MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
07 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
114 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Tivibu Ev FastPath geçilebilir mi?

Merhabalar Tivibu Ev uydu cihazı var evimizde, internetim şu an Interleaved gözüküyor. İnternet konusunda herhangi bir sorunum yok ancak TV'de canlı bir programı geri sararsam veya baştan başlatırsam download yaptığı için 15-20 snde bir ping uçuyor. FastMode geçmek ile bir alakası var mı bu durumun veya istediğim zaman geçebiliyorum muyum bu moda. Bu konuda çok bilgili değilim sadece böyle birkaç konu görünce merak ettim ve yapmam mantıklı mı veya yapabilir miyim onu merak ettim. Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

4 ay
Tivibu Ev kanal eklenebilir mi?

Beinsports haber kanalı yok acaba kanal ekleyebiliyor muyuz tivibu evde? Ben bulamadım.

6 ay
Xeon işlemci için max ekran kartı
Xeon işlemci (x5450 3.4 ghz) için alınabilecek maksimum gpu nedir, fiyattan bağımsız.
7 ay
Üniversitelerin neden açılamayacağını açıklıyorum
Şimdi ülkede nerden baksanız bir 8-10 milyon üniversite öğrencisi var. Bunlarin birçoğu da kendi şehrinin dışında eğitim alıyor. Eğer olur da üniversiteler açılırsa bir kere otobüsle gidicek büyük çoğunluk birinci risk bu toplu yer değiştirme hareketi. Daha sonra okullar açıldığı zaman yine çoğunluk devlet yurtlarında veya özel yurtlarda kalıp %200 dolu olan otobüslerle okuluna gidip 100 kişilik sınıflarda dersine giricek, 100-200 kişilik yemekhanelerde yemek yiyecek. Şimdi oldu da bu kişilerden birisinde virüs çıktı. Bu virüs çıkan kişiyi evine yollasana yollayamazsın, odasında kalcak desen odalar 3-4 kişilik kalamaz, hastanede yatırcaksın desen ağır hastalara yer kalmayacak ee dışarda mı kalacak bu insanlar. Bence asıl sorun bu çözüm bulabilen yazsın bu duruma bence açılmaması da çok kötü olacak ama nasıl bir çözüm gelecek çok merak ediyorum.
7 ay
Silinsin
---
9 ay
Yüksek ping ve hat değerleri yorumlama
Selamlar arkadaşlar bu konuda çok bilgili değilim o yüzden söylediğim şeyler alakasız olabilir.Attığım değerlerde download delay 8ms gözüküyor ancak speedtest yaptığımda 23ms gözüküyor bu normal midir? Ek olarak bu değerler üzerinden söylenebilecek bir şeyler var mı?


VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode


VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 6.201 Mbps 24.650 Mbps
Actual Net Data Rate: 6.141 Mbps 24.576 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 22.1 dB 22.4 dB
Actual Delay: 2 ms 8 ms
Transmit Power: 9.1 dBm 14.5 dBm
Receive Power: -4.5 dBm 5.8 dBm
Actual INP: 1.0 symbols 3.0 symbols
Total Attenuation: 13.6 dB 8.6 dB
Attainable Net Data Rate: 26.006 Mbps 80.548 Mbps
10 ay
BIOS menusunda klavye çalışmıyor
Selamlar arkadaşlar bu problemi nasıl çözeceğim? Siz sormadan ben yaptıklarımı söyleyeyim çözüm odaklı gidelim. Sorunum BIOS ekraninda klavye ile herhangi bir işlem yapamıyorum.

Anakartim ASUS P5B anakart.

1)RAM'leri çıkarttım, yerlerini degistirdim teker teker denedim bilgisayarda herhangi bir problem göremedim.
2)BIOS pili ile BIOS'u 2 kez sıfırladım.
3)2 klavye ile (bir USB girişli bir de eski girişli) denedim çalışmadı.

BIOS'a girmek için delete tuşuna basınca algılıyor ancak BIOS içinde herhangi bir şey yapamıyorum (sağ sol yukarı aşağı F10 gibi tuşlar algılanmıyor)
Bilgisayarı başlattığımda normal bir şekilde açılıyor ve klavyeyi kullanabiliyorum.
Sorun hiçbir şekilde çözülmüyor
10 ay
Ekonomi / Politika Tarzı Oyun
Arkadaşlar herhangi bir bölge/devlet/şehir vs. yönettiğimiz vergi, iç ilişkiler, dış ilişkiler ile ilgilendiğimiz ayrıntılı bir strateji/simülasyon oyunu var mı? Cities Skylinesın Politika ve ekonomi kısmını daha ayrıntılı bir biçimde içeren ancak şehir kısmı çok ayrıntılı olmayan bir oyun tavsiyesi varsa çok iyi olur.
10 ay
Ekonomi / Politika Tarzı Oyun
Arkadaşlar herhangi bir bölge/devlet/şehir vs. yönettiğimiz vergi, iç ilişkiler, dış ilişkiler ile ilgilendiğimiz ayrıntılı bir strateji/simülasyon oyunu var mı? Cities Skylinesın Politika ve ekonomi kısmını daha ayrıntılı bir biçimde içeren ancak şehir kısmı çok ayrıntılı olmayan bir oyun tavsiyesi varsa çok iyi olur.
10 ay
Upload yükseldi download düştü[Hat değerleri eklendi]
Selamlar arkadaşlar ttnetin 24mbit vdsl internetini kullanıyorum dun gece internet upload hızım artti fakat download hızım azaldi aynı şeyi yaşayan var mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.