MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
C

Yarbay
08 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
C
2 hafta
Muayenesi Olmayan Araba Nasıl Alınır? Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar yorum paylaşabilir mi?

Arkadaşlar, muayenesi olmayan bir araba farklı ilde ise Sakarya, Kocaeli vs. çekici ile getirmek şart mıdır?

Noter işleminin yapılabilmesi için çekme belgeli olmalıymış yani plakayı söktürmek lazım. Bu durumda farklı ilden araba sadece çekici ile gelir. Yada sorunlarını gidermek ve muyaneden geçip notere öyle gitmek lazım ama arabanın tüm sorunları giderilince, muayeneden araç geçince satıcı ben vazgeçtim gibisinden sorun çıkartır mı? Dolandırılma, üç kağıt gibi olay olur mu?

Muayenesi olmayan araba alan satan arkadaşlar tecrübenizi paylaşır mısınız?

C
geçen ay
Renault 21 Concord lpg ile uyumlu mudur?

Renault 21 Concord'un enjeksiyon sistemi sıralı sistem değilmiş, sıralı sistem lpg ler ile uyumlu olmadığını okudum, bu arabaları kullananlar hangi tip lpg taktırıyorlar? Klasik sistem mi?

C
2 ay
Xiaomi Redmi Note 9 Pro NFC Özelliği Var Mı? Yada NFC Özelliği Olan Başka Model?

Yeni telefon almak istiyorum ama Note 9 Pro'da sanırım NFC özelliği yok, Xiaomi Türkiye garantili almayı düşünüyorum. NFC özelliği olan başka hangi modelleri tavsiye edersiniz? 2021 model olanlar hangi ayda piyasaya çıkacaklar?

C
2 ay
Amerika Green Card Başvurusu Yapan Var Mı?

Arkadaşlar her sene green card'a başvuru yapmayı düşünüyorum. Daha önce green card başvurusu yapan var mı? Youtube'da bir kaç video izledim, ayrıca bizim yerime her sene otomatik başvuru yapan web siteleri var. 3 yıllık yenileme 170 TL civarı istiyorlar, biraz fazla gibi geldi. Sonuçta youtube'daki videolarda ücretsiz yapılan bir işlem olarak görünüyor. Düşünceleriniz nelerdir?

C
2 ay
TYPE-C Girişi Olan Kablosuz Kulaklık Tavsiyeniz Nedir?

Arkadaşlar type-c girişi olan fiyatı abartılı olmayan yani fiyat perrmans ürünü ne tavsiye edersiniz? Bluetooth 5 teknolojisini desteklemesi de önemli.

Aliexpress'tende sipariş edebilirim yada yerli alışveriş sitelerinden hepsiburada, n11 gibi.

C
3 ay
Arsaya Endüstriyel Çadır Kurup, Yazdan Yaza İkamet Etmek?

Köy yeri yada benzer bir yerde ev yapmak yerine yazdan yaza kalmaya bu tip bir çadır kurmuş olsam, belediye bir şey der mi? Tabi kanalizasyon ve su, elektrik sıkıntısı olabilir. Kanalizasyon yerine bahçeye fosebtik çukur açmak mümkün, elektrik olarak (kampalarda kullanılan telefon şarj etmek için vs güneş enerjisi) yada belli saatlerde (buzdolabı, çamaşır makinesi) çalıştırmak için jeneratör olmalı. Su sorununu çözmek için büyük su depoları satılıyor.

Yukarıdaki saydıklarımla birlikte çadır biraz büyük olunca belediye karışır mı? Kamp çadırı olsa karışmaz belki ama endüstriyel tip çadıra bişey derler mi?


Bildiğim kadarıyla çadırın bazı dezavantajları; zamanla güneşin altında kala kala sarkma yapıyor, fırtınalı havalarda uçma/yıkılma ihtimali olabilir, fare yada haşere girme ihitmali yüksek, hırsızlığa karşıda hiç korunaklı değil. Ama yazdan yaza kalmak için 100.000 TL'ye ev yapmaktansa endüstriyel çadır daha ekonomik bir çözüm gibi.


Çadırın altına beton atmaya da belediye karışabilir diye biliyorum, sonuçta beton su basmanı gibi bir isim ile geçiyor ve inşaat izini almak gerekiyor sanırım.


http://www.aksoycadircilik.com/wp-content/uploads/2017/10/12814689_1075867895769007_4712446907794961701_n.jpg

C
4 ay
Adil Kullanım Kotası Geri Mi Geldi?
C
4 ay
Kaza Sonucu Arka Tekeri Hasarlı Araba Alınır Mı?

Arkadaşlar, kazalı araba, arka tekeri birazcık hasar almış, tavan ve yanları hasar almış, takla atmış olabilir. Arka tekerin hasar almış olması ciddi bir sorun mudur? Alınmasına engel midir?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/36/a0/25/36a0259b0d342d258a623f227c858e49.png&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b6/05/ac/b605acbd1d5fb03fc3297fd4a1b34e76.png&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/09/ba/15/09ba15e8e3cf51c5902c3015e8965672.png&t=0&width=480&text=1
C
4 ay
Oto Koltuk Döşeme Fiyatı Kaç TL?

Renault Megane 1 yada benzeri bir arabanın ön ve arka koltukları süngerleri ve kumaşı komple yenileme ücreti kaç TL'dir? Yanal destekli uzun yolda rahat ettirecek koltuk komple döşeme fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Deri kılıflar genelde çatlayabiliyor sanırım kumaş olanlar daha uzun ömürlü.

C
4 ay
Meslek Liselerinde Staj Lise Kaçtayken Başlıyor?

Benim okuduğum zamanlarda 5 sene ilkokul + 3 sene ortaokul + 3 sene meslek lisesi vardı ve staj daima lise son sınıftayken yapılırdı. 4+4+4 sisteminde staj hangi sene başlıyor? Lise son sınıftayken staj başlamıyor mu? Yeni sistemde, staj lise son sınıf 12.sınıfta oluyor değil mi?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.