MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
01 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
44 üye
Görüntülenme (?)
108 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Dolandırıcalara ve Sürat Kargo ile gönderilere dikkat!..
Merhaba Donanım Haber ailesi. tanık olduğum bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Özet ve öneri: internet üzerinden herhangi bir ürün satışını yaparken şehirler arası alışverişlerde tanıdık vesilesi ile alıcıya elden teslim yapılacağı zaman. Tanıdığınız kişi haricinde, ürünün kargo bilgilerini alıcıya iletmeyiniz. alıcı direk sizin tanıdığınızla ile muhattab olsun. aksi takdirde alıcı kargoya gidip ürünüm geldi diyip ürünü alır ve mağdur olursunuz.

Detay :
Bir arkadaşım, iPhone marka telefonun satışı için, birkaç siteye ilan vermiş. İstanbul’dan birisi alıcı olarak arkadaşımı arayıp ürünü almak istediğini arkadaşıma bildirmiş ve aralarında fiyat olarak anlaşma sağlanmış. Arkadaşım alıcı kişiyi tanımadığı için, ürünü İstanbul’da yaşamakta olan benim kardeşime göndereceğini, kendisinin de gidip kardeşimden ödemeyi yapıp ürünü alabileceğini söylemiş. Bu konuda da taraflar anlaşınca, ürün 4 gün önce Antakya'dan İstanbul'a kardeşime surat kargo ile arkadaşım tarafından gönderilmiş. Gönderen kişi bir de gönderi kodunu da dolandırıcıya göndermiş. Buraya kadar her şey normal bir şekilde devam etmektedir. Antakya’dan İstanbul’a kargo en geç 2 günde gitmektedir. Cuma günü kargo takip no’dan kontrol ettiğim zaman ürünün kardeşime teslim edildiğini görünce, kardeşimi arayıp ürünü alıcıya ne zaman verebilirsin diye sorduğumda, kardeşim ürünün kendisine teslim edilmediğini söyledi. Kafamda anında soru işareti oluştu . Daha önce Donanım Haber’de buna benzer bir durum okumuştum. Kargoyu aradım maalesef cevap vermediler. Cumartesi günü sabah erkenden kardeşim Surat Kargo Sultanbeyli şubesine gittiğinde, kargo çalışanı, ürünü bir gün önce sahibine teslim ettik demiş. Kardeşim de nasıl olur kimliksiz ürün nasıl teslim edersiniz diye sorunca, adamın kimliği gösterdiğini bu yüzden teslim ettiklerini kendisine söylemişler. Hatta kargo çalışanı kardeşime adamın hareketlerinden şüphelendiğini yalnız kimliği gösterince ürünü verdiğini söylemiş. Kardeşim de kargoyu teslim eden kişiye o zaman kontrol ettiğin ve oraya yazdığın kimlik bilgilerini ve T.C yi. bana oku bakalım benimkiyle aynı mı deyince, çalışan okuyamam bu bilgiler gizli deyip geçiştirmeye çalışmış. Kardeşim kamera kayıtlarına bakalım diyor ona da bakamayız görüntüler merkezde deyip bilgi vermiyorlar. Ne hikmetse kardeşime ait olduğunu söylediği kimlik bilgilerini kardeşime veremiyor. Kargonun merkezini aradık bakacaklar güya, beklemedeyiz.
Bu arada kardeşim karakola gitmiş oradakiler de kendisine, şikayeti gönderici edecek sen edemezsin deyip kardeşimi göndermişler. Sonunda biz Antakya’dan kardeşimde İstanbul’dan savcılığa suç duyurusunda bulunduk, bakalım sonuç ne olacak.
Telefon bana ait olmadığı ve satışı ben yapmadığım için dolandırıcının bilgilerini şu an veremiyorum. Tüm WhatsAppkonuşmaları arkadaşta mevcut. Böyle karaktersizlerin eline başkaları da düşmesin diye hem adını soyadını vereceğim, hem de herkesin bu konuda dikkatli olmasını isteyeceğim. Fikri olan arkadaşlar varsa zahmet edip yol gösterirlerse memnun olurum.
4 yıl
Lütfen bir el atın
Arkadaşlar yanlışlıkla format attığım hdd 2 tb içindeki bilgileri geri almak için mini power data recovery programının full sürümüyle işleme başladım. Yalnız içinde 2 tb veri olan hdd nin içinde program 50 tb bilgi gösteriyor tek parça halinde. Bu 50 tb nerden geldi anlamadım. Bu arada içindeki veriler bluray filmler. Anlayan arkadaşlar lütfen yardım.
4 yıl
Arkadaşlar lütfen bir el atın
Bilgisayar topluyorum yardımınıza ihtiyacım var. Almayı düşündüğüm parçalar şunlar

Asus MAXIMUS VIII HERO DDR4 2133MHz S+V+GL 1151p anakart.


Intel Skylake i7 6700K 4.0GHz 8MB VGA 1151p işlemci

16 GB DDR4 2133MHz KINGSTON (1x16GB) HX421C14FB/16 ram

bu üç ürünle ilgili görüşlerinizi almak istiyorum.

Ekran kartım gigbyte 1070

monitor aoc 4k 1ms 60 hz

Bana tavsiye edeceğiniz farklı ürünler varsa lütfen yazınız.

Not: Bilgiisayar oyun ve film için (4k özellikle) kullanılacaktır. Değerli fikirleriniz için şimdiden tşkler.
7 yıl
Takaslık İphone4S 32gb
Samsung Galakdi s4 mini ile takaslık iphone 4s 32gb
8 yıl
Alınık Ford Focus Ghia
Alınık Ford Focus Ghia özellikle kilometresi düşük düşük hasar kaydı çok az olan Sunroof özelliği olan full artı full istiyorum. Satan arkadaş varsa lütfen özelden pm atsın. Bir aydır araba arıyorum talip olup sanayide veya servisine gösterdiğim her araba maalesef satıcının söylediğinden farklı çıktı. Şerefli bir insan on kuruş için yalan söylemez malının kusurunu söyler.
8 yıl
Samsung ES8000 Smart TV şikayet
Samsung ES8000 Smart TV aldım maalesef tv bazen kendi kendine kapanıp açılıyor. Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok memnun olurum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.