Herkese merhaba,
Ben Bitlis Ahlat'ın bir köy okulunda görev yapmaktayım. Tahmin ettiğiniz gibi okulumuzun yardıma ihtiyacı var. Öncelikle akılda soru işareti kalmaması için birkaç konudan bahsetmek istiyorum. Ben bu sene atandım ve atanmadan önce öğretmenler o kadar kırtasiye yardımı alıyor bu para nereye gidiyor diye sorardım kendime. İnsan işin içine girince anlıyor durumu. MEB özellikle köy okullarına gram yardım yapmıyor. Okulun bütün giderleri öğretmenler tarafından karşılanıyor. Size sadece şunu örnek vereyim sene başında okulu öğretmenler olarak boyadık ve boyacı parası verip adam tutmatı geçtim boya parasını bile cebimizden karşıladık. Kaloriferimiz arızalandı yine öğretmenlerin cebinden . Her ay toner parası , kağıt parası ve daha birçok ıvır zıvır hususları saymıyorum bile.


Şimdi gelelim yardım hususuna. Öncelikli ihtiyacımız kitap. Evinizde 1-8 sınıf düzeylerine uygun kitaplarınız varsa bunlara talibim. Bunun dışında bilim çocuk , bilim teknik tarzı kültür dergilerinin de yardım için güzel bir düşünce olduğunu düşünüyorum.

Ben fen ve teknoloji öğretmeniyim ve aynı zamanda bilişim teknolojileri dersine giriyorum. Okula ilk geldiğimde 15 bilgisayar vardı ve hiçbiri çalışmıyordu. Bunların 12 tanesini 2 tane güç kaynağı ve bir işlemci alarak çalışır duruma getirdim. Fakat bunların 7 tanesinin klavyesi 5 tanesinin de mouse u yok. Elinde kullanılmayan bilgisayar parçaları ve klavye mouse ikilisi olan varsa ve gönderirse çok sevinirim.Bu yardımlar sadece benim okulum için gerekli değil. Türkiye'de binlerce okul bu durumda. Bana gönderemeseniz bile etrafınızdaki okullar bu yardımı bekliyor.
PTT kargo kitap yardımlarında %50 indirim uyguluyor.

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.