmış olan var mı, siz ne düşünüyorsunuz oyun içindeki performansı hakkında? Üst modellere güncellemeye değer mi?

2 ay
İçi Akmış Pil ve Yatakları Nasıl Temizlenir?

Merhabalar, depoda duran kafa fenerinde piller akmış içi, pil yataklarını falan hangi materyallerle temizleyebilirim?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.