MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
19 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
606 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
Trendyolda başıma gelen tuhaf hadise. (Açık var Kanıtlı - Tedbir alın)

Trendyolda açık olduğu söyleniyor dikkatli olmanızda fayda var!


Önemli kanıt: https://www.sikayetvar.com/trendyol/trendyol-guvenlik-acigi-cuzdan-kuponlar-kart-bilgileri-ve-adresler-tehlikede


Hesap bilgilerinin Telegram guruplarında paylaşıldığını iddia eden bir şikayet var.


https://imgyukle.com/i/LWWBun

https://imgyukle.com/i/LWWpB8

https://imgyukle.com/i/LWWifh

https://imgyukle.com/i/LW8kYp

https://imgyukle.com/i/LW8ozyTavsiyem hesabınızdaki adres ve kart bilgilerini silin. Forumdan satın aldığınız hesapları kontrol edin onlarda da adres ve kart bilgilerinizi temizleyin.Benimki ile aynı bir şikayet örneği: https://www.sikayetvar.com/trendyol/trendyol-almadigim-urun-hesabimdan-teslim-edilmisYaklaşık 10 gün kadar önce Trendyol hesabım üzerinden bir satın alma işlemi gerçekleştirildiği bilgisini aldım. Sms ve mail olarak satın alım işlemine dair onay bilgileri geldi. Hemen hesaba girip siparişlerimi kontrol ettim. Birisi tanımadığım bir kart ile benim adıma bir sipariş gerçekleştirmiş. Kayıtlı bir adet kartım vardı fakat o kartla işlem yapılmamış hiç tanımadığım, ailemde bile olmayan bir kart ile benim adıma, adresime sipariş oluşturulmuş.


Özetleyecek olursam;


Trendyol hesabı bana ait

Sipariş alıcı bilgileri tamamen bana ait

Kredi kartı bana veya tanıdığım birine ait değil


Müşteri temsilcisi ile görüştüm bana "olur böyle şeyler" minvalinde cevap verdiler. İçim rahat etmedi ertesi gün ve sonraki gün tekrar görüştüm. Kart kimin diyorum bilmiyorlar, size yanlışlık olduğuna dair xx tutarda xx tarihinde bir işlem için bildirim yapan var mı diyorum hayır diyorlar. Başıma kaldı.


En ilginç kısmı ise satın alınan ürünlerin hepsi dijital kodlar. Yani tüm kodlar şu an bende (iptal edilmişmi diyerek 2-3 gün sonra birini denedim çalıştı). Hesabım çalınmış olsa ya da çalıntı bir kart ile kullanılmış olsa hesaba giren kişi telefon bilgisini değiştirmez mi? Cünkü siparişten sonra sms ve mail üzerinden geldi kodlar.


İleride başıma bir iş açılır mı sizce. Bu tür bir durumla karşılaşan oldu mu? Ne yapmalıyım?

2 ay
Yardımınıza ihtiyacım var.

Merhaba herkese.


2,5-3 ay abone oldum bu firmaya. Elim kırılsaydı abone olmasaydım diyorum. Ömrümden çaldıkları zaman ve kaynak kaybının yanında verdikleri kötü hizmet ile bir de 100 tl teknik servis haracı aldılar benden. Asla geri vermiyorlar. Müşteri hizmetlerimiz var diye övündükleri kişiler sadece ve sadece yalan, dolan, ilgizilik akıtıyor size. Verdikleri her bilgi, söyledikleri her şey yalan.


1- Kurtulmanın en temiz ve kesin yolu nedir?

2- Bu ay 5 günlük kullanımım var ve iptal ettiğimde tüm ayın faturasını mı bana kesecekler? Yoksa mobilde olduğu gibi kullandğımız gün kadar mı?


O kadar sorunlu olduki asla ve asla güvenemiyorum. Kurulum ücreti vs gibi bir şey çıkarırlar mı? Komple ayın faturasını isterler mi? Kısacası acilen kurtulmak ve daha fazla bir kuruş kazandırmak istemiyorum. Bundan sonra ciddi br zamanımı buradaki konularda tecrübemi paylaşarak ve bu kötü hizmetten bir kişiyi daha uzak tutmaya çalışarak harcayacağım.


Daha önce biptal ettirmiş olanlar tecrübelerini yazabilir mi?

2 ay
Macbook Air hafıza sorunu

Merhaba arkadaşlar.


Air 2017 kullanıyorum. Artık "disk are full" yazısı görmekten bıktım usandım. Tüm dosyalarım masaüstünde, Mac Hd klasöründe hiç bir dosyam yok. Uygulamalar klasörünü şimdi kontrol ettim toplam 21gb. Su anda 5gb boş alanım var ve sürekli disk full uyarısı alıyorum. Sistem ve uygulamalar fazla fazla 50gb kullansa bana 50gb boş alan kalması gerekir ama yok. Nereleri kontrol etmek gerekir, nasıl aşılır bu sorun?

2 ay
4 haneli doğrulama sms'lerinin gelmemesi

Vodafoneden aylardır doğrulama kodu alamıyorum. Turkcell kullanırken Vodafone online başvuru yapıp hattımı taşımak istemiştim ama bir türlü onay sms'i gelmemişti. Sonra mh aracılığı ile hattı taşıdık fakat bugün yanımda uygulamasına giriş yapamıyorum. 7000'den mesaj geliyor ama sonrasında 4 haneli olarak gelmesi gerekn kod bir türlü gelmiyor. Bunu yaşayan oldu mu?

3 ay
Millenicom. Teknik servis ücreti yazması

Edit: Az önce 1 Ocak tarihinde çıkacak olan faturamda düzeltileceğini söyledi Müşteri Temsilcisi.

3 ay
Hattıma doğrulama kısa mesajları gelmiyor?

Merhaba.


Son 3-4 gündür doğrulama sms leri alamıyorum. Sırasıyla Halkbank, Vodafone, Denizbank.. Bunlardan gelen sms'ler telefonuma düşmüyor. MH ile konuştum ayarları sıfırlayın dedi yaptım ama düzelmedi. Cihaz Ip8. Sorunu yaşayan oldu mu?

3 ay
Hayatında yeterince sorunu olmayan, aksiyon arayanlar için Millenicom
5 ay
3. Ay'dan itibaren hangi suplemente başlamak uygun olur?
Merhaba herkese. Şu an 3. aydayım, vücut toparlanma aşamasında. Fakat bekar yaşadığım için beslenme biraz problem oluyor. Elimden geldiği kadar dikkat ediyorum ama yinede hacim kazanmam epey zor olacak gibi görünüyor. Whey protein tozu almayı düşünüyorum, spor hocam öncelik olarak Gainer kullanmalısın dedi. Gainer konusunu biraz araştırınca soğudum açıkçası. Ben genetik olarak bel, göbek bölgesinden yağlanmaya müsait bir yapıdayım. Bu durumu hocama söylediğimde hacim kazanırken diğer bölgeleri çalıştırırsan bu sorun olmaz dedi.

Cesaret edip bu iki suplementi aynı anda makul ölçülerde kullanmaya başlamalı mıyım sizce?

Bu konuda bilen arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.
7 ay
İnanılması güç vücut analizim?
Merhabalar. Uzun bir aradan sonra tekrar spora başlamaya karar verdim. Tam kapsamlı ama çok yeterli olmadığını düşündüğüm bir salon ile anlaştım. Bugün detaylı vücut analizi yapıldı ama bana çok inandırıcı gelmedi size danışmak istedim.

İlk olarak bel basem bölgem oldukça yağlı ve skinnyfat denilen vücut tipine sahibim. Göbeğim var, omuzlar dar ve baya şekilsiz bir vücudum var. Bu alet beni %5.3 yağlı göstermiş, olması gereken değerin bu olmadığını düşünüyorum.

Ben bel basen bölgemi eritmek, üst kısma hacim kazanmak için salona gidiyorum ama bu alet bana yağsızsın diyor. :) Benim yağ ile beklentim %20'ler civarındaydı.

Cihaz Gaia 359 Plus. Bana nedense hiç güven vermedi.

Ek olarak belgede yazan değerlerin çoğunu anlamadım diğer kısımlarda bilmem gereken önemli bir şey varsa açıklayabilir misiniz?

geçen yıl
Hiç yurt dışına çıkmamış olmak
Merhabalar. Hiç yurtdışına çıkmadım. İmreniyorum gidip gelen, keşfeden, hatıra eşyalar getiren insanlara. İlk defa gidecek birisi nasıl karar almalı, yola nasıl çıkmalı hiç bilmiyorum. En azından görece uygun fiyatlı ve anlaşabileceğim yerler için sizce nasıl yapmalı ve başarmalıyım bu işi. Önerileriniz olursa çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.