quote:

Orijinalden alıntı: HeliTeknik

quote:

Orijinalden alıntı: emrahuluer

Arkadaşlar bugün iPad air veya mini için biraz gezdim. Izlenimlerimi aktarıyorum.
Marketler ve cihaz rakamları:
-pupa da air de var mini de Apple Store taksitli rakamlar ile aynı satmakta. Ama nakit indirimi yok.
- esc de ikisi de var ve modele göre maksimum varsa 30-50 tl ucuz. Nakit de aynı ucuzlukta.
- vatanda da 50 tl daha uygun ama mini sadece Aydın gibi tek bir ilde gösteriyor. Aydınlı arkadaş varsa alabilir mi acaba:)
- teknosa da air de yoktu mini de olsa da piyasanın en pahalısı olurdu herhalde.
- n11 de air 16 gib wifi 1199 tl 111 tl world puanla. Mini gelince buradan ya da vatan dan enpara 100 lira iadesi bekliyorum. Aslında esc den hemen alacaktım ama geçen gün aldığım Apple tv yi 50 lira daha ucuza mediamarkt te gördüm ve biraz sinirlerim bozuldu.

iPad air ile mini retina karşılaştırması:
- cihazlarda yanyana sayfalar açtım. En çok da renkli olsun diye animasyon ve comic inceledim ve mini ekranının kötü değil ama air den soğuk olduğunu anladım. Air daha parlak ekrana değil ama daha canlısına sahip. Ama doğal olan mini deki. Sonuç olarak almamı etkileyecek bir şey olduğunu hiç düşünmüyorum. Yalnız eski mini ile yanyana koyduğumda mini 1 in ekranının ne kadar kötü olduğunu anlıyorsunuz.

Artık emin olduğum şey alacağım cihazın şu anda kesin olması. Sadece 16 mı 32 mi ve wifi mi hücresel mi olacağı. Rengi baştan belli space Grey.

4G modellerde GPS var ve navigasyon işine de yarıyor. Ayrıca dışarıda kullanırken internet paylaşımı yüzünden ateş gibi ısınan bir iPhone taşımak sıkıntı oluyor bir noktadan sonra. O yüzden 4G derim.

üstad ben de yedekte mobil modem var 15 gb de sınırsız vodafone. şirkette wifi, sürekli gittiğim restaurant-cafe de wifi ve evde wifi zaten standart tek düşüncem gps olayı