MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
21 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Yurt Dışından Telefon Getirenler, E-Devlet’le Değişim Yapabilecekler
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yurt dışından telefon satın alan kullanıcıların sorun yaşamaları halinde ,www.turkiye.gov.tr üzerinden değişim yapabilecekleri bir imkanı hizmete açtıklarını duyurdu.
BTK’nın yaptığı açıklamada, bireysel yolla yurtdışından telefon getiren kullanıcıların arıza nedeniyle değişimlerin e-devlet üzerinden yapılabileceği belirtildi. BTK, resmi açıklamasını şu şekilde duyurdu: "Bilindiği üzere ithalat yoluyla yurt dışından getirilen cihazlarda arıza nedeniyle cihazın değişmesi durumunda, IMEI kayıtları ithalatçı firmalar tarafından yapılabilmekte iken bireysel yolla yurt dışından getirilen telefonlarda ise aynı durumla karşılaşılan vatandaşlar çeşitli sorunlar yaşamaktaydı. Söz konusu durumun düzeltilmesi amacıyla, yurt dışından getirilen cihazın arızalanması durumunda vatandaşlarımızın kolay bir şekilde IMEI kaydını yapabilmesi için öncelikle 12 Temmuz 2014 tarihli ve 29058 sayılı Resmi Gazetede ‘Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik’ ve ‘ Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğ’ yayınlanmıştır.”
Yasal olarak kolay ve hızlı bir şekilde elektronik ortamda başvuruların alınması amacıyla çalışmalara başladıklarını belirten BTK, cihazın arızalanmasıyla değişim işlemlerinin belirtilen hükümler dahilinde,www.turkiye.gov.tr üzerinden kayıt sahipleri tarafından yapılmasının mümkün olduğunu açıkladı.
Alıntıdır.
7 yıl
1000-1300 lira arası en iyi telefon?
arkadaşlar yarın telefon alıcaz bi arkadaşa ve en fazla 1.300 tl bütçemiz var lumia 925 ya da note 2 düşünüyoruz şimdilik. arkadaş telefonun uzun ömürlü olmasını istiyor sadece tarayıcıdan internete girecek haber okumak vs. için. sosyal ağları kullanmaz oyun oynamaz telefonda. bu fiyat bandında önerebileceğiniz telefonlar nelerdir?

Not : GM discoveryi lütfen önermeyiniz arkadaşın marka takıntısı var bilindik markalardan önerilerinizi bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.