MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
20 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
360139 Gün Cezalı
357507 gün 8 s. 22 dk.
Gönderiler Hakkında
7 yıl
YENİ ÇALIŞMA STRATEJİM [FİKİR VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM]
İyi akşamlar beyler. Hepinize kolay gelsin.

Ben @Bar Filozofu nickli arkadasınızım,o hesabı forum çok vakit yiyor diye gecici olarak kapttım ve 1-2 gündür aklımda yeni bir yol haritası var ve akıl danışayım dedim.
Siparis verdiğim kitaplarım bugun geldi arkadaslar. Sıfırdan baslıyorum diyebilirim ancak çok hızlı bir şekilde calısarak ygs-lys fen'i mat1 i geometrinin çoğunluğunu(analitik haric) 20,maksimum 25 günde bitirmeyi planlıyorum. Delirmiş bu,csb,zebani,huri vs vs demeden bi okuyun arkadaslar..

Nasıl bitiricem tonlarca konuyu?
MEZUNUM,DERSHANEYE GİTMİYORUM,BELLİ BİR TEMELİM VAR VE EN ÖNEMLİSİ AZİM.

Arkadaslar daha önce bitirmiştim konuları ancak netlerimde istediğim artış olmayınca tekrardan basa aldım ve bitmek üzere yine. Anlayacağınız konu çalışmıcam artık.
Matematik 1 de Kesir problemlerindeyim
Lys biyolojide Hücre bölünmeleri
Lys Fizik Manyetizma
Lys Kimya Elektrokimya
Matematik 2 Baslamadım
Geometri Eşkenar üçgen ( bu derse o kadar çok çalışmadım )

Genel olarak böyle arkadaslar. Yarın matematik 2 ye baslıyorum,polinomdan girecem :)) Günlük çalışma saatimi 13-15 saate çıkarmayı planlıyorum,halihazırda 10 saat fln çalışıyorum. Ders çalışmaktan sıkılmıyorum artık,çünkü geleceğimi inşa ediyorum ben nasıl sıkılayım?

Sizlerden isteğim;tam olarak ifade edemediğim bu yol haritasının olabilitesi nedir? Önerilerinizi,her türlü çalışma stilini falan söyleyebilirsiniz. Bu gece bu hesabıda kapatıcam. Tamamen derse yogunlasıp ygs için kalan 95 günü en verimli şekilde geciricem inşallah.

Bu arada arkadaslar ders calısırken not tutamıyorum,yazmak ölüm gibi geliyor Bu konuda ne yapabilirim? Tekrar etmek istediğimde açıpta konu anlatımı amele gibi okumam ek akıl karı değil herhalde?

Evet herkesten fikir,öneri bekliyorum arkadaslar,teşekkürler hepinize iyi çalışmalar.. Allah emeklerimizi karsılıksız bırakmayacak inşallah

Edit: @Hellolef bi ara whatsapp bak
7 yıl
MOTİVASYON PROBLEMİ
Arkadaslar acayip derecede ders calısma isteğim var ancak kalkıp kitabın başına oturamıyorum bu problemi nasıl aşıcam? vakit hızla geciyor...
7 yıl
FİZİK PROBLEMİ
Arkadaslar merhaba,ygs fizikte az bi konum kaldı lys fiziğede basladım daha önce calısmama ve video ders dinlememe rağmen konu anlatımından sonra testte çakılıyorum mesela sıvıların kaldırma kuvveti.. bu problemi nasıl aşabilirim gerek kitap tavsiyesi gerek çalışma tarzı... teşekkürler arkadaslar
7 yıl
21 OBP VE İLK 10K ?
21 Obp gelcek bu sene peki bu obp yle ilk 9-10k ya girmem gerek 9k bıraz daha garanti olcak istedığim bölüme gitmem için. Peki arkadaslar ygs-lys de ne gibi sıralamam olmalı sizce? cevaplarınızı bekliyorum,tesekkürler
7 yıl
DERS ÇALIŞMAYI BIRAKIYORUM! ÖNEMLİ OKUYUN FİKRİNİZİ BELİRTİN ARKADASLAR
Arkadaslar güzel şekilde çalışıyordum sınava. Ancak ailem yoğun baskı yapıyor istemiyorlar üniversiteyi onlara göre zaman kaybı. Bide maddi durumumuz iyi değil. Annem ve babam memurlupu tercih etmemi kısa yoldan (!) hayata atılıp para kazanmamı istiyorlar. Çok baskı yapıyorlar ve ne yazıkki pes ettim. Bıraktım,istedikleri olacak. Dediklerini yapıcam ama geri kalan ömrüm zehir olacak bana. Ne yapacam bilmiyorum bırakıtım ders çalışmayı. Zorla güzellik olmayacağını bilmiyorlar İyi bir kpss puanım var ve herhangi bi yer kazanırım ve belkide iyi bir ara alırım ancak bunlar bana göre boş. Her sabah küfrederek ise gitmek mutsuzluk.. düşündükçe deliriyorum ancak istemiyorum istediğim işi yapayım ömür boyu az paraya bile talim ederim kazancımda onların olsun. Ancak bunu anlatamıyorum onlara. Onların görüşüne göre eğitim dediğin lisede biter :( ne yapacağım arkadaslar? Babama tamam ne yaparsanız yapın karısmıyorum dedim. yani isteklerini kabul ettim..

Lütfen akıl verin. Burası benim için birçok yerden iyi,olgun insanlar var bana buradada yardımcı olacağınızı umuyorum. Tesekkürler..
7 yıl
DERSHANEYE YAZILSAM GERİ KALMIŞ OLURMUYUM?
Başlık açıklayıcı arkadaslar. Dershaneler acılalı yaklasık 9-10 gün oldu. Şimdi yazılsam. İşlenmiş konuları nasıl halledebilirim?
7 yıl
ÇALIŞAMIYORUM!
Arkadaşlar belki sıkılmışsınızdır forumda benzeri konuları görmekten ancak bi kastım yok açtım konuyu neyse. Çalışamıyorum olmyor.bugünkü toplam çalışmam. geometri açı kenar konu+ 30-40 soru. derse basladım uykum geldi uyuycam şimdi. oysa calısmayı cok istiyorum hedefim büyük. ve kendimce son şans olarak görüyorum bu yılı. ilerleyemiyorum bi türlü çalışma sistemim,düzenim yok. program değiştiriyorum sürekli ama nafile. Deliricem Değerli fikirlerinizi bekliyorum. İyi forumlar ve iyi çalışmalar hepinize
7 yıl
ygs konularıni bitirme
Fizikte doğrusal hareket
geometride açı kenar
matematikte sayı basamakları
kimyada periyodik sistem
biyolojide proteinler-enzimlerddeyim

sizce en gec kasımın ilk haftasına kadar konular biter mi?
7 yıl
UYKUM VAR AMA DERS ÇALIŞMAK İSTİYORUM
Baslık açıklayıcı zaten,napayım? sabah 6da uyanıp kursa gidiyorum ama fena ders çalışasım var of :(
7 yıl
TEMEL YOK! FİKİRLERİNİZ
MERHABA ARKADASLAR...TEMEL BERBAT KENDİMCE YOL HARİTAM. FİKİRLERİNİZİ TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM!!

YGS MAT İÇİN; ANTREMANLARLA MATEMATİK + YAPRAK TEST ZAMAN KALIRSA VİDEO DERS TAKVİYESİ VE DAHA SONRA FEM SİMETRİ
YGS FİZİK;VİDEO DERS+FEM YGS FİZİK+YAPRAK TEST
YGS GEOMETRİ; FİNAL YGS KONU ÖZETLİ SORU BANKASI

BİYOLOJİ VE KİMYAM ORTA-ÜST DERECEDE YAPABİLİYORUM AMA O 3 DERSİ HALLETMEM GEREK,DERSHANEYE GİTMİYORUM. HER TÜRLÜ TAVSİYEYE AÇIĞIM. BASKA NELER YAPABİLİRİM NASIL ÇALIŞABİLİRİM ŞİMDİDEN TESEKKÜRLER
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.