MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Er
12 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
144 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen ay
Sadece İngilizceyle yapabileceğim işler?

Kamu yönetimi mezunuyum bir mesleğim yok. Son iki üç aydır ingilizce geliştirmeye çalışıyorum şu an pre intermediate ile intermediate arasında gidip geliyorum. Peki sadece ingilizceyle yapabileceğim bir iş var mı sizce? Çünkü inanılmaz derecede gelecek kaygısı içindeyim yaş da otuz oldu.

E
2 ay
30 yaşından sonra değisebilmek sizce mümkün mü?

Liseden sonra tam 12 senedir hayatım hep berbat gitti. Sevmediğim bölümlerde okumak zorunda kaldım.Otuz yaşına geldim kamu yönetimi mezunuyum nerdeyse otuz kere memurluk sınavlarına ve alımlara başvurdum hiçbiri olmadı, özele yoneliim desem bir mesleğim de yok şu an tek avantajım bir işimin olması. Bunun dışında kendimi geliştirmek için sadece ingilizce kursuna gidiyorum şu an listening hariç fena sayılmam ama genel anlamda kafam inanılmaz yorgun. Daha önce depresyon ve anksiyete tedavileri gördüm ama nerdeyse hiç etkisi olmadı ve beni hayata bağlayacak hiçbir şey bulamıyorum sırf yaşamak için yaşıyorum geceleri bir türlü uykuya dalamiyorum ve kendimi hep başkalarından farklı gibi görüyorum normal biri olmadığımı ve normal bir hayat yaşamadığımı düşünüyorum. Özellikle benim durumumdakilerin bu konudaki yorumlarını merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

E
3 ay
Psikiyatrik tedavi silahlı güvenlik olmaya engel mi?

Şu an silahsız güvenlik kartim var, zamanında depresyon ve anksiyete tedavisi gördüm silahlı güvenliğe çevirebilir miyim?

E
5 ay
30 yaşında hala aile ile yaşamak...

Daha önce paylaştığım birkaç konuda durumumu anlatmıştım. Şu an bir işim var ailemle yaşıyorum ama bunun haricinde hemen her şey aleyhime işliyor. Ailemle yaşamak aslında pek de zoruma gitmiyor ama onlarla, özellikle de babamla hiçbir konuda anlaşamıyoruz ve olay hep büyüyor haliyle de evde sık sık gerginlikler yaşanıyor. Ailenin diğer üyeleriyle de hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Zaten gelecek kaygısı gecmisin pişmanlığı ve doğru düzgün bir işe girememis olmak yetmez gibi bı de bu durumla uğraşıyorum. Kendimi değiştirmeye çalışayım diyorum şoförlük ve ingilizce öğrenmeye çalışıyorum ama artık zerre sabrım kalmadı hayatımda da zerre heyecan yok belki çok dağınık anlattım ama uzun lafın kısası büyük bir çaresizlik ve çıkmazdayım napacagimi hiç bilmiyorum sizce ne yapmalıyım? Akışına bıraksam bı dert bırakmasam ayrı dert...

E
5 ay
Online ingilizce kursu tavsiyesi??
Normalde 60 günde ingilizce kursuna yazılacaktım ama Ankara'da şubeleri kapanmış :( Busuudan a2 sertifikam var ve daha kaliteli bir online uygulama arıyorum, konuşarak öğren ve Inter ingilizce çok pahalı, camblyde de sadece speaking ve listening var, bunların haricinde tavsiye edebileceğiniz online kurs var mı? Normal kursa gidemiyorum çünkü işte çalışıyorum.
E
5 ay
Özel hastanede yaşadığım mağduriyet
Karantinadan yeni çıktım herhangi bir şikayetim olmadığı halde çalıştığım yer test yaptirmami istedi ben de özel bir hastanede covid testi için randevu aldim, daha girmeden ücret aldılar daha sonra durumu doktora izah ettim herhangi bir şikayetim olmadığını söyledim doktor sadece test yaptiramayacagimi söyledi herhangi bir işlem yapmadı daha sonra ucretimi geri almak istedim fakat kendisi beni muayene ettiğini o yüzden ücreti alamayacagimi soyledi daha sonra yetkili bir kişiye durumu anlattım kendisi sistemden bilgilerime baktı ve sisteme muayene olarak girildiği için paramı geri veremeyeceklerini söylediler. Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor? Şikayet etsem sizce bir şey çıkar mı?

Düzeltme: Sorun giderildi. Paramı aldım.
E
6 ay
Bu tip konuları açmayın artik yeter!!!!
Ne zaman ana sayfaya gelsem sürekli hükümeti ülkeyi AKP'yi eleştiren yazılar görmekten sizce de artık gına gelmedi mi? Siz şunu hala anlayamadiniz bu sistemde mantık ve adalet aranmaz evet elestirebilirsiniz ama her Allah'ın günü de aynı şeyleri yazmak sizce mantıklı mi? Bu hayatta eğer iyi bir mevkide değilsen düzgün bir kariyerin yoksa kimsenin umrunda olmazsınız.Evet ben de sevmiyorum hükümeti ve gündeme her baktığımda üzülüyorum ama sizi hükümet kurtarmayacak zerre umurlarinda değilsiniz ve eğer umudunuzu ülkeye veya siyasete bagladiysaniz gerçekten çok yanılıyorsunuz, gerçekler acıdır bizi anca biz kurtarabiliriz ve akp gittigi zaman da çoğu şey duzelmicek, yani düzen değişir duzulen değişmez. Aslında daha çok yazılacak şey var ama kısaca bu kadar yazabildim. Umarım ne demek istediğimi az çok anlayabilmiş indir.
E
6 ay
Büyümek ama olgunlaşamamak...
Lütfen ciddi yorumlar yazın. Ben daha önce 29 yaşına gelip bir baltaya sap olamamak konusunu açmıştım. Orda yazdığım olaylardan dolayı 18 yaşından sonra zerre kadar olgunlasamadim. Bunun aslında birçok sebebi var ama en belirgin sebebi liseden sonra adeta komada gibi yaşadım, pskikolojik travmalar ve bununla beraber sürekli içe kapanıklik, sosyallesememe ve hedefsizlik beni bu hale getirdi. Çok acılar çektim ama bu beni hiç olgunlastirmadi sadece daha sinirli hale getirdi. Doğru düzgün bir hayat tecrübem olmadi. Beni hayata bağlayacak hiçbir şey bulamadim ve şu an anneme babama bişey olsa napicam diye kara kara düşünüyorum
Adeta Allah'a emanet yasiyorum. Lütfen yardım edin ve ciddi yorumlar bekliyorum sizden durum gerçekten çok vahim...
E
6 ay
Karantinadakiler kpssye girebilecek mi?
Pozitif olanlar ve karantinaya alınanlar için ayrı sınıf açılacağı söyleniyor bi bilginiz var mı?
E
6 ay
Karantinaya alındım ama bi sorum olacak yardım edin lütfen!!
yarın itibariyle 14 günlük karantina sürecim başlıyor fakat bazı sıkıntılar var, karantina raporu almam lazım fakat il sağlık müdürlüğünden alınıyormuş acaba netten ya da başka bi yerden alınabilir mi, çünkü dışarı çıkmam yasak ve ayrıca test de yaptırmak istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.