MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
08 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
468 (Bu ay: 27)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Türkiye de Plastik Sektöründe hammadde kalmadı!

sayın tüketiciler

Türkiye de plastik ile ilgili ne üretiliyorsa büyük bir hammade krizi başladı.hammade yok.plastik hammade yönünde büyük bir kriz kapıda.şuan coğu fabrika üretimlerini durdurma kararı aldı. veya üretim yapan firmalar ürünlerini 100 de 100 zamlıyarak piyasaya öyle sürmeye başladı. esnaf arkadaşlar bilir kriz yayılmaya başladı. türkiyede ürün çeşit bulunmuyor artık. arz talep e fabrikalar yetişemiyor. ve firmalar 100 de 100 lük zam lar koymaya başladılar.


ayrıca çin de bize ihracatta onları yakalamamız ve geçmemizden korktugu icin hammade ve parça temininde ambargo uygulamaya başladı.durum cok ciddi seviyede. bilginize.

2 ay
ankara ,kırıkkale ,kırşehir,kayseri arası aşırı radar yoğunluğu

arkadaşlar uzun yol yapıcaklar ankaraya gelicekler cok cok dikkat etsin. 2010 yılından beri ticari aracımla gider gelirim bu yolu. hiç bukadar abartılı radar görmemiştim. abartmadan söylüyorum geçtiginiz her ilçede yada her 10 15 km de bir radar var.ceza yazmak icin gözünüzün icine bakıyorlar. polis radarından gecer gecmez arkasına 2 3 km sonra jandarma radarı koymuşlar.birinden kacarsan birine giresin diye. cok dikkat edin. cezaları felaket.

2 ay
Bu Nasıl Sokağa Çıkma Yasağı ya? Herkes Dışarda?

bu nedir ya. millet alışveriş icin haftasonu numu beklemiş? haftaiçinden kalabalık sokaklar! suriyeliler desen tüm sokaklar onların. onlara bu kanun işlemiyormu? spor yapanlar 3 er li 4 lerli gezenler. kime soran ekmek almaya çıktık! esnaflara yazık degilmi? millet sokakta ama esnaf dükkanı kapalı. saçma sapan bi yasak zaten. ortada polis de yok. gezen uyaranda yok. mağdem böyle esnaf da dükkanı nı açsın! vergiye gelince devlet kağıtları gonderiyor ama. esnaf evinin ihtiyacını degil devlete vergisini odemek icin calısıyor haftaiçi. az kaldı cıldırmaya.

3 ay
trafik cezasını nerden ödeyeceğim ben?

arkadaşlar cumartesi sabahı evime resimli kagıt geldi. cezam ı ödemek icin gib e baktım daha oraya düşmemiş? bankaların ödeme kısmından da yapamıyorum. bulundugum sehirdeki vergi dairesi de dısardan vatandaş almıyor. internetten yapın işlemlerinizi diyor. cezam daha gib e düşmemiş ne yapmam lazım arkadaşlar?

3 ay
Özbekistanlı Bakıcısı Tarafından Dövülen Yaşlı Teyze (İçiniz acıycak )

https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-kadikoyde-yasli-kadina-bakici-siddeti-kamerada-6408852
yukardaki görüntüleri videoları izlerken içim çekildi. olay daha cok yeni.bugun videolar düşmeye başladı.konuyu üste taşıyın arkadaşlar. hepimiz yaşlanıcaz elden ayakdan düşücez. allah kimseyi bu hallere düşürmesin. bu teyzenin yerine anneniz olduğunu düşünün bi empati yapın.

3 ay
bu nasıl sokağa cıkma yasağı ya? herkes dışarda ?

muziği son ses açmış arabayla gezenler, yüürüyüş yapan kadınlar , elleri gıcında gezen amcalar,sokak ta top oynuyan cocuklar? evde duranlarmı salak? dışardakilermi akıllı? bizde iş yerimizi acalım kendi halimizde takılalım ozaman? ortada polis de yok hiç.ben anlamadım bu işi? kaldırsınlarda yasağı işimize gücümüze bakalım ozaman ya.

3 ay
engelli geçiş noktasına park eden kişiyi tatlı dille uyarınca hakaret yedim.

saat 12 civarlarında bulunduğum şehirde önemli bir 4 yol ana cadde üzerinde köşe başında esnafım.

dışarı guzel oldugu icin güneşleniyor temiz hava alıyordum. tam 4 yol ağzında sağ tarafa dönüş kısmında 68 plakalı (aksaray) bir audili amca , tam ışıkların ve yaya geçidinin tam üstünde aracını park etti. ve bircok engellinin kullandıgı engelli geçiş noktasını tamamıyla kapattı.

amca araçtan indi ve benim bulundugum noktaya dogru gelmeye başladı. muhabbet aynen şu şekilde oldu.


ben- amca bişey söyliye bilirmiyim ?

amca - yüzüme baktı sadece .....

ben - amca aracınız yaya geçidi ve engelli geçiş noktasını kapattı.

amca- sağ elini actı söyliyeceğin başka bişey varmı ? dedi

ben- yüzümde şaşkınlıkdan oluşan tebbessüm kaldı.

amca -söyliyeceğin başka bişey varmı diye sesini yükseltti.

ben -ben cevap vermedim kafamı başka yöne cevirdim.


amca 5 dk sonra marketten cıkarak geri geldiğini gördüm. icimdeki sağ duyu içeri gir giderken laf söyliycek dedim. ama girmedim.


amca tam benim dükkanımın önünden geçerken bana döndü.


amca - kaç tane engelli geçti lan, dedi.

ben - dayanamayarak '' sizden adam olmaz '' dedim ve direk içeri girdim.

amca -arkamdan '' benden adam olmazda sendenmi olucak öküzün oğlu , öküz ''diye bagırarak bir kaç defa tekrarladı.


burda hata kimde. eee tabiki bende. ne yapıcaksın bu ülkede. engellinin geçiş noktasını savunuyorsun.sanamı kaldı. eeee ama içimdeki insanlık boyle demiyor.bazen doğru olan şeyi yapmıyacaksın. ama icimdeki insanlık burada 11 yıldan beri esnaf oldugum icin ve o engelli geçiş noktasını kapattıkları icin yol boyunca kaldırım kenarından giden insanları gordugum icin yaptım. eğerki bana söylemiş oldugu hakarete dayanarak dışarı cıkıp amcaya sen ne diyorsun desem kavga cıksa olaylar daha büyürdü. ama yapmadım.direk dükkanıma girdim.

4 ay
esnaf a verilecek olan yardımdan yararlanabilecek olan varmı?

ben bu işten hiç bişey anlamadım :) bir çok şart koşmuşlar. kim yararlarnıyor bu yardımdan gerçek ten anlamış degilim. basit usül kullanan esnaf yararlana biliyormuş. kim basit usül arkadaş. haberlerde güya esnaf a yardım ediliyormuş gibi gözüküyor. burdan size söyleyeyim. bircok şartları şurtu var. vermemek icin ellerinden geleni yapmışlar.

5 ay
ben bu yasaklardan yine bişey anlamadım? lütfen yardım!

anladığım kadarıyla haftasonu yasaklarında manav, fırın, kasap, market, ve tedarik ihtiyaçları satan yerler acık olabilicek. ve bu yerlerden alışveriş yapmak icin sokağa cıkmak serbest olucak!!!?? eee bizim millet cakal. alır eline 2 ekmek aksama kadar yine sokaklarda gezer.polismi durdurdu? elindeki ekmeğe gösterir. ekmek almaya cıktım . ekmek dayıya sor der geçer. bu yerler acıksa ve bu yerlerden alışveriş yapmak icin cıkıla biliyorsa sokağa cıkmak yasak denilmemeli. bu başka bişey.


bir diğer sorumda bende esnafım. burdan tecrübeli arkadaşlara soruyorum. temizlik mağzemeleri ,hırdavat gibi tedarik mağzemeleri satıyorum. ben şimdi haftasonu açıkmı olucam kapalımı? çünkü cb acıklamasında tedarik diyor.

5 ay
net speed kullanıcıları ,akşamları hızınız 1 mb e düşüyormu?

arkadaşlar ben türk net kullanıcısıyım .1 haftadır bircok türk net kullanıcısı gibi aksam 6 dan sonra 100 mb lik hız gidiyor 1 ,3 5 mb gibi rezil bir hızda dolanıyor internet. bir çok türk net kullanıcısı arıza kaydı açsada türk net kabul etmiyor sorunu. türk net bölümüne bakarsanız cığ gibi konuları görürsünüz.


sizde böyle bir sorun varmı? türk net den net speed e taşımak istiyorum hattımı.aynı paraya aynı hizmeti veren tarife var. turk net e 95 tl ye 75 hız 8 mb upload alıyordum. aynı tarife net speed de de var.


tavsiye edermisiniz net speed i ?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.