MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Teğmen
31 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
geçen ay
.

.

B
7 ay
.

.

B
2 yıl
sorun çözülmüştür
kapanabilir sorun çözülmüştür
B
2 yıl
Şimdiye kadar hiç duymadığınız laptop speaker sorunu
Başlığın sebebi internet üzerinden araştırmalarım neticesinde böyle bir sorunun daha önce yaşanmadığını tespit etmem ve daha sonra en yakın laptop tamir yerine gittiğimde tamircinin şok olması; iyice şaşırmama neden oldu.
Soruna gelicek olursak, speaker gayet stabil bir şekilde çalışırken yüksek ses gelmesi sonucunda ses gelmeyi bırakmasıdır tekrar düzelmesi için laptopı yeniden başlatmam gerekiyor. Biraz daha açmam gerekirse mesela orta ses seviyesinde duyabileceğim yükseklikte bir müzik dinliyorum diyelim, sesi yükselttiğimde ise biranda ses kesiliyor daha da ses gelmiyor. Ayrıntılara gelicek olursak ses seviyesini %100 yapınca direk kesilmiyor speaker üzerinden yüksek seviyede ses gelmesi sonucu ses kesiliyor.
Pek bir bilgi ve deneyimimin olmamasıyla beraber tahminimi söyleyecek olursam; donanımsal olarak sıkıntısı var ve değişmesi gerekir. Sizlerin bu konuda cevabı nedir?
Bu konuyu aslında açma isteğim sorunun çözülüp çözülmemesinden ziyade cidden bu sorunla karşılaşan ilk kişi miyim?
B
2 yıl
3. Nesil Ryzen İşlemciler Hakkında 2 Sorum Var
B
2 yıl
Excelden Anlayanlar Yardım Lütfen !!!
Prim hesabı için bir formül oluşturamadım. sağdaki tabloya göre bir formül söyleyebilecek var mı?

B
3 yıl
Toshiba L755-164 Fiyat Önerisi
i3-380M GT 525M 4GB RAM ürünün genel özellikleri bunlar batarya bitik temiz kullanılmış satmak istiyorum. 4-5 bilgisayar dükkanına sordum 350-500 arası fiyat verdiler. fiyat olarak ne yazmalıyım önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
2. El işlemci tavsiyesi
Cs go oynamak için anakart işlemci almayı düşünüyorum araştırdığım kadarıyla cs go işlemci bazlı ve tek çekirdek performansına önem veriyor i5-4690 ve 4670 gibi 2 işlemciyi buldum fakat fiyat olarak 2. El 450₺ den başlıyor amd ve ya intel takıntım yok f/p olarak uygun bir işlemci almayı düşünüyorumDaha masraflı olmasından dolayı hız aşırtma pek düşünmüyorum ama başta dediğim gibi f/p ölçüsünde işime gelirse neden olmasınElimde kasa 400 Watt Zalman PSU ve SSD bulunuyorBütçem anakart işlemci için max 700-800₺ olarak düşünüyorum fakat hepsini kullanıcam diye bir kıstas yok örneğin %20 ekstra performans için ekstra 300-400₺ vermek istemem.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
B
3 yıl
Xeon E5450 + GTX 1050Böyle birşey mümkün olabilir mi kafamı çok karıştırdı bende 2. El sistem toplamayı düşünüyordum bu bileşenler ile bu performanslar olabilir mi

Elimde gtx 750 var büyük bir performans farkı olmaz diye düşünüyorum 1050 ile arasında
B
3 yıl
MSI A68HM E33 ANAKART MAX RAM FREKANS DESTEĞİ
MSI A6HM E33 Anakart 2400 MHz çalıştırır mı E33 v2 anakartların çalıştırdığını gördüm 2400 MHz de çalıştırınca mavi ekran hatası veriyor sebebi oc yapmak mıdır?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.