MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
02 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
68 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
***GSÜ Hukuk*** yardımcı olabilecek birileri var mı?

Öncelikle herkese iyi forumlar, sınava hazırlanan arkadaşlara başarılar dilerim.


Daha önce de yatay geçiş konusu açmıştım. Bu sene Kurum içi yatay geçişle Siyaset Biliminden Hukuk'a geçtim ve 2.sınıftan devam edeceğim. Benim girdiğim sene (2018) ve ondan önceki senelerde GSÜ Hukuk kazanan arkadaşlar vardı. Sormak istediğim sorular var ancak bölümden doğru düzgün kimseyi tanımıyorum. Belki buradan gören eden olur, forum ruhunu canlandırırız  diye yazmak istedim.     

9 ay
***Boğaziçi Üniversitesi GNO ile Yatay Geçiş Hakkında***
Merhaba,
Uzun süre sonra ilk kez foruma giriyorum. Öncelikle sınava girecek olan arkadaşlara başarılar dilerim. Boğaziçi Üniversitesine telefon ve mail üzerinden ulaşamadığım için son çare olarak burası aklıma geldi. Şu an başka bir üniversitede 1.sınıfım ve bir sene de hazırlık okudum. 2.sınıf için Boğaziçi'ne başvurmak istiyorum ancak Kurumlararası Yatay Geçiş şartlarında İngilizce yeterliliğinin belgelenmesi şartı var ve 24 Haziran'a bir İngilizce sınavı koymuşlar. Sormak istediğim soru şu: Yatay geçiş başvurusu yapabilmek için bu sınava girmek zorunda mıyım? Sınava girdiğim halde başarısız olursam başvurum direkt reddediliyor mu? Yani hazırlık sınıfı okumak gibi bir opsiyonum olmuyor mu?

Bilgisi olanlar yönlendirirse çok mutlu olurum çünkü yarın İngilizce sınavı için son başvuru günü. İyi forumlar.
2 yıl
İzmir Demokrasi Ünv. Hukuk Fakültesi Nasıldır ?
Burası hakkında internette fazla Bilgi bulamadım. Bilgisi olan birileri cevaplarsa çok sevinirim
Bildiğim tek şey buranın özel üniversiteden devlet üniversitesine çevrildiği. Eğitimi , kadrosu nasıldır ?
2 yıl
İstanbul Aydın Tam Burslu HUKUK mu - yoksa - Akdeniz Hukuk mu ?
Tercihlerin bitmesine baya az kaldı ve bu açtığım bilmem kaçıncı konu. Evet arkadaşlar siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ? Arasında çok büyük bir kalite farkı var mı sizce ? Bir de arkadaşım hangisine giderse gitsin İstanbul'da veya Ankara'da bir hukuk fakültesine geçiş yapmaya çalışacak , bu durumda hangisi daha iyi tercih olur , yardımcı olursanız çok sevinirim.
2 yıl
İstanbul Aydın Üniversitesi Tam Burslu HUKUK ve Türevleri hk.
İyi forumlar arkadaşlar , arkadaşım için soruyorum bu soruyu. Sıralaması 20.300. Eğer yazarsa burası yüksek ihtimal gelir diye düşünüyorum. Öncesinde Anadolu Hukuk , Medeniyet Hukuk ve Ankara Sosyal Bilimler Hukuk yazacak. Bu üçünün arkasından Antalya , Bursa gibi yerler geliyor. Bursa için çok olumlu şeyler duymadım , hem eğitimi zormuş hem de fiziki koşulları iyi değilmiş.
Sizce Antalya , Bursa yazmak yerine İstanbul Aydın Hukuk yazılmalı mı , başka bir tavsiyeniz varsa ve söylerseniz çok iyi olur. Zorluk derecesi nedir bilmiyorum ama gelecek sene geçiş yapmak için uğraşmayı da göze alıyor. Teşekkürler
2 yıl
İstanbul'da HUKUK okunabilecek Vakıf Üniversiteleri sizce hangileri ??? ( Koç hariç ) Yardım Edin :(
Yeniden iyi forumlar herkese. Sınav işlerini atlatmış olmama rağmen kız arkadaşımın sınavı sebebiyle buraya geri döndüm ve bu sıralar çok fazla konu açıp soru soruyorum.
İstanbul'da Koç Üniversite'si hariç Hukuk bölümünün iyi olduğunu düşündüğünüz bir vakıf üniversitesi varsa ve bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Açtığım konulara pek cevap gelmiyor ama yol gösterici bir şeylere ihtiyacım var , teşekkürler
2 yıl
Sizce bu iki okul gelir mi ?? ( Anadolu Hukuk ve Medeniyet Hukuk )
Merhaba arkadaşlar. Bu soruyu bir arkadaşım için soruyorum. Eşit ağırlık sıralaması 20.200'lerde.
Bu sene Anadolu Hukuk'un kontenjanı 10 kişi azalmış , geçen sene 19.300 ile kapamış.
Medeniyet Hukuk'un kontenjanı 10 kişi artmış ve geçen sene 19.800 ile kapamış.
Sizce buraların gelme ihtimali nedir , cevaplarsanız çok sevinirim , iyi forumlar
2 yıl
İSTANBUL Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp hk. ( ücretli )
İyi forumlar herkese. Geçen sene bu yollardan geçmiş biri olarak hepinize sabır diliyorum öncelikle.
İstanbul Yeni yüzyıl üniversitesi Tıp fakültesi hakkında merak ettiğim bazı şeyler var. Okuyan insanlar okuldan memnunlar mı ? Derslerde kalma/geçme oranı nasıl oluyor ? Hocalar not konusunda nasıl davranıyor ? Not ortalaması ile gelecek senelerde burs kazanma olayı nasıl vs.

Bir kişiyle konuştum orada okuyan , hocaların notları yüksek tuttuğunu ve diğer tıp fakültelerine geçişin daha mümkün olduğunu söyledi. Eğer burada okuyan ya da bir arkadaşı vs. olan biri bana yardımcı olursa çok sevinirim. Tercih döneminizde kolaylıklar dilerim.
3 yıl
+++ Kafamdaki Tercih Listem ve BOĞAZİÇİ SOSYOLOJİ +++
Herkese iyi forumlar.Sınav dönemi boyunca 3-4 konu açmıştım ve sonra foruma bir müddet ara verdim. Malum sonuçlar açıklandı , yarın da tercihler bitiyor.Aklımda bazı sorular var.Olası tercih listemi de sizinle paylaşmak istedim. Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

Sıralamam EA / 6683. Kafamdaki liste ise şu şekilde :

1-Boğaziçi Sosyoloji ( 6653 ile kapatmış. )
2-Galatasaray Uluslararası İlişkiler ( 4010 ile kapatmış. )
3-Galatasaray Siyaset ( 8266 ile kapatmış. )
4-Bilkent Siyaset Tam Burslu ( 10197 ile kapatmış. )
5-ODTÜ İşletme
6-Bilkent %50 Burslu Bölümler ( Uluslararası İlişkiler , İşletme vs. )

Tercihlerimin bu şekilde olmasının sebebi üniversitede sosyal bilimlerden bir bölüm okumak.Aklımı karıştıran şey ise Boğaziçi Sosyoloji.Benim aklımda hep akademisyenlik var.Üniversiteye başlamadan bunu söylemek güç ama ağır basan şey bu.Sosyoloji bölümünü sınavdan bir müddet önce araştırmaya başladım.Bölüm araştırmaya , bol bol okumaya , konuşmaya yönelik bir bölüm.Bunlar başlı başına benim sevdiğim şeyler.Okurken mutlu olacağımı düşündüğüm şeyler.

Ama tüm bunların yanında çevre faktörü var.Ailem sosyolojiye sıcak bakmıyor.Maalesef ülkemizde bu tarz bölümlerden sonra açıkta kalınacağı düşüncesi var.Sosyoloji bölümü de size bir meslek vermiyor.Etrafımda konuştuğum diğer insanlar da sosyoloji yazmam konusunda beni desteklemedi.Anlayacağınız kafam olumsuzluklar silsilesi ile dolu. Forumlarda da okuduğum olumlu yorumların yanında birçok da olumsuz yorum mevcut.

Boğaziçinde ÇAP imkanı var ama bu araştırdığım kadarıyla hiç kolay değil.Yani sosyoloji yazıp nasılsa ÇAP yaparım düşüncesi yanlış.Gerek kontenjanlar gerek rekabetçi ortam bunu zorlaştırıyor.Bense çalışıp bunu başarabileceğime inanıyorum.

En çok git gel yaşadığım konu Boğaziçi Sosyoloji mi yoksa Galatasaray Siyaset mi? Bu bölümler hakkında bilgisi olan , çevresinde bu bölümleri okuyan ya da bu bölümleri araştırmış kişilerden cevaplarını bekliyorum , her şey gönlünüzce olsun
3 yıl
12-14 Net Yapan Eşit Ağırlıkçı için FEN Denemesi Önerisi
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.Artık genel olarak seri denemelere geçmiş bulunmaktayım.Sayısal çıkışlı olduğum için ufak çapta bir fen temelim var.Kimya ve Biyolojide çok sıkıntı çekmiyorum ama fizik baya sıkıntılı.Geçtiğimiz günlerde Karekök'ün 50'li Çözümlü Fen denemelerini bitirdim.Gayet fayda sağladı bana.Bu tarzda, çok ağır olmayan , ÖSYM'nin tarzına yakın fen denemesi önerebilir misiniz? Çözümlü olursa mutlu olurum tabi İyi çalışmalar herkese.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.