MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
07 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
149 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
10.000 Kişilik Seyirciyle Oynanacak Maç!
İspanya 5.000 kişilik konser verir de Türkiye durur mu?

Az önce gelen son dakika bilgisine göre Türkiye ile Letonya arasında oynanacak karşılaşma %15 kapasitede seyircili oynanacak. Karşılaşma Salı akşamı İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak. TFF, bu konuyla ilgili son dakika açıklaması yaptı.

Türkiye - Letonya maçına yüzde 15 kapasiteyle seyirci alınacak. https://www.bundle.app/app

Normalleşme süreci bitmiştir, sürü bağışıklığını da geçti bu kararlar, gerçekten dünyada görülmemiş bir vaka sayısı bekleyin önümüzdeki haftalarda. 30.000 vaka var iken böyle bir karar alınması soykırım kararından hallicedir, halktan nefret ediyorlar gerçekten.
2 ay
Yıllarca TürkNet'i Savundum Ancak İnsan Yerine Koymadılar
Forumda beni tanıyan tanıyor, normalde yıllardır üçüncül evimde altyapısı olduğu için TürkNet kullanıyorum ve olayları profesyonelce devraldıkları, terimsel konuştukları için herkese tavsiye ediyorum xDSL bazında. Ancak öncelikle yeni adresime taşırken eski numaramı taşıyamadılar, tamam veririz diyip sonra olmuyor dediler, nedenini de açıklayamadılar çünkü yeni personelleri iş bilmiyor. Firma büyüdükçe liyakatsiz personel alımı yaptılar sokaktan topladıkları lise mezunu adamlarla. Neyse dedim değişsin numara, olsun yani yapamıyorsanız strese girmeye gerek yok. Sonra yeni numarayla çok işlem yapmayınca yalın internete geçmek istedim. Bir ay oldu bir tane cevap vermediler, destek kaydı orada öyle açık duruyor. İnsan der ki abi bir aydır açık kaydımız var cevap vermemişiz ne bu burada? Yazıyorum kayda bir aydır bir kişi dönüp bakmadı. Dedim faturaya yansımaz çünkü yasa böyle başvuruyu yapınca 24 saat içinde fatura kesimi duruyor. Bugün faturaya baktım 10 TL kesmişler iptali için başvurduğum ama beni iplemedikleri şey için. Yani kusura bakmayın küçükken iyiydi ancak büyük firma olamaz TürkNet, başa çıkamıyor. Evet kendi içlerinde belki cihazları ve yönlendirmeleri kaliteli ama müşteri memnuniyeti yok artık. İnternetim kesilse bu pandemi günlerinde demek muhattap bulamayacağım. Forumda hep görünce iyisi kötüsü olur diyordum ama haklı buldum, eskisi gibi değil TürkNet. Ben yaşıyorsam herkes yaşar bunu çünkü ben her şeyi usulüne göre sürdürüyorum, yasa hukuk bilen biriyim. Ekran görüntülerini de ekliyorum. Ek olarak da bugün tüketici heyetine başvuruyu yapacağım, 10 TL için 25 TL ücret ödeyecek firma sırf işini yapamayan personel yüzünden.


6 ay
Ekim 2020 Fransa Krizi (Aşıları bile Fransadan alıyoruz!)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. "Fransa'da Müslümanlara bir zulüm varsa hep birlikte biz oraya da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Müslümanlara ait iş yerleri, evler, okullar hemen her gün faşist grupların saldırısına uğruyor." diyen Erdoğan, "Ben buradan milletime sesleniyorum; nasıl ki Fransa'da 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa, sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunlardan satın almayın" ifadelerini kullandı.


Fransa'ya sattığımız: 7.9 Milyar $

Fransa'dan aldığımız: 6.8 Milyar $

Net kârımız: 1.1 milyar $

Siyasetçi sorumsuz davranırsa bedelini kendi halkı öder.


Adamlarla olan ithalatımız zaten azalmış, bunun aksine ihracatımızın arttığı bir dönemde, bütün borçlarına rağmen adamlar insanlık gösterip sana aşı satmış, sen hala gidip "almayın ehuehehehe" diyebiliyorsan, ülkeden nefret ediyorsundur, ülkeyi ateşe atmak istiyorsundur.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cc/fa/d7/ccfad71bd1e491f6ee6624ead12fea71.png&t=0&width=480&text=1
6 ay
Türkiye Geneli Sıkıntı hk.
Bugün sabahtan beri bütün internet servis sağlayıcılarında bir problem yaşanıyor ve bu konuda açıklama yapılmadı. SOL'de ciddi yönlendirme hataları sebebiyle paket kayıpları, TURKNET'de kesintiler, VODAFONE'da komple kesintiler ve KABLONET'de ise yine kesintilerle ilgili bilgiler aldım. Sorun yaşıyorsanız genel bir sorun var ama bu konuda bir açıklama yok kimseden, yasa yok çünkü, hesap vermek zorunda değiller gibi. BTK'ya bildirin ekran görüntüleriyle, belki topluca şikayet olunca ufacık bir yaptırım olur.
8 ay
Bayi olayları hk.
Arkadaşlar biri bu olayları bana özetleyebilir mi? Neden bayilerde araç yok, yani hiç hakim değilim ama sürekli görüyorum. Şimdi bir de bayiler araçları ikinci elden satıyormuş gelse bile, anlamadım şimdi ben neden şu an bayiye gidip liste fiyatından ödeyip gelince alamıyorum yoksa bile? Yani bunlar koskoca milyar dolarlık şirketler değil mi yok mu genel merkezleri bunları kontrol eden? Telefondan farkı nedir mesela alım sürecinin, fabrikadan sipariş verirsin sıraya girersin, şimdi mesela bir de yok mecburi opsiyonlu olacak olaylarını görmeye başladım, kaplama vesaire zorunlu tutuyormuşlar, bunlar galeri değil ki firmadan alıp satan resmi aracı bayiler değil mi? Birisi bana işin genelini anlatırsa merak ettim, şu an elimde 500.000 olsa gidip 500.000'lik aracı alamıyorum yani? Fabrikaların üretimleri mi azaldı pandemide? Sıraya girince neden o anki değil de geldiğinde zamlı fiyatı ödüyoruz onu anlamıyorum. Yurtdışında neden bayilerde araç bulunabiliyor bulunuyorsa farkı nedir vaziyetin? Siparişle bile getirtemiyor muyuz, taaa Ekim'e atıyorlarmış insanları?
9 ay
07/08/2020 | İnternet Yavaşlatılması ve Sorunlar
Türkiye genelinde internette bir yavaşlatılma var fark ettiniz mi bilmiyorum, TürkNet'de kesintiler bile olmuş.
SOL F/O kullanıyorum 91'li sabit IP ile İzmir'den; 2 gündür ciddi bir yavaşlık var, hız testinde ortaya çıkmasa bile sayfaların açılması ve video stream buffer olayları gerçekten çok yavaş. Ne olacak bu vaziyet?
Hız Daraltılması Yaşanan ISS'ler (07/08/2020 Güncel):

  • TürkNet
  • Superonline Fiber

Hız testlerinde bir sorun gözükmüyor ancak durum böyle değil.
SOL F/O - İstanbul Turkcell Sunucusu:

SOL F/O - İstanbul Türk Telekom Asya Sunucusu:
10 ay
Amazon Prime Rezilliği ve Alex Rider (Haluk Bilginer)
Evet arkadaşlar ünlü ve başarılı bir sanatçımız global bir yapımda yer aldığı için seviniyorduk ancak yine insan yerine koyulmadık, yine hayvan muamelesi gördük Türk halkı olarak. Amazon yapımı Alex Rider 4 Haziranda yayınlandı, ancak Türk birinin başrollerde olmasına rağmen herhangi bir telif sıkıntısı olmaması gerekirken aylardır para verdiğim Amazon Prime'a eklenmedi dizi, yani anlayacağınız dizi kendi platformunda bile yok! Zaten 1-2 içeriği var diye devam ediyordum, artık Amazon Prime'ın Türkiye'de ayakta kalma şansı yok bu şartlarda. Herkesi iptal etmeye davet ediyorum, zaten 5-6 kişi kullanıyorduk.
geçen yıl
Ankara Çankay MNG Kargo Köpekleri Öldürme Teşebbüsü!
Doğruluğunu bilmiyorum ancak böyle bir şeyin tiyatrosu yapılmaz, böyle de altyapı kurulmaz, gerçek olduğuna inanıyorum, boykot ve suç duyurusu çağrısında bulunuyorum, MNG'yi arayarak ya da yazarak bu şubenin denetimden geçip sorumluların işine son verilmesini, başka yerde de iş bulmamaları için (insanlık adına) isimlerinin basınla paylaşılmasını umuyorum.
Söz konusu olay video, yazık;https://m.tiktok.com/v/6819289030274977029.html?u_code=dbm8f0kki9bde1&preview_pb=0&language=tr&_d=dbm8f34ldd9jj1&timestamp=1587809661&utm_campaign=client_share&app=musically&utm_medium=ios&user_id=6814853889155777541&tt_from=copy&utm_source=copy
Kasıtlı olmasa bile can alıcı bir ihmal var, ürüne sahip çıkamayıp canları umursamayarak başları yanmasın diye yapılan ihmal!
geçen yıl
Pratikte 1$'ın ₺12 olması!
PlayStation 5 tahminler ışığında ortalama $549 olacak bu da ortalama Türkiye'de kâr marjı ile ₺6999 bandından çıkacak. Karaborsa fiyatı da ₺8000 en az. Bu da pratikte 1$ = ₺12,7 demek. Türkiye de (±) %90 dışa bağımlı bir ülke olduğu için bütün bu vergilerle pratik olarak 1$ ₺12 civarındadır, belki de bir sene sonra bu mesajı alıntılayıp ₺20-₺30 olduğunda optimist herifmiş dersiniz, 1,7 olduğunda bilgisayar alınmaz diyen arkadaşımız gibi.
geçen yıl
PlayStation Türkiye Raydan Çıkmıştır, İhbar Ediyoruz! | PS Plus İadesi Alma Yöntemi Eklendi!
Evet arkadaşlar indirimleri kaldırarak şu karantina günlerimizde bizi iyice hayvan yerine koyan bu Türk düşmanlığına yeter diyoruz, bütün haber kanalları ve devlet kanallarına ihbarlarda bulunmanız için sizden rica ediyorum.

Düzenleme: Arkadaşlar bakın burada fiyatlara laf etmiyoruz, gelip buraya ekonomik yorumlar yapmayın, fiyat 1.000 TL de olsaydı bu konu açılacaktı, buradaki mevzuyu anlamayanlar lütfen terketsin konuyu, yine de mevzu burada bütün dünyadaki standart olan bir şeyi fırsatçılığa çeviren ekibe tepkidir. Ek olarak kimin ne olduğunu gördük, hedef göstermeyeceğim ancak yorumları incelerseniz kendini yayıncı diye tanımlayan bazı çevrelerin yaptığı insanlık dışı hareketleri de görebilirsiniz, prim vermeyin, izlemeyin, bunları izlemeyerek bir yere varabilirsiniz, ancak oyun almamanız gerekli bir tepki olmayacaktır, sebebini bilmesi lazım üstteki insanların bu tepkinin, amacımız bu, oyun almazsanız sadece yanlarına kalır yaptıkları. Yine de tabi oyun da almayın bu keriz piyasasında.

Öncelikle şu iki tane mail adresine mail atabilirsiniz; networksupport@uk.playstation.com ve help@uk.playstation.com
Mail şu şekilde - Abysm Nucleus'a ve ibo-wan'a teşekkürler (Ek olarak Store sayfasının görüntüsünü gönderebilirsiniz);
quote:


Dear Playstation UK,

I would like to inform you that the sales which are currently available in all European stores under the name of ''Mega March'' are removed in Turkish PSN store more than a week. Addition to that ''discounts'' tab was also removed from the website and online store without any explanation. Neither Playstation TR nor UK made a proper explanation for the removal of deals. We hope for the best and humbly ask your attention on this matter.

Thank you,
Kind Regards.


Türkiye Stokçuluk ve Fahiş Fiyat ihbarı için resmi WhatsApp hattı da bu; +90 552 189 01 89
Şöyle bir mesaj attım ben;
quote:


Merhabalar, ********** numaralı vatandaşım. Adım ***** *****. Fiyat artışı ve fırsatçılık bildirimi yapmak istiyorum. PlayStation Türkiye isimli firma İngiltereye bağlı olarak yıllardır ülkemizde online oyun satışı yapmaktadır. Normalde 'indirimli' oyun sekmesi ve fırsatlar sekmeleri mevcuttu yıllardır. Karantina günleri başladığından beri bu sekmeleri kaldırdılar ve tam fiyattan oyun satmaya başladılar, bütün dünyada genel olarak sunulan bu hizmet ülkemizde vatandaşları üçüncü seviye görüp kaldırıldı.
İlgili haber burada;https://www.donanimhaber.com/ps-store-turkiye-de-kampanyalar-kaldirildi-oyunculardan-tepki-var--119977
İlgili web sitesi;https://store.playstation.com/tr-tr/home/games
İlgili firma;https://www.playstation.com/tr-tr/footer/about-us/
Firma Türkiye kullanıcılarından sözde vergi toplamaktadır, yani Türkiye'de tanınan bir firmadır. İngiltere'ye bağlı olmasına rağmen Türkiye sorumluları bulunmaktadır;https://shiftdelete.net/playstation-turkiye-ulke-mudur-belli-oldu
Bu firmaya verilebilecek en güzel ceza Türkiye erişiminin engellenmesi olacaktır, sektördeki payları azalınca kendilerine gelecek ve kullanıcıları hayvan yerine koymaktan vazgeçeceklerdir, bu Türk düşmanlığıdır ve cezalandırılmalıdır.


Kişisel not: PlayStation Türkiye kapatılır umarım, UK'ye direkt bağlı olmak çoooooook daha kârlı.

PlayStation Plus İndirim Sayfası da burası, hiçbirinde indirim yok; https://store.playstation.com/tr-tr/grid/STORE-MSF75508-MEMBERSV2/1

Konu üzerinde bir arkadaşımız dile getirmiş, PlayStation Plus alırken bize "Özel İndirimler" vaadedilerek sözleşme yapılıyor, yani aldığımız hizmette "Özel İndirimler" de olmak zorunda, bu da yasal bir hak doğuruyor bize.

Bu adres üzerinden PlayStation Plus için iade bildirimi yapabilirsiniz;https://www.playstation.com/tr-tr/get-help/contact-form/#refund-request
Satın alma tarihine buradan bakabilir;https://store.playstation.com/tr-tr/subscriptions
İşlem numarasına da buradan bakabilirsiniz;https://id.sonyentertainmentnetwork.com
Benim yazdığım mesaj şu şekilde;
quote:


2019 yılında aldığım PlayStation Plus üyeliğimin bana vaadedilen özellikleri firmanız tarafından kısıtlandığı için yasal hakkım olan iade hakkımı kullanmak istiyorum. PlayStation Plus üyelerine olan indirimli oyunların sistemden kaldırılması ve bütün indirimlerin kaldırılmasından sonra üyeliği alırken sözleşmede de yazan ve hala sitede bulunan "Özel İndirimler" kısmı 1 haftadır çalışmıyor, bu yüzden iade ya da üyeliğimin 1 ay daha uzatılmasını talep ediyorum, aksi takdirde resmi icra yoluyla sözleşme şartlarının yerine getirilmediği için iade sağlayacağım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.