MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
O

Teğmen
22 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
6 yıl
godaddy paneli üzerinden girebildiğim wordpress siteme wordpress.com üzerinden giriş yapamıyorum.
Merhaba,Arkadaşlar bir süre önce wordpress tabanlı bir site kurmak istedim. Bunun için önce freehostingnoad.com üzerinden ücretsiz barındırma alıp bunun üzerine wordpress kurdum. Herşeyi adım adım, kendi kendime öğrenerek yaptım. Sonra ise godady sitesinin bir kampanyasıyla buradan alan aldım. domain zaten godady'den alınmış olduğu için domaini godaddy'nin nameserverlerine yönlendirdim. freehosting'deki hesabımı ise sildim. şimdi godaddy'nin yönetim paneli üzerinden rahatça wordpress yönetim sayfasına girebiliyorum. fakat ben bunu wordpress'in cep telefonu uygulamasından da yönetebilmek istiyorum. Fakat bunu deneyince wordpress'e bir türlü giremediğimi fark ettim. Aynı şekild wordpress.com sayfasından da giriş yapamıyorum. Hangi e-postayı vs. denesem de hepsinde kayıtlı değil uyarısı alıyorum. Şimdi zaten bu konularda çok yeniyim, ama godaddy üzerinden wordpress yönetim paneline girebiliyorsam wordpress.com üzerinden de girebilmem gerekmez mi.misal, godaddy c-panel üzerinden girdiğimde ekteki sayfaya ulaşabiliyor ve idtesiğim değişiklikleri yapabiliyorum. ama oradaki e-postamla wordpres.com üzerinden veya cep telefonu uygulamasından giriş yapamıyorum. ben yarın bir gün sayfayı godaddy'den başka bir hostinge taşırsam ne olacak bu durumda o konu hakkında da bilgim yok şahsen. yardımcı olursanız çok sevinirim.O
7 yıl
Garmin Viago alıllı telefon uygulaması 2 TL, çevirimdışı harita 18 TL
Android için:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.apps.viagoiOS için:https://itunes.apple.com/app/garmin-viago/id853603997?mt=8Bu haritaların ve adres bulma tekniğinin Garmin marka navigasyonlarla aynı olup olmadığını daha önce garmin navigasyon cihazı kullanmış brileri söylerse çok sevinirim.NOT: Arkadaşlar uygulamanın kullandığı harita Garmin navigasyon cihazlarının aksine Başarsoft değilmiş. HERE Maps (Eski adıyla Navteq) haritalarını kullanıyormuş.
O
7 yıl
İphone 5 ile çekilen videolar PC'de sürekli takılarak ve bozuk oynuyor. Yardım?
Merhabalar,

Başlıkta sorunumu biraz olsun anlattım sanırım ama biraz daha açayım. Eşime aldığımız iphone 5 telefonu sık sık çocukların resimlerini ve videolarını çekmek için de kullanmaktayız. Videolar telefon üzerinde mükemmel bir şekilde oynuyor. Yalnız bunları bilgisayara aktardıktan sonra (dropbox üzerinde aktarıyorum) bilgisayarda bunları açtığımda videolar sürekli takılarak ve neredeyse çok yavaş, ses-görüntü birbiriyle senkronize olmayan bir şekilde oynuyor. Videolar MOV isimli bir uzantıya sahip. VLC, gom player ve tabi en sonunda quicktime ile de denedim ama ne sorunun nereden kaynaklandığını, ne de bunu nasıl düzelteceğimi bulamadım. Yardımcı olan olursa çok memnun olurum.
O
8 yıl
Lastik Havası Ne Kadar ve (en önemlisi) NASIL basılır?
Herkese Selamlar,Arabadan maalesef pek anlamıyorum. Hatta sırf bu sebeple de ilk arabamı sıfır aldım :) İkinci el almaya cesaret edemedim. Ki, gene araba sürmeyi de onda öğrendim :)Kullandıkça bir çok şeyi öğreniyorum. Yalnız maalesef çoğunuza basit gibi gelen bir çok konuda hala eksiğim var. Mesela arabayı aldığım günden bu yana hiç lastiklerinin havasını kontrol etmek aklıma gelmedi! Yalnız geçenlerde kış lastikleriyle ilgili bir konuda bunun çok önemli olduğunu ve en az ayda bir kontrol edilmesinin gerektiğini okudum. Bunun üzerine arabanın kullanım kitapçığına baktığımda ise 14 günde bir kontrol edilmesi gerektiği yazıyordu. Peki benim araç ne kadardır lastik basıncı kontrol edilmemiş bir şekilde gidiyor dersiniz? Maalesef 18 aydır...Şimdi bu durum üzerine kullanım kitapçığındaki verilere baktım, pek de bir şey anlamadım açıkçası. Sonra bir benzincideki elemana "Lastiğe hava basmaktan anlıyor musunuz, yapabilir miyiz?" dedim, arkadaş "Şurada elektronik göstergeli alet var, kendiniz yapıyorsunuz" dedi. Artık ısrar da etmedim. Tabii nasıl yapılacağını bilmediğimiçin de kendim de yapamadım. Eve gelince Uzman Tv ve youtube'dan bunun nasıl yapılacağına dair videolara bakayım dedim, maalesef yeterince açıklayıcı bir şey yok.Şimdi öncelikle sorum öncelikle lastiklerdeki hava basıncının ne olması gerektiği? Bu bilgilerin benzin kapağında yazdığını da gene bu araştırmalardan öğrendim ayrıca :) Kapağın resmi de aşağıda:Araç Opel Corsa 1.3 Dizel. 2011 Model. (Temmuz 2011 trafiğe çıkışlı.)Şimdi sizce bu yukarıdaki değerlere göre aracın ön ve arka lastiklerine ne kadar hava basılmalı? O 320 vs. denilen değerler forumlarda vs. 32 vs. olan değerlere mi karşılık geliyor?Bir de tabii bu hava basma işini şöyle açıkça anlatabilir misiniz acaba?Yoksa hiç uğraşmayıp hava basma için servise mi gideyim?Bir de araç servisinde senelik bakıma da girdi. O sırada lastiklerin havasına da bakılmış mıdır acaba sizce? Çünkü servis faturasındaki işlem listesinde bunu gördüğümü hatırlamıyorum.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
O
9 yıl
Navigon Android Sürümü
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.