MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
08 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Cevap: Samsung Galaxy Note 2 Kullanıcılar Kulübü ANA KONU - İlk Sayfayı OKUYUN
quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

quote:

Orijinalden alıntı: maakman

bugün itibarıyla telefonum servisten geldi.
Çerçeve, kapak, batarya, hoparlör, şarj kablosu, şarj soketi değişti; yenilendi. Proximity sensor kasa açıklığından dolayı tozla dolmuş temizlendi.
Garanti bitmeden bir daha çıkmış olduk yola :)


servise gönderirken şikayet ne yazdın?

"Yaklaşık 1.5 senelik kullanımın ardından telefonumda bazı aksaklıklar oluştu. Aşağıda sıraladığım bu sorunların tarafınızca garanti kapsamında tamir edilmesini talep ediyorum. Sorunlar;
1) Geç şarj oluyor şarj aleti eski performansında değil başka kablo ile denediğimde şarj süresi normal.
2) Orijinal bataryayı kullandığımda telefon sürekli yeniden başlatılıyor. Son zamanlarda şarj süresi de ciddi manada azaldı. (Şarj süresi 24-30 saat ilk aldığım zamanlar şu an 10-12 saat) İki haftadır daha sonradan dönüşümlü olarak kullanmak için aldığım yine orijinal Samsung ürünü olan bataryayı kullanarak idare ediyorum.
3) Telefonu ilk aldığım günden beri harfiyen kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde kullanıyorum. Bunlara ek olarak bir tane 2. Maddede belirttiğim şarj ve telefon standı olan batarya (extra battery kit) ve protective cover+ temin ettim ve bunlarla kullandım. Protective Cover kullanmama rağmen yan metalik çerçevede ve arka kapak üzerinde benden kaynaklanmayan deformasyonlar oluştu ve silmekle veya temizlemekle geçmiyor. Yan metalik kısımdaki soyulmalarda fark edileceği üzere kulaklık girişinde yoğunlaşıyor. Ek olarak kullanım kılavuzunda(sayfa 9) belirtildiği gibi ekran koruyucu kullanmayın ekran çizilmez uyarısına binaen ekran koruyucu kullanmadım fakat sol üst köşede derin ve diğer kısımlarda ise kılcal çizikler oluştu. Bunlar normal kullanım esnasında oluşan çizikler, telefon herhangi bir şekilde düşme veya çarpma yaşamadı. Yine çerçeve kenarında ve üst kısmında (bildiğim ve diğer kullanıcılardan gördüğüm kadarıyla ilk üretim telefonlarda kronik bir problemdi) aldığım zamandan beri boşluk bulunmakta. Kullanıma mani olmadığı için çok üzerinde durmadım ama boşluğun giderilmesi hoş olur.
4) Hoparlör arada cızırtı yapmakta ve ses patlaması olmaktadır.
5) Kalem ucu eskisi gibi hassas değil, çok aktif kullandığımdan dolayı işlerim sırasında sıkıntı oluşturmakta. Yine arka kısımda soyulmalar mevcut.
6) Proximity Sensor (Yakınlık Sensoru) tam verimli çalışmıyor. Şöyle ki telefon görüşmesinden sonra veya konuşma devam ederken telefonu kulağımdan uzaklaştırınca ekran açılmıyor. Menü veya kapatma tuşuna bastığımda anca aktif hale geliyor.
7) Ekranın üst bildirim çubuğu kısmında beyaz bir iz oluştu. Ekranın üstümden yaklaşık 0.5cm aşağıya kadar olan kısım (bildirim çubuğunun olduğu kısım) iz bulunmakta. Özet olarak ekran, proximity sensor, hoparlör, çerçeve, kalem, batarya, şarj aleti ve arka kapaktan şikayetlerimi yukarıda belirttim. Tamir veya değişim yapılması gerekmektedir. İlginiz için şimdiden teşekkür eder, iş sürecinde telefonu aktif olarak kullanmam dolayısıyla bu işlemlerin en kısa sürede yapılarak tarafıma geri gönderilmesini dilerim."

diye yazmıştım :)
7 yıl
Samsung Galaxy Gear Fit Kullanıcıları Kulübü
Cihaz kullanıcıları ve adayları arasındaki bilgi alış verişi & paylaşım ve sohbet yapabileceğiniz bu konuya kimseyi mesajları ile incitmeyen, insanların kişilik haklarına saldırıda bulunmayan herkes davetlidir.

Samsung Gear Fit teknik özellikleri

Ekran: 1.84 inç Curved Super AMOLED (432×128)

Bağlantı: Bluetooth v4.0 LE

Sensör: İvmeölçer, Jiroskop, Kalp atış sensörü

Boyutlar: 23.4 x 57.4 x 11.95 mm Ağırlık: 27g

Batarya: Standard 210mAh (normal kullanım: 3-4 gün, düşük kullanım: 5 günden fazla)

Ek özellikler: Adım sayar, Egzersiz, Kalp ritmi, Uyku, Kronometre, Zamanlay
ıcı


Herşeyden önce bileğimdeki bu cihaz 'bildiğim kadarıyla' ilk kavisli ekran örneklerinden, yani kısacası bir dönüm noktasının başlangıç kısmında..

Gear Fit saat olarak işlevini çok güzel bir biçimde yerine getiriyor

2-3 günde bir şarj etme zorunluluğumuz olması en büyük dezavantajımız gibi görünüyor

saat özelliklerinin yanında Gear Fit'i özel bir cihaz yapan egzersiz takibi ve fitness koçu iddiasında olması aslında..
ben daha önce bu tarz bir cihaz kullanmamış olmakla birlikte amaca hizmet ettiğini söyleyebilirim..

normal yürüyüş koşulları içerisinde adımları gayet güzel sayıyor, kalp ritmi mantıklı sonuçlar veriyor farklı yaşlarda kişilerde denediğimde olması gereken aralıklarda sonuçlar alıyorum(henüz 2 gün oldu alalı)

Galaxy Note 2 kullanıyorum şu an Ditto Note 3 V5+ rom'undayım (kısacası çakma S5'im var ) telefonla bağlantı uyumluluk olarak herhangi bir aksaklık görmedim.
Telefona bağlamak için "Galaxy Gear Fit Manager" programını kurmamız ve "Gear ile Egzersiz" adlı programı da ölçülen verileri depolamak için kullanmamız gerekiyor..
(Unutmadan bunlar Samsung Apps'da bulunuyor, Google Play'de mevcut değil)
Sanırım çakma S5 olduğundan ben S-Health ile veri senkronizasyonu yapamadım, elinde S5 olur da yapanlar olursa onların da yorumunu bekleriz..

Gear Fit'in bir diğer özelliği 'Sleep Tracking' yani uyku monitörü
tam olarak nasıl yorumlayacağımı öğrenememekle beraber toplamda hareketsiz uyku yüzdesine göre çalışıyor.(şu an ki oranım %85 hareketsiz uyku ?)

Bunun haricinde saat normalde kapalı duruyor kolumuzu saate bakar gibi çevirdiğimiz anda ekranı açıyor ve kullanmazsak 10sn boyunca açık kalıyor.
-Telefondan bildirimler alabiliyoruz(bunun için en fazla 10 uygulama seçebiliyoruz)
-Müzikçaları kontrol edebiliyoruz
-Zamanlayıcı, Egzersiz ve Kronometre seçenekleri de mevcut
-Ayrıca cihazımı bul seçeneği ile aslında çok da kolay kaybolamayacak Note 2'mi bas bas bağırtıyor :)

ilk konum olması hasebiyle uyarılarınızı göz önüne alacağımı belirtiyor, sürç-i lisan ettimse af diliyorum..
iyi forumlar..
Şimdilik konu olmadığı için direk konuyu açmış bulunuyorum, kullandıkça yorum ve incelemelerimi daha detaylı yazacağım inşallah...


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.