MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
I

Yüzbaşı
07 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
83 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
I
2 ay
Kendini Geliştirmek İsteyenler Grup Mu Kursak

Merhaba Arkadaşlar,


Kendini geliştirmek isteyenler, ingilizce konusundan meslek konusunda falan toplanıp bir grup mu kursak birbirimizi motive etsek falan?

I
2 ay
Ölerek Kurtulabilirmiyim?

Yazın mezun olacağım, işsiz bir b*ktan anlamayan, beceriksiz, yeteneksiz, yıkık, boşa nefes alan bir insan olarak mezun olacağım. İyi olmak için çabalamaktan yoruldum artık, insanlar tarafından hep ikinci planda olmaktan sıkıldım. Dertlerini bana anlatırlar ama bir şey yapma konusuna gelince hep ikinci plandayım, yaşamamın ne anlamı var ki sürekli acı çekeceksem.


Ölürsem herkes sevinir ama kurtulurmuyum? Bu sorunun cevabını düşünüyorum, yaşanacak, görecek, yaşamaya değecek hiçbir b*k yok hayatımda, ölmek kurtuluş mudur? Ne yapmalıyım, 2 senedir ilaç kullanmaktan sıkıldım, ben de normal bir insan olmak istiyorum arıtk normal insanlar gibi eğlenip gülebilmek, ama yapamıyorsam niye nefes alıyorum boşuna?


Birkaç şarkı bırakacağım buraya:

I
6 ay
Bazı İnternet Sitelerine Giriş Yapamıyorum

Sizde de öyle mi şu an twittera giremiyorum yükleniyor yazıyor. Çoğu sitede öyle durum şu an. Siz de durum ne ?

I
7 ay
Çıkarcı Dostlardan Bıktım Artık
herkes aynı amk herkes aynı, bir şey mi yapılacak yardım mı lazım ömer kanka, morali mi bozuk ömer kanka, ödev mi var ömer kanka, sınav mı var ömer kanka yardımcı olurmusun, başka bir şey olur bir şey eksiktir tamamlamak için ben lazımdır ömer kanka , joker miyim lan ben sizin hayatınızda , lazım olduğunda kartı at ortaya, maçı, oyunu her ne sikimse kazan sonra at çöpe , yeni bir maç yeni bir oyun da tekrar o joker kartı.Sonuçta ömer enayi herkese yardımcı olmaya çalışıyor, en iyi şekilde kendinden çok sizleri düşüp kendi işine bu kadar önem veriyor sizin işleriniz için çabalıyor, sonra hoop hadi bakam ömer senin ait olduğun yer çöp oraya git bakam tekrar lazım olunca çıkarırız seni çöpten, ulan yoruldum be amk 2 senedir 2 senedir doktorlara gidiyorum, bir sürü doktora gittim, bir sürü ilaç değiştirdim artık farmakoloji biliminin denek noktası oldum ama ben de işe yaramıyorsa ilaçı satmıyorlar daha, karşılık beklemedim hiçbir zaman, beklemiyorum halen yaptığım iyiliğin aynısını veya benzerini bana aynı şekilde yapın diye bir amacım asla yok, zaten 22 sene tek başıma bu hallere geldim ben, ben iyi değilken odamda ağlarken tek başıma kendi sorunlarımdan dolayı yine de x ve y ye yardımcı oldum ben, hiçbir insanın göstermeyeceği şeyleri gösterdim, hiç kimsenin söylemeyeceği sözleri söyledim ben, sorunun ne olduğunu çözümün ne olduğunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım şunu uygulayın bunu uygulayın dedim x yazmıyor ona lafım yok ama y hala aynı, en ufak bir şeyde ömer naber, ee ananın amı artık yoruldum lan, içime at içime at at nereye kadar lan sikicem artık herkesin tahtasını, herkes beni enayi ya da keriz mi zannediyor lan naptım lan ben bu duruma gelecek, sadece istediğim tek şey kendi yaşadığım sıkıntıları bildiğimden başkaları yaşamasındı tek isteğim. O grupta olan insanların hiçbirinin beni zaten gram sikine taktığını düşünmüyorum, tek varoluş amacım onlar için bir sıkıntı olur ömerin yapabileceği bir şey olursa ömer kartını oynarız. Yeter lan bıktım artık valla elim ayağım titriyor sinirden ağlıyorum artık dayanamıyorum ya, cidden sana lafım yok ama anlayış bekliyorum lan azıcık hepinizin yaşadığı şehirlerde arkadaşlarınız var çoğu zaman dışarıda oluyorsunuz çok güzel bir şey bu sizin adınıza mutlu oluyorum ama insan biraz da empati yapar amk, ulan her gün evdeyim lan sabah kalkıyorum bilgisayar başındayım forumlarda takılıyorum, belki online ortamda insanlarla muhabbet ederim diye, amına koduğumun dışarısına çıkıyorum kahve içmeye gidiyorum herkes muhabbet ediyor herkes sevgilisiyle herkes takılmaca, yani yargılamıyorum bunları herkes kendi şehrinde herkesin kendi hayatı var bu da benim hayatım belki ben yaptım bu hayatı kendime ama, bilmiyorum ya işi düştüğünde yazan sonra bir kenara , çöpe atan herkesin anasını sikeyim
I
7 ay
Kişisel Blogum
https://omertahaoztop.com.tr/

Kendimi anlattığım, izlediklerimi , kişisellerimi ve sıkıntılarımı anlattığım bir blog sitesi. Site yavaş yavaş oluşturuluyor , yeni içerikler eklenecektir.
I
10 ay
Uçuşlar ne durumda?
Merhaba arkadaşlar,

Ben İstanbulda oturuyorum, erzurumda üniversite okuyordum ve malum corona yüzünden eve gelmek zorunda kaldım, ben tek kişilik apartta kalıyorum ve aparta 2 aydır gereksiz yere para veriyoruz ve bu durum benim haliyle canımı sıkıyor. Şimdi de YÖK açıklama yapmış yüz yüze sınav olmayacak diye yani bu dönem bitti gibi bir şey. Ve benim Erzuruma gidip eşyalarımı alıp aparttan da çıkış yapmam gerekiyor, hem hiç kıyafetim yok hem de bütün eşyalarım orada 1-2 günlüğüne gidip gelmeyi düşünüyorum. Ama e devletten seyahat izninde otobüs ve özel araç var uçuşlara dair bir şey yok. Ne yapmam gerekiyor , yardımcı olabilirmisiniz psikolojik olarak çok yoruldum
I
10 ay
Yazılımda Yol Haritası için Tavsiyeler
Merhaba Arkadaşlar,
Birçoğunuz bana çok geç kalmışsın falan diyecek ama zararın neresinden dönersen kardır diye düşünüyorum.

Ben 4.sınıf öğrencisiyim psikolojik sebeplerden(şehire alışamama vs.) derslerime , programlamaya yeteri özeni gösteremedim maalesef ve okulumu 1 sene uzattım. Ben de bu okulun 1 senesi uzamasını avantaja çevirmek için bu sene itibariyle adam akıllı artık psikolojik sıkıntıları bir kenara bırakıp çalışmaya başladım. İlk yaptığım şey Python üzerinden başlamak oldu. Python da çok sıkıntım yok ama OOP,Algoritmalar gibi konularda bazı eksikliklerim var.

Ve sizden yardım istiyorum tam anlamıyla hangi kavramları kavramam gerekiyor, hangi kavramları bilirsem yoluma hızlı bir şekilde devam etmek istiyorum.

Ve kafamı karıştıran diğer bir nokta ise hangi alan üzerine geliştirmek istediğim. Aklımda siber güvenlik ve web geliştirme var. İlk pythona başlamamın nedeni hangi alan üzerine kendimi geliştireceğime karar verip Python frameworkları üzerinden ilerleyebilirim hem vakitte kaybetmem.

Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim
I
10 ay
Hayat ellerimden kayıp gidiyor
Huzurlu veya mutlu olabildiğim bir saniye bile yok. Hayatım tamamen her şeyi düşünmekle, en ufak şeylere moral bozmakla geçiyor. Çevremden ve arkadaşlarımdan nefret ediyorum sürekli. Anlayamıyorum insanlar nasıl bu kadar rahat olabilirken ben bir saniye bile rahat olamıyorum. Hiçbir şekilde eğlenemiyorum, hiçbir şeyden keyif alamıyorum, gülsem bile içten gülemiyorum. Yaşım daha 21; ama o kadar yaşlanmış hissediyorum ki anlatamam. Çevremdeki insanlar gülüp eğlenirken, ben de onları kıskanarak ben niye mutlu olamıyorum diye kendime acı çektiriyorum. Çevremde çok denebilecek insan var ama sanki varla yok arasında gibiler. Sanki bana sadece işleri düştükleri, dertleri oldukları zaman geliyorlar gibi ama benim bir derdimde paylaşabileceğim hiç kimsem yok. Coronavirüs yüzünden zaten evdeyim evden de bunaldım, tek başıma kafamı dinleyemiyorum falan. Ani ruh değişimleri yaşamaktan sıkıldım, eğlenmem gereken yerde bile düşüncelere kapılıp sürekli huzursuz olmaktan sıkıldım. Psikiyatri, psikolog hepsine gittim ilaç kullandım ama hiçbir işe yaramadı. Yani ne olması gerekiyor benim az da olsa huzurlu, rahat hissedebilmem için ölmem mi gerekiyor. Eğer çözüm ölümse artık ciddi ciddi düşünüyorum. Çünkü hayatım bir film senaryosu gibi elimden kayıp gidiyor ve ben sadece mutlu olanları uzaktan izliyorum.
I
12 ay
Psikolojik olarak hep dipte olmak
Evet , tam anlamıyla bu durumdayım. Her zaman psikolojik olarak dipte hissediyorum kendimi. Elimde olan şeyler için şükretmesini bilmiyorum. Şımarık ve bencil olduğumu düşünüyorum. Mesela çok beğendiğim bir klavye var onu almak istiyorum ama alamadığım için üzülüyorum. Veya okumak istediğim çok kitap var ama yeteri kadar param olmadığından alamadığım için sürekli dipte hissediyorum.

Bilgisayar mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim maalesef okulum 1 sene uzadı ve kendimi geliştirmek adına hiçbir şey yapamıyorum . Yaptığım tek şey her şeye üzülüp boş boş vakit geçirmek. Bir de dikkat eksikliği problemim var. Örneğin hiçbir şeye odaklanamıyorum ne film izleyebiliyorum ne kitap okuyabiliyorum ne de oyun oynayabiliyorum. Hemen bir şey oluyor kalkıyorum başından etrafta boş boş dolanıp dönüyorum ama tekrar o işe devam edemiyorum.Bir şeye başlayamıyorum anlayacağınız.

1.5 senelik bir kız arkadaşım var çok mutluyum beni iyi ettirmek için elinden ne geliyorsa yapıyor ama ben yine de yetinemiyorum. Sanırım berbat bir insanım. 2 senedir ilaç kullanıyorum ve faydası olduğunu da düşünmüyorum. Aklımda o kadar plan var ama başlamak için ne gücüm var ne başka bir şeyim.

Sanırım ben kötü bir insanım ve aşırı duygusalım. Allahtan tek istediğim benim canımı alması ama o da olmuyor. Hayatımı düzeltmeye nereden başlayacağım bilmiyorum her şey o kadar boka sarmış ki sanki dipten çıkamıyorum.
I
geçen yıl
Tükendim Artık Hiçbir Şeyden Zevk Alamıyorum
Merhaba Arkadaşlar,
Yaşım 22 Bilgisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Aşağıda anlatacağım sebeplerden dolayı maalesef okulum 1 sene uzadı. Artık o kadar dipteyim ki tükendim , hiçbir şeyden zevk alamıyorum eskiden deli gibi kitap okur film dizi izler oyun oynar vaktimi kendimi geliştirmeye harcardım ama 1.5 2 senedir hiçbir şey yapamıyorum. Ne kitap okuyabiliyorum ne film dizi izleyip oyun oynayabiliyorum. Hayatım o kadar boş geçiyor ki bütün günüm sıkılarak geçiyor. İçimden hiçbir şey gelmiyor. Uzun süredir nofap araştırmaları yapıyordum normalde 2 günde 1 fap yaparken etkilerini araştırıp forumda konuları okuyarak nofape karar vermiştim. 1 hafta nofap uyguladım ama sonunda aşırı sıkılıp tekrar bozdum. Şu an yine 1 hafta oldu bozmaktan çok korkuyorum.

Doktora da gidiyorum ilaçlar kullanıyorum anksiyete ve depresyon problemlerim var. Yardımlarınıza ihtiyacım var artık eskisi gibi kitap okurken zevk almak , dizi film izleyip, oyun oynayıp eğlenebilmek istiyorum. En önemlisi artık bölümüm adına kendimi geliştirmeye başlamak istiyorum. Motive olduğum zamanlar oluyor ama maksimum 2-3 gün kadar sürüyor.

Artık eski yaşam enerjime kavuşabilmek için ne yapmam gerek bilmiyorum , odaklanma problemim de var forumdaki konuları adam akıllı okuyamıyorum , vaktim boşa gidiyor ve çok üzülüyorum ama bunun için de bir şey yapmıyorum o daha çok üzücü....

Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Artık bıktım,usandım bu durumdan.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.