MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
20 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
131 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Binance'tan banka hesabına para aktarma

Arkadaşlar merhaba, Binance kullanıyorum. Acaba parayı bankanıza aktarırken hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

En az masraf kesen yöntem hangisidir, bilgisi olan var mı?

3 ay
Araba yerine at almaya karar verdim

Arkadaşlar merhaba, ayda 4-5 bin lira sabit gelirim var. Bu araç piyasası sayesinde bu gelirle benim, çıtır hasarlı bile olsa araba almam mümkün değil, bugün biraz düşündüm ve at almaya karar verdim.


Eve yakın bir yediemin otoparkı var, orayla konuşup atı oraya bağlamayı teklif edeceğim. Kabul ederlerse alacağım. Hayvanın üşümemesi için kapalı bir alan yapmayı da teklif edeceğim, pisliğini bilmem neyini de düzenli olarak gidip ben hallederim diye düşünüyorum.


Ayrıca bir üniversitede çalışıyorum, evime yaklaşık 7 km. uzaklıkta; okulun otoparkına bağlarım diye düşünüyorum; kışın ve yazın hayvanın zarar görmemesi için aynı teklifi okul yönetimine de sunacağım; gerekirse orayı da ben temizlerim. Hem okulda çocuklar falan da ilgilenir, isteyenlere tur falan da attırabilirim bahçede.


Bulduğum at aşağıda, sahibinden 4 yaşında. Atın geçmişini ve annesinin geçmişini aşağıda paylaşıyorum, eski TJK atıymış ve bir adet birinciliği de var.


Yarışları izledim, taklası, düşmesi, vuruğu kırığı yok. Bu işlerden anlayan arkadaşlar da yorumlarsa çok sevinirim.

Bir de E-5'e atla çıkmam sorun olur mu?İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-buyukbas-hayvanlar-at-arap-kisrak-893589344/detay


Benim at: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=73650


Annesi: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=16274


Benimkinin birinci geldiği yarış: https://www.tjk.org/TR/YarisSever/Info/YarisVideoAt/At?AtKodu=73650&Kosukodu=167500


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cb/9c/e1/cb9ce117d82c348dcc8aa6aa3248a39a.png&t=0&width=480&text=1Benim atın fotofinişi:


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/df/ea/4f/dfea4f2a2e4db5e601c5e3a83cabd43e.png&t=0&width=480&text=1
3 ay
.

Test mesajı, konu silinebilir.

3 ay
Ahmet Kaya tekrar terörist ilan edildi mi?

Arkadaşlar son günlerde Boğaziçi'nde gerçekleşen rektör protestolarında, halay çekenlerin söyledikleri, Ruhi Su türküsünden uyarlanmış Ellerinde Pankartlar'ın "Ellerinde sapanlar/vuruyor bu çocuklar/kalkın ayağa kalkın/biz şehirden siz köyden" versiyonunun terör propagandası sayıldığını okudum.


Peki şimdi 2013 yılında hükümet tarafından iade-i itibar yapılan, hatta ödül falan verilen Ahmet Kaya da tekrar terörist mi ilan edilmiş oluyor, çünkü biliyorsunuz kendisinin de aynı minvalde değerlendirilebilecek türküleri var; birkaç tanesini de aşağıda paylaşıyorum. (Diyarbakır etrafında tanklar var, tanklar var/Kuşatmışlar dört bir yandan kenti ordular.... diye devam ediyor)


Tamamen merakımdan soruyorum, son durum nedir bilgisi olan var mı; ona göre dinleyeceğim.


Son duruma göre şimdi kim terörist kim değil ortalık iyice birbirine girdi, Kültür Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığından ortak bir çalışma bekliyorum, lütfen bir liste yapılıp sunulsun biz de ona göre dinleyelim.


Hayır bir de liste o kadar hızlı değişiyor ki, hızlarına yetişemiyoruz; güncel takip edebileceğimiz bir platform olması lazım.4 ay
Cengiz Holding Yeni Videosunda Adrese Teslim İhaleleri İtiraf Ediyor!

Bir de öyle bir anlatıyorlar ki sanki bu ihaleleri 21/b ile pazarlık usülü ayağına adrese teslim almamışlar da, babalarının hayrına yapmışlar.

Memleketi ne güzel soymuş soğana çevirmişler, girmedikleri yer kalmamış, havasını, suyunu, yolunu, elektriğini hepsini götürmüşler; sıfır rekabet, adrese teslim.


Bu video da itiraf gibi olmuş, inşallah yargılandığınız günleri de göreceğiz.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a0/c1/77/a0c1779b8a697c2d8da2e4e72e71f079.png&t=0&width=480&text=1
4 ay
Epic Games Ücretsiz Oyun Listesi - Kesin 99.9%

Arkadaşlar reddit'te listeyi 4 gün önce paylaşmışlar, 3'te 3 gidiyor şu an. Şu an indirim afişinde de bomba var, Defence Grid de patlama bomba falan içeren bir oyun. Muhtemelen onu da bildiler.


17th dec. - Cities Skyline (done)~

18th dec. - Oddworld: New 'n' Tasty (done)~

19th dec. - The long Dark (done)~

20th dec. - Defence Grid*~

21st dec. - Alien Isolation*~

22nd dec. - Metro 2033 Redux~

23rd dec. - Tropico 5*~

24th dec. - Inside*~

25th dec. - Darkest Dungeon*~

26th dec. - Time in Portia~

27th dec. - Night in the Woods~

28th dec. - Stranded Deep~

29th dec. - Solitairica~

30th dec. - Torchlight 2~

31st dec. - Jurassic World Evolution*~


Tespitlerine kaynak olarak da Alman indirim kovalama sitesi www.mydealz.de yi göstermişler, site normalde kanıt koymadan paylaşılan indirimleri siliyorken Epic'le ilgili bu indirimleri silmemiş. Aşağıda o görseli de paylaşıyorum.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/46/b8/6a/46b86a3f4039f57edec47f83d0da9c1c.png&t=0&width=480&text=1


Bunlar da o sitedeki fırsatların linkleri:

https://www.mydealz.de/deals/tropico-5-kostenlos-im-epic-games-store-am-2312-1719153?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719153

https://www.mydealz.de/deals/inside-kostenlos-im-epic-games-store-am-2412-1719189?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719189

https://www.mydealz.de/deals/jurassic-world-evolution-kostenlos-im-epic-games-store-ab-3112-1719113?utm_source=mappshare&utm_medium=referral&utm_content=1719113Ortalıkta Fallout 4, Dying Light falan dolaşıyordu ama şahsen bu liste beni pek tatmin etmedi. Listedeki Metro, Torchlight gibi oyunlar da önceden verilmişti zaten.

4 ay
Alalı iki gün olmadan, duran arabama vurdular!

Arkadaşlar araba babamın, olay gerçekleşmeden iki gün önce almıştı arabayı. Ben de "ohh yeni araba, alıp bir gezeyim bakayım" diye aldım çıktım.


Gece de arabayı gayet sağlam, güvenli, yol kenarı bi yere bıraktım.


Sabah ben okula gittim, babam da arabayı almaya gitmiş. Bagajı açmak için arka tarafa bakınca direkt beni arayıp "oğlum ne yaptın arabaya, sana araba vermeye gelmiyor, daha alalı iki gün olmadı full orijinal arabayı ne hale sokmuşsun" falan diyerek bana saydırmaya başladı. Tabi ben arabayı bıraktığımda sapasağlam olduğu için olaya bir anlam veremedim. Sonra fotoğrafları gönderdi bana ve şok oldum.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/56/e5/cf/56e5cf4108076ca7cc58c5c8c61bfc52.png&t=0&width=480&text=1


Hafıza kaybı mı yaşıyordum acaba falan diye düşünmeye başladım; çünkü gece hiçbir aksiyon olmadığına emindim. İmkanı yoktu ben bıraktığımda böyle bir şey olmasının. Babama da açıkladım, zaten kendisi sonra yere baktığında bagaj tarafında yerde lastik izleri görmüş, oradan bi kıllanmış.


Allah'tan arabayı bıraktığım yerde bir kafe vardı, onun güvenlik kamerası var da olay benim üzerime kalmadı.


Hayvan nası gaza yüklendiyse araba bi metre yürümüş. Artık acemi miydi, kadın şoför müydü, ayyaş mıydı, sarhoş muydu neydi bilmiyoruz.


Ne yazık ki vuran arabanın plakasını da okuyamadık video kalitesinden. Keşke biraz torpilimiz tanıdığımız falan olsaydı da, mobese'den plakayı alabilseydik ya da arabada kamera olsaydı da yapanın yanına kalmasaydı..

8 ay
Vakıflar, belediyeden aldığı kiliseyi bakımsızlıktan 7 senede yıktı!

Alıntı

metni:
Bursa’da kültür evine dönüştürülen, ancak Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün açtığı dava sonucu belediyenin elinden alınan Özlüce Kilisesi, bakımsızlıktan yıkıldı.
Metruk haldeyken CHP'li Nilüfer Belediyesi tarafından 2 milyon TL'ye restore edilerek kültür evine dönüştürülen, daha sonra da Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün açtığı dava sonucu belediyeden alınan Özlüce Kilisesi, bakımsızlıktan harabeye döndü.
Tarihi binaya yıllarca müdahalede bulunulmayınca, yapıda çatlaklar oluşmaya başladı. Durumu Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne bildiren Nilüfer Belediyesi, 2016 yılında binanın tadilatını yapmak üzere kendilerine tahsis edilmesini talep etti. Ancak yapının ibadethane dışında bir amaçla kullanılamayacağı ve buranın cami yapılacağı belirtildi. Yapıdaki çatlaklar her geçen gün derinleşince 2019'da Nilüfer Belediyesi, yıkım uyarısında bulunarak yapının belediyeye kiralanmasını talep etti. Ancak yine red cevabı aldı. Bütün girişimlerin sonucunda sahipsiz bırakılan dün gece yarısı çöktü.
Yıkılan yapıda incelemelerde bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Burayı Milli Saraylar'ın uzmanlarına restore ettirip bugünün parasıyla 2 milyon lira harcadık. Amacımız cami olarak kullanılmayan mekanı, kültür merkezine dönüştürüp korumaktı. Ancak Vakıflar, anlamsız bir şekilde yapıyı elimizden aldı. Kamunun parası ihmal yüzünden çöpe gitti. Bunun hesabını kim verecek?” dedi.kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/vakiflarin-devraldigi-kilise-7-yilda-yikildi-6021710/


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2f/ad/6f/2fad6f1beeea0720038a3fecd053ca78.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/48/21/5e/48215e0f96f689cf72fd278dad1639ad.png&t=0&width=480&text=1Özetle milletin parası yine çöp olmuş arkadaşlar. Şimdi bu mekanın tadilatını yine kendi yandaşlarına koftiden ihaleyle verip 10 milyon TL'ye sünger bob kalesi, sümela manastırı gibi şekilsiz bir şekilde restore eder ve cami haline getirirler. Yazık günah bu milletin paralarına, hepimiz para kazanıyoruz nasıl kazanıldığını biliyoruz; 2 milyon TL az para mı yav, biz bunu çöpe atabilecek kadar zengin bir ülke miyiz?


edit: kaynak eklendi.

8 ay
Ak Parti'nin milliyetçi söylemlerini samimi buluyor musunuz?

Evet arkadaşlar bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. İktidar partisinin milliyetçi tavrını, son dönemde kendini en milli ve Türkçü parti ilan etmesini; karşı çıkanları terör örgütü destekçisi ilan etmesini samimi buluyor musunuz?

4 yıl
Tarsus'ta neler oluyor?
Mersin'in Tarsus ilçesinde 256 gündür tüm Türkiye'den gizli bir kazı çalışması yürütülüyor. Olayların daha önce definecilerin arasında emniyete halk tabiriyle köstebeklik yapıp, istihbarat toplayan polis memuru Mithat Erdal'ın öldürülmesiyle başladığı tahmin ediliyor. Zaten kazı çalışmasının yapıldığı 4 evden birisi kendisinin emniyetin bilgisi dahilinde definecilerle kiraladığı kırmızı gecekondu.  • Kazı alanının etrafı tel örgülerle ve mavi branda ile örtülü. Görüntü alınamıyor.

  • Kazıyı Ankara'dan gelen bir ekip yürütüyor, gecekondunun etrafında özel harekatçılar ve MİT mensupları ağır silahlarla nöbet tutuyor.

  • Kazı alanının 8 bin yıllık geçmişe sahip Roma kalıntılarına çok yakın olduğu, hatta nekropol yani mezarlık denilen alana 100 metre, daha önce Emniyet Müdürlüğü inşaatı sırasında bulunan anıt mezar buluntularına da 150 metre mesafede olduğu belirtiliyor.
Kimisine göre Dalyan peygamberin hazinesi, kimisine göre Hristiyanlığı yayan Aziz Pavlus'un mezarı ve el yazmaları, kimisine göre ise İslam'ı ve Muhammed peygamberi haber veren Barnabas İncili'nin bulunduğu söyleniyor.

Tabi şu an bunların hepsi söylenti, yetkililerden en ufak bir açıklama dahi yok ama bana göre bölgenin gizemi şimdiden ABD'nin 51. bölgesini geçti.

Kaynaklar: http://www.hurriyet.com.tr/kirmizi-evin-esrari-40471278
http://arkeofili.com/tarsustaki-esrarengiz-kazida-neler-oluyor/
http://www.milligazete.com.tr/tarsustaki_esrarengiz_kazida_256_gun/474350

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.