MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
15 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
31 üye
Görüntülenme (?)
97 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 ay
Ölümü gösterip Sıtmaya razı etmek

Bugün döviz ve altın alımlarında alınan %1 vergi binde 2'ye düşürüldü. Şimdi düşünün yoktan yere hayatımıza giren, vatandaş yatırım yapmak için zaten yüksek tutar ile aldığı dövizden ve altından vergi kesmek diye mükemmel bir buluşa indirim gelmiş. Vatandaşını bu kadar boğan ve bu kadar "acaba daha nereden ne koparabilirim" gibi bir mantık ile çalışan büyüklere sahip ülke var mıdır. Bize yazık. Şu geldiğimiz nokta saçma sapan bir şekilde ve mantıkla hayatımıza giren vergiye indirim geldi diye sevinir olduk. Hep söylerim , özellikle akaryakıtta ard arda küçük zamcıklar yapılır. Mesela toplamda 25 kuruş olsun. Sonra 20 kuruş indirim yapılır ki buda büyük puntolarla yayınlanır. Sonuç hayatımıza giren 5 kuruş zam. Ama herkes indirim yapıldı diye ortalarda dolanır ve sevinir. Bu ülke ve millet bunları hak etmiyor.

2 yıl
Bu zam haberini duyunca şok olacaksınız
Gün geçmiyor ki güzel ülkemde bir şeye zam gelmesin. Meclis lokantasına zam kararı alınmış. Hemde gayet gereksiz ve mesnetsiz bir sebep yüzünden. Gıda fiyatlarındaki artıştan dolayı buna karar alınmış. Çorba ya çorba benim vekilim bir çorba damı içemeyecek. Hele ki bu oran sıkı durun %100. Evet yanlış okumadınız %100 zam. Bir çorbaya 2 lira vermek ne demek. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Yeter artık demek için bugün akşam Kızılay meydanda toplanalım arkadaşlar. Sesimizi duyuralım bu böyle olamaz.
https://www.haberler.com/meclis-lokantasinda-fiyatlara-zam-karari-alindi-12212451-haberi/

Tanıdık tanımadık kim varsa arkadaşlar bu konu hassas üzerimize düşeni yapalım. Gün birlik günüdür. Haydi Kızılay'a.
3 yıl
Türkiye'ye alenen tehdit.
Amerika başkanı zatı muhterem ve kendisini dünyanın da başkanı zanneden Trump rahip brunsun üzerinden Türkiye'yi tehdit etti. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada büyük yaptırımlar uygulayacağını bildirdi.
İyide bu nasıl bir diplomasi bu nasıl bir olgunluk. Bir ülke başkanına yakışan uslupmudur .
Ayrı bir konu acaba biz bu durumda hedef alınan taraf olarak ne cevap vereceğiz yoksa sineyemi çekeceğiz çok merak ediyorum.
Edit : Enteresan şekilde cevap vermisiz bizde kimse bize dikte edemezmiş. Umarım yeterli olur bakalım karşı hamle ne olacak. Başkan tarafından yapılan açıklamaya aynı şekilde karşılık verilmeliydi en azından.
4 yıl
Alıntılar Görünmüyor
Konu içerisinde daha önceden yazılmış yoruma alıntı yapılınca o alıntının içeriği görünmüyor. Örnek olarak satış sayfasında yazdığınız bir ilanı güncel yazarak alıntı yaptığınız zaman yenisinde sadece güncel yazısı görünüyor.
5 yıl
Şampiyonluk maçına Eski Açık 2 Bilet
Düşünen arkadaşlar pm ile dönebilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.