MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
29 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
140 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Balon Sinoplasti yaptıran var mı ?

Yaptıran varsa; nerede, ne kadara ve memnun kalıp kalmadığını yazabilir mi ?Nedir, ne değildir diye merak edenler için:


2 ay
Fren hidrolik yağını değiştiren 3-5 kişiden biriyim galiba

Araçta frenle alakalı bir problem vardı, onu çözdükten sonra birde fren hidrolik yağını değiştireyim sonuçta 7 yaşında bir araç ve şu ana kadar hiç değişmemiş dedim. Gittim sanayiye 1 litre Bosch dot 4 fren hidrolik yağı aldım 45 liraya. Tanıdık bir dükkanın yanındaki yerde değiştirtdim ve kimle konuştuysam hepsi kullandıkları araçlarda şu ana kadar fren hidrolik yağını hiç değiştirmediklerini söyledi. Usta da, 10 yıldır burada çalışıyorum belki fren hidrolik yağını değiştirmeye gelen ikinci kişisindir dedi. Kaçak falan olursa değiştirmek/tekrar doldurmak gerekiyormuş yoksa kimse kalkıpta fren hidrolik yağını değiştirim demiyormuş. Araba da yarım litre yağ anca aldı yarısı duruyor, 80 lira da işçilik istedi tanıdığız vs. dedim 50 liraya indirttim. İlginç bir ve doğada pek sık görülmeyen bir işlemdi.

2 ay
Bir aslanın son anları...
2 ay
Kingston A400 SSDNow 240GB 500MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD 227 TL Amazon (Kodla 197 TL)
3 ay
Hayvanlara zarar verenlere caydırıcı ceza fikirleri

Bu canavarların mal varlıklarının yaşadığı çevredeki hayvanların 1 yıllık bakım ve erzak tutarını karşılayacak kadarına el koyulmalı ve minimum 2 ay polis gözetiminde kamusal hizmet cezası verilmeli ama öyle çaycılık vs. gibi hafif şeyler olmamalı. Toplum içinde olacak ve işlediği suç önünde ve arkasında yazacak. Eğer aynı suçu ikinci sefer yaparsa mal varlığının %25'ine el koyulup çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanacak (Lösev, Mehmetçik Vakfı gibi).


"Neden mal varlığı ?" Diyecek olursanız. Çünkü hapis cezası hem verilmiyor hem de insanın bu hayatta önem verdiği en büyük şey para. O yüzden bence bu konuda en büyük caydırıcılık para cezası olur. Kafasında "ulan yatar çıkarım ne olacak" diye düşünemez, cezası direk olarak kesilir.

3 ay
Emlak ve İş Yeri Çevre Temizlik Vergisi

Devletin soygunlarından biri. Senelik bin küsür lira veriyoruz -daha yüksek verenler de var- ve bu parayı bütün ilçe veriyor fakat daha kapıdan çöpleri alan çöpçüler yarım yamalak çöpleri alıp yerleri hiç temizlemiyorlar. Yani düşünüyorum, ben bu vergiyi senelerdir veriyorum ama bana geri dönüşü ne ? Bu zamana kadar verdiğim bu saçma verginin bana ne gibi bir yararı oldu ? Yarın ilk iş sokakta doğalgaz için kesildikten sonra tekrar beton atılmamış yer için arayıp doldurmalarını isteyecem. Daha neler istenebilir, fikirlere açığım.

4 ay
LOTR Ekibinin zoom Sohbeti

Harika, insanın içini ısıtan bir sohbet olmuş.
Tam hali:


4 ay
Çaydanlığın camını değiştirmek mümkün müdür ?

Geçen sene (03.2019) 300 liraya aldığım çaydanlığın alt camı kırıldı ve Fakir servisi bana çaydanlığı aldığım fiyat olan 300 liraya çaydanlığın altlığını satabileceklerini söyledi yani sadece cam değişimi yokmuş komple altlığı satıyorlarmış.


İnternette biraz bakındım ama bulamadım, acaba sadece camı değiştirmenin bir yolu var mıdır ?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9d/50/dd/9d50dd9bab4bd565c60275ea6f934605.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/69/c3/51/69c3515ff0c334e8916488640f7a3ac0.jpeg&t=0&width=480&text=1
4 ay
Hayvanlara çok kötü davranıyoruz

Özellikle etinden sütünden yararlandığımız, güneş yüzü dahi görmeyen tavuklar ve büyükbaş hayvanları düşündükçe çok canım sıkılıyor. Bazen diyorum tek dünya devleti tarzı bir yönetim olsa kaynakları daha tasarruflu kullansak, silaha vs. bir ton saçmalığa harcanan parayı dünyayı hem daha yaşanabilir kılsak hem de hayvanların sömürüsünü azaltsak fena olmaz mı ? Vejeteryan/vegan değilim ama en azından gezen, hayatını belli bir süre de olsa hayvan gibi çimene basıp serbestçe dolaşarak, güneşlenerek vs. yaşamayı sonuna hakediyorlar. Tabii böyle bir düzen imkansız dahi değil, farklı bir boyut.

4 ay
Km'si 127 Bin Düşürülmüş Aracı Satan Galerici

Yanlış hesaplamadıysam, araç şuan 400 bin küsür km'de fakat 213 olarak satışta. Satıcı KM sorgulamasını ilk görsel olarak kendi koymuş ama buna rağmen düşürülmüş olan KM'yi yazmış ilana. KM sorgusunu koymasına rağmen bilmemezlikten mi düşürülmüş KM'yi yazmış yoksa bu aracın KM'si düşürülmüştür bakın bu da sorgusu amacıyla mı hareket etmiş anlam veremedim.


https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-boyasiz-cam-tavan-en-ful-modeli-aciklamayi-oku-873384979/detayhttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/48/a2/48/48a2482e6ae8e7266b1936783955a52a.png&t=0&width=480&text=1
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.