MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
06 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Grev yasağı uygulanan Şişecam tepkili
Sayılı basın ve kaynakta yer edinebilen onun dışında hiçbir yerde adları geçmeyen arkadaşlarımıza destek amaçlı bulabildiğim kaynaklardan bir konu derledim. Kişisel bir mesele değildir. Grev hakkını kullanmak isteyen cam işçisinin grev ve eylem hakkı daha önce yapıldığı gibi tekrar ellerinden alınmıştır. Ülke içerisinde bireysel ve toplumsal bir hak olan GREV hakkı, kurallar çerçevesinde dahi kullanılamamaktadır. Bu duruma lütfen sessiz kalmayınız.


Şişecam grevi ertelendi
22 Mayıs 2017
Kristal-İş Sendikası'nın Şişecam'a bağlı bazı cam sanayi işyerlerinde aldığı grev kararı milli güvenliği bozucu nitelikte görüldüğünden iki ay süreyle ertelendi.
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararıyla, Kristal-İş Sendikası tarafından Trakya Cam AŞ, Paşabahçe Cam AŞ, Anadolu Cam Elyaf AŞ, Anadolu Cam Yenişehir AŞ, Trakya Yenişehir Cam AŞ ve Şişecam Otomotiv AŞ ile bunlara bağlı işyerlerinde aldığı grev kararı, milli güvenliği bozucu nitelikte görüldüğünden 60 gün süreyle ertelendi.
GREV, HAKTIR ENGELLENEMEZ!
sözcü

Eskişehir Şişecam işçileri: Pes etmeyeceğiz
24 Mayıs 2017
Akyazı cam işçilerinin hem hukuk öğreneceğini hem de hukuk tanımazlara hukuk öğreteceğini belirterek “Mücadele bitmeyecek Cam işçisi pes etmeyecek” dedi.
Evrensel


Grevi yasaklanan Şişecam işçileri eylemlere başladı: İşçiler fabrikaları terk etmedi
25 Mayıs 2017
Hükümet yasaklamasaydı, 6 bine yakın Şişecam işçisi dün greve çıkacaktı. İşçiler, fabrikalarda eylemlere başladı. Her fabrikada en az iki vardiya dün işyerini terk etmedi.
Hükümet tarafından bir kez daha grevleri yasaklanan Şişecam işçileri, dün fabrikaları terk etmeyerek ve eylemler yaparak Şişecam patronunu ve hükümeti protesto etti. Her fabrikada en az 2 vardiyadan işçiler, vardiya bitiminde dışarı çıkmadı. BirGün’e konuşan işçiler bu eylemin sadece başlangıç olduğunu, ilerleyen günlerde başka eylemler yapacaklarını, daha sert ve radikal eylemlere imza atmaktan asla çekinmeyeceklerini dile getirdi.
BirgünCam işçileri 1 saat iş bıraktı
25 Mayıs 2017
Kristal-İş üyesi Şişecam işçilerinin grev yasağına karşı eylemlerinin dozu artarak sürüyor. Fabrikada bekleyişe geçen cam işçileri her vardiyada birer saat üretimi durdurdu. Patronun grev yasağına güvendiğini hatırlatan cam işçileri, “Bugün 1 saat yarın 2 saat, sonra 1 gün olur” dedi. İşçiler, sendikaları Kristal-İş’e de işçiden habersiz sözleşme imzalanmaması noktasında uyarıda bulundu.
Şişecam’da alınan grevin yasaklanmasından sonra fabrikalarda eylemlere başlayan cam işçileri 1 saat üretimi durdurdu. 00.00-08.00 vardiyasında çalışan işçiler, vardiya bitiminde makinelerini kapatarak 08.00-16.00 vardiyasına gelen işçilerle yemekhanede buluştu. Üretimi durdurma eylemi tüm vardiyalarda devam etti. Lüleburgaz’dan bir cam işçisi, “İşverenden görüşme talebi gelse de kesinlikle eylemlere devam edilmesi gerekiyor. Kesin sonuç alınana kadar eylemlere artırarak devam edilmeli. Bugün 1 saat üretimi durdurduysak yarın 2 saat olmalı. Sonra 3 saat, sonra 1 gün. Böyle devam etmeli ki patronu masaya çekebilelim. Biz kesin sonuç alana kadar mücadeleye devam etmeye kararlıyız” dedi.YEMEK VERİLMEDİ
Üretimi durduran ve fabrika içerisinde bekleyen Şişecam işçilerine yönelik patron baskısı başladı. Kırklareli’deki fabrikada işyerini terk etmeyen işçilere yemek verilmedi. İşçilerin dışarıdan içeriye yemek sokması da engellendi. Duruma tepki gösteren cam işçileri, bu baskılara karşı da dayanışma çağrısında bulundu.
EvrenselŞişecam işçileri fabrikaları terk etmiyor!
26 Mayıs 2017
Şişecam işçileri ülke genelinde birçok fabrikada çeşitli eylemlerle grev yasağı kararına tepki gösterirken, Trakya'daki Şişecam işçileri fabrikayı terk etmeme eylemini sürdürüyor.
08.00 -16.00 vardiyasında çalışan işçiler saat 24.00’e kadar, 16.00-24.00 vardiyasında çalışan işçiler saat 08.00’e kadar fabrikalarda kalarak durumu protesto ediyor.
5 yıl
Test okul cevap anahtarı olan var mı?


OG00-SS.14DS03 cevap anahtarı var mı arkadaşlar ya? yoksa yarına kalacak bu kontrol olayı, yada yaptığı sorulardan %100 emin olan varsa onları karşılaştıralım hiç yoktan
6 yıl
İlandaki araçlar hakkında yorumlarınız
6 yıl
** Agar.iO EFSANE Eklenti, IP Giriş Ekranı, Skin Seçimi vs... ***
Verildiyse özür dilerim, ana konuya baktım göremedim. İyi oyunlar :)1. Tüm skinleri anında görüp seçebiliyorsun


2. IP numaranı seçip aynı server a girebilirsin arkadaşların ile mesela. Biri oyuna girecek ve İP yi diğerleri ile paylaşacak, hepiniz aynı haritadasınız artık


3. Haritada sınırlar belirsiz. Bazen kaçıyorsun tak bi bakmışın sınırda sıkıştın, artık 4S kuralı gereği kendini teslim etmeye son ! Eklenti sayesında sınırları görebileceksin


4. L an şunu yiyebilir miyim diyip kendizi yiyip durmaya paydos ! Adamlar yapmış ağa, bölünmeden yiyebileceğin herkes yeşil renk görünüyor sana, eğer rakip direk seni yiyebilecek hacimdeyse turuncu, eğer bölünse dahi seni yiyebilecekse kırmızı görüyorsun


5. Fare tekerleğin ile zoom out yapıp haritaya daha uzaktan bakabiliyorsun, kim nerede, büyük rakip yakında var mı, yemler nerede gibi meraklarını gidersin diye yani


6 yıl
İlandaki araçlar veya 25-30bin TL arası önerileriniz
Arkadaşlar kaç ay oldu biz sayamadık. Sokaktaki her gördüğüm aracı inceleyip, boydan boya süzmekten bıktım inanın. Şöyle bir araba alsakta rahatlasak valla.

Bir ara sıfır baz donanım araçlar baktık, ikinci el 30-35 bin bandında araçları inceledik. Ama bu tarz araçların fiyatları hak etmeyecek düzeyde yüksekler. Biraz daha fiyat skalasını aşağı çekince, daha hakedebilecek araçlar olduğu düşüncesindeyim ne kadar doğrudur bilemem.


206+
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-az-yakan-boyasiz-kazasiz-bakimli-satilik-arac-205797696/detay/

Fabia
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-43-bin-km-de-skoda-fabia-1.2-206286817/detay/

Clio 3
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-clio-3-iii-kaza-boya-yok-49-bin-km-kokusu-icinde-garajdan-211285021/detay/


Bu araçlardan hangisini almak daha mantıklıdır arkadaşlar size göre? Onun dışında 25.000 ve 30.000 TL civarlarındaki her araç tavsiyenize açığım.
6 yıl
BMW i8 Kazalı (SSli)


Internette görüp paylaşmak istedim, yorum sizin.
6 yıl
ÇEKİLİŞ | iPhone 5/5S Simpsons Baskılı Kap
Merhabalar;
Deneme amaçlı aldığımız kaplardan bir kaçını sahibinden.com'da satışa sunduk. Bunlardan birini Donanımhaber'den bir arkadaşa hediye etmek istedim. DH yönetici arkadaşlar DH üzerinden çekiliş yapmamızı uygun bulmadığı için kendi sitemiz üzerinden bir çekiliş aracı oluşturduk. Muhtemelen bu durum kural dışı bir uygulama değildir.

Çekilişe nasıl katılırım?
R6i.net üzerinden gerekli işlemleri yaparak çekilişe katılabilirsiniz. Çekiliş sadece DONANIMHABER'e özeldir.

Çekilişe katılım şartı nedir?
R6i.net üzerinden sosyal ağ butonlarından birini kullanarak paylaşım yapmak ve çekiliş sonuna kadar kaldırmamak.

Ücret nedir?
Kargo masrafları tarafımızdan karşılanmaktadır. Çekiliş katılımı da dahil olmak üzere herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Çekilişe katılanları ve kalan süreyi takip edebilirsiniz.
http://www.cekilisyap.com/donanimhaber-iphone-5-5s-kap-cekilisi#.VQWfi46sVqU

6 yıl
Ilandaki araç alınır mı? Fiyatı sizce nasıl?
Merhabalar;
Fiesta konusunda şüphelerimi attım ve 1.25 fiesta arayışlarına başladım. Kesinlikle fiesta alacağız ama 2 araç beğenmiştik biri satılmış diğeri 50 bin km de.

Sorumu bu yönde değiştiriyorum. Bu araç 31 bin eder mi? Bu paraya alınır mı?
TERTEMİZ 47000 KM'DE KUSURSUZ
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-tertemiz-47000-km-de-kusursuz-201901981/detay

Ayriyetten kırklareli Trakya civarındaki arkadaşlardan aracını satan varsa benimle iletişime geçerse sevinirim, malum sitelerden araba aramak yerine tanıdık veya ne olduğu belli kişilerden araç almak daha iyi olur.
6 yıl
Hyundai i20 2012 model bu araç alınır mı?
6 yıl
İBİZA, CORSA Sizce Hangisi?
Merhaba dostlar,
Baktımki, 2.el orası burası boyalı, hasarlı, yok sürtmüş, temizlik boyası. E galeriye güven olmaz derken, alabileceğiniz araba sayısı 50 den düşüyor 5'e. Ondada içiniz rahat etmiyor. 30-32 bin veriyorsunuz, ne olduğu belli olmayan bir araca biniyorsunuz. 2.El piyasasının aarttığını burada herkes diyor ama bu kadar olacağını düşünmezdim. Gözümü biraz sıfır a kaydırınca baktım ki çok daha mantıklı.

Bulunduğum yerde sıfır ve sıfıra yakın iki araç buldum. Hatchback, yıl, km, olarak bana uyuyor iki araçta.

Seat İbiza
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hemen-teslim-seat-ibiza-1.4-85-hp-reference-modeli-beyaz-186091409/detay

Opel Corsa
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-corsa-twinport-essentia-cmon-1.2i-190732124/detay

Alabileceğimizi sanmıyorum aradaki fiyat farkını plaka, satış işlemleri ıvır zıvıra kullanacağımız için bu fiyattaki araçlara yanaşabileceğimizi düşünmüyorum fakat bu araç içinde yorumunuzu almak isterim.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2014-model-opel-corsa-1.2-twinport-essentia-plusguvenlik-paket-196421602/detay

İbiza satışını yapan galeri, hemen hemen aynı fiyat üzerinden corsa satışı yapabileceğini söyledi bir kesinlik yok yeni parti araçlar geldiğinde bilgilendirecek ama öyle bir durum olursa Sıfır 34-35'e Corsa mı İbiza mı?

İki araç arasında kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim. Adam gibi bir araba seçecez diye 9 doğurduk , onun dışında bu fiyatlara yakın mantıklı araç tercihlerinizi de almak isterim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.