MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
08 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
135 üye
Görüntülenme (?)
1921 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
2 ay
YouTube Kanalımdaki MEB'e Ait Soruların Yer Aldığı İçerikler Hakkında

Az önce YouTube Topluluk alanından böyle bir paylaşımda bulundum, sizlere de iletmek istedim:


Üzücü bir haberle karşınızdayım. ÖSYM'ye ait olabilecek bütün soruların çözümlerini kanalımızdan telif nedeniyle kaldırmıştık. Şimdi de bir sorun yaşamamak adına MEB'e ait soruların olabileceği içerikleri kaldırmayı kararlaştırdık. Cuma günü saat 16.00 itibariyle bu işlemi başlatmak istiyoruz. Yaklaşık 1-2 saatlik bir çalışma sonrasında MEB kazanım testlerinden soruların bulunduğu videolarımızı yayından kaldırmış olacağız.


Ticari bir kaygı güdülmeksizin öğrencilerin yararına hazırlanmış bu çalışmaların yayından kaldırılıyor olması bizi gerçekten üzüyor. Umarım bizleri anlayışla karşılarsınız.

7 ay
ODTÜ Fizik Bölümü Başkanıyla Canlı Yayın
Salı günü saat 17.00'da ODTÜ Fizik Bölümü Başkanı Altuğ Özpineci ile canlı yayındayız. Altuğ hocam canlı yayında fizik bölümü okumak ve sonrası üzerine sizlerden gelen soruları yanıtlayacak. Şimdiden iyi seyirler.

Canlı yayın:https://www.youtube.com/watch?v=2netpywTBjw
7 ay
YENİ - 2020 puan hesaplama ve sıralama robotu
https://ertansinansahin.com/yks-tyt-ayt-puan-hesaplama-ve-siralama-hesaplama/

Bu sene sınava giren ve geçen senenin dönüştürülmüş TYT puanını kullanmayan arkadaşlar sınav sonuçlarını robottan test edebilirseniz sevinirim.

Puan ya da sıralama hesabınızda bir hata olduğunu düşündüğünüzde sınav sonucunuzu bana dm olarak atabilirseniz harika olur.

Böylece oldukça iyi çalışan bir robot elde etmiş oluruz diye düşünüyorum.
7 ay
Bu Akşam Canlı Yayın: 2020 Sonuçları, Tercihler ve 2021
Canlı yayın saat 21.00'da.

Aklınıza takılan konuları konuşmak için sizleri yayına bekliyorum. Sizlerden gelen sınav sonuçları sayesinde elimizde bir yığın veri oldu. Herkese teşekkürler.

Bu sene sonuçların neden böyle geldiğini hepbirlikte inceleyip anlayalım. Bu durumun 2021'i etkileyip etkilemeyeceği üzerine olasılıkları değerlendirelim.

Sizlerden gelen verilerle hazırladığımız 2020 Puan ve Sıralama Hesaplama Robotumuzu da tanıtacağım.

Görüşmek üzere...
7 ay
Sınav sonuç belgelerinizi rica ediyorum
Arkadaşlar 2020'de elde edilen sonuçları hesaplayacak puan hesaplama robotumuz için veriye ihtiyacımız var. Sınav sonuç belgelerinizi bilgi@ertansinansahin.com adresine gönderebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler
8 ay
Cevabının hatalı olduğunu düşündüğüm AYT Fizik sorusu
8 ay
2020 AYT’nin Dehşet Momentum Sorusu - ÖSYM Tarihinin En Zor Sorusu
9 ay
ÖSYM nasıl kabul ediyor bu olayı?
Başlıktaki soru bana çok sık soruluyor. ÖSYM bilimi referans alır. Ne MEB kitabında yazanı uygular ne de elinizdeki bir kitaptaki bilgiyi.

Peki nedir bu bilim? Bu kadar uzakta olduğumuz bir şey mi? Aslında değil. Lise düzeyindeki Türkçe kaynaklar pek vasat oldukları için ÖSYM’nin dönüp bakacağını bile aklınızın ucundan geçirmeyin. ÖSYM sadece MEB kitaplarına, “bu öğrencilere ne öğretiliyor?” diye bakıyordur. Müfredatın kapsamını belirlemek için bu da. Ya da soracağı güzel bir sorunun sınırlarını nerede tutacağını belirlemek için.
http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/index.html bu sitede bile ihtiyacımız olandan çok çok fazlası var. Bilimsel olarak referans alınabilir. Üniversitelerde okutulan temel fizik kitapları -ki bunlar birbirinin neredeyse tamamen aynısıdır- referans alınabilir. İngilizce kaynakları okumak zorundasınız demiyorum asla.

Burada ya da başka bir yerde sorun sorunuzu zaten ben elimden geldiğince cevaplıyorum.

Geçenlerde serap olayını anlattım. Altında bir sürü “sınavda çıkarsa ne yapıyoruz?” sorusu vardı. Ben de onu anlatıyorum işte 😊 Sınavda çıkarsa doğru olanı yapın diye.

Özetin özeti, sınavda çıkarsa ne mi yapıyoruz? Doğrusunu. Bu kadar.

MEB kazanım kavrama testlerinde neredeyse 5 tane doğru adezyon kohezyon sorusu yok. Sınavda MEB testindeki ya da kitabındaki gibi mi yapalım diye soru sormayın ne olur 😊
9 ay
Canlı yayınlar cuma günü başlıyor - discord üzerinden konuk alayım diyorum
Arkadaşlar cuma ve salı akşamları birlikteyiz. Bu Cuma canlı yayınlara başlıyoruz.

Karaağaç, ÜçDörtBeş ve Nitelik yayınlarından denemeler çözeceğiz. Ayrıca anlatmamı istediğiniz detayları anlatacağım 1-2 yayın da olacak.

Bu sefer aklımda şöyle bir şey var. Discord üzerinden 3-5 arkadaşımızı yayına davet edelim diyorum. Soru çözümleri yaparken sorularını sorsunlar. Ama bu arkadaşların benim önceden yayınlayacağım PDF'leri çözmeleri ve soracağı soruları hazırlamalarını istiyorum. Bir de bu arkadaşların sorduğu sorularla genel kitlenin ihtiyacını gözetmesi de önemli. Bunları zaten kendileriyle konuşuruz.

Diyorum ki bu arkadaşlarla önceden görüşüp dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizeriz. Bu arkadaşların herkese avantajı şu olur, benim hızlı geçtiğim bir yer olursa onu talep edebilirler, canlı yayın sırasında "sohbet (chat)" kısmında gördükleri çözdüğümüz sorularla alakalı soruları sorarlar. Ben orayı takip edemiyorum yayın sırasında. Bir de soracakları güzel sorularla yayına nitelik katabilirler.

Sizin fikriniz nedir? Böyle bir iş için aranızdan adaylar çıkar mı?
9 ay
Fizikle ilgili aklınıza takılanları konuştuğumuz 1-2 canlı yayın için öneriler
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.