MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
80 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
İkinci El Ürünlere Sıfır Ürün Fiyatı İsteyenler Ne Zaman Bitecek ? (SS'li)
Merhaba arkadaşlar. Artık gına getiren, muhtemelen çoğu kişinin yaşadığı olaylardan bahsetmek istiyorum. İkinci el piyasası veya bizim çakal satıcılarımız. Baştan söyleyeyim ölücü değilim, sadece bir ürünün değerinde alınıp/satılmasının taraftarıyım. Sıfırı 3000 lira olan telefonu aylarca kullanıp 2700 liraya satmaya çalışmak veya 3000 liraya alıp, kullandıktan sonra mağazada 3500 liraya satıldığını görüp 3200 liraya satmaya çalışmak sizce normal bir durum mu, yoksa çakallık mıdır ? Son olarak biraz önce yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Konservatuvara hazırlandığım için bir piyanoya ihtiyacım var. İkinci ellerine bakmak istedim. 3 Yıl önce tanıtılmış, 2 yıldır kullanılan ve şu anda üretimi olmayan üstüne yeni bir modeli tanıtılmış bir ilan gördüm. Şu an yeni çıkarılan üst modelinin sıfırı nakit 7000 liraya satılıyor. Arkadaş o kadar kullanmış, garantisiz ürüne 6000 lira fiyat çekmiş. Biraz sitem ettim engel yedim . Sizce bizim ülkemizin satıcıları mı çakal ? Yoksa benim bildiğim usül mü yanlış ?


2 yıl
Gelecekte Ne Yapacağım Bilmiyorum- Yardım
Herkese iyi akşamlar. 19 yaşında bir kardeşiniz olarak ciddi bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İleride ne yapmak istediğimi, nelerden tam anlamı ile hoşlandığımı, neyi meslek edinmek istediğimi bilmiyorum. 2017 yılında Marmara üniversitesinde tercümanlık bölümünü kazanmıştım ama yaşadığım sorunlardan dolayı bıraktım. Ardından psikotik belirtisiz ağır depresif nöbet teşhisi olarak adlandırılan bir sürecin içinde buldum kendimi. Dağcılıkla uğraştım pasif intihar yolu gibi geldi, kaya tırmanışı ile uğraştım mesela. Aradığım mutluluk veya ağızdan çıkacak işte bu cümlesini bulamadım. Ardından bisiklet sporu ile ilgilenmeye başladım ve 1 aylık bir sürede ani bir karar ile Orta asya gezisine bile çıktım. Ardından fotoğrafçılık ile uğraştım bir süre, ardından kısa film yapımcılığını denemeye çalıştım.

Hepsinde çoğu şey eksikti, bunun için yasarım be dediğim olmadı. Meditasyonla bile ilgilendim, terlemekten başka pek bir işe yaramadı.Xanax abilify ve zedprexi alkol ile beraber alıp sonsuza kadar uyumayı denedim, o da olmadı. Serbest dalışa merak saldım, bir eğitmen ile 45 dakikalık telefon görüşmesi yaptığımı hatırlıyorum ama neden ilgilenmedim bilmiyorum.Ardından ilk defa gittiğim bir konserden sonra içimdeki duyguları (ölüm düşünceleri,umutsuzluk, pişmanlık derken liste uzar) somut bir esere dökme güdüsü ile müzik ile uğraşmaya başladım. Temmuz ayından beri konu başlığı aynı ama alt başlıklar sürekli değişiyor. Yok şu tarzı yapayım bunu da yapayım bir hafta sonra başka bir tarz yapayım diyorum. Bu sürede İstanbul üniversitesinde dilbilim bölümüne geçiş yaptım. Bir ay kadar gittikten sonra beni zerre heyecanlandırmadığını fark edip onu da bıraktım. Müziğin aradığım şey olduğunu düşünerek kredi çekip kendi odamı stüdyoya çevirdim. Şu aralar başka bir ülkede yeni bir hayat kurmayı düşünüyorum. Gerçekten aradığım şeyin bu mu veya ne olduğunu düşünüyorum ama bilmiyorum. 2 hafta öncesine kadar bir yerde temizlik görevlisiydim borçlarımı ödemek için mesela.(Maaşım stüdyo için çektiğim krediyi anca ödüyordu, Kyk kredim bir gezimin borcunu ödüyor mesela, aileme verdiğim maddi zarar aşırı fazla, hâlâ da bitmiş değil bu etkinliklerin maliyeti.). Üstelik bunlar uyguladığım planlarım, bundan çok daha fazla olup uygulamadıklarım var.

Kullandığım antidepresif, antipsikotik ve anksiyolitik ilaçlar sanırım beni aşırı derecede yıprattı ( 3 farklı ilacı aynı gün kullandığımı hatırlıyorum.), psikoterapilerden pek fayda göremedim süreklilik olmadığı için. Dertleşeceğim 1 belki 2 kişi var. 2 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ tam olarak gelecekte ne olacağım, ne yapacağım bilmiyorum ve buna dair bir planım yok (vardı ama eski motivasyonumdan eser yok.). Sizce ne yapmalıyım ? Hayat konusunda deneyimli herkesden tavsiyelere ihtiyacım var. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim :) .
3 yıl
Hayal Kırıklığından Geride Kalanlarla Mücadele
İyi akşamlar arkadaşlar.İçimdekileri biraz dökmek istiyorum,belki verebileceğiniz tavsiye iyi hissetirebilir diye düşündüm.Şu an 18 yaşındayım,Bundan 2 yıl önce düşünmeye başladığım bir fikrim var idi.Başka ülkeye yerleşip,sıradan,monoton ama huzurlu bir hayata sahip olmak.Onun öncesinde 2016 Ocak gibi Almanya'ya yolum düşmüş idi.Nedense aşık olmuş gibiydim o jilet gibi dümdüz caddelere,sessizliğe.Ardından 2016 Ağustos gibi ekşide tesadüfen denk geldiğim Almanya'da üniversite okuma kılavuzu sayesinde bu ülkeye yerleşme kararı aldım.Kısa keseceğim.24 Ay boyunca sürekli bu plan üzerine hayaller kurdum,maddi hesaplamaları yaptım,gereken şartları sağladım(üniversiteye kayıtlı olmak,Almanca bilmek).Evleneceğim kadın,işim,çocuklarım,mutlu mutlu yaşarkenki ben ... Hepsini tasvir etmiş idim zihnimde.Hepsi orada olacaktı.Üniversite sınavına bu motivasyon ile girdim,sayesinde Türkiye'de 7917. oldum.Bir fabrikada iş buldum,maddi ihtiyacı karşılamak için çalıştım ardından Marmara Almanca Tercümanlığı kazandım.Okula başladım,motivasyonumda düşüş oldu.Derdimi bu fabrikanın sahibine anlattım,burs sağladı bana,masraflarımı karşılayacak,orada iş bulacak idi.Ama haysitetsiz akrabalardan biri ''Sen işçi çocuğusun,ne işin var Almanya'da ? '' dedi ve tüm planlarım alt üst oldu.Okulu bıraktım,destek almaya başladım,3 antidepresif,1 antipsikotik,1 anksiyolitik ilaç kullandım,inat ettim,burada yaşamam dedim ve 2 defa intihar teşebbüsünde bulundum(bilmiyorum,belki 3 ilacın aynı anda kullanılmasına denk geldiği için de olabilir).Kafamı dağıtayım diye dağcılığa başladım,ardından kaya tırmanışına.O hayal kadar zevk vermedi,ikisini de bıraktım.Bir blog açtım,bisikletimle orta Asya turuna çıktım depresif düşüncelerden uzaklaşmak için,iyice benimle geldiler.Ardından fotoğrafçılığa falan başladım.Kafamı az da olsa dağıtmaya başladım ama ne zaman o hayali kurduğum zamanlarda dinlediğim şarkılardan birisi çalsa bir yerde,tüylerim diken diken oluyor.Üzülüyorum,moralim alt üst oluyor.Ah Ali ah diye geçiriyorum içimden.Üzgün olduğum zamanlarda daha derin düşünüyorum bu hayal kırıklığını.Sanırım hâlâ kabullenemedim bu hayal kırıklığını.Sizce nasıl kurtulunur bu hayal kırıklığı kırıntılarından ?
4 yıl
Kesin Diyebilir Miyim ?
İyi geceler arkadaşlar.Dil-1 sıralamam 7917 istediğim yer ise Marmara Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık.Geçen yıl 10500 le kapatmış.Kesin gelir mi sizce ?
4 yıl
Tek Tercihle İstediğim Bölüme Kesin Girer Miyim ?
İyi akşamlar arkadaşlar.Marmara Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bolümünü istiyorum.Geçen yıl 405 puan 10500 sıralamayla kapatmış.Benim 424 puanım 7917 sıralamam var.Kesin bu bölüme girer miyim tek tercih yapsam ?
4 yıl
Almanca Mütercim Tercümanlık Okumak Doğru Bir Karar mı ?
İyi akşamlar arkadaşlar.Ygs-lys netlerim Almanca mütercim tercümanlığın çok çok üstünde o yüzden garanti diye bakıyorum .Burda 1 yıl Almanca eğitimi aldıktan sonra Almanya'da üniversite okumak istiyorum.Ama olur da gidemezsem diye korkuyorum ve çevremde çoğu kişi Almanca okuma önü açık değil vs. diyor ama ben Almanya'ya gitsem de gitmesem de severek okuyacağım.Sizce Almanca mütercim tercümanlık okumak mantıklı mı ? Gidemezsem mezun olunca işsiz kalma falan olur mu ? Teşekkürler
5 yıl
2500 Liraya Bu Yaz Neler Yapılabilir?
İyi günler arkadaşlar.2500 Liram var.Ygs-lys öncesi ve hazırlık sırasında yapılabilecek aktivite-spor önerilerinizi bekliyorum .
5 yıl
2000 Liraya Bisiklet mi 10 Günlük Almanya Gezisi mi ?
İyi günler arkadaşlar.Sizce 2000 liraya 10 Günlüğüne Almanyada akrabama yanına gitmek mi yoksa bisiklet mi ? Daha önce Almanyaya da gittim bisiklette sürdüm ama mtb idi.
5 yıl
20 Günde Nasıl 400 Lira Bulabilirim ?
20 Gün içinde 400 tl bulmam gerek arkadaşlar.İddaa oynadım 50 liram gitti ama hala devam etmekte olan 3 kuponum var .Haftasonları çalışayım dedim ama yazın çalıştığım yerin elemana ihtiyacı yokmuş.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
5 yıl
Sizce Ne Yapmalıyım ? (Kız Konusu)
İyi akşamlar arkadaşlar.Okulda bir kız var arkadaşlarımın sınıfında.Bu kızdan hoşlanıyorum.2 Tane de yakın arkadaşı var bunlarla arayı yapmak için Almanya'dan geliyorken çikolata falan aldım çokta memnun oldular .Her neyse arkadaşlarına söyledim falan yardımcı olmaya çalışıyorlar gibime geliyor.Bir keresinde dışarı çıkalım dedim 4 kişi olunca hoşlandığım kızla konuşamadım .İkinci defa da aynısı oldu ama 3.deneyişimde arkadaşları gitti ama sadece 5 dk falan konuştuktan sonra hoşlandığım kızda gitti.Çok utangaç dedi arkadaşları.Biraz yürüyelim mi dediğimde illa ki arkadaşını istiyor.Bunun ardından bir kez daha arkadaşıyla gittik yine konuşamadım.

Bugün de bir arkadaşı gelmemişti kızın.3 Kişi okulun koridorundaydık.Arkadaşını birisi aradı 2.defa başbaşa kalmıştık sonunda.Dışarı çıkalım mı istersen dediğimde gerek yok dedi.Utangaçlığının sebebi ben miyim yoksa başka bir şey mi var dedim.Yoo dedi.Senin gibi iyi birisini yakından tanımak isterim dedim.Güldü falan daha fazlasına gerek yok gibi bir şeyler dedi.Ayrıca Almanya'da kaldığım akrabamın kızına bir kız var ona ne hediye alabilirim dediğimde eski sevgilisinden hediye kolyeyi verdi .Onun için de hatıra olduğu için direk vermek istemiyorum maddi değerinin yanın da manevi değeri çok yüksek .Sizce ne yapmalıyım ? Duygularımı açmalı mıyım kolyeyi vermeli miyim yardımlarınıza ihtiyacım var .Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.