MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
H

Teğmen
02 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
6 yıl
Demo Oyunların Listesi ve demo değerlendirmeleri
Arkadaşlar Merhaba Faydalı olacağını düşünerek demo oyunların listesini yapıyorum. Arada güncelleyeceğim. Ayrıca sizden gelen güzel demo değerlendirmeleri olursa ilk sayfaya alacağım.
1- Crimsonland
2- Invokers Tournament
3- Zen Pinball 2
4- Spelunky
5- Battle islands
6-Blacklight Retribution
7- Destiny
8- EA Sports UFC
9- FEZ
10-Minecraft
11- FİFA 2014
12- FİFA 2015
13 PES 2015
14- Far Cry 4
15- Mx Gp The Officilal Motorcross
16- NHL 2015
17-P.T
18- Pinball Arcade
19- Rabbid Invasion
20- Singstar
21- Strider
22- The Lego Movie
23- Thief
24- Trials Fusion
25- Trine 2
26- War Thunder
27- Warframe

Şu an en beğendiğim demolar Crimsonland ve Invokers Tounament. Crimsonland iki boyutlu bir oyun. Zombi ve çeşitli böcekleri vurduğumuz güzel grafikli bir oyun. Demo içinde 10 bölüm barındıran ilk kısmı oynamaya izin veriyor. En güzel silahlar pomşalı ve roketatar. Uzi biraz zayıf kalıyor. Survival modu şahane olmuş. Zombilere ve canavarlara karşı ne kadar dayanabildiğimiz puanlanıyor ve internette listeye giriyoruz.

Invokers Tournament demosunda ise karakterimize verilen dört görevi tamamlamaya çalışıyoruz. Level atladıkça bu dört görev zorlaşıyor. Fakat her görevi tamamladığımızda ayrıca para kazanıp kazandığımız para ile karakterimizi güçlendirebildiğimiz için görevleri tamamlayabiliyoruz. Ayrıca zor durumda kaldığımızda veya güçlü bosslarla karşlaştığımızda belirli bir süreliğine daha güçlü özellikleri olan iki farklı karakterden birine dönüşebiliyoruz. Bu iki karakterden biri büyük bir canavar diğeri ise büyük bir robot. Ayrıca kazandığımız paralarla görünmezlik, sağlık arttırma gibi özellikleri de satın alabiliyoruz. Güzel bir demo olmuş.

Zen pinball 2 ise çok güzel bir pinball oyun demosu. Fakat bu oyunu daha özel kılan ise üç boyutlu monitör desteği. Oyun üç boyutlu monitörde monitör dışına taşan güzel bir derinlik sunuyor. Masaüstü çizimleri harika ve hareketli. Örneğin venom isimli ücretsiz indirilebilen bir tasarımında spidermandeki venom karakteri pnball tablasının üzerinde hareketli olarak duruyor. Demosu süre kısıtlı. Fakat gene de tatmin eden bir demo.

Destiny ise 17 gb lık yükleme yapan bir demo. Yükleme benim PS4 de 12 saat sürdü. Edindiğim izlenim ortalama bir FPS demosu olduğu yönünde. Karakter oluşturma güzel ama oluşturduğun karakterin yüzünü oyunda görememek kötü olmuş. En azından demonun oynadığım kısmında ben göremedim.İlginç fantastik öğeleri var. Size yadım eden süper gelişmiş minik uçan küçük robot gibi.

Farcry 4 ve Singstar ise oynayamadığım iki demo. Farcry demosunu oynamak için galiba önceden anahtar almak gerekiyor. Nasıl alındığını bilmiyorum. Singstar ise size sadece oyunun arayüzünü gösteriyor. Arayüzden anladığım kadarıyla çok sayıda şarkı içinde barıdıroyor. U can't tauch this veya Back street boys un Everybody si gibi

Şimdilik bu kadar.
H
8 yıl
Bilgisayardaki veya harddiskteki filmleri kanal listesine eklemek mümkün mü?
Arkadaşlar bilgisayarımdaki veya harddiskimdeki filmleri kanal listesine eklemek istiyorum. Mesela kanal listemde 7. kanal olan Kanal D den sonra 8.kanala geçtiğimde harddiskteki veya bilgisayardaki yüzüklerin efendisi filmi açılsın. 9. kanala geçtiğimde tekrar Kanal listemdeki Star TV açılsın. Bunu yapabilmem mümkün mü? Film televizyona bilgisayardan Wifi aracılığıyla da gelebilir veya uydu alıcıdaki harddisk aracılığıyla da gelebilir. Bunu yapabilen özel bir alet var mı? medya oynatıcı veya uydu alıcı. Benim aklıma uçuk bir fikir olarak radyo vericiler gibi bir uydu verici olsa ve ben o uydu vericiden filmi yayınlasam belki olur gibi geliyor. Ama belki bu yönteme hiç gerek kalmadan yazılımla bunu başarabilen uydu alıcılar veya medya oynatcılar da olabilir.
H
10 yıl
6000 TL sı ile PS3 mü alayım yoksa iyi bir notebook mu?
Arkadaşlar 6000 TL civarında bir parayı ayırmayı düşünüyorum. Karar veremedim. 3d Tv ile beraber iyi bir notebook mu alayım yoksa PS3 mü?
Önceden olsa kesin notebook alırdım ama bu move olayı kafamı karıştırdı.
PS3 alırsam 6000 TL nin yaklaşık 1000 TL sinin konsola, 2000TL sinin oyun ve aparatlara, 3000 TL sinin de 3d geniş ekran bir TV ye gideceğini hesaplıyorum.
Notebook alırsam 3000 TL 3d ekranlı iyi bir grafik kartlı (muhtemelen 460m) notebook için, 3000 TL ile de gene 3d geniş ekran bir TV düşünüyorum?
Tespit edebildiğim kadarıyla her ikisinin avantaj ve dezavantajlarına bakarsam
PS3 ün avantajları ve dezavantajları:
1- Move çok çekici ve notebooklarda benzer bir şey şimdilik yok.
2- Makinenin ısınmadığı ve özellikle slim modellerinin az elektrik çektiği söyleniyor.
3- Pil problemi yok gerek de yok gibi
4- Çok sayıda demoyu bedava indirip yükleyebiliyor muşum doğru mu? Ayrıca demo oyunların süresi hakkında bilgi verebilir misiniz? Her oyunun demosu var mı? Bir demonun ortalama boyutu kaç mb veya gb? Harici harddiske demo oyun yükleyip o demoyu oynama imkanımız var mı?
5- Benim için en büyük dezavantajı oynamak istediğimiz her oyun için o oyunun blurayini takmak zorunluluğu. Beni rahatsız ediyor. Sanki her tak çıkar yaptığında bluray sürücüsü veya bluray diski bozulabilir şüphesi oluşuyor. Notebook daki gibi virtualcd programı gibi bişey olsaydı keşke.
6- Bir de oyun yükleme süresi hakkında söylentiler var bazı oyunlar çok yavaş yükleniyormuş. Buradaki yüklemeden kasıt oyunu harddiske ilk kez kurarken oluşan süre mi yoksa oyunu kurduktan sonra çalıştırdığında oyunu yükleme süresi mi. Belki de her ikisi birden. SSD lerin bu süreyi kısalttığı söyleniyor. Doğruysa bi 500 TL ye daha kıyıp SSD alacağım ama bu sefer de SSD yi takayım derken makineyi bozmaktan veya başka problemlerin çıkmasından korkuyorum.

Notebook avantajları ve dezavantajları:
1- Çok sayıda oyunu yükleyip virtualcd programı ile istediğin oyunu hemen açabilme.
2- Pili çabuk bitiyor.
3- Çok ısınıyor.
4- Yeni çıkan oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında oynayamayınca oluşan moral bozukluğu.
5- TVde oyun oynamak istediğinde hızlıca bağlantı kuramama. Ve güçlü kablosuz mouse ve klavye şartı
6- Nvidianın 3d nvision özelliğiyle oyunları oynadığımızda oyunun 2 kat daha fazla grafik gücü istemesi. En güçlü notebook ekran kartının bile günümüz şartlarında zorlanacağını düşünüyorum.

Bunlar şu anda aklıma gelenler sizlerinde tavsiyesini bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.